Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 13:45:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 22 23 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Velikani koji su obeležili civilizaciju  (Pročitano 330945 puta)
Ucesnik diskusija


http://www.youtube.com/watch?v=vTKEnyClayw

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 85
OS
Windows XP
Browser
Safari 5.0.375.70
mob
Nokia N70
Nikola Tesla
Dzejms Wat
Albert Ajnstajn
Volt Dizni
Hipokrat
Tales
Platon
Aristotel
Dusan Silni Nemanjic
Patrijarh Pavle
Aleksandar Veliki
Zivojin Misic

IP sačuvana
social share
Za krst casni i slobodu zlatnu!
Do pobede,sloboda ili smrt!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Sta ja radim ovdje?

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 918
Zastava Banja Luka --- REPUBLIKA SRPSKA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.11
mob
SonyEricsson T630
Ovdje se mogu naci samo velikani o kojima ima pisani dokaz da su postojali i uradili nesto znacajno sa civilizaciju. Mnogo je onih o kojima nema pisanih dokaza a materijalni dokazi njihovih pronalazaka su uvrsteni u mnoge izume i dostignuca u istoriji civilizacije.
Po meni, najveci velikani u istoriji su Arhimed, Leonardo da Vinci, Isak Njutn i Nikola Tesla. Alberta Ajnstajna mogu da uvrstim u ovu skupinu ali nisam jer mnoge njegove teorije ostaju i dalje samo teorije koje ce se jos mnogo godina dokazivati ili pobijati.
IP sačuvana
social share
Sasa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.41
max planck
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


With no mistake under the hoop

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 65
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
mob
HTC EVO 3D
Teško je reći. Ovde spadaju svi oni koji su na ma koji način doprineli značajnim pomacima iz određenih oblasti - svi od Tales i Pitagore, pa do Edvarda Vitena...   Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
NATDNATUBATJOTG
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple 
Aleksandar Veliki ,
Dzingis Khan
Kaligula
Adolf Hitler
Pow Pow
Alistar Crowley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Uz veliku moc, dolazi velika odgovornost!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 70
Zastava Земун
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.112
mob
Nokia n96
ja nznam kako neko može da uvrsti ajnštajna medju najpoznatije naučnike, lik je za života samo srao... da li mi neko može odgovoriti da li je taj indijanac izumeo nešto od krucijalnog značaja, da li ima neku korisnu teoriju kao što su imali aristotel, tesla i ostala družina!!! ja mislim da nema, ako grešim pomoć prihvatam oberučke... Smile (čovek jedino što se iskenjo za teoriju relativiteta koja ne služi nikom sem njemu)
« Poslednja izmena: 14. Avg 2011, 18:12:11 od Steffano di bogdano »
IP sačuvana
social share
VI are THE  čhampions...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


NIHIL in Sacculo quod non fuerit in Capite

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 602
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
ja nznam kako neko može da uvrsti ajnštajna medju najpoznatije naučnike, lik je za života samo srao... da li mi neko može odgovoriti da li je taj indijanac izumeo nešto od krucijalnog značaja, da li ima neku korisnu teoriju kao što su imali aristotel, tesla i ostala družina!!! ja mislim da nema, ako grešim pomoć prihvatam oberučke... Smile (čovek jedino što se iskenjo za teoriju relativiteta koja ne služi nikom sem njemu)


Čovek je bio teoretičar fizike, to mu je bio posao!  Smile Elem, E=mC**2 - dokazano prvom atomskom bombom (delom njegovo maslo za šta će se kajati), kako Sunce stalno sija a da ne izgubi svoju masu. Izumeo je neki frižider i popravljao patente dok je radio u patentnom zavodu u Cirihu. Trebao je malo više da poštuje Milevu, ni Tesla ga nije poštovao...  Smile

- Nikola Tesla
- Isak Njutn
- Sigmund Frojd
- Karl Gustav Jung
- Betoven
- Mocart
- Stenli Kjubrik
- Alfred Hičkok
- Čarls Darvin
- Isus Hrist
- Adolf Hitler
- Karl Marks
- Fridrih Engels
- Bil Gejts
- Stiv Džobs
- Leri Pejdž
- Sergej Brin

