Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Velika piramida: arhitektonsko kodiranje podataka  (Pročitano 1411 puta)
28. Maj 2006, 17:21:56
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 189
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0

VELIKA PIRAMIDA

[ ]

Orginalna duzina svake strane Velike piramide je 9.131,05 inchi = 231,92867 metara = 365,242 tkz. svetih lakata.
Razlika izmedju orginalne i sadasnje duzine uzrokovana je hiljdugodisnjim uticajima centrifugalne sile Zemljine rotacije oko njene ose, zemljotresima i metereoloskim uslovima: suncevim zagrijavanjem danom i hladnim tempereturama noci (juzna strana je najduza, jer je najizlozenija suncu, dok sjeverna strana, najvise u sjeni, je najkraca.

Mjesto Piramide: Giza, Egipat, 29°  58' 51" N, 31° 08' 08" E
Orginalne arhitektonske mjere:
- duzina baze (jedna strana) = 9.131,05 inchi = 231,92867 m
- visina = 5813,011885 inchi = 147,6505019 m

Vrijeme gradnje: 3965,5 g. st. ere

Ugao CB-E = 26,3026897° 
 AB = 365,242 svetih lakata (SL)
CD = 232,5204754 SL
HK = 206,065819 SL

Radijus kruga = 116,2602377 SL
Volumen sfere (kugle) = 6.582.363,505 SL³
Volumen V. Piramide = 10.339.543,67 SL³

10.339.543,67 : 6.582.363,505 = 1.570795 = 1/2 broja 3,14159 (Pi)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 189
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
Sveti lakat (SL)

Jedan od najpoznatijih istrazivaca i proucavalaca vrijednosti ove drevne jevrejske mjere bijase Isak Njutn ( Isaac Newton ). On je ovu mjeru nazvao svetim laktom (" the sacred cubit of the Jews "). Njutn je tvrdio da je sveti lakat bio poznat Jevrejima i prije njihovog odlaska u Egipat.

Kolika je duzina svetog lakta?
Jedan sveti lakat sadrzi 25 inchi ili 63,5 cm. To je prosjecna duzina ruke od ramenog zgloba do vrha prstiju ili duzina jednog mjernog koraka.
I nakon kraceg bavljenja svetim laktom, pozabavimo se mjerom od jednog dana hoda:

Pogledajmo: ako bi covjek isao duzinom koraka od jednog svetog lakta ( 63,5 cm ) i brzinom od dva koraka u sekundi ( 127 cm ), za 12 casova presao bi 54,86400 km.
Za 1 dan ( 24 casa ) predjena duzina iznosila bi 109,728 km ili 1.000 skeina.

Sta je skein? Skein je duzina od 109,728 metara. To je engleska mjera za duzinu konca, uzadi i prediva ili duzina jednog fudbalskog igralista, a odredili su je oni koji poznaju sve ovo o cemu ja ovdje pisem.

I na kraju i ovo najvaznije: ako bi se covjek ili neki predmet kretao brzinom od 2 sveta lakta ili 127 cm/sek., za 365,242 dana ( onoliko koliko traje tkz. tropska godina ) taj covjek bi obisao svu Zemlju oko ekvatora: 40.077,27418 km.

Kojom brzinom se okrece Zemlja oko svoje ose? To je 730,484 svetih lakata/sek. ili 463,85734 m/sek = dvije strane baze Velike piramide.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 6483
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC HD2
 Smile Smile trebalo je to sagraditi , cuo sam negde da su Sfingu sagradili pro oko 6500 godina (najnoviji podatak) a ne pre 2500 ili 3000 god.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


i am devil

Zodijak
Pol
Poruke 662
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
Samsung x640
kada smo kod cudnih stvari hrvati nisu sloveni vec vode poreklo od egipcana i naroda mesopotamije podatak od pre 2-3 nedelje
IP sačuvana
social share
who controls rome he rools the world.
And one day i will be emperor.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1279
Zastava NS
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
kada smo kod cudnih stvari hrvati nisu sloveni vec vode poreklo od egipcana i naroda mesopotamije podatak od pre 2-3 nedelje
Smile A predpostavljam da su Srbi jedini zivi potomci Inka
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 6483
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC HD2
e agde si to procitao , majke ti ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


i am devil

Zodijak
Pol
Poruke 662
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
Samsung x640
ako mene pitas ko je rekao da sam procitao ja sam to cuo na vestima i cuo sam i kako to dokazuju ali sam zaboravio nesto zagreb isto sto i dsfs,f.,.--wčlfkw.-,-.--.......... mislim na b92
IP sačuvana
social share
who controls rome he rools the world.
And one day i will be emperor.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.