Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Veliki problem sa GnuBox-om  (Pročitano 6236 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 134
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Nokia 6630 + 1Gb MMC
Izgleda da najveci problem nije u tome sto mob. nece da se nakaci nakomp. nego sto konekcija nije serovana kako treba (kada krenem da trazim stranicu, recimo u Operi, na kompu mi javi da se mob. konektivao, ali mi u operi stalno stoji connecting)....
jedno vrijeme sam imao strasne probleme oko djeljenja internet konekcije na vise kompova (sto neznaci ako si sve fino napisao i postavio da to mora i da radi...)

upravo to. ovaj tutorial koji sam gore napisao radi s BT generickim drajverima iz XP SP2, al isti je problem kao sto ti kazes...u operi na mobitelu stoji "connecting", a nista se ne desava  Smile

napominjem da su mobitel i PC spojeni, al mob ne moze na net
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 238
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
HTC 
Gnubox on Nokia 6630 Mini Guide
by DCPerez
Widcomm BT Dongle
Windows XP Pro SP2
DLINK Broadband Router

Nokia 6630
V 3.45.113
04-01-05
RM-1


PC Setup:

**You don't need MRouter and Widcomm Bluetooth software should already been installed. Everything should be followed without skipping any steps.

STEPS:
1. Get your ComPort Address

Desktop>My Bluetooth Places>view or modify configurations>local services>Under Bluetooth Serial Port see what port it occupies (COM1...COM10)

2. Create a Null Modem

Go to Control Panel-> Phone and Modem Settings -> Modems ->Add. Check the box “select modem manually“ and choose the “communication cable between two computer“>next>Under Selected Ports select the same port as your ComPort Address in Step 1>Click Next to install the Null Modem
Highlight Communications Cable Between two Computers then click Properties

Go to the modem tab and set maximum port speed to max (115200). This will increase the speed from the default 19.2Kbs to 115.2Kbs. Click OK and close Phone and Modem Settings


3. Configuring Incoming connections in your PC

Click My Network Places on your desktop then View Network Connections Right Click Properties the Incoming Connections Icon:

General Tab: Check Show Icon in notification area when connected
Users Tab: Check All users and Check Always allow direct connected devices....
Networking Tab:
Highlight TCP/IP>Properties>Check Allow Callers to access local area network
Specify TCP/IP Address
from: 192.168.1.50
to: 192.168.1.55

Click Ok>Ok to close Incoming Connections


4. Routing Options and internet sharing

Go to your dialup network connection (Any dialup icon, if none create a dummy modem dialup), click on properties, check "Allow other network users to connect though this computer's Internet connections".

Under Internet Connection Sharing Click on settings. Enable All

lastly,

5. Activate routing on your computer.
Open up the Registry editor by clicking Start -> Run and type “regedit.exe“.

In Registry Editor, locate the following registry key: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters

Set the following registry value:

Value Name: IPEnableRouter

Value type: REG_DWORD

Value Data: 1 (Default: 0)

Quit Registry Editor.

Reboot your machine to apply the settings!


Nokia 6630 setup:

Download and install gnubox for 6630
http://gnubox.dnsalias.org/gnubox/testing/
(Note: If your having problems with your GnuBOX Installations, just follow everthing here exactly.)

then under Tools>Setting>Phone>Connection Settings>Access Points>options>new access point>Default

Connection Name>Bt
Data Bearer>Packet Data
Access Point Name> "Name of your Computer, or PC's Hostname"
Username>btuser (remember this when creating a user in your pc)
Prompt Password>no
Password>btuser (remember this when creating a user in your pc)
Authentication>Secure\
Homepage>http://www.google.com


Run Gnubox
Under Options>install>Create Records
Under Options>install>Set RAS Login Script
Under Options>install>Create Records

PS -> Set all Applications defualt Access Point to Bt before proceeding, else you wont be able to select Bt once its hidden (only applies to some apps)

Under Options>install>copy settings from GPRS
Under Options>install>change default AP
Under Options>2box Bluetooth>Serial port > then select your PC>use encrypted


Testing Connections:

Run GnuBox>Options>Test Comm channel

you should now see a bluetooth connection on your PC something like successfully connected.

Close GnuBox, you dont need it running.

next run Opera or WEB, it should already be configure in using Bt as default Access Point and start browsing, you should see another dialup icon on the taskbar once your connected.


