Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 294 295 297 298 ... 830
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vesti iz domaceg i stranog "Jet Set-a" ~ I bogati placu ~ Nova Tema!  (Pročitano 808872 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone 6s
Ilda Šaulić, mlađa ćerka poznatog pevača narodne muzike Šabana Šaulića, krenula je očevim stopama. Naime, dvadesetšestogodišnja Ilda nedavno je završila snimanje albuma prvenca, za produkcijsku kuću "Grand", koji će se u prodaji naći krajem februara.
- Pola albuma radio je Epis, a nekoliko tekstova napisala je i Marina Tucaković - otkrila nam je Gordana, Ildina mama i supruga poznatog pevača. Ilda je oduvek pokazivala talenat za muziku, ali njeni roditelji su želeli da nastavi da se bavi tenisom, jer je ostvarila zapažene rezultate. Međutim, Ilda je odjednom odustala od belog sporta, rešena da reket zameni mikrofonom. Poznatom pevaču nije preostalo ništa drugo nego da podrži svoju mezimicu.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone 6s
FATALNA ŽENA

Sadašnja supruga Nikole Sarkozija Karla Bruni poznata je po mnogim aferama s brojnim poznatim ličnostima



Bivša manekenka i pevačica Karla Bruni ponovo pleni pažnju medija, ovaj put zbog veze s francuskim predsednikom Nikolom Sarkozijem. Mediji svakodnevno izveštavaju o njihovom ljubavnom životu, a najnovije vesti su da se par, navodno, venčao prošlog četvrtka u Jelisejskoj palati, kao i da očekuje dete.

Karla je ćerka kompozitora i industrijskog magnata Alberta Brunija Tedeskija i pijanistkinje i glumice Marise Borini. Rođena je 23. decembra 1968. godine u Torinu, ali s pet godina odlazi u Pariz jer su se roditelji plašili otmice. Odrasla je u Francuskoj, školovana u Švajcarskoj, a u Pariz se vratila da bi studirala umetnost i arhitekturu na Sorboni. Fakultet je napustila sa 19 godina zbog brojnih manekenskih aranžmana.

 

DVOJNICE

Ubrzo po otkrivanju romanse između Karle i Nikole, mediji su primetili i njenu veliku sličnost s bivšom suprugom francuskog predsednika, Sesilijom Sarkozi. I Sesilija, koja je starija od Karle deceniju, ima muzičare u porodici, a bila je i manekenka. Takođe, nije krila da ne veruje u instituciju braka, a sa Sarkozijem se viđala dok je on još bio u prvom braku (baš kao što je i Karla često bila ljubavnica oženjenih muškaraca).

Bila je jedna od najplaćenijih manekenki krajem 80-ih godina. Zahvaljujući lepoti i odličnom izgledu, krasila je naslovne strane mnogih magazina a, za razliku od koleginica, nije imala problema s golotinjom, pa se potpuno gola slikala za časopis „Sete". Modu je napustila 1998. godine i postala pevačica. Prvi album „Neko mi je rekao" izdala je 2002. godine i on je samo u Francuskoj prodat u više od milion primeraka, a 2004. dobila je francuskog Gremija kao najbolja pevačica.

S obzirom na to da potiče iz porodice bogatih industrijalaca, teško da je mogu proglasiti „sponzorušom". Bogata je, obrazovana i govori tri jezika. Mnogi je zovu fatalnom ženom i rasturačicom brakova, čega se Francuzi groze. Mediji joj prebrojavaju ljubavnike i pitaju se da li ona može da bude dostojna prva dama Francuske. Izlazila je s Erikom Kleptonom, Donaldom Trampom, Vensanom Perezom. Dok je živela s Žan-Polom Antovenom imala je aferu s njegovim sinom Rafaelom. Rafael se zbog toga razveo od književnice Žistin Levi, koja je o svemu napisala hit knjigu „Nothing serious", u kojoj je Karla predstavljena kao žena koja krade supruga glavne junakinje s „osmehom Terminatora". Karla je Rafaelu 2001. godine rodila sina Aurelijena, a posle toga su se rastali. Zavodljiva manekenka zabavljala se i s Mikom Džegerom, a njegova supruga priznala je da je ona bila povod za rastanak.

Karla, koja je još pre godinu dana tvrdila da ne podnosi monogamiju, sada mudro ćuti i smeška se, ne krijući prsten koji joj je poklonio Sarkozi.
(A. E.)

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone 6s
TAJNO SAM SE UDALA!

