Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Video sam ubijanja ali nisam ubijao  (Pročitano 976 puta)
27. Jun 2005, 09:55:36
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Novinar Glasa u Bratuncu sa Jovanom Nikolićem koji je u subotu pušten iz pritvora u Sarajevu
Video sam ubijanja ali nisam ubijao
Nije mi jasno zašto su me uhapsili, još mi je manje bilo jasno što su me puštali. Sad se pitam ko će od svedoka smeti da ode u Sarajevo, bez straha da će i on, na način kako su mene pritvorili, biti uhvaćen

BRATUNAC - Niti sam koga ubio, niti sam imao oružje, niti sam na dan kad su se u Kravici desila ubijanja bio na tom mestu.
Ovim rečima juče nas je u Bratuncu dočekao Jovan Nikolić, koji je dan ranije, u subotu posle podne, pušten iz pritvora iz bivše kasarne "Viktor Bubanj" u Sarajevu. Nikolić je u prošlu sredu najpre pozvan na informativni razgovor u bratunačku stanicu policije, a onda je prebačen u Sarajevo, pod izgovorom da ga tamo zovu kao svedoka.

- Tek u Sarajevu, tužilac mi je saopštio da sam lišen slobode i da sam doveden u svojstvu osumnjičenog. Bio sam šokiran jer sam u vreme događaja u Srebrenici i Bratuncu bio civil, ratni invalid nesposoban za vojnu službu - kaže Nikolić.
   
      

Miting za istinu o stradanjima

Koordinacioni centar 11 nevladinih organizacija iz RS trebalo bi da u utorak donese odluku o organizovanju velikog mitinga u Bratuncu, koji bi bio održan u subotu, 2. jula, kako bi se skrenula pažnja na istinu o ratnim stradanjima na području regija Podrinja i Birča.
- Nikada nećemo prihvatiti jednostranu i nametnutu istinu o svim ratnim stradanjima na području Podrinja i Birča, odnosno Bratunca i Srebrenice - izjavio je Srni potpredsednik Koordinacionog centra Slavko Jovičić. On je naglasio da će sa mitinga u Bratuncu biti upućen poziv srpskom narodu da na miran i dostojanstven način omogući odvijanje ceremonijalnog obeležavanja ratnih dešavanja 11. jula u Memorijalnom centru u Potočarima.
      
      
      
   

Optužbe protiv Nikolića koje su mu predočene u Sarajevu, svode se, po njegovim rečima, na tri glavne tačke. Prva je da je dozvolio da vojska RS preuzme hangare zadruge u Kravici, čiji je Nikolić tada bio direktor. U njih su jula 1995. smešteni zarobljeni Bošnjaci iz Srebrenice, koji su na tom mestu kasnije pobijeni. Nikoliću je na teret stavljeno i da je "omogućio da dovedeni Bošnjaci budu ubijeni" i da je sam učestvovao u ubijanju, a zatim da je očistio prostor hangara i da je leševe odvezao u nepoznatom pravcu.
- Ej, ljudi moji, ko sam ja tada bio da omogućim da se Bošnjaci ubijaju, kad su pored mene tada bili čitavi vojni štabovi, Mladić, 10.000 vojnika, kao da je mene kao civila neko za nešto zarezivao.

Što se tiče uzimanja hangara, niko me ništa nije ni pitao, ti hangari tada su bili napušteni, odmah pored puta, a vojska je sa zarobljenicima špartala na sve strane, neki su još zarobljavani, drugi su se sami predavali - kaže Nikolić. On ne spori, a to je, kaže, rekao i haškim istražiteljima kada je u Tribunalu kao svedok odbrane svedočio za pukovnika Vidoja Blagojevića iz Bratunca, da je 14. jula 1992. godine ujutru došao do hangara i da je video leševe ubijenih Bošnjaka.

- Video sam, u trenutku kad sam dolazio, da su jednu grupu Bošnjaka upravo ubijali. Reagovao sam u trenutku, pobunio se, opsovao majku jednom od ljudi sa oružjem, pitao ih šta rade, a on se sa puškom okrenuo prema meni. Zaštitili su me drugi ljudi koji su se tu našli - opisuje Nikolić potresne događaje ispred hangara kravičke zadruge tog jutra.

Iz Kravice, Nikolić se, kaže, vratio u Bratunac, gde je u Skupštini opštine ispričao šta se dešava u Kravici. Iz Bratunca se vratio u Kravicu, gde je civilna zaštita već sakupljala leševe.
- I ja sam učestvovao u sakupljanju leševa koje smo stavljali na kamione. Leševi su posle prebačeni do Glogova, gde su pored puta sahranjeni - kaže Nikolić. Priča da je, prema informacijama koje je čuo od drugih, ubijanju u hangarima u Kravici prethodio incident kada su zarobljeni Bošnjaci napali stražu, oteli pušku jednom od stražara i ubili ga.

Nikolić tvrdi da u Sarajevu na ispitivanjima nije bilo nikakvih problema, da su istražni organi bili korektni prema njemu.
- Rekao sam tužiocu: "Možete me optužiti, ali me ne možete osuditi, jer nisam kriv". Bio sam u tom kolopletu, ali nikoga nisam ubio - veli Nikolić.

Rešenje o puštanju na slobodu dobio je u subotu, oko 16 sati, pošto je žalbeno veće usvojilo žalbu njegovog advokata.
- Nije mi jasno ni zašto su me uhapsili, još mi je manje bilo jasno što su me puštali. Sad se pitam ko će od svedoka smeti da ode u Sarajevo, bez straha da će i on, na način kako su mene pritvorili, biti uhvaćen - veli Nikolić. Dodaje da se u zatvoru, koji je umnogome uređen po standardima koji važe u Haškom tribunalu, osećao bezbedno i da je naročito važno što u procesu učestvuju i strani stručnjaci.

- Znam da me, ako budem optužen, očekuje dug i mučan proces, ali ne plašim se jer nikoga nisam ubio, niti sam nekim svojim postupkom omogućio ubijanje - zaključuje Nikolić.
Zoran Šaponjić
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 673
U krivičnom pravnom postupku je dovoljno da postoji osnovana sumnja(ili čak samo osnovi sumnje!), pa da se pokrene istraga, na osnovu koje se određeno lice može i privremeno lišiti slobode(pritvor). A naravno svako je nevin dok se pravno-snažno sudskom presudom ne dokaže suprotno.  Kravica? Jel to beše ono mesto u kome su mudžahedini Nasera Orića masakrirali 700 srpskih civila, 7 i 8 januara 1993. godine? Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
O tempora o mores!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.