Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Video nadzor na daljinu  (Pročitano 19455 puta)
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
Ljudi stvarno vam hvala.puno ste mi pomogli a znaci ovim ADSL bi to mogao da uradim tako sto bi kamera bila prikljucena na jedan racunar a ja tom racunaru pristupao ADSL internetom jel bi to bilo u realnom vremenu i kako bi to izveo jel bi mi tu trebale one ip adrese i to neznam stvarno kako bi ostvario taj vid veze.Jos jednom se zahvaljujem svima koji ste mi pomogli u resavanju ovog problema.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
Ljudi stvarno vam svima hvala mnogo ste mi pomogli.Da ja to samo teoretski da mu objasnim jos mi je to ostalo da zavrsim sa ispitom.Znaci to bi moglo ADSL om tako sto bi jedan racunar bio blizu kamere povezan sa njom a ja bi ovim ADSL internetom mogao da pristupim sa bilo kog mesta gde ima telefonska linija a kakve bi mi tu ip adrese trebale nerazumem kako bi pristupao tom drugom racunaru.Unapred zahvalan Rade.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
mob
Samsung Wave
I dalje nam nisi rekao da li je bitan kvalitet videa? Da li se koristi digitalna video kamera ili web-kamera? Ako je web kamera, komp koji snima, moze da bude server sa javnom ip adresom i na njega mozes da se nakacis sa bilo kog kompa... ako je digitalna video kamera, to je malko komplikovanije ali ni to nije ne izvodljivo...

U svakom slucaj postoji vise resenja za taj tvoj problem...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
Ljudi puno vam hvala  mnogo ste mi pomogli .Ali mi nije jasno ovo kako ADSL kako pristupiti drugom racunaru jel to neka iznajmljena linija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
mob
Samsung Wave
Nije nikakva iznajmljena linija, i ne mora da bude ADSL, moze bilo koja vrsta pristupa internetu... jednostavno taj komp na kom je kamera moze da bude server koji je vidljiv za ceo internet, ali u njega moze da udje samo onaj ko ima sifru ili kome je odobreno da pristupi ... i to je to... tako je najlakse... tim nacinom moze i vise racunara da gleda video sa kamere...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2178
mob
Nokia N85
Sustina je samo jel se radi od "zajebanciji" ili je ozbiljna stvar.Pa ti mozes i s ISDN-om bez problema u realnom vremenu da gledas neku ribu u Koreji kako se skida  i gleda u svoju web kameru.Kvalitet je tu naravno nebitan i nije nikakav kvalitet.Ali ako ti hoces da imas video nadzor na "daljinu" to je druga stvar ili ne daj boze da "emitujes" nesto profesionalno za "narodne mase".Sve se svodi na to koja je svrha toga i za sve ti mogu dati tehnicko rjesenje u zavisnosti za sta ti treba taj "video broadband".
IP sačuvana
social share




Ne koristi "kaps".Koristi "bold" kada hoćes nešto da naglasis.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
Stvar je ozbiljna jel sam se ja zakacio sa tim profesorom i zato mi treba komplet upustvo znaci na predajnom delu bice postavljeno to to i to.na prijemnom to to i to.pristup ce biti takav da ce moci sa drugog racunara da se pristupi tom racunaru preko interneta on ce reci kako ja cu reci tako sto mora se napraviti neka konekcija ko sto ovaj covek kaze da vise ljudi moze pristupiti sifrom a profa ce odma a kako se pravi ta konekcija i sve u krug.ziva komplikacija .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
mob
Samsung Wave
Onda si mozda trebao dvaput da razmislis pre nego sto si se zakacio s njim, ako vec ne znas bas nista o datoj temi.
Inace, mi smo ovde da bi pomogli, a ne da bi to napisali umesto tebe.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2178
mob
Nokia N85
ADSL je Ok varijanta ali ne moze on da "baci" 15km.U tome je problem.Znaci moze ADSL ako ima "tehnicka" mogucnost na toj lokaciji gdje ti je taj racunar na koji je zakacena kamera (sto znaci da je u blizini te lokacije centrala ili istureni stepen centrale) i isto tako na drugoj strani.Ako ima tehnicna mogucnost onda ti samo treba od hardvera ADSL modem i kamera.Ostalo je stvar "konfiguracije".Ali opet ti kazem ako je veza point-to-point na toj udaljenosti za neku ozbiljniju namjenu treba ti optika,2 opto modem (na svakoj strani po jedan) i kamera.Ako je veza point-to-multipoint ides varijantom interneta (sto neko rece sto brzi to bolji).U tom slucaju ti treba na strani gdje snimas ako je ADSL varijanta: ADSL modem,kablovski internet:modem za kablovsku,WiFi internet: (WiFi karta i odgovarajuca antena s odgovarajucim kablom),ISDN internet:treba ti ISDN modem,Dial-up: obican a/d,d/a modem 56k.Ali mozes ti imati i DSL tu gdje snimas ali ako na lokaciji odakle "pratis" situaciju imas dial-up mrka kapa.Bilo bi pozeljno da na lokaciji/jama s kojih "pratis" situaciju imas jednako brz ili brzi pristup internetu nego sto je pristup na lokaciji gdje snimas.Mislim da ti je ovo sasvim dovoljno informacija za rad.
IP sačuvana
social share




Ne koristi "kaps".Koristi "bold" kada hoćes nešto da naglasis.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
Hvala na upustvima.Ovo ce mi biti dovoljno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.