Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vesti ~ iz ~ tabora  (Pročitano 8373 puta)
Poznata licnost


Kapetan

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4288
Zastava Ljubinje (Republika Srpska)
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Apple iPhone 4
Србија - Енглеска матори навија за нас 100% Smile

 Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
FIFA: Srbija 15. na novoj listi



Fudbalska reprezentacija Srbije nalazi se na 15. mestu nove rang-liste FIFA što je napredak za jednu poziciju u odnosu na prošli mesec.

„Orlovi” imaju 947 bodova, deset manje od selekcije SAD koja je na 14. mestu i 48 više od reprezentacije Urugvaja, koja zauzima 16. poziciju. Od protivnika Srbije na Svetskom prvenstvu, najbolje je rangirana Nemačka koja zauzima šesto mesto sa 1.082 boda. Australija se nalazi na 20. poziciji sa 886 bodova, dok je Gana 32. na listi sa 800 bodova.

Selekcija Brazila i dalje se nalazi na prvom mestu sa 1.611 bodova, ispred Španije (1.565), Portugala (1.249) i Holandije (1.231).

Od reprezentacija iz bivše Jugoslavije, najbolji plasman, iako pogoršan za jedno mesto u odnosu na prošli mesec, ima Hrvatska, koja se nalazi na desetoj poziciji sa 1.041 bodom.

Slovenija je na 25. mestu sa 860 bodova, selekcija Bosne i Hercegovine je 51. na listi sa 604 boda, Makedonija zauzima 61. mesto (521 bod), a Crna Gora 64. poziciju (500 bodova).

Prvih deset reprezentacija na FIFA rang listi:

1. Brazil 1.611 bodova

2. Španija 1.565

3. Portugal 1.249

4. Holandija 1.231

5. Italija 1.184

6. Nemačka 1.082

7. Argentina 1.076

8. Engleska 1.068

9. Francuska 1.044

10. Hrvatska 1.041

svetskoprvenstvo.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
15.000 Srba uz „orlove" na SP!

Reprezentacija Srbije imaće na svakom meču Mundijala podršku bar 15.000 naših iseljenika u Južnoj Africi! Tokom SP očekuje se izuzetno hladno vreme sa temperaturama oko nule


Pratiće „orlove" i u Africi... Navijači Srbije

„Orlove" će na svakoj utakmici Mundijala bodriti bar 15.000 srpskih iseljenika, tvrdi gensek FSS Zoran Laković! On je rekao da u Južnoj Africi živi oko 30.000 naših ljudi i da je svaki drugi trebovao ulaznice za mečeve naše reprezentacije na Svetskom prvenstvu!

- Očekujem veliki broj naših navijača na Mundijalu. Nama je u prvi mah bilo simptomatično to što preko našeg sistema nijedan naš čovek iz Južne Afrike nije trebovao karte. Tragali smo sa podacima, jer znamo da 30.000 Srba živi u Johanesburgu. Kasnije smo iz naše ambasade dobili informaciju da su se oni snašli na drugoj strani i nabavili ulaznice preko domaćeg stanovništva. Iskreno, verujem da ćemo imati podršku bar polovine Srba iz Johanesburga, odnosno da će nas bodriti 15.000 ljudi - rekao je Zoran Laković u Leogangu.

Spremite jakne za Afriku

On nije zaboravio pomoć koju je Fudbalski Savez Srbije dobio od Vladimira Vermezovića, bivšeg trenera Partizana, a trenutno stratega Kajzer čifsa. Međutim, Laković kaže da Vermezović u poslednjem razgovoru nije doneo lepe vesti, naročito kada su u pitanju vremenski uslovi u Africi.

- U stalnom smo kontaktu sa Vermezovićem. Poslednje što je rekao je da je u Johanesburgu velika razlika između dnevne i noćne temperature. Preko dana živa se popne do 14. podeoka, ali noću se spusti skoro do nule, odnosno stalno je između tri i četiri stepena.

Zoran Laković je ubeđen da je medicinska služba našeg saveza uradila pravu stvar odlukom da se reprezentativci vakcinišu protiv malih boginja. On je ubeđen da epidemija neće ugroziti odigravanje utakmica u Južnoj Africi.



- Mišljenja oko vakcinacije su podeljena, ali mislim da smo uradili pravu stvar. I drugi će morati da se povinuju odluci FIFA. Za sada je u Južnoj Africi malim boginjama zaraženo 14.500 ljudi, od čega 70 odsto dece. Žarište je bilo u provinciji Gauteng, kojoj pripadaju Johanesburg i Pretorija. Međutim, prenelo se ka rubovima zemlje i siguran sam da nema bojazni od odlaganja utakmica.

