Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 21:06:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Velja Ilic - Magistar  (Pročitano 2934 puta)
29. Mar 2005, 02:50:25
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Velja oborio komisiju
Ilić je priznao je da je njegov pristup problemu bio "Ili pukovnik, ili pokojnik", da bi jedan od članova komisije odmah odreagovao: "Ni pukovnik, ni pokojnik, nego - general!"

Velimir Ilić, srpski ministar saobraćaja i kapitalnih investicija, do sada samo diplomirani inženjer tehnologije, posle uspešno odbranjene magistarske teze, juče na Tehničkom fakultetu u Čačku, svom prezimenu može da doda i - magistarsku titulu. Sve neverne Tome koje su sumnjale u naučnu potkovanost ministra, posle uspešne odbrane teze, pred komisijom u kojoj je sedeo i jedan akademik, ministru Iliću mogli su samo da - skinu kapu.

Sem uobičajene ocene da je "kandidat Velimir Ilić uspešno odbranio magistarsku tezu", članovi komisije konstatovali su i da je njegov rad "doprinos nauci, a odbrana izuzetna, i da delovi rada mogu biti iskorišćeni za - doktorske disertacije". Sam Ilić, na opasku da je hrabro ušao u rešavanje praktičnih problema, priznao je da je njegov pristup bio "Pukovnik ili pokojnik", a jedan od članova komisije odmah je odreagovao: "Ni pukovnik, ni pokojnik, nego - general!"

I sama tema magistarskog rada, koji je srpski ministar kapitalnih investicija juče branio na Tehničkom fakultetu, bila je za neupućene prilično komplikovana: "Razvoj modela reinženjeringa procesa održavanja voznih sredstava železničko-tansportnog preduzeća". U stvari, pojasnio je kandidat Ilić, narodski rečeno, tema rada za magistraturu bila je reorganizacija sistema održavanja na srpskoj železnici.

Shodno temi, i atmosfera u sali u kojoj je ministar Ilić branio tezu bila je od samog početka akademska, uštogljena, zvanična, sve dok se u sali nije obreo Čačanin sa dve platnene torbe u rukama, verovatno u povratku s pijace, koji je prekinuo predsedavajućeg komisije profesora Branka Vasića sa beogradskog Mašinskog fakulteta i zatražio da se pre odbrane teze - minutom ćutanja oda pošta žrtvama divljačkog američkog bombardovanja.

Pre toga, prisutni profesori, i drugi akademski građani u punoj sali saznali su da je kandidat Ilić 1973. upisao i za pet godina, sa čistom desetkom, završio Tehničko metalurški fakultet u Beogradu, a 2002. upisao magistarske studije na Tehničkom fakultetu u Čačku, da je u međuvremenu uspešno položio sve ispiteÖ

Odbrana teze trajala je oko 40 minuta. Ministar Ilić predstavio je svoju viziju rekonstrukcije službe održavanja, govorio je o reinženjeringu, benčmarketingu i ostalim složenim pojmovima ovog procesa. Da li je ministrova teza uspešna ili ne, svaku dilemu odmah su otklonili prisutni članovi komisije.

- Kandidat se uhvatio u koštac sa multidisciplinarnim problemom, s algoritmima koje je trebalo proveriti u praksi. Reinženjering je tenutno hit u svetu. Rad je izuzetan u svakom pogledu i ja pozivam kandidata da pomogne i drugima u odbrani teze - rekao je profesor dr Branko Vasić.

Pohvale na račun ministra nije štedeo ni drugi član komisije, profesor dr Jaroslav Živanić, dekan Tehničkog fakulteta u Čačku.
- Odbrana je izuzetna. Rad je već primenjen u samom preduzeću. Sve pohvale kandidatu - rekao je Živanić, a onda je upitao kanidata:
- Milim Vas, može li se model koji ste prezentovali primeniti i u JAT-u?
- Sigurno da može. Vlada je već pripremila koncept izdvajanja tehnike JAT-a u posebno preduzeće - odgovorio je kandidat Ilić.

