Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 22:43:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: VeratNet ADSL - Uslovi ugovora  (Pročitano 3635 puta)
18. Dec 2011, 21:14:22
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 72
Browser
Mozilla Firefox 3.6.24
Molio bih sve forumaše koji su trenutno kod pomenutog provajdera (VeratNet) ili pak one koji nekada bili kod njih ili one koji znaju nešto na ovu temu. Naime, tema se odnosi na ugovorenu obavezu kod Verat-a od 12 meseci.
Hteo bih da se prijavim kod njih u vezi sadašnje ADSL akcije koje trenutno imaju od 15. decembra (zainteresovani paket 8/1), pa me interesuju dve (2) stavke u vezi ugovorene obaveze:

1. Da li se posle isteka predviđenih 12 meseci može raskinuti ugovor i uzeti migracioni kod bez ikakve nadoknade?
Objašnjenje:
Zaposleni u Verat-u su mi rekli da sve to može i da ne treba nikakva nadoknada, a u njihovom ugovoru (skinut sa njihovog sajta) koliko sam ja razumeo piše da se plaća 3000 dinara, a dok za migracioni kod ništa ne piše.

2. Da li postoji mogućnost prevremenog raskida (tj. raskida pre predviđenih 12 meseci) i takođe uzimanje migracionog koda?
Objašnjenje:
Takođe zaposleni u Verat-u su mi rekli da postoji s tim što moram da platim 3000 dinara na ime obeštećenja i postoji opcija uzimanja migracionog koda. Što se tiče njihovog ugovora u njemu piše da je za privremeni raskid potrebno 3000 din+preostala razilka između redovne i akcijske cene do perioda isteka ugovorene obaveze, tj. 3000+xxxx dinara.
Zato treba mi vaša pomoć jer očigledno njihova priča se nepodudara sa onim šta piše u ugovoru, tj. kome je verovati zaposlenima ili ono što piše u ugovoru.
Pa zato bio bih zahvalan na svakom razrešenju ove misterije (ako je neko nekada imao priliku da dozna pravu istinu po ovom pitanju na svom ili tuđem primeru, tj. da li zna kako to sve finkcioniše kod Verat-a)

Unapred zahvalan na vašim komentarima (predlozima)


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 205
Zastava Philippines
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
mob
Siemens 
@19Prevremeni raskid ugovor:Ukolikokorisnik zeli da raskineugovor pre isteka minimalnog roka trajanja ili mu je njegovom krivicom (clanovi 11-13) ugovor otkazan od strane Verata, duzan je da Verat-u na ime naknade stete uplati:
-u slucaju da je zakljucen ugovor na neodredjeno vreme - iznos od 3.000.00 din.
-u slucaju da je zakljucen ugovor na 12/24 meseca prema cenovniku Verata do pune cene usluga, uvecan za iznos od 3.000.00 dinara

@22 Prelakazak korisnika kod drugog ADSL provajdera

Korisnici koji koriste ADSL kod Verata-a, a zeleda predju kod drugog provajdera, mogu to uciniti iskljucivo u prodajnim mestima ili distributerima Veratove ADSL usluge i to podnosenjem zahteva za prelazak kod drugog ADSL provajdera.
Potvrda o evidentiranom zahtevu za prelazak kod drugog provajdera, sa dobijenim MIK-om, se prosledjuje korisnikuputem email-a, navedenog u zahtevu za prelazak kod drugog provajdera i sa njom korisnik kod drugog provajdera podnosi zahtev za prikljucenje ADSL-A.
Zahtev za prelazak kod drugog provajdera (odnosno zahtev za izdavanje MIK-a) se ne smatra raskidom ugovor, osim u slucaju da korisnik to izricito zahteva.
U slucaju da korisnik ne zahteva izricito raskid ugovora prilikom dobijanja MIK-a, ugovor se smatra raskinutim teak ako dodje do realizacije prenosa ADSL prikljucka na drugogprovajdera i zakljucno sa danom kada je realizovan prenos ADSL prikljucka.
Ukoliko prilikom podnosenjazahteva za prelazak kod drugog provajderakorisnik nevrati korisnicki uredjaj, duzan je da uplati depozit u visini 2.000.00 din. koji ce mu biti vracen prilikom vracanja opreme ili u slucaju da nerealizuje prenos.
Prelazak kod drugog provajdera ADSL usluga ne oslobadjakorisnika od obaveza placanja pretplatezakljucno sa poslednjim zapocetim mesecom koriscenja, kao ni obaveze vracanja korisnickog uredjaja.

