Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:02:28
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vesti i zanimljvosti iz sveta turizma  (Pročitano 1813 puta)
25. Avg 2009, 13:39:52
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6120
Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Putovanje - lek za rane



Zaista, putovanje može da zaleči svaku ranu. Kada otputujemo, odvajamo se od svega lepog što ostavljamo iza sebe, ali putovanje, ma koliko trajalo, čini da iza nas ostanu i neke sitne ili krupne stvari kojih nikada više u žvitou ne želimo da se setimo. Putovanje može da bude rekreativno, može da bude klasičan godišnji odmor, a može da bude i uspešan beg od svakodnevice. Da bismo krenuli na put, potrebno je da budemo što je moguće više opušteni. Na put krećemo samo onda kada smo spremni. Najvažnije stvari na putovanju su čista glava i rasterećen stav, jer putovanja na kojima najviše uživamo zahtevaju da budemo opušteni i smireni.

Pogrešno je pretpostavljati da možemo otputovati nespremni ili u konfliktnom raspoloženju, očekujući da će nas putovanje smiriti. Pre će nam se dogoditi da pobesnimo i zbog najmanjeg odlaganja leta, kašnjenja voza ili kvara na kolima, da i ne govorimo o nekim krupnijim neočekivanim okolnostima. Da li na put idemo sami ili u društvu? Stvar izbora. Da, veća je sigurnost i zadovoljstvo imati nekoga pored sebe. Ali, ako idete sami, izbeći ćete klasičnu turističku zamku obilaženja mesta koja neko drugi (najbolji drug, devojka ili žena, kolege s posla) želi da vidi i fokusiraćete se na sopstvene želje i utiske. Ukoliko se odlučite za solo putovanje, obavezno ponesite mapu mesta u koje ste se uputili. To je ključna stvar. Osećaćete se kao istraživač, jer nećete morati da se oslonite na ljubaznost stranaca kada vam je potrebno da nađete put. Takođe, ponesite i neku beležnicu (naravno, i olovku); nikad se ne zna - možda otkrijete Keruaka u sebi.

Trudite se da u toku putovanja ne robujete tehnici. Ne nosite kompjuter, mp3 plejer i ostale gedžete koji odvraćaju pažnju od iskustva samog putovanja. Manje ćete brinuti o prtljagu, a više uživati u jedinstvenim prizorima mesta koje posećujete. Isto važi i za kamere, da vam se ne bi dogodilo da se više slikate nego što uživate.



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


ma hajde bre

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1730
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
SonyEricsson C 905
Ovo je text nekog novinara koji jako retko ide na put tj odmor, zato i daje ovakve savete ...

Kad bi negde putovao i sam bi video koliko je njegov text samo farsa ...

Naravno, jedan deo je tacan ...

Ostatak je cista teorija bez prakse ... ta dva treba uvek da idu zajedno-
jer samo tako se dolazi do pravih rezultata tj zakljucaka ...

@ Oblachak
Sorry, ovo nema veze sa tobom, ovo je kritika autora ...





IP sačuvana
social share
Crvenkapa posla kod babe pa je naletela na vuka,

Spasena je od Alibabe pa je zatim silovalo 40 hajduka ...

By Ljuba Moljac ... the legende died ...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Odmor za male pare

Da je jesen idealno vreme za odmor, pokazuju sniženja od 10 do 40 odsto u najpopularnijim turističkim mestima Srbije



Tako je sada moguće pronaći smeštaj na Zlatiboru za 500, a u Vrnjačkoj Banji i za samo 200 dinara dnevno!
Na Zlatiboru su cene najniže u ovoj godini, a najveće sniženje je u privatnom smeštaju - od 40 odsto. Dnevni zakup apartmana i sobe može da se nađe od 500 do 1.100 dinara, a kompletne kuće od 1.500 do 3.000 dinara. Polupansion u dvokrevetnoj hotelskoj sobi košta
od 1.400 (u "Palisadu") do 4.100 dinara u najskupljoj "Moni". Ručak sa menijem može da se nađe za 1.000 dinara, a turistički (supa, glavno jelo, salata i kolač) za upola manje novca.
- Zlatibor je uvek pun turista i nikada se nijedan hotel ne zatvara, ali i hotelijeri dobro reaguju na svake promene tržišta - kaže Jovan Pavlović iz Turističke organizacije Zlatibor. - Ove cene će se zadržati do kraja decembra, kada počinje novi špic i traje do kraja školskog raspusta. Nadam se da ove godine Ministarstvo prosvete neće dati raspust u isto vreme kao i Republika Srpska i Crna Gora, jer će u tom slučaju cene ponovo biti drastično veće.
U Vrnjačkoj Banji su prezadovoljni letnjom sezonom, ali su ipak spustili cene od 15 do 30 odsto, a ko ostaje duže u ovoj banji boravi jeftinije još 10 odsto. Polupansion u objektima "Fontane" košta 1.500, a 200 dinara je skuplji ukoliko je gost u renoviranom delu hotela. Polupanison u "Brezi" je 1.700, a u najluksuznijem smeštaju "Aleksandru" i "Sani Hilu" oko 4.000 dinara. Apartman može da se zakupi od 1.400 do 2.500 dinara, a samo krevet dnevno košta od 200 do 600 dinara. U vrnjačkim restoranima može da se ruča za 350 dinara.
- Zanimljivo je da su nam kapaciteti u avgustu bili popunjeni 80 odsto, što je odlično u vreme krize, a u avgustu smo imali, čak, pet odsto više gostiju nego lane - kaže Goran Karavesović iz lokalne Turističke organizacije. - Nažalost, zarada je znatno manja nego lane.



Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:02:28
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.