How to Run Unsupported Apps with GnuBox:

If you want to make any WEB application to work with bluetooth on your 6630, just follow these steps: (assuming you already have Bluetooth internet passthrough working)

Open up Gnubox, click Options>Install>Set as GPRS then click ok

Now to make the default Web Browser to work (I think also defualt for J2ME apps):
Go to Menu>WEB>Options>Settings>Default Access Pt> Select Bt
then exit

to make your default Email Inbox to work:
Go to Messaging and setup your email settings.
Under Access Point in Use> select Bt

For other applications that cannot use Bt before, run them now then set to use Bt as its main access point.

When all is set, its time to go back to gnubox

Run Gnubox
Under Options>install>Set RAS Login Script
Under Options>install>Create Records
Under Options>install>copy settings from GPRS
Under Options>install>change default AP
Under Options>2box Bluetooth>Serial port > then select your PC>use secured authentication

then exit, well from there you should be able to use whatever web application you could dream of.

Suggestions:

If you also use GPRS for your connection use a different browser and email app (like opera and profimail) that is supported by GnuBOX (meaning you could actually select Bt as an access point) so that you dont need to reconfigue the Access Point for the default apps back to gnubox again. But in order to make J2ME Apps to work with GPRS again, you need to change the WEB application back to your courrier's internet setting, just by selecting it in the Default Access Point, but this will loose the Bt access point you need to do the above steps to regain the Bt Access Point.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 134
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Nokia 6630 + 1Gb MMC
e, super...idem ga isprobati...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 282
Zastava Višegrad RS BiH
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Nokia N93
Narode ovo zadnje izgleda radi (bar do sada nisam uspostavio vezu izmedju fona i kompa, bar ne kako treba),
ali jos uvijek poslje odredjenog vremena mi izmaci "Info - Could not locate remote server"
izgleda imam jos problema sa djeljenjem konekcije, probao sam i u LAN-u da povezem vise kompova ali nece da djeli vezu....
Usvakom slucaju ovo je veliki napredak.....
Smile Smile Smile za tutorial

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

konekcija.jpg
(36.23 KB, 806x310)
IP sačuvana
social share

-=Autostoperski Vodic Kroz Galaksiju=-
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 134
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Nokia 6630 + 1Gb MMC
ja sam na par kompjutera pokusavao ovaj tutorial, al nije islo....mozda zato jer su bili genericki win XP SP2 driveri za bluetooth.
Sad skidam ove widcommove, pa cu vidjeti...nadam se da ce uspjeti  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 282
Zastava Višegrad RS BiH
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
Nokia N93
samo sam jednom uspjeo dobiti gore navedenu konekciju i vise nikad (ma sta radio)...

izgleda da je ovo mlacenje prazne slame.....
IP sačuvana
social share

-=Autostoperski Vodic Kroz Galaksiju=-
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 134
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Nokia 6630 + 1Gb MMC
ne znam...meni ovi drajveri nece prepoznati bluetooth  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
HTC HD2
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Symbian forever

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1017
Zastava Trstenik
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Alcatel OT 990
Nema sanse da mi skine drajvere i ako imam bezicni net, stigne na pola i prekine a ne mogu da nastavim jer je zipovano Smile

<edit> ovo sam hteo da napisem u temi m-Router nece da se poveze sa telefonom , nego sam se malo zeznuo... Izvinite moderatori  Smile
« Poslednja izmena: 11. Okt 2006, 19:08:14 od mladen+512mb »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Nokia 6630
Nisam sve procitao gore ali kolko se secam sa driverima sto dolaze u XP SP2 mi nije radio GnuBox i N6630, dok sa Winbondovim driverima koji dolaze na CD sa Bluetooth adapterom (MSI crni) sve je radilo kako treba prateci uputstvo sa sajta od GnuBox-a.

Sherovanje konekcije je uradjeno kod mene preko NAT servisa od WinXP-a, uputstva za shareovanja isto postoje na sajtu gnuboxa (http://gnubox.dnsalias.org/gnubox/sharing.html)

Najveci trip je kada uzmes nakacis telefon i iz kompjutera uzmes i pingujes IP od telefona a on ti vraca nazad 10 - 20 ms odgovor Smiley

Takodje vecina programa je radilo preko ove konekcije: Profi Mail, Opera, Agile Messinger, WIRC, Helix Player (strimovao RTS1 i RTS2 Smile), ROK Player za TV itd.

