Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Величање шиптарских терориста у Београду  (Pročitano 10020 puta)
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1272
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Predlazem srpskom umjetniku da pokusa takvu izlozbu napraviti u Pristini!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Samsung S7
A ja bi voleo da znam njegovu adresu ,pa bi ga slucajno zakacilo ovih mojih 120 KG u nekom prolazu uz izgovor "pardon". Smile Smile
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Nisam zgodan,al sam zato nezgodan!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6249
Zastava Konoba kod Goce i Renata
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Samsung Note 10+
Ciju adresu???
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Samsung S7
Ciju adresu???

Gospodina Siptaroljupca  Smile
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Nisam zgodan,al sam zato nezgodan!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6249
Zastava Konoba kod Goce i Renata
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Samsung Note 10+
He,he pa mislim da su radovi siptarskih umetnika,a siptaroljubaca imas mnogo,ministar Jocic koji na ljude salje tesko naoruzane policajce,b92 i Veran Matic,Borka,Natasa,itd....
Pa ti biraj koga ces da zakacis,pomocicu ti i ja sa mojih 60 kila  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Једино у Србији земљи дембелији то може да прође као савремена уметност...
Где ја живим...
Smile

Zaista sam razocaran u srpski narod.
Predlazem srpskom umjetniku da pokusa takvu izlozbu napraviti u Pristini!
Ostali bi samo dugmici.
« Poslednja izmena: 08. Feb 2008, 01:25:08 od okno »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia E
Ciju adresu???

Gospodina Siptaroljupca  Smile
Poseti ove iz mog potpisa
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
E ovako citao sam u NIN-u interviju sa samom autorom to jest umjetnikom tog kako ga nazvati performansa jer je bilo i drugih Albanskih umjetnika sa svojim radovima.Jedan rad je predsavio golu zenu ukljucenu u uticnicu pokrivenih gerudi i sa nekom kesom na glavi
Pitali su ga novinari sta konkretno znaci to i zasto Jasari i Elvis i on kaze sledece
Jedan naspram drugoga zato se i zove "licem u lice " govore o tome da te dve licnosti koje predstavljaju jedan pop ikonu i covjeka koji je dao svijetu toliko mnogo i svijet ucinio boljim ( ili tako nesto) i  drugi koji u narodu ( Albanaskom) predstavlja borca za slobodu i koji je samo branio svoju familiju i zajedno sa njima i ubijen rece negdje oko 16 pripadnika te porodice. Sam umjetnik je govorio kako je on protiv nacionalizma i tako to i mozda najzanimljivije sama izlozba kada je postavljena u Pristini je prosla nezapazeno to su njegove rijeci.
Upravu su oni koji se pitaju da li bi nesto slicno npr,, Arkan nasuprot Pol Mekartnija ili Jimija Hendriksa ile neznam Mladic nasuprot njih da se to postavi u Sarajevu ili Seselj u Zagrebu bas me zanima kako bi to proslo u medjima i javnosti kako bi prokometarisale novine ili politicari na to mi niko od onih koji podrzavaju izlozbu nece i ne mogu odgovoriti
Ja nisam protiv toga da se ona zabrani ali jesam protiv toga da se prikazuje sada i sa kojim je to namjerama ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Nisam zgodan,al sam zato nezgodan!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6249
Zastava Konoba kod Goce i Renata
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Samsung Note 10+
Ma bre motku i ruke i dotuci prvo ove nase "kulturne radnike" koji se bune,pa onda ministra policije koji na nas salje kordon "kornjaca" pa tek onda umetnike da osete sta znaci akcija "Licem uz lice,razbicu vam njusku siptarsku"
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla (gutsy)
mob
SonyEricsson k310i
Mlim vas da se ovde drzite teme ne bi li i ovu zakljucali.
Hocu da pricamo da li ovo nama treba ili ne i sta je sloboda i dokle treba ici sa njom.Da li je ovo narusavanje slobode i prava misljenje ili ne.Nemojte molim vas da se pretvori ponovo u junake i izdajnike.Ja cu odma da kzem da uvom ratu mi nismo imali ni jednog pravog borca zato nam i jeste ovako.Ja iako sam bio juce tmo ogradjujem se od slike Ulemeka i za mene on nije nikakav heroj.
"Omogućite izložbu"
8. februar 2008. | 09:45 -> 21:54 | Izvor: B92, FoNet, Beta
Beograd -- Organizatori izložbe "Odstupanje" traže od Ministarstva kulture i gradskog Sekretarijata za kulturu, da omoguće održavanje izložbe.