ovo je meni pisalo u ugovoru jer sam skoro raskinuo ugovor a to znaci da bi posle isteka 12 meseci za ovu akciju mogao da raskines ugovor i uzmes mik bez 3000 koji traze.(rasknes na kraju meseca jer ako pocne mesec racunaju da si koristio ceo mesec iako si npr. raskinuo 1 u mesecu)

sto se tice ove 3000 din. koje traze verovatno je neka greska jer kad ti izmiris sve mesece ako raskidas pre isteka ugovora ti kao da si koristio to i samo raskidas ugovor i prelazis kod drugog provajdera ,ali to proveri kod njih jos jedanput mada nebi trebalo to da bude problem.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 72
OS
Windows XP x64
Browser
Mozilla Firefox 3.6.24
Znači, ako sam te dobro razumeo: posle isteka 12 meseci (ugovoreni period) mogu bilo kada da raskinem ugovor bez ikakve nadoknade i plus mogu da dobijem MIK uz moj zahtev.
Što se tiče drugog pitanja, ako raskinem pre vremena ugovor plaćam ne samo 3000 već i penale do isteka ugovora tj. 3000+xxx dinara.
Koliko sam te svatio ipak se treba držati ugovora, a ne priče zaposlenih
Kakvo je tvoje mišljenje o Verat-u? Da li vredi ići kod njih odnosno, da li si imao nekih problema u toku ugovorenog perioda (prekid interneta, nemarnost tehničke podrške, odstupanje brzine,...), koju si brzinu kod njih imao i dali je bila realna za onu koju si plaćao tj. dali si imao drastična odstupanja.
Unapred zahvalan na odgovoru.

Molim i druge forumaše koji imaju ili su imali ADSL kod istog (Verat-a), da podele samnom mišljenje.
Naravno sva vaša mišljenja (prednosti i mane) su uvek dobro došla .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 205
Zastava Philippines
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
mob
Siemens 
tacno tako posle 12 meseci samo raskines ugovor i uzmes mik ali to uradi na kraju meseca da ti nebi obracunali i sledeci mesec.

upravo tako placas penale ali za ovih 3000 nisam siguran to bolje njih pitaj jer to moze dvostruko da se tumaci mada mislim da nebi trebalo tih 3000 ako placas zaostale mesece.

malo ugovor i malo zaposleni malo forum  Smile nazalost sve je to povezano.

ja nisam bio zadovoljjan jer trazio sam 16 a dobio sam 8 mada ni toliko nisam dobio uz prevelike gubitke iako sam imao tehnicke uslove bar za 12-13 mbit ali to je vec do telekoma , jedino mi nije tu bilo jasno zasto nisu hteli da se bore za svoje korisnike ali to vec njihova stvar.
ti bi trebalo da dobijes 8 ako nisi bas daleko od centrale mada 6 im je manje vise neka zagarantovana brzina kod svih na adsl koliko sam razumeo toliko mogu da garantuju a sve preko toga lutrija ko kakav port dobije (ukoliko zivi na normalnoj udaljenosti od centrale).
ja nisam placao nikakve penale i raskinuli su o njihovom trosku ugovor jer nisu u mogucnosti da puste 16mbit brzinu iako su potpisali ugovor na isti.

sto se tice kako ce ti raditi net skoro sam pricao sa covekom koji radi u telekomu (fiksna telefonija odrzavanjei slicno) i kaze da njima je prioritet telekom ali to ti niko nece reci od zaposlenih tako da ako imas nekog ko ima verat u blizini proveri kako radi mada opet lutrija je to sa portom.  Smile
« Poslednja izmena: 20. Dec 2011, 18:30:33 od milojica_shljukic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.60
mob
Nokia 6120
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 72
OS
Windows XP x64
Browser
Mozilla Firefox 3.6.24
Hvala na dosadašnjim odgovorima, ali sam se susreo sa novim problemima.
Naime, juče sam otišao do njihove poslovnice na sajmu da proverim tehničke mogućnosti za 8/1,a devojka je u poslovnici umesto za 8mb poslala zahtev za proveru 1,5mb, tako da je ispalo da se proverava mogućnost za 1,5, a ne za 8mb kao što sam tražio.U toku popodneva otišao je brat do TC Ušća i podneo nov zahtev za proveru teh. mogućnosti ali ovog puta za traženih 8mb.
Danas sam dobio poruku od Verat-a, da imam tehničke mogućnosti za uvođenje ADSL.Međutim ne znam koji zahtev je proveren (odobren), da li prvi koji se odnosio na 1,5 ili drugi kojim se proverava mogućnost za 8mb.
1. Šta uraditi u slučaju da je proveren za 1,5 (pošto je pre prosleđen na proveru), a ja želim 8/1mb?
2. Da li se to naknadno može regulisati u smislu "Korisnik nije zadovoljan 1,5, već se njegovi zahtevi odnose na 8/1, dajte povećaje brzinu sa 1,5 na tu traženu brednost 8/1"?
3. Šta uraditi ako me kontaktiraju da je sve realizovano i da dođem do najbliže poslovnice da potpišem ugovor, a tamo se gle isti (ugovor) vodi na 1,5, a ne na traženih 8/1.
4. Da li ja imam pravo da insistiram da mi se koriguje brzina na željenu (8/1) i tek onda da potpišem ugovor traženih 8/1?

Unapred zahvalan na odgovorima !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 205
Zastava Philippines
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
mob
Siemens 
zovi ti verat i pitaj na koliko je pusten port ako je na 1.5 razmisli da li ces da potpises i trazi da se ponovo napise zahtev za 8 mbit nepotpisuj nista sto nisi trazio sem ukoliko nisi udaljen od centrale neznam koliko.

fićo moze lock ovo pa da nastavi na onoj temi ili nek pise kako ti odlucis  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 72
OS
Windows XP x64
Browser
Mozilla Firefox 3.6.24
Ok, hvala na odgovorima!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0a2
mob
Sony xperia
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 22:43:19
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.