Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vijetnamski sindrom - ima li ga u Srbiji?  (Pročitano 15993 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1583
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Citat
Vijetnamski sindrom po mom skromnom stručnom mišljenju ne može se javiti no kod kog Srbina koji je učestvovao u u ratu na tudjoj teritoriji, ni kod kod ličnosti bilo koje nacionalnosti koja direktno i agresivno ne učestvuje u mučenju drugih samo što su druge boje kože ili vere. Nemam potrebe da plačem nad ovakvim sindromima. Nadam se, da se možemo složiti oko toga, da naši stručnjaci psihijatri nebi smeli da u dijagnozi apsolutno sličnoj Vijetnamskom sindromu koriste ovaj termin, već onaj koji ste i sami apsolvirali. Potpuno je sigurno da od ovog sindroma ne mogu da obole deca rodjena 20 godina nakon vijetnamskog rata ili oni koji brane svoju zemlju.

Ovo me podseca na Ali G-ja kod veterinara:
http://www.youtube.com/watch?v=VWDP_ew8HqQ

 Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 27. Mar 2010, 23:37:09 od Major_T »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 6300
Citat
Vijetnamski sindrom po mom skromnom stručnom mišljenju ne može se javiti no kod kog Srbina koji je učestvovao u u ratu na tudjoj teritoriji, ni kod kod ličnosti bilo koje nacionalnosti koja direktno i agresivno ne učestvuje u mučenju drugih samo što su druge boje kože ili vere. Nemam potrebe da plačem nad ovakvim sindromima. Nadam se, da se možemo složiti oko toga, da naši stručnjaci psihijatri nebi smeli da u dijagnozi apsolutno sličnoj Vijetnamskom sindromu koriste ovaj termin, već onaj koji ste i sami apsolvirali. Potpuno je sigurno da od ovog sindroma ne mogu da obole deca rodjena 20 godina nakon vijetnamskog rata ili oni koji brane svoju zemlju.

Вијетнамски синдром, или оно што се њиме данас назива се јављало и пре у прошлости, нпр. код британских ветерана у Зулу ратовима. Он носи име по вијетнамском рату јер је после њега био највише изражен међу ветераниам вијетнамског рата у САД, а од њега обољевају и обољевали су борци  разних ратова. Сад неко је спомињао Заливски синдром, мада нема везе са вијетнамским, јер се под њиме подразумева обољевање ветерана због контакта са неким штетин материјама - уранијумска муниција, хемијско и биолошко оружије.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Safari 5.0.356.2
mob
Tel.Me Your.Number
Kako se ljudi ne smore od ptsp-a?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ja iskreno smatram da vecina stanovnika Srbije pati od Post Traumatskog Stresa, jer nije potrebno biti u ratu kao vojnik da bi ga dobio, mozes i biti civil za vreme bombardovanja, ali mi nismo nikada bili bombardovani, zar ne? Nas su oslobadjali od nas samih
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


tarabicmitar

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Nokia 2700
"Tvoje misljene je sve samo ne struchno...
Zar je toliko teshko ukapirati da vijetnamski sindrom ne mora da ima nikakve veze sa Vijetnamom, i da apsolutno nema nikakve veze koliko godina je neko rodjen nakon vijetnamskog rata?
A kao shto je dare i napisao, nashi struchnjaci taj termin i ne koriste." - kaže krajnje beznadežan!
Epa kategorički se ne kapira zbog skotoma u vašem mišljenju!

Ima šanse da i krajnje beznadežni kvazipsihijatri i kvazpsiiholozi shvate kako psihijatrija obojena ideologijom umesto medicinskih termina koristi političke dijagnoze što se negde i podrazumeva. Moj pokušaj da otklonimo skotome u pogledima novopečenih psihoterapeuta je očito krajnje beznadežan. Lepo govori jedan književnik - ne pokušavajte da svinju učite da svira klavir, iznerviraće se i ona a i vi. A ja ne slušam nego i dalje drvim drvce!
Nekoliko podpitanja?
Ako se dijagnoza šifrira šifrom F - ima li tu mesta  za, osim medikamenata koji će srediti malo uklještene afekte, psihoterapijske zahvate i oće li se psihoterapeuti baviti psihodinamikom ili samo nekim bihejvioralnim tehnikama. Ako se opredele za analitičku terapiju, neko je to naveo napred, trebaju li im neke interpretacije, neke klarifikacije, ili slično - bog te pita kako će se razumeti sa onim jadnikom koji još nije bio u planu za život na zemlji a psihijatar mu bapne dijagnozu Vijetnamski sindrom.
Daleko nekoliko godina unapred - inače ja sam malčice paranoidan - neko Srbima kroz dijagnozu Vijetnamski sindrom pripisuje genocidnost - velikim slovima. Vi to priznajte i koristite u svojim stručnim intervencijama - i tako pomažite /eutanazijom, može i amnezijom/ .
Ima stručnjaka svaka čast koji nće mi ovde pripisati i shizoidnost jer će im recenice liciti na salatu od reci - ali to je to!
IP sačuvana
social share
"Ako stojim u uglu sobe ni po koju cenu neću razmišljati o belom medvedu"!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Ја мислим да си ти, друже, нешто побркао.
« Poslednja izmena: 28. Mar 2010, 20:04:27 od Ghost »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 566
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
Sindrom postoji...a sad da li se zove Vijetnamski,Kosovski...nije toliko bitno.Bio sam na ratistu,to je sada proslost,bar se nadam. Vratio sam se nekako u normalu.Prvih godinu dana se nisam nijednom nasmejao,nocu sam imao utisak da me neko prati,ruke su se tresle same od sebe dok sam ispijao jutarnju kafu,niko nije smeo da mi kaze nesto jer sam cesto reagovao burno,nocu sam se budio trazeci rukom pusku jer smo tako spavali,obuceni,puska za tri meseca nikad nije bila dalje od 2 metra od mene. Ali posle se sve to smirilo,nestalo,ponovo sam onaj stari.Frapiralo me je saznanje kada sam seo za tadasnji pentijum 1 da bukvalno ne znam da ukljucim komp a kakve sam sve graficke radove crtao u AutoCad-u samo nekoliko meseci pre toga...Nisam nikog ubio pa sam to lakse prebrodio,mogu da zamislim kakav pakao zive neki momci,tu su oni medju nama...tempirane bombe Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
само полако ...  Smile Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6s
U par slucajeva nekih meni dragih ljudi zaista se divim koliko normalan zivot uspevaju voditi obzirom na traume koje su prosli... mnogo snage je bilo potrebno da se i makar pokusaju ti problemi resiti...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.117 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.