Emina Jahović: "Niko nije znao za moje i Mustafino venčanje, čak ni moja mama i sestra!"

 

Venčali se 13. januara u istanbulu... Emina i Mustafa

Pevačica Emina Jahović u nedelju se tajno udala za veliku tursku zvezdu Mustafu Sandala, posle tri i po godine ljubavne veze. Venčanje je organizovano u jednom hotelu u Istanbulu, u prisustvu četrdesetak članova porodice, a Emina priznaje da za njenu udaju nije znao niko, čak ni članovi porodice:

- Presrećna sam što sam se udala za Mustafu, koji je pravi čovek za mene. Burme su na našim rukama. Niko nije znao za naše venčanje, čak ni moja mama i sestra. Rekli smo im da dođu, ali ne i zbog čega, tako da su tek kada je počela ceremonija shvatili o čemu je reč - kaže Emina.

Za brojne prijatelje, mladi bračni par organizovaće žurku u maju ove godine, u Bodrumu, a na bračno putovanje krenuće tek pošto lepa Novopazarka završi obaveze u vezi s novim albumom.

- Nismo još odlučili gde ćemo na medeni mesec - govori presrećna pevačica, koja je prekjuče, u Mustafinoj i njenoj vili u Turskoj, proslavila i 26. rođendan.

Emina i Mustafa Sandal su ekskluzivna prava na fotografije sa venčanja prodali jednom turskom listu, a novac će pokloniti jednoj bolnici u Turskoj.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone 6s
Intervju, LEPA BRENA
PORODIČNO

Lepa Brena :"Porodica mi je sve, i mir, i toplina, i beg od stresa, ali i moj najveći životni uspeh"

 

Živojinovići... Sin Stefan, mama i tetka Brena, prijateljica Olga, Brenin brat Faruk, bratanica Elena, sin Viktor i Bobin brat Čeda

Protekle božićne i novogodišnje praznike Lepa Brena provela je na način koji joj, kaže, najviše prija - u svom domu i u krugu porodice. Pred njom je godina velikog povratka na estradu i ne postoji bolji način na koji bi je započela od prazničnih dana u društvu sinova Stefana i Viktora, supruga Slobodana Bobe Živojinovića i svojih roditelja Ifete i Abida. Kako za Press kaže najveća svejugoslovenska folk zvezda, porodična okupljanja u domu Živojinovića nisu praznični izuzetak već - pravilo.

- Naša porodica ne okuplja se samo o praznicima, jer i Boba i ja imamo poseban odnos prema porodičnim vrednostima - kaže Brena, i dodaje: - Sam čin okupljanja porodice za trpezom je simbolični znak topline i dobrih odnosa koji vladaju u familiji.

n Imate i posebnu teoriju o važnosti porodice?

- Živimo u globalističkom sistemu, sve što nam se dešava postalo je globalno, tako da je porodica postala jedini kutak gde se čovek može skloniti i ušuškati u nešto što je samo njegovo, gde može naći mir i pobeći od svih stresova i trauma koje taj novi, globalistički život, sa sobom nosi.


Sa 15 godina sam naučila sve - da kuvam, krečim, lakiram vrata, heklam i vezem!

n Šta vam nedostaje da biste bili dobra domaćica?

- Počela sam da mesim i kuvam još sa 15 godina. Kao i u svim radničkim porodicama u to vreme, morala sam da znam sve - da kuvam, krečim, lakiram vrata, heklam, vezem... samo što još džempere nisam štrikala. Zato sam, kada sam zaradila prvi novac od pevanja, rekla sebi da ću se truditi da to nikada više u životu ne radim.

n Ne krijete da ne volite kecelju i varjaču?

- Nisam neka posebno dobra kuvarica jer nemam mnogo strpljenja. Nekako mi je gubljenje vremena da provedem po tri-četiri sata pored šporeta. Spremam samo ona jela koja se ne spremaju duže od 45 minuta - paste, salate i slične stvari. Uostalom, takvu hranu i volim, veliki sam ljubitelj kineske, francuske i italijanske kuhinje. Boba je mnogo bolji kuvar od mene. On ne samo da dobro kuva, nego i uživa u tome, pa je mnogo češće u kuhinji nego ja. Ima strpljenja i posebno dobro sprema jela od mesa. Pored njega i sinovi su naučili da kuvaju. Što se mene tiče, ja bih sve što se može naručila telefonom ili pozvala profesionalnog kuvara da spremi.

n Konačno, šta za vas predstavlja porodica?