Kustos galerije Kontekst Vida Knežević rekla je agenciji Beta da će organizatori odluku o postavci izložbe doneti tek nakon reakcije Ministarstva i Sekretarijata za kulturu i dodala da je "izuzetno važno da izložba bude omogućena u času kada su demokratija, tolerancija i otvorenost Beograda i Srbije preko potrebni".

Prema njenim rečima, izložba koja je trebalo da se održi u galeriji Kontekst u Beogradu, od 7. do 15. februara, zatvorena je na osnovu procene policije o ugroženoj bezbednosti posetilaca i organizatora, i ona neće biti održana u planiranim terminima.

http://www.youtube.com/watch?v=nUMgFLx6w_Y

 "Organizovana grupa je nasilnim postupcima sprečila otvaranje izložbe i tom prilikom uništen je i umetnički rad 'Licem u lice' Drena Malićija", rekla je ona.

Kneževićeva je dodala da je izložba "Odstupanje / Savremena umetnička scena Prištine" deo šireg projekta u okviru kojeg je izložba već predstavljena u Novom Sadu od 22. januara do 5. februara u Muzeju savremene umetnosti Vojvodine, bez incidenata.

Otvaranje izložbe radova savremenih umetnika iz Prištine "Odstupanje" prekinuto je sinoć u galeriji Kontekst u centru Beograda zbog prisustva oko 300 pripadnika srpske nacionalističke organizacije "Obraz" koji su izazvali nekoliko incidenata.

U okolini galerije okupilo se, prema proceni policije, oko 300 pripadnika organizacije "Obraz",a neki od njih nosili su sliku bivšeg komandanta JSO Milorada Ulemeka Legije u uniformi, koji je osuđen za ubistvo premijera Srbije Zorana Đinđića i bivšeg predsednika Srbije Ivana Stambolića.

Organizatori projekta su nevladine organizacije Kontekst, iz Beograda, i Institut za fleksibilne kulture i tehnologije Napon, iz Novog Sada.

Šta je "Licem u lice"

Organizatori izložbe "Odstupanje", koja je u januaru organizovana u Novom Sadu, povodom ondašnjih negativnih reakcija na pojavljivanje Adema Jašarija u radu umetnika Drena Malićija, uputilo je tada saopštenje u kome se objašnjava da su u umetničkom delu "Licem u lice" (Face to Face) predstavljeni Elvis Prisli, kao ikona američke pop-kulture i Adem Jašari kao mitologizovani borac OVK koji za kosovske Albance predstavlja heroja poslednjih ratova.






        
B92 Info Vesti Politika
"Omogućite izložbu"
8. februar 2008. | 09:45 -> 21:54 | Izvor: B92, FoNet, Beta
Beograd -- Organizatori izložbe "Odstupanje" traže od Ministarstva kulture i gradskog Sekretarijata za kulturu, da omoguće održavanje izložbe.

Kustos galerije Kontekst Vida Knežević rekla je agenciji Beta da će organizatori odluku o postavci izložbe doneti tek nakon reakcije Ministarstva i Sekretarijata za kulturu i dodala da je "izuzetno važno da izložba bude omogućena u času kada su demokratija, tolerancija i otvorenost Beograda i Srbije preko potrebni".

Prema njenim rečima, izložba koja je trebalo da se održi u galeriji Kontekst u Beogradu, od 7. do 15. februara, zatvorena je na osnovu procene policije o ugroženoj bezbednosti posetilaca i organizatora, i ona neće biti održana u planiranim terminima.



"Organizovana grupa je nasilnim postupcima sprečila otvaranje izložbe i tom prilikom uništen je i umetnički rad 'Licem u lice' Drena Malićija", rekla je ona.

Kneževićeva je dodala da je izložba "Odstupanje / Savremena umetnička scena Prištine" deo šireg projekta u okviru kojeg je izložba već predstavljena u Novom Sadu od 22. januara do 5. februara u Muzeju savremene umetnosti Vojvodine, bez incidenata.

Otvaranje izložbe radova savremenih umetnika iz Prištine "Odstupanje" prekinuto je sinoć u galeriji Kontekst u centru Beograda zbog prisustva oko 300 pripadnika srpske nacionalističke organizacije "Obraz" koji su izazvali nekoliko incidenata.

U okolini galerije okupilo se, prema proceni policije, oko 300 pripadnika organizacije "Obraz",a neki od njih nosili su sliku bivšeg komandanta JSO Milorada Ulemeka Legije u uniformi, koji je osuđen za ubistvo premijera Srbije Zorana Đinđića i bivšeg predsednika Srbije Ivana Stambolića.

Organizatori projekta su nevladine organizacije Kontekst, iz Beograda, i Institut za fleksibilne kulture i tehnologije Napon, iz Novog Sada.

Šta je "Licem u lice"

Organizatori izložbe "Odstupanje", koja je u januaru organizovana u Novom Sadu, povodom ondašnjih negativnih reakcija na pojavljivanje Adema Jašarija u radu umetnika Drena Malićija, uputilo je tada saopštenje u kome se objašnjava da su u umetničkom delu "Licem u lice" (Face to Face) predstavljeni Elvis Prisli, kao ikona američke pop-kulture i Adem Jašari kao mitologizovani borac OVK koji za kosovske Albance predstavlja heroja poslednjih ratova.

"Oba lika su preko čuvenih slika-serigrafija Endija Vorhola ironizovani kao ikone savremene potrošačke pop-kulture. Ovim radom umetnik Dren Malići je kritikovao poziciju upotrebe i zloupotrebe protagonista poslednjeg rata na Kosovu", saopštio je kustoski tim novosadske izložbe.

"U ovom slučaju, ali u nekim drugim radovim prikazanim na izložbi, jezik umetnosti ulazi u prostor društvene stvarnosti i kritički interveniše. Svaka manipulacija dnevnopolitičke sadržine sa bilo koje strane, u ovom slučaju, predstavlja nerazumevanja uloge umetnosti i kulture u savremenom društvu kao faktora povezivanja u regionu", saopštili su tada organizatori.

"Ova izložba i druge slične inicijative u regionu pokazuju da je moguće prevazivići teško nasleđe prošlosti kroz univerzalni govor savremene umetnosti. To u isto vreme znači da je zajednička budućnost na Balkanu moguća, stoji na kraju ovog saopštenja", saopštio je kustoski tim.

Jedna od organizatorki izložbe, Ivana Marjanović, podseća da je ta izložba već predstavljena u Novom Sadu i da tada nije bilo incidenata.

"Policija je procenila da je bezbednost organizatora i publike ugrožena, tako da je izložba time i zatvorena i neće se održavati u Centru za kulturu Stari grad. Organizatori izložbe i kustosi su se obratili Gradskom sekretarijatu za kulturu i Ministarstvu kulture da omoguće u narednom periodu održavanje ove izložbe i da hitno reaguju na ovaj čin ugrožavanja slobode mišljenja", kazala je Marjanovićeva.

Autor uništenog eksponata "Licem u lice" u kome su predstavljeni Elvis Prisli, kao ikona američke pop-kulture i Adem Jašari, kao borac OVK, koji za kosovske Albance predstavlja heroja poslednjih ratova, Dren Malići, kaže za B92 da svojim delom nije želeo nikoga da provocira.

On kaže da je želeo da ukaže na upotrebe i zloupotrebe učesnika poslednjeg rata na Kosovu.

"Rad nije napravljen specifično za ovu situaciju u kojoj se sada nalaze Srbija i Kosovo, već je rad urađen pre pet godina. Ja ovde nisam ni na jednoj strani. Moja pozicija, kao umetnika, nije da prelazim na bilo koju stranu i da nešto moralizujem, ja sam samo oslikao situaciju", kazao je Malići.

"Ja živim u Prištini, gde je Adem Jašari ikona. To u našem balkanskom kontekstu govori puno, ali, kada se ovaj rad predstavio u Nemačkoj ili nekoj drugoj zemlji, to je skroz druga priča, jer ne predstavlja albanskog heroja, već balkanskog ratnika", zaključuje Malići.