Mentor kandidata Ilića, akademik Ljubiša Papić, konstatovao je zatim da ga ovako kvalitetna prezentacija rada uopšte nije iznenadila.
- Ovo je posledica veoma kvalitetnog rada kandidata Ilića. Njegove postdiplomske studije trajale su dve i po godine i ni po čemu se nisu razlikovale od studija drugih kandidata. Naučio je mnogo stvari koje je uspešno primenio u tezi.

I sve tako, strogo akademski, dok se ponovo za reč nije javio isti onaj Čačanin s početka priče koji je, iznerviran, najpre upitao predsednika komisije - šta je po struci!
- Kako da stvorimo pare kad su ljudi raskalašni? Šta vi organizujete kad mi uopšte nemamo proizvodnje? Nešto se vas organizatora mnogo namnožilo, svi organizujete, a radnika malo!
Ko će vama nadavati para kad su džepovi šuplji. Ovaj rad za mene je tra-la-la! - sasuo je Čačanin u lice komisiji.

Svo vreme dok je ovaj Čačanin negodovao, ministar Ilić, kao što je i red, ostao je miran. Tek posle zvaničnog dela "poverio" se novinarima.
- Znam da su pojedinci došli da me dekoncentrišu i napadaju. Na svaki moj ispit ovde dolazili su novinari, poturali mi kasetofon pod nos dok sam odgovarao, a sve to dekoncentriše čoveka. Neka i ostali, kad budu magistrirali, pozovu ovoliko novinara. Ne znam šta da učinim, a da to vi novinari ne devalvirate, da ne izvrgnete ruglu.

Oni koji me napadaju ne znaju da sam u Briselu dobio priznanje iz menadžmenta, da sam još pre dvadeset godina bio priznati stručnjak koji je davao sertifikate kod gradnje HE "Bajina Bašta", da sam proveravao održavanje važnih sistema Ilić, kome se posle završene promocije pridružila i supruga Gordana, dodao je da ne zna da li je neko od članova komisije u Novoj Srbiji, te da je članove komisije postavilo Nastavno naučno veće Tehničkog fakulteta u Čačku.
Tekst i foto: Zoran Šaponjić
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1387
Zastava Uvek i svuda
Selja je cudo Smile
IP sačuvana
social share
Ne dam ovo sunca u ocima
Ne dam ovo hleba na dlanu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
Nemam pojma zašto .. kada sam čuo ovu vest .. slatko sam se smejao 5 minuta ..
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


~ Shabaniqus Vulgaris ~

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 12758
Zastava Sabac
mob
Nokia 6120c
Ja sam se cepao nekih 10 min. a onda shvatio da je to zapravo vrlo, vrlo tuzno za ovu drzavu...
IP sačuvana
social share

You know what? Screw you guys I'm going home... Wait, I am home... Screw you guys I'm getting off line...
Najbolji imperator na svetu
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Velja oborio komisiju kaze naslov - prva asocijacija - pesnaja Smiley
Nakon toga sledi ... mogli su mu dati i doktorat... u paketu.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1387
Zastava Uvek i svuda
ma da, sto da se covek muci da dolazi dva puta
IP sačuvana
social share
Ne dam ovo sunca u ocima
Ne dam ovo hleba na dlanu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


~ Shabaniqus Vulgaris ~

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 12758
Zastava Sabac
mob
Nokia 6120c
Ne bi mu bilo prvi put da bije... Smiley
IP sačuvana
social share

You know what? Screw you guys I'm going home... Wait, I am home... Screw you guys I'm getting off line...
Najbolji imperator na svetu
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Blago kuci koju zaobidjem :D

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5996
Zastava Tako blizu a tako daleko
mob
Nokia 6130
Ma on je budala!!Treba mu Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Nesto mi se cini da njemu uopste nije lose... ma sta mi o njemu mislili
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Blago kuci koju zaobidjem :D

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5996
Zastava Tako blizu a tako daleko
mob
Nokia 6130
Neka neka, ne bih se menjao s njim, sem za auto
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 21:06:24
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.