Ima programa kod kojih npr ne mozete izabrati BT access point koji GnuBox napravi, npr. ugradjeni web browser i real player i poneke java aplikacije i onaj flash lite. E za njih je moglo isto da se podesi tako sto se uradi delete records u GnuBox-u da on obrise taj svoj BT apn, pa onda odes sam u settings access points napravis konekciju koja se bas tako zove "Bt" i stavis da je APN "bt". Onda odes u te programe koji nisu mogli da nadju pre toga Gnuboxovu verziju ovog access pointa, podesis ih da idu preko njega, onda odes u Gnubox i create records i on prepise preko vaseg BT njegov a one problematicne aplikacije ne skontaju to i na kraju i one rade preko GnuBox-a Smiley Jedini program koji i posle ovoga nije radio na BT je Real Player ugradjeni, ne znam zasto ali nikad nije hteo da streamuje nista dok je Helix to radio bez problema...

PS1. Tolko o tome, pisao bih mozda i detaljnije da nisam na faxu trenutno i da nisam zatrpan poslom Smiley

Uzivajte Smile


samo sam jednom uspjeo dobiti gore navedenu konekciju i vise nikad (ma sta radio)...

izgleda da je ovo mlacenje prazne slame.....

Desi se da se posle jednog vremena incoming konekcija zaglupi i ne moze da se nakaci telefon na komp. Postoji razni problemi vezani za ovo, ali kod mene se u vecini slucajeva desavalo to da mi se zaglupi servis od XP-a koji se zove "Routing and Remote Access" kada je on disableovan ili stopiran u tom trenutku nestane ona ikonica u Network Connections koja se zove "Incoming Conenctions" (najverovatnije se vama slicno nesto desavalo) i normalnim putem je ne mozete vratiti. E sada nasao sam resenje i tog problema Smiley
- U najboljem slucaju odete u Control Panel -> Administrative Tools -> Services, tamo nadjete "Routing and Remote Access" koji je stopitan ili disableovan i startujete ga, u tom trenutku ako se uspesno startuje pojavice vam se ikonica Incomong Connections tamo u Network Connections i onda ako ste vec ranije podesili incoming konekciju po uputstvu Gnuboxa najverovatnije ce vam se konekcija ostvariti.
- U najgorem slucaju kada pokusate da startujete gore navedeni servis on se nece uspesno startovati i ispisace vam neki error sa kodom tog errora. Ne obaziruci se da chitate sta tacno pise u opisu errora sledeca procedura mora da se uradi:
      - Otici u Phone and Modems ili kako se vec zove u Control Panelu, naci modem koji se zove najverovatnije "Comunication cable betwean two computers" (pishem napamet pa ne morate me drzhati za rech oko imena) i obrisati je, tj obrisati taj "modem"
      - Ponovno otici na isto mesto ali ovog puta Add modem i naravno iskljuciti automatsku detekciju, izabrati "Comunication cable betwean two computers" kada te pita za koji je COM port naravno izabrati onaj od Bluetootha, e sada tu dolazi do problema koji je prouzrokovao sve ono na pocetku sto je receno. COM port koji je od Bluetootha se ne nalazi u listi COM portova! To se desi najverovatnije sto taj port koriste neke druge aplikacije u tom trenutku (Contreol Freak (Ukljucen vam Winamp u tom trenutku i podesen plugin da zauzme taj port), Puppet Master, PC Sync ili bilo koji drugi), potrebno je pogasiti (poubijati) sve te programe i onda pokusati ponovo da dodate ovaj modem i kada vam izlista COM portove imacete i ovaj koji je od Bluetootha koji vam i treba, instalirate modem na taj port i to je to.
      - Ukoliko vam je incoming conectiion vec bila podesena pre brisanja ovog modema, sada kada ste ga naknadno dodali probajte da startujete onaj servis i videcete da ce ga startovati bez greske i pojavice se ikonica "Incoming Conenctions" posle toga je vec spremno sve za rad kao i pre Smiley

To su odprilike moja iskustva sa GnuBoxom, inace programcic je extra i svaka cast komshiji Madjaru Xan-u (izvinjavam se ako sam pogresio ime), autoru tog programa.

PS2. Problemi sa zauzecem COM porta se mogu resiti tako sto se za Gnubox instalira dodatni COM port u Bluetooth settingsima tako da ga nijedan drugi porgram nece koristiti osim Gnubox-a Smiley Kod mene cak rade i Gnubox i Control Freak u isto vreme na razlicitim Bluetooth COM portovima  Smiley

Izudarajte me ako sam nejasan bio, trenutno me mrzi da pishem ista jasnije Smiley
« Poslednja izmena: 25. Okt 2006, 15:01:14 od Woogley »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.188 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.