Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 13:52:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "velečasni" Santana  (Pročitano 514 puta)
06. Okt 2008, 09:32:20
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
"VELEČASNI" SANTANA

Jedan od najboljih gitarista sveta najavio da će za šest godina, kada napuni 67, na Havajima osnovati sopstvenu crkvu

Jedan od najboljih gitarista svih vremena Karlos Santana najavio je da će za šest godina otići u penziju, ali ne bilo kakvu. Naime, Santana namerava da osnuje crkvu na Havajima i to kada napuni - 67 godina.

- Prekinuću da sviram kada napunim 67 godina i radiću ono što sam oduvek želeo - da budem sveštenik kao Litl Ričard - otkrio je Santana za magazin „Rolingstoun", dodajući da mu je vera mnogo pomogla da prevaziđe teška vremena u svom životu.

Santana je trenutno na turneji, čiji će završetak biti 12. oktobra u Kaliforniji. Uskoro bi trebalo da objavi dvostruki album, što će biti njegov 38. nosač zvuka u karijeri, na kojem će se naći i neke njegove malo poznate pesme.

Ipak, uprkos stalnim uspesima na polju muzike, Santana je odlučio da proba da pronađe još neki dar.

- Nije mi se smučilo ono što radim, ali držim da mi je Bog dao dar da komuniciram čak i bez gitare i da pomognem ljudima da se pokrenu kada se nađu u koliziji sa onim što je proklamovano u Bibliji - kaže muzičar.

Santana je govorio i o svom nedavnom razvodu od žene sa kojom je bio u braku 34 godine i da je pomišljao čak i na samoubistvo. Vera mu je, kaže, pomogla da se reši tih misli i da prebrodi težak period u životu.

- Ono što sam naučio jeste da moraