Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Glavašu ukinut imunitet, preti mu hapšenje  (Pročitano 5347 puta)
Moderator
Jet set burekdzija


Србија

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7739
Zastava Apatin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Nokia 
Oce li ga vise osuditi da da vise ne pominjemo ovde.
Nije ni toga vredan matori prdonja.
IP sačuvana
social share
Leeds United....Movin' On Up


“Jedan za sve – svi za jednoga” lozinka nasa “Smrt ili slavu”
Boze daj nam snage da stvorimo otadzbinu pravu.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


arogantan sam i uglavnom bezobrazan

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1172
Zastava doboj republika srpska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson D750
teško da će osuditi ustašetinu, u to ne vjerujem, mnogo se to meni nešto odužilo.da su ga htjeli osuditi davno bi to bilo gotovo.ovako će čekati da umre te da ga papa proglasi blaženim, kao što će proglasiti onog psa tuđmana.
IP sačuvana
social share
partizan u srcu, zvezda ciganima ali čergašima.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3484
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
cuo sam da je taj Srbin negdje
jel istina? Smiley 1
IP sačuvana
social share
An elderly Albanian couple is sitting in their dark flat in Pristina. The electricity is out, yet again, and they are sitting in front of a blank television, lights out, food beginning to rot in the refrigerator which isn't running, no hot water, and certainly no cooking to do. They are just sitting there, wondering what to do next when all of the sudden, the crackle of electricity is heard when the lights begin to flicker. The television comes to life, the hum of the refrigerator can be heard and the water heater starts up.

The old man looks at his wife and says „Honey, get my gun. The Serbs are back.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1340
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
teško da će osuditi ustašetinu, u to ne vjerujem, mnogo se to meni nešto odužilo.da su ga htjeli osuditi davno bi to bilo gotovo.ovako će čekati da umre te da ga papa proglasi blaženim, kao što će proglasiti onog psa tuđmana.

glupo ti je razmišljanje, na razini kakve tetke Smile
IP sačuvana
social share
snaga udarca mi varira
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


arogantan sam i uglavnom bezobrazan

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1172
Zastava doboj republika srpska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson D750
evidentno je ---evidentni---- da nemaš pojma.
IP sačuvana
social share
partizan u srcu, zvezda ciganima ali čergašima.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple 15
Glavaš u Odboru za ljudska prava?
Autor: Srna | 20.02.2008 - 09:37


Odbor za izbor i imenovanja u Saboru Hrvatske podržao je bez rasprave i jednoglasno kandidaturu Branimira Glavaša, kome traje sudski proces za najteže ratne zločine, za člana Odbora za ljudska prava i prava nacionalnih manjina.

Tako je "zeleno svetlo" za ulazak u pomenuti Odbor dobio čovek kome se sudi zbog ubistva srpskih civila u Osijeku 1991. godine.

Za Glavaševo imenovanje glasao je i član Samostalne demokratske srpske stranke (SDSS) Ratko Gajica - javio je dopisnik Srne. Na današnjoj sednici hrvatskog Sabora taj predlog će verovatno biti osporen, ali će ostati činjenica da su članovi Odbora za izbor i imenovanja, bez reči protesta, podržali Glavaševu kandidaturu i uputili je u saborsku proceduru.

Zahvaljujući politici, "slučaj Glavaš" preselio je iz sudnice u parlament, a Glavaš ga pokušava predstaviti kao "problem ugrožavanja njegovih ljudskih prava".

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5132
Zastava Majevica
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.0
mob
Ericsson T28
ZAGREBAČKOM Županijskom sudu nastavlja se suđenje Branimiru Glavašu i šestorici njegovih suoptuženika za slučajeve "selotejp" i "garaža".

Danas će biti saslučan policajac Željko Mikulić, a na jučerašnjem ročištu svoje su iskaze dali osječki krim policajac Vjekoslav Tapšanji, inače bratić sedmooptuženog Zdravka Dragića, te osječki policajaca Mario Bratić koji je vodio obavijesni razgovor s Dragićem.

U svom izmijenjenom iskazu Dragić je rekao kako ga je upravo njegov bratić nagovorio da da lažni iskaz. Naime, Dragić je prema ranijem priznanju uvrštenom u optužnicu pucao u jedinog preživjelog svjedoka likvidacija osječkih Srba na Dravi, a potom je prilikom iznošenja svoje obrane 8. siječnja ispričao kako mu je Tapšanji prije uzimanja iskaza napomenuo kako ga se sumnjiči za jedno drugo teško kazneno djelo zbog kojeg mu prijeti 15 godina zatvora i navodno mu poručio da ako surađuje da može dobiti status krunskog svjedoka ili najviše dvije godine zatvora.

Tapšanji je prilikom svjedočenja opovrgnuo Dragićeve tvrdnje, a rekao je i kako svog bratića nije vidio barem godinu dana od uhićenja. Policajac Bratić je, pak, rekao da je nakon njegovog ulaska u sobu za ispitivanja Tapšanji Dragiću rekao: "Sada reci ono što si meni ispričao".
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
FERAL TRIBUNE uzvraća udarac Branimiru Glavašu i njegovom odvjetničkom timu nakon što su najavili tužbu i zatražili milijun kuna odštete zbog naslovnice tjednika koja je prikazivala presliku prijetećeg pisma koje je dobio njihov novinar Drago Hedl s naslovom "Glavaševe prijetnje“.

Redakcija Ferala je danas najavila kako će se obratiti Europskoj komisiji i svim međunarodnim institucijama zaduženim za pregovore s Hrvatskom zbog "sramotnih događaja koji prate suđenje, za što je odgovorna službena hrvatska politika". Sva navedena tijela upoznat će i s pritiscima iz tabora Branimira Glavaša, koji su bili odašiljani prema svjedocima i novinarima. Zbog tih zastrašivanja i pritisaka na nezavisne medije zatražit će potporu svih strukovnih organizacija pa i Svjetske federacije novinara.

Tužba protiv Ferala predstavlja drsko zastrašivanje medijima

Za samu tužbu Feral kaže da predstavlja drsko zastrašivanje i poruku hrvatskim medijima da paze kako pišu o "slučaju Glavaš", jer im se u protivnome sprema financijsko uništenje. Redakcija splitskog tjednika vjeruje da će zbog kardinalnog utjecaja politike na sudove izgubiti ovaj spor platiti drakonsku kaznu zbog pisanja o zločinima nad srpskim civilima 1991. godine.

Feral navodi da je jedinstven slučaj u europskoj praksi da se optuženik za najteže ratne zločine brani sa slobode, i to bez ikakvih ograničenja kretanja i javnih istupanja, te da je jedinstveno, ali i zastrašujuće, da se politička vlast na najgrublji način miješa u rad pravosudnih tijela i ukida odluke sudskih instanci.

"Rezultat su prijetnje smrću, zastrašivanja, javno manifestiranje bahatosti te pretvaranje samog sudskog procesa u potpunu lakrdiju" kažu u Feralu.

Prijava Veljka Miljevića Odvjetničkoj komori zbog sukoba interesa

Feral će prijaviti i Glavaševog odvjetnika Veljka Miljevića Odvjetničkoj komori RH zbog sukoba interesa, jer je kao potpredsjednik HHO-a imao uvid u iskaze svjedoka u "slučaju Glavaš" koji su se javljali ovoj organizaciji.

"Osim što je nemoralan, takav je postupak bez presedana u europskoj sudskoj praksi, ukazuje na koruptivnu spregu unutar sustava, a napose diskreditira odvjetničku struku i ugled Hrvatskoga helsinškog odbora", stoji u priopćenju Feral Tribunea.

Drmić: I nama je u interesu da EK bude informirana o suđenju Glavašu

Ivan Drmić, saborski zastupnik HDSSB-a i bliski suradnik Branimira Glavaša za Index je rekao kako je njima jako drago što će Feral prijaviti Hrvatsku zbog ovog slučaja, jer je i njima u interesu da svjetske institucije prate ovo suđenje.

"Ovo nije ništa neočekivano od Drage Hedla i njegove kompanije. Ovo je sve samo rezultat velike mržnje Hedla koji godinama radi protiv Branimira Glavaša", rekao nam je Drmić.

Što se tiče tužbe Glavaševog odvjetničkog tima protiv Ferala, Drmić kaže da će oni tu sigurno odnijeti pobjedu, ali ne zbog pritisaka na sud, nego zbog istine.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
VJEŠTAK grafolog na današnjem ročištu Branimiru Glavašu i šestorci za ratni zločin u Osijeku treba posvjedočiti o originalnosti potpisa na priznanjima koje su Glavaševi suoptuženici potpisali u osječkoj policijskoj postaji krajem 2006. godine.

Kako sada tvrde, ta svjedočenja u kojima terete Glavaša i koja su ponovili pred istražnim sucem Mariom Kovačem u Osijeku, rezultat su maltretiranja u policiji i prijetnji. Zadnjih su dana svjedočila četvorica policajaca koji su ispitivali Gordanu Getoš Magdić i druge, te redom zanijekali te optužbe za nehumano postupanje prema osumnjičenicima.

Iz skupine svjedoka optuženih za iznuđivanje iskaza svjedočiti osim grafologa treba još jedino bivši načelnik osječke policije Vladimir Faber, no još se ne zna kada. Iako je najavio da će Faber davati iskaz u ovoj skupini svjedoka, predsjednik sudskog vijeća Županijskog suda u Zagrebu, Željko Horvatović, jučer je promijenio raspored.

www.index.hr
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.052 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.