Sekretarijat za kulturu osudio prekid izložbe

Sekretarijat za kulturu i Grad Beograd osudili su večeras nasilni čin pripadnika klerofašističke organizacija "Obraz" i prekid izložbe "Odstupanje".

U saopštenju gradskog sekretarijata se navodi da svaka vrsta nasilnog prekidanja umetničke izložbe predstavlja čin netolerancije.

"Beograd je metropola koja se bori za suštinsku koegzistenciju različitosti. Ne postoji ni jedan razlog, dovoljno jak, koji može da opravda nasilno delovanje i pretnje", piše u saopštenju i dodaje se da je "Beograd bio i ostaće otvoren grad".

"Protivno principu tolerancije"

Ministarstvo kulture osudilo je danas incident u kome je grupa huligana sprečila otvaranje izložbe albanskih umetnika iz Prištine "Odstupanja" u beogradskoj galeriji "Kontekst".

Uz saopštenju se navodi da je sprečavanje uredno najavljene izložbe protiv osnovnih principa "tolerancije, poštovanja kulturne raznolikosti, slobode javnog govora i umetničkog izražavanja kao temelje građanskog društva u Srbiji".

Ocenjujući da je policija reagovala ispravno i u okvirima svojih nadležnosti blagovremeno zaštitila građane, Ministarstvo je upozorilo da je "uništen i jedan od eksponata" i podsetilo da je izložba već održana u Novom Sadu.

"Smatramo da je neophodno obezbediti uslove da se ova, kao i svaka druga izložba u Srbiji održi u najavljenom terminu i tako osigura
osnovno pravo na slobodu javnog izražavanja čime bi javnosti bilo omogućeno da se upozna sa sadržajem ove izložbe i o njoj donese sud", zaključuje se u saopštenju Ministartsva.

Pomoćnik ministra kulture Branislav Dimitrijević smatra da je prekidom izložbe ugroženo pravo na slobodno izražavanje.

"Smatramo da je neophodno obezbediti usklove da se ova, kao i svaka druga izložba u Srbiji, održi u najavljenom termninu i, tako, osigura osnovno pravo na slobodu javnog izražavanja", kazao je Dimitrijević

On kaže da je to jedini način da se javnosti omogući da se upozna sa sadržajem izložbe i o njoj donese sud.

"Ukazujemo na osnovne principe tolerancije, pošovanja kulturne raznolikosti, slobode javnog govora i umetničkog izražavanja, kao temelje građanskog društva u Srbiji i, u skladu sa ovim opredeljenjem, izričito osuđujemo ovaj incident", rekao je pomoćnik ministra.

G17 osuđuje prekid izložbe

Stranka G17 plus najoštrije je danas osudila incident prilikom koga su pripadnici pokreta "Obraz" sprečili otvaranje izložbe radova savremenih umetnika iz Prištine.

Pozivamo celokupnu javnost da osudi ovakve i slične štetne pojave u društvu, jer one nikako nisu u skladu sa principima demokratske zajednice u kakvoj želimo da živimo, stoji u saopštenju.

"Umetnost služi zbližavanju ljudi i premošćavanju svih razlika, naročito u osetljivom trenutku u kakvom se sada nalazimo. Pripadnicima Obraza je, nažalost, očigledno draži dalji razvoj sukoba i podela", kaže se u saopštenju.

Žene u crnom: Zabraniti "Obraz"

Nevladina organizacija Žene u crnom osudile su danas onemogućavanje otvaranja izložbe radova umetnika iz Prištine u galeriji "Kontekst" i zatražile od vlasti da u skladu sa Ustavom i drugim zakonima primene oštru kaznenu politiku protiv fašističkih organizacija poput Obraza.

U saopštenju se podseća da ovo nije prvi put da pripadnici Obraza i "slične klerofašističke organizacije onemogućavaju legitimne i legalne akcije i inicijative građana".

"Samo za poslednja dva meseca, takve grupe sprečile su održavanje promocije knjige Peščanika u Aranđelovcu, a iste grupe su ometale i performans Koalicije za sekularnu državu na Dan ljudskih prava u Beogradu", navodi se u saopštenju.

Žene u crnom su ocenile da je "preovlađujuća nacionalistička ideologija Vlade i Parlamenta" najodgovornija za proizvodnju mržnje i nestabilnosti u Srbiji.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.