- Volim kada se okupi kompletna porodica, kada su pored nas svi koje volimo. Roditelji, braća, sestre, deca... Tek kada za tim stolom neko zafali, shvatiš koliko ti nedostaje. To jedno prazno mesto je strašno, ume baš da zaboli. Bobin sin Filip je sada na studijama u Americi i zaista nam svima nedostaje. To je momenat kada sve znaš, kada ti je sve jasno, kada si kompletan čovek.
(A. S. I.)

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone 6s
PAPA ĆE ODLUČITI
Hoće li Toše Proeski postati novi svetac, odlučiće ovih dana papa Benedikt i Pravoslavna crkva
 

Kao što je "Kurir" već pisao, Vatikan će po svemu sudeći uskoro razmatrati mogućnost za kanonizaciju Tošeta Proeskog u sveca i pored toga što je bio pravoslavac! Sestre Majke Tereze u emisiji Vatikanske televizije izrazile su veliku želju da se pokojni pevač koji je tragično izgubio život - proglasi svecem!

Nakon otkrića iste televizije po kom je Proeski bio član humanitarnog udruženja "Majka Tereza", u javnosti se oglasilo sestrinstvo. Naime, Sestre Majke Tereze predstavile su samo deo humanitarnog rada i duboku religioznost najpopularnijeg balkanskog pevača. Tako da sada Vatikan putem svoje televizije koja se, podsećanja radi, emituje na preko četrdeset jezika šalje poruku javnosti da, iako je Toše pripadao Pravoslavnoj crkvi, to ništa ne menja u ostvarenju cilja. Ovo bi bio prvi put da papa Benedikt DžVI i Pravoslavna crkva zajedno pokrenu proces beatifikacije. Za očekivati je da odlukom dve crkve pevač anđeoskog glasa u skorije vreme ponese oreol. Inače, ovu inicijativu su prvi pokrenuli vernici Makedonske pravoslavne crkve, neposredno posle Tošetove sahrane, o čemu je "Kurir" blagovremeno pisao.

MITROPOLIT

Metodije: Toše Proeski može da bude svetac
- Nije neophodno da je onaj ko se proglašava svecem činio čuda, - rekao je američko-kanadski mitropolit MPC Metodije i naglasio:
- Mislim da je Toše Proeski svojom skromnošću, nesebičnošću i darežljivošću imao sve osobine svetog lica. Neko može da bude proglašen za sveca i zbog svoje pravednosti i čestitog života. Zbog svega što je uradio za života, Gospod ga sigurno neće zaboraviti - navodi mitropolit Metodije.
Makedonska pravoslavna crkva razmatra mogućnost da Tošeta Proeskog proglasi svecem, a izjava mitropolita ponovo je podgrejala nadanja Tošetovih brojnih obožavalaca u Makedoniji da mu se i na taj način oda priznanje.

Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone 6s
KOLCE UMESTO SIRTAKIJA
Era Ojdanić napravio haos u srcu Atine, na dočeku pravoslavne Nove godine
 

Prvi put u svojoj bogatoj karijeri, Era Ojdanić se za pravoslavnu Novu godinu obreo u Atini zbog posla. Poznati veseljak pevao je u jednom popularnom atinskom lokalu, u samom centru ovog grada. Na dočeku se tražila stolica više, pa je restoran bio pretrpan kako Srbima, tako i Grcima, i to uglavnom nekadašnjim studentima, koji su fakultete pozavršavali u Jugoslaviji davnih šezdesetih i sedamdesetih godina. Nekada štreberi, a danas ugledni stomatolozi, pravnici, lekari, zajedno sa svojim prijateljima, Srbima koji godinama žive u grčkoj prestonici, njih oko sedam stotina, došlo je da u centru Atine zajedno uđu u novo leto po julijanskom kalendaru.

I, ma koliko se nadali dobrom provodu, nisu ni slutili da će se veselje pretvoriti u pravu žurku zahvaljujući štimungu koji je napravio Era uz pomoć harmonikaša Milana Jovanovića Jabučanca. Za novokomponovane note nije bilo mesta, već je popularni folker ređao stare srpske hitove "Rado, lepa Rado", "Oženjen sam, kao momak živim", "Selo moje, volim tvoje ime", "Ti si moja šljiva ranka"... a na zahtev gostiju, Era Ojdanić je pevao "Marširala kralja Petra garda", "Srpska se truba s Kosova čuje" i ostale pesme iz "specijalnog" repertoara.

Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 18034
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC 
Ajk Tarner umro od prekomerne doze kokaina


Soul legenda Ajk Tarner, koji je preminuo prošlog meseca u 77. godini života, umro je od prekomerne doze kokaina, utvrdili su patolozi u Kaliforniji, a prenosi BBC.

Hipertenzija, kardiovaskularna bolest i emfizem pluća su isto navedeni kao faktori koji su doprineli njegovoj smrti.
Tarnerova ćerka, Mija, kaže da je šokirana ovim izveštajem.
Iako se Tarner dugo borio da ostavi drogu, ona tvrdi da islednici preteruju u ovom slučaju.
"Tata nije koristio drogu u toj meri kao što ovaj izveštaj navodi", rekla je ona “Nort Kaunti Tajmsu” u telefonskom razgovoru.
Ajk Tarner, pionir rokenrola poznat po nastupima i muzičkoj saradnji sa svojom bivšom ženom Tinom Tarner, preminuo je 12. decembra prošle godine u svojoj kući koja se nalazi nedaleko od San Dijega.
Posle razvoda sa Tinom 1976. godine, Tarner je postao zavisnik od kokaina i bio je prilično kritikovan osamdesetih kada je Tina obelodanila da ju je Ajk ponižavao i maltretirao dok su bili u braku.
Ajk Tarner je u autobiografiji "Taking Back My Name" (2001) procenio da je sedamdesetih i osamdesetih potrošio 11 miliona dolara na kokain.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
    
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 18034
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC 
Deca holivudskih zvezda dobijaju čudna imena
Gvinet ćerki dala ime Jabuka
Autor: A. Novaković | 17.01.2008

Kada Pirat i Džeronimo sretnu Pumu, a tu je i Pilot Inspektor, dok sa strane sve nadgledaju Fifi Triksibele i Jabuka, mora da ste usred noćne more. Međutim, u tom košmaru svakodnevno žive deca svetskih zvezda kojima su roditelji, pod uticajem ko zna čega, nadenuli bizarna imena - kao da im nije dovoljno samo slavno prezime.

Šampion u davanju čudnih imena bio je pokojni Frenk Zapa čija se deca zovu Mun Junit, Dvizil, Ahmed Emuka Rodan i Diva Mafin. Kćerka Krisa Martina, pevača benda „Coldplay“, i glumice Gvinet Paltrou se zove Jabuka, a ona je još i dobro prošla budući da se kćerka pevačice Erike Badu zove Puma, a ljubimica Boba Geldofa - Fifi Triksibele! Aleks Džejms, nekadašnji gitarista benda „Blur“, sinu je dao nimalo pretenciozno ime Džeronimo, a pevač grupe „Korn“ je svog naslednika nazvao Pirat.
A zamislite tek kako se osećaju deca režisera Roberta Rodrigeza koja se zovu Raketa, Pobunjenik i Trkač?! Sinovi Sleša, nekadašnjeg gitariste benda „Guns ‘n’ Roses“, zovu se Keš i London, a kćerke Demi Mur i Brusa Vilisa su sigurno bile predmet zafrkavanja u školi jer se zovu Talula Bel, Rumer i Skaut.
Deca glumca Foresta Vitakera ponosno nose imena Okean i Istina, a pevačica Toni Brekston je očigledno fascinirana imenima modnih marki, budući da joj se sinovi zovu Denim i Dizel. Glumac Džejson Li je otišao i korak dalje, pa je sinu dao neverovatno ime Pilot Inspektor...
Kontroverzni Majkl Džekson je sinove pompezno nazvao Princ Majkl i Princ Majkl Drugi, a glumica Suzan Sosamon je svom detetu dala ime Audio Nauka!
Poznati kuvar Džejmi Oliver nije imao baš mnogo obzira kada je birao imena dece, i njegove kćerke će morati da se izbore sa imenima Popi Hani, Diksi Dot i Diksi Bu. Sin Silvestera Stalonea se zove Sejdž Munblad, kćerka Bono Voksa, pevača grupe U2, Memfis Iv... Lista bizarnih imena je skoro beskonačna, a to je i prava mera za glupost nadobudnih roditelja.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
    
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 18034
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC 
Srce Karima Rašida osvojila Beograđanka

Jedan od najpoznatijih svetskih dizajnera Karim Rašid rođen je u Kairu, odrastao u Kanadi, trenutno živi u Njujorku i povremeno u Beogradu gde je kupio stan. Rašid je nedavno dizajnirao restoran „Mažik“ u Beogradu, koji smatra za jedan od svojih vrhunskih ostvarenja, a za „Blic“ otkriva kako je stigao u Srbiju gde je pronašao Ivanu Purić, svoju veliku ljubav...