Neki pozitivno, drugi negativno. Koje žene bi vi ubacili na listu velikana?
« Poslednja izmena: 23. Jan 2012, 12:28:47 od Zlaya90 »
IP sačuvana
social share
"Da, istina je da ja uvek preduzmem više nego što mogu da ostvarim." - Nikola Tesla

"Nećete rešiti svoje probleme istim mislima kojim ste ih stvorili." - Albert Ajnštajn

  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
mob
Apple 
Neke po mitologiji a neke po seksualnom apetitu a neke po znanju i uticaju .

Eva
Marija Magdalena
Marija Kiri ,
Kleopatra,
Helena od Troje,
Katarina Velika ,
Marija Callas
i naravno Lisa Sparxxx  koja je imala seks sa 919 muskaraca u jednom danu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.77
ja nznam kako neko može da uvrsti ajnštajna medju najpoznatije naučnike, lik je za života samo srao... da li mi neko može odgovoriti da li je taj indijanac izumeo nešto od krucijalnog značaja, da li ima neku korisnu teoriju kao što su imali aristotel, tesla i ostala družina!!! ja mislim da nema, ako grešim pomoć prihvatam oberučke... Smile (čovek jedino što se iskenjo za teoriju relativiteta koja ne služi nikom sem njemu)



odgovorno tvrdim da je bar sa naucno tehnicke strane sve ovo tacno

IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Uz veliku moc, dolazi velika odgovornost!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 70
Zastava Земун
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.79
mob
Nokia n96
Isak Njutn
сак Њутн (енгл. sir Isaac Newton) био је енглески физичар, математичар, астроном, алхемичар и филозоф природе, који је данас за већину људи једна од највећих личности у историји науке. Рођен је 4. јануара 1643. у Енглеској, а преминуо 31. марта 1727. у Лондону.
Његова студија Математички принципи филозофије природе (Philosophiae Naturalis Principia Mathematica), објављена 1687, која описује универзалну гравитацију и три закона кретања, поставила је темеље класичне (Њутнове) механике и послужила као пример за настанак и развој других модерних физичких теорија. Изводећи из овог свог система Кеплерове законе кретања планета, он је био први који је показао да се кретања тела на Земљи и кретања небеских тела потчињавају истим физичким законима. Уједињујућа и детерминистичка моћ његових закона довела је до револуције у науци и до даљег напретка и уздизања хелиоцентризма.
У механици, Њутн је такође указао на један нови, велики, значај принципа одржања импулса и момента импулса. У оптици, он је направио први практични рефлексиони (огледалски) телескоп[1] и открио да се пропуштањем беле светлости кроз стаклену призму она разлаже у спектар свих боја (у складу са тврђењем Роџера Бејкона из 13. века). Њутн се снажно залагао у прилог честичне природе светлости. Он је такође формулисао емпиријски закон хлађења, проучавао брзину звука и предложио теорију о пореклу звезда. У математици, Њутн дели заслуге са Готфридом Лајбницом за откриће инфинитезималног рачуна. Он је такође изложио и уопштену биномску теорему, развијајући на тај начин тзв. „Њутнов метод“ за апроксимације нула функције и доприносећи проучавањима разлагања функција у редове.
Француски математичар Жозеф Луј Лагранж често је изјављивао да је Њутн највећи геније који је икада живео, додајући једном да је он, такође, и „најсрећнији, јер се систем света не може открити и установити више него једнога пута“. Енглески песник Александар Поуп, дирнут Њутновим постигнућима, написао је чувени епитаф:Природа и природни закони у ноћној тами налазе скривеност;
Бог рече “Нека буде Њутн” и све постаде светлост.
(Nature and nature's laws lay hid in night;
God said "Let Newton be" and all was light.)  Smile  Smile  Smile  Smile
« Poslednja izmena: 12. Mar 2012, 23:45:32 od Steffano di bogdano »
IP sačuvana
social share
VI are THE  čhampions...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 22 23 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 13:45:51
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.