Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 18:46:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Viljuška čuva vitak stas  (Pročitano 1522 puta)
06. Okt 2009, 15:30:54
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Ako ste odlučili da oslabite, a da i dalje uživate u hrani, koristite samo viljušku! Ovaj pomalo luckast savet dali su autori bestselera "Večera sa viljuškom" Sofi Trof i Ivan Gavrilof. Oni tvrde da ovo nisu dijetetske mere, već stil života koji će vam pomoći da izgubite višak kilograma.

Prvo pravilo: izbegavati prežderavanje posle 17 časova. Na taj način možete oslabiti, čak i ako ste s količinom hrane preterali tokom dana. Ono što je najvažnije je da za večeru jedete samo ono što možete jesti viljuškom.

Ukoliko poštujete ono što su u ovoj knjizi, koja je za kratko vreme postala francuski bestseler, treba da redovno i obilno doručkujete, da ne preskačete ručak i da vam večeru sačinjavaju laganiji obroci, konzumiranje ugljenih hidrata i mahunarki.

Iako nema zabranjene hrane ipak treba smanjiti unos zasićenih masnoća (maslac, sirevi i kremovi ) jer na taj način štedite kalorije i čuvate zdravlje srca i krvnih sudova. Kad je reč o mahunarkama i žitaricama, ograničenja nema.

Nikada ne preterujte sa unosom alkohola, slatkiša i soli. Trudite se da na jelovniku svakodnevno imate pet manjih obroka.

Šta je dopušteno

Jedite šta želite, ne preterujte sa začinima (nikad ne koristite više od tri kašike maslinovog ulja na dan) i količinom hrane.

Doručak i dve užine ne samo da su poželjni, nego i obavezni. Za večeru jedite samo jela koja se mogu jesti viljuškom: mahunarke (grašak, pasulj, boranija), žitarice (testenina, pirinač, pšenica), riba, salate, jaja.

Zabranjeno je

Uveče ne jedite namirnice koje inače 'grickate' prstima: masline, hleb, grisine i krekere, grožđe... i jela za koja je potrebna kašika: puding, sladoled, supa...

Nema mesta ni za paštete, maslac, sireve za mazanje, pekmez, med i sve vrste sosova, niti jelima kod kojih koristite nož: meso, divljač, sirevi, pica, jabuke, kruške, ananas i drugo voće.

Kako da uspete

Ako pre spavanja osetite potrebu za slatkišima, popijte čaj zaslađen kašičicom meda. Kad večerate van kuće, pojedite samo polovinu onoga što vam donesu, i to jela koja se jedu viljuškom.

Izbegavajte desert!

Ako ste u situaciji gde je ponuđen hladan ili topli bife ili jela koja se jedu prstima, pojedite šta želite bez griže savesti, ali sutradan pravila za večeru primenite i za ručak.

Merite se jednom nedeljno i zabeležite svaki napredak, što će vas podstaći da istrajete.

Nemojte dozvoliti da pregladnite. Ravnomerno rasporedite hranu tokom dana i ne lišavajte se onoga što najviše volite.


Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 23
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Samsung E 251
Ma ko hoće da smrša, samo smanji jelo!
Ja sam smršao 31 kilu za 6 meseci, samo sam doručkovao i retko kad, izuzetno malo ručao...
Bez ikakve fizičke aktivnosti....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Nokia E
Nije ti to bas mnogo pametno  Smile
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 23
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Samsung E 251
znam da nije, ali pomoglo je, i nemam nekih zdravstvenih problema...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Nokia E
Pazi ne zelim sad ja tu nesto da pametujem ali dijete tipa kao sto je ova ili jedi samo lubenice jedi samo meso ili ne jedni nista 20 dana su cista besmislica i budalastina! Verum mi ja sam imao prilike d avidim ljude koji jednu samo 2x dnevno i goje se neverovatno!

 Ja sam imao i dalje imam taj problem sa "viskom" kilograma ali sam prosle godine maja meseca imao 130KG ravno, onda sam odlucio da preduzmem nesto po tom pitanju i sada imam 90Kg, za to putovanje bilo mi je potrebno od prilike 14-15 meseci. U cemu je "moja" fora, vidis umesto tvojih 1-2 obroka ja sam imao 6-8 obroka dnevo! Moj kalorijski unos dnevno da bi moje telo radilo kako treba bez da se goji ili da mrsavi je 2400Kcal u tu matematiku ja ubacujem meso(belo meso, sve vrste ribe, junetinu, teletinu) povrce(u svim oblicima i kolicinama ali najvise potenciram na povrcu zelene boje), krompir pirinac i ovsene(kao izvor ugljenih hidrata koji ne bi trebali da predju 2g po 1Kg telesne tezine dnevnog unosa, koje sam rotirao), eventualno po nekad testenina, ceo rezim ishrane je pracen vitaminom C, vitaminima A,E i komplex vitamina B.
 Najstrozije su zabranjeni gazirani napici, slatkisi svih oblika boja i sastava, ja sam izbacio i sokove i voce u jednom periodu, voce moze ali umerene kolicine tipa dve jabuke dnevno i to do 12-13h posle toga ne, mlecne proizvode sam sveo na minimum osim maldog sira!

 E sad da bi gubio na mastima od tih 2400kcal moramo da napravimo deficit, kako cemo uraditi to? Fizickom aktivnoscu! Pocevsi od istresanja tepiha, pranja auta, ciscenja sobe do trcanja, plivanja, voznje, bicikla ili rolera pesacenja, nocne fiskulture sa devojkom(ako je imas) i tako dalje i tako blize.
 Ja sam izabrao trcanje kao vid rekreacije tako da sam sa pocetnih 400m kada sam hteo da umerem na satzi danas trcim bez problema i sa osmehom na licu 12-14km najmanje 4-5 puta nedeljno tj. kad ne pada neka jaka kisa ili nije neko strasno nevreme.

 Sve u svemu potrebna je jaka volja i strpljenje za nekog ko se odluci da ide na taj put, dijeta nije izgladnjivanje i mrsavljenje nije mucenje!!

Mnogo sam se ja raspisao mozda i bespotrebno izvinajvam se unapred na dosadi i smaranju!  Smile
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Nokia 
Ma ko hoće da smrša, samo smanji jelo!
Ja sam smršao 31 kilu za 6 meseci, samo sam doručkovao i retko kad, izuzetno malo ručao...
Bez ikakve fizičke aktivnosti....

To su najgluplji moguci saveti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
jesti sto cesce u manjim kolicinama i raznovrsno,puno povrca,voca i vode Smile

ukoliko ne volite sport i neku konkretnu fizicku aktivnost...onda setajte sto vise.

to bi trebalo svako da voli.

ne jesti brzu hranu iliti dzanki food i ne zdrokati sokove i gazirana pica....i ja mislim da su rijetki oni koji mogu imati velikih problema sa kilazom Smile
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Ako ste odlučili da oslabite, a da i dalje uživate u hrani, koristite samo viljušku!

sto bi rekli... "probusite kasiku i odose kilogrami" Smile salu na stranu, pre bih rekla da ono sto se klopa viljuskom vise moze da doda od onoga sto se klopa kasikom  Smile
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 18:46:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.