- Prvi put sam u Beograd stigao pre četiri godine da bih držao predavanje u Muzeju savremene umetnosti, inače jednoj od mojih omiljenih zgrada u Beogradu. Pozvala me je arhitekta Maja Vidaković, koja me je prethodno upoznala u mojoj njujorškoj kancelariji i radila intervju sa mnom. Posle predavanja bio sam na zabavi, gde sam upoznao biznismena Vesu Jevrosimovića. Dobio sam od njega zanimljivu ponudu da dizajniram njegov restoran „Mažik“. Nekoliko meseci kasnije arhitekta Maja Vidaković i ja počeli smo da radimo na projektu. Sada je restoran otvoren i mislim da ne postoji ništa slično u ovom delu Evrope. Želeo sam da napravim objekat za zabavu i uživanje. Svaki detalj sam pažljivo razradio - od stolica do vizuelnog izgleda celokupnog enterijera. Na kraju sam dobio prelep sadržaj koji nazivam holističkim dizajnom - kaže Rašid.
Prilikom jednog od svojih poslovnih obilazaka Beograda upoznao je i Beograđanku Ivanu Purić. Bila je to ljubav na prvi pogled.
- Posle nekoliko boravaka u Beogradu, zaljubio sam se u srpsku kulturu i u ljude. Na jednoj zabavi sreo sam Ivanu Purić u koju sam se odmah zaljubio, jer ja verujem u ljubav na prvi pogled. Uskoro smo kupili zajednički stan na Bulevaru kralja Aleksandra. Pokušavam da što češće dolazim u Beograd, ali sam zbog brojnih obaveza po svetu dosta sprečen - kaže Karim za „Blic“.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
    
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone 6s
AMBASADORSKO PERO

NIN-ovu nagradu za roman godine dobio Dragan Velikić za delo „Ruski prozor"



Dobitnik NIN-ove nagrade kritike za najbolji roman na srpskom jeziku objavljen u 2007. godini je Dragan Velikić, književnik iz Beograda i ambasador Srbije u Austriji, za roman „Ruski prozor". Odluka žirija obelodanjena je na jučerašnjoj konferenciji za novinare u redakciji nedeljnika NIN.

U obrazloženju odluke žirija stoji da roman „Ruski prozor" „dotiče sudbinsku temu stranstvovanja, dobrovoljnog izgnanstva u najgorim godinama srpskog društva krajem devedesetih godina prošlog veka... Velikićev roman ispisan je sugestivnim rukopisom, unoseći dramaturgiju mnogostrukih ogledala u romaneskni oblik koji je sam pisac nazvao romanom omnibusom", kaže se, pored ostalog, u odluci koju su potpisali predsednik žirija Milan Vlajčić i članovi Stevan Tontić, Aleksandar Jovanović, Milo Lompar i Slobodan Vladušić. Roman Dragana Velikića pobedio je u neuobičajenim uslovima: u užem izboru našla su se samo četiri romana, usled, po mišljenju članova žirija, neuobičajeno slabe prošlogodišnje prozne „žetve". Velikić u izjavi za Press kaže da ga raduje odluka žirija.

- NIN-ova nagrada je najprestižnije domaće priznanje. Ona je i za mene bitna zato što „apdejtuje" druge moje romane, i to ne u smislu da će biti samo ponovo čitani, već će biti proširen i njihov čitalački krug - smatra laureat. Velikić je nagradu dobio iz šestog pokušaja, i to za roman koji kritika i mediji zovu njegovim najintimnijim delom. - „Ruski prozor" ljudi nazivaju mojim najintimnijim romanom, a svi moji romani su intimni, jer pišem iz svog iskustva. Sve u tom romanu je, u smislu transparentnosti junaka, fikcija - kaže Velikić.

Zamoljen da prokomentariše činjenicu da je roman izabran iz „skraćene" selekcije, i da li to nešto govori o žiriju, ali i o stanju u srpskoj književnosti, Velikić je rekao:

- To nema nikakvog značaja, jer nikada kvantitet ne rađa kvalitet!

Nagrada će biti dodeljena 24. januara u „Aero klubu" u Beogradu, a ovogodišnji, novi sponzor najznačajnije književne nagrade u Srbiji je kompanija „Karneks".

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 294 295 297 298 ... 830
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.119 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.