Generalni sekretar naše kuće fudbala još jednom je ponovio da će „orlovi" imati vrhunsku zaštitu u Južnoj Africi.

Petočlano obezbeđenje



- Dugo smo se bavili pitanjima smeštaja i bezbednosti. Pored toga što ćemo imati osam pripadnika eskorta od strane lokalnog organizacionog komiteta, odlučili smo se da sa nama putuju četiri pripadnika specijalnih snaga naše policije i komesar za bezbednost FSS. Kao što vidite, ovde su dva momka kako bi se upoznala sa ekipom, dok će se ostali priključiti kasnije - rekao je Laković.   


***
Prodato 12.000 za Novi Zeland

Reprezentacija Srbije imaće veliku podršku tokom sutrašnjeg prijateljskog meča protiv Novog Zelanda! Za tu utakmicu prodato je već 12.000 ulaznica, a prema nekim procenama, očekuje se da stadion u Klagenfurtu bude pun kao oko. To se može i zaključiti i zbog slike sa jučerašnjeg treninga „orlova", kojem je prisustvovalo 500 naših navijača.
***



Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Bane ne igra protiv Novog Zelanda

Branislav Ivanović danas će se, posle treninga u Klagenfurtu, vratiti u Srbiju, što znači da neće biti u kombinaciji za sastav za prijateljsku utakmicu protiv Novog Zelanda, koja se igra u subotu
Defanzivac Čelsija dobio je dozvolu od selektora Radomira Antića da napusti tabor „orlova", i prisustvuje svadbi svog najboljeg prijatelja kome će biti kum.

- U skladu sa našim običajima i značajem kumstva Ivanović će u subotu i tu svoju čast i dužnost izvršiti. I taj ljudski faktor veoma je važan za nas - na dan utakmice Bane će biti kum na svadbi svog najboljeg druga - izjavio je Antić .

Ivanović će se saigračima pridružiti u nedelju.



Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla AlexaToolbar alxf
Mateus: Konačno igrate kao ekipa



Legendarni nemački fudbaler i bivši trener Partizana Lotar Mateus uveren je da Srbija može da ostvari zapažen uspeh na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi, a za svoje zemljake kaže da nisu favoriti u grupi D.

Mateus smatra da "orlovi" konačno imaju ekipu koja je stasala za velika dela.

"Ne oslanjate se više na pojedince, već ste naučili da igrate kao ekipa. To što više pažnje posvećujete kolektivu može da vas odvede daleko. Prvo mesto u grupi bi vam značajno olakšalo posao u osmini finala što znači da bi vrlo lako mogli da se plasirate među osam, pa čak i korak dalje", smatra legenda nemačkog fudbala i dodaje da Srbija u svojim redovima ima fudbalere kojim retko koja reprezentacija može da se pohvali.

"Dovoljno je pogledati prezimena vaših igrača da bi se shvatilo koliko ste jaki. U pitanju su fudbaleri najpoznatijih svetskih klubova koji su sposobni za osvajanje trofeja. Pogledajte samo Dejana Stankovića. On je osvojio triplu krunu u Italiji i za Srbiju znači više od fudbalera, on je lider ove generacije", uverava Mateus.

Za "pancere" Mateus kaže da nisu favoriti.

"Nismo favoriti! Biće uspeh ako prođemo grupu. U konkurenciji Srbije i Gane plasman u narednu fazu bio bi veliki domet ove genreracije, a kasnije mora da se ide korak po korak"

Kada je u pitanju novi svetski prvak, Lotar Mateus ima dilemu.

"Moji favoriti su Španija i Brazil. Siguran sam da će jedna od te dve reprezentacije postati svetski prvak", kazao je Mateus za "Spotrski žurnal". 

Izvor: Vesti
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
„Orlovi" posetili crkvu Sabora Srba Svetih

Posle jučerašnjeg prepodnevnog treninga fudbaleri srpskog nacionalnog tima imali su još jednu prijatnu aktivnost



Oni su posetili crkvu Sabora Srba Svetih u Sal Feldenu, zdanje koje je podignuto donacijama naših državljana koji godinama žive i rade u Austriji. „Orlove" je primio protonamesnik Jovan Alimpić, a zatim održao molitvu za dobar plasman naše reprezentacije na Mundijalu u Južnoj Africi.



-Neka vas ruka Božija i anđeo Božiji čuvaju na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi - rekao je protonamesnik Alimpić.

On je od selektora Radomira Antića dobio dres fudbalske reprezentacije Srbije.



Događaju u Sal Feldenu, mestu udaljenom sedam kilometara od Leoganga, prisustvovao je i generalni konzul Srbije u Salzburgu Zoran Jeremić. On je Stankoviću i drugovima preneo pozdrave od predsednika države Borisa Tadića koji je pre dva dana bio u Gracu.







Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.