Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vesic vs Babic  (Pročitano 955 puta)
13. Nov 2004, 17:49:41
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Vesić kažnjen, CZ sprema kontra-mere

glas-javnosti.co.yu

   
Disciplinska komisija Košarkaškog saveza Srbije i Crne Gore kaznila je potpredsednika Crvene zvezde Gorana Vesića sa 12 meseci zabrane bavljenja košarkom zbog izjava posle polufinala plej-ofa prošle sezone.

Klub će morati da plati novčanu kaznu u iznosu od šest do 12 hiljada bodova, a ima i pravo žalbe, rekao je agenciji Beta generalni direktor Saveza Predrag Bojić.

Vesić je kažnjen zato što je posle incidenta i prekida polufinala u Vršcu vredjao predsednika skupštine Hemofarma i predsednika KSSCG Miodraga Babića.

Taj meč je prekinut pošto je policija imala obračun sa Zvezdinim navijačima, nakon čega je uprava beogradskog kluba odlučila da povuče ekipu sa terena. Meč je registrovan službenom pobedom Hemofarma, što je bilo dovoljno za eliminaciju Zvezde iz takmičenja.

Disciplinska komisija saveza postupila je prema žalbi Hemofara, a Bojić je rekao da je sve uradjeno u skladu sa propisima.

"Odluka je već doneta, a naš pravnik će danas napisati rešenje i poslati ga Zvezdi. Sve je uradjeno u skladu sa pravilima, koja su dostupna apsolutno svima", rekao je Bojić.


Vest o kazni Vesića za B92 komentariše direktor Crvene zvezde Igor Žeželj.

"Povodom saopštenja koje je izdao g-din Predrag Bojić mogu da kažem da je sramota da odluke Saveza saopštavaju medijima pre nego što se dostave klubu. To je odraz stanja u Savezu trenutno. Mislim da ćemo na to morati da odgovorimo sa kontra disciplinskom prijavom.

S druge strane, mislim da gospodin Babić mora da se urazumi i da ne koristi Savez za svoje privatne obračune, koji imaje karakter političko-privredni, a ne sportski.

Zvezda će se i dalje pridržavati svojih principa, a šta  ćemo zvanično da odgovorimo i koje mere ćemo da preduzmemo, to ćemo da odlučimo kada i zvanično dobijemo saopštenje."

(02. May 2007, 21:33:16)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
PROZIVKA
Goran Vesić žestoko odgovorio na optužbe Miodraga Babića, predsednika "Hemofarma"

BEOGRAD - Goran Vesić, funkcioner DS-a i potpredsednik KK "Crvena zvezda", oštro je u petak odgovorio na optužbe predsednika Košarkaškog saveza SCG Miodraga Babića.

Prethodno je, podsetimo, disciplinska komisija KSSCG kaznila Vesića sa 12 meseci zabrane bavljenja košarkom zbog izjava posle polufinala plej-ofa prošle sezone. Vesić je kažnjen zato što je posle incidenta i prekida utakmice u Vršcu rekao da su čelni ljudi "Hemofarma" ljudski šljam.

Vesić, ogorčen odlukom KSSCG, u otvorenom pismu "proziva" Miodraga Babića. Kurir prenosi ovo pismo uz redakcijsku opremu i neznatna skraćenja:

"Ratni liferant"

Ja sam Miodraga Babića, jadnog ratnog liferanta, privatno u svojoj izjavi Kuriru nazvao "šljamom", dajući mu karakternu osobinu zbog načina na koji se ponašao dok su prebijali decu u Vršcu. Ako je želeo da dokaže da nije šljam, trebalo je da se vidimo na redovnom sudu. Ovakvim svojim postupkom samo je potvrdio moje reči!

Babić se već godinama boji svakog našeg susreta, jer ja njemu svaki put postavljam ista, po njega vrlo neprijatna pitanja, na koja će morati pre ili kasnije da odgovori i meni i javnosti:

* Po kojoj je ceni "Hemofarm" prodavao Vojsci "atropin sirete" za vreme rata sa NATO 1999. godine?

* Da li je "Hemofarm" državi platio onoliko koliko je ponudio na tenderu za kupovinu preduzeća "Zorka farm"?

* Kako je izgrađeno preduzeće "Panfram" i da li je tačno da je to učinjeno sredstvima primarne emisije, dakle, od para građana Srbije, i da li je neko od tadašnjih državnih službenika koji su raspolagali sredstvima iz primarne emisije sada zaposlen u "Hemofarmu"?

* Da li je tačno da je do pre mesec dana zamenik ministra zdravlja dr D. Marisavljević, koji je bio član Komisije za izradu pozitivne liste lekova, postao funkcioner "Hemofarma"?! "Hemofarm" je, kao farmaceutska kompanija, direktno zainteresovan za to koji će se lekovi naći na pozitivnoj listi, a koji ne. Da li je to sukob interesa?

* Da li su tačne priče da "Hemofarm" kupuje sirovine iz Kine i drugih zemalja preko svoje firme u Nemačkoj, dakle, iz druge ruke? Da li to "uvećava" fakture u odnosu na osnovnu cenu sirovina i da li se zbog toga plaća manji porez?

* Kako je privatizovao Hemofarm i da li je sve bilo u skladu sa propisima?

* Koje strane firme su sada vlasnici više od 40 odsto akcija "Hemofarma"?

* Da li su tačne priče da "Hemofarm" plaća farmaceutima i lekarima u robi i da ih šalje na turistička putovanja pod izgovorom da idu na stručne kongrese kako bi, bez obzira na cenu, naručivali lekove baš "Hemofarma"? Ako je to tačno, da li je to najveća korupcija u zdravstvu koju plaćaju građani Srbije kroz doprinose i poreze?

* Zašto se krije od javnosti da je u decembru zakazano prvo suđenje za prebijanje jednog deteta na utakmici u Vršcu i da će se na optuženičkoj klupi naći i KK "Hemofarm" i MUP?

* Da li ga grize savest, ako ikada pomisli na to, koliko je vršačke dece prebijeno na utakmici sa Zvezdom samo zato što su se usudila da navijaju i vole Zvezdu?

Hteo da kupi "Zvezdu"

Povremena davanja sportu ne mogu da budu pokriće za sva ova pitanja, mada on to očekuje. Javna je tajna da se nudio pre tri godine, kada je Crvena zvezda bila u veoma teškoj situaciji, da je "otkupi" pa da je preseli u Vršac?! Ideja je bolesna, ali govori o njegovim kompleksima za koje, na njegovu žalost, i na žalost košarke, još nije pronađen lek!

Smešan mi je jadni "ratni liferant" koji misli da se dočepao neke vlasti pa bi da sudi za verbalni delikt, i to u svojoj organizaciji gde on podnosi prijave, sudi i određuje presude, a ne pred sudom koji je nadležan za te stvari. Njegove odluke me ne interesuju, i sigurno me neće sprečiti da o njemu kažem javno šta mislim. Uvek ću ga nazvati imenom koje zaslužuje, koliko god prijava podnosio.
Goran Vesić
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
BABIĆ: TUŽIĆU I VESIĆA I KURIR!
BEOGRAD - Predsednik "Hemofarma" Miodrag Babić tvrdi da su Vesićeve optužbe "čiste gluposti i spekulacije" i kaže da će tužiti i Gorana Vesića i Kurir.

- Zgranut sam što uopšte razmišljate da objavite te Vesićeve gluposti, ali ću na to reagovati na svoj način. Kada bude vreme za to, krenuću u sudsku borbu protiv Kurira i Vesića. Nakon konsultacija sa advokatom, upotrebiću sva raspoloživa sredstva da se zaštitim, jer ni vi ni Vesić očigledno niste svesni svoje odgovornosti. Tužiću vas za narušavanje ugleda kompanije - naglašava Babić.

On tvrdi da su čelnici iz rukovodstva KK "Crvena zvezda" nekoliko puta pokušavali da izdejstvuju povlačenje tužbe, koju je podneo KSSCG protiv Vesića, što, po njemu, dokazuje odgovornost Zvezdinog rukovodstva.

- Poslednje Vesićeve gluposti usmerene su na poslovanje "Hemofarma" i tu će biti i elemenata za uključivanje redovnih sudova - kaže Babić za Kurir.
(D. V.)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
Citat: SerbianFighter
"Ratni liferant"

Ja sam Miodraga Babića, jadnog ratnog liferanta, privatno u svojoj izjavi Kuriru nazvao "šljamom", dajući mu karakternu osobinu zbog načina na koji se ponašao dok su prebijali decu u Vršcu. Ako je želeo da dokaže da nije šljam, trebalo je da se vidimo na redovnom sudu. Ovakvim svojim postupkom samo je potvrdio moje reči!

Babić se već godinama boji svakog našeg susreta, jer ja njemu svaki put postavljam ista, po njega vrlo neprijatna pitanja, na koja će morati pre ili kasnije da odgovori i meni i javnosti:

* Po kojoj je ceni "Hemofarm" prodavao Vojsci "atropin sirete" za vreme rata sa NATO 1999. godine?

* Da li je "Hemofarm" državi platio onoliko koliko je ponudio na tenderu za kupovinu preduzeća "Zorka farm"?

* Kako je izgrađeno preduzeće "Panfram" i da li je tačno da je to učinjeno sredstvima primarne emisije, dakle, od para građana Srbije, i da li je neko od tadašnjih državnih službenika koji su raspolagali sredstvima iz primarne emisije sada zaposlen u "Hemofarmu"?

* Da li je tačno da je do pre mesec dana zamenik ministra zdravlja dr D. Marisavljević, koji je bio član Komisije za izradu pozitivne liste lekova, postao funkcioner "Hemofarma"?! "Hemofarm" je, kao farmaceutska kompanija, direktno zainteresovan za to koji će se lekovi naći na pozitivnoj listi, a koji ne. Da li je to sukob interesa?

* Da li su tačne priče da "Hemofarm" kupuje sirovine iz Kine i drugih zemalja preko svoje firme u Nemačkoj, dakle, iz druge ruke? Da li to "uvećava" fakture u odnosu na osnovnu cenu sirovina i da li se zbog toga plaća manji porez?

* Kako je privatizovao Hemofarm i da li je sve bilo u skladu sa propisima?

* Koje strane firme su sada vlasnici više od 40 odsto akcija "Hemofarma"?

* Da li su tačne priče da "Hemofarm" plaća farmaceutima i lekarima u robi i da ih šalje na turistička putovanja pod izgovorom da idu na stručne kongrese kako bi, bez obzira na cenu, naručivali lekove baš "Hemofarma"? Ako je to tačno, da li je to najveća korupcija u zdravstvu koju plaćaju građani Srbije kroz doprinose i poreze?

* Zašto se krije od javnosti da je u decembru zakazano prvo suđenje za prebijanje jednog deteta na utakmici u Vršcu i da će se na optuženičkoj klupi naći i KK "Hemofarm" i MUP?

* Da li ga grize savest, ako ikada pomisli na to, koliko je vršačke dece prebijeno na utakmici sa Zvezdom samo zato što su se usudila da navijaju i vole Zvezdu?

Hteo da kupi "Zvezdu"

Povremena davanja sportu ne mogu da budu pokriće za sva ova pitanja, mada on to očekuje. Javna je tajna da se nudio pre tri godine, kada je Crvena zvezda bila u veoma teškoj situaciji, da je "otkupi" pa da je preseli u Vršac?! Ideja je bolesna, ali govori o njegovim kompleksima za koje, na njegovu žalost, i na žalost košarke, još nije pronađen lek!

Smešan mi je jadni "ratni liferant" koji misli da se dočepao neke vlasti pa bi da sudi za verbalni delikt, i to u svojoj organizaciji gde on podnosi prijave, sudi i određuje presude, a ne pred sudom koji je nadležan za te stvari. Njegove odluke me ne interesuju, i sigurno me neće sprečiti da o njemu kažem javno šta mislim. Uvek ću ga nazvati imenom koje zaslužuje, koliko god prijava podnosio.
Goran Vesić


Sve ovo je tacno jer imam ortaka u Hemofarmu .... a da mi Zvezdu preseli u Vrsac e pa to ne moze ....

A one incidente u hali Milenijum , necu da komentarisem , jer sam bio tamo i video sam sta se desava i ne zelim ponovo da ponavljam sve ... ali bilo je strasno !!!

Decko koji je prosao pored mene a na 5m od Babica , ovaj je ustao okrenuo se ka decku i rekao : Jebo te Ilic ( iz uprave Zvezde ) neka te on sada previja i neka ti da zavoj .... decko nema vise od 16-17 godina ....
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
A na stranu sto je Nebojsa Ilic jedno od najvecih imena domace kosarke u njenoj istoriji, mozda i jedan od najvecih talenata svih vremena...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: vesic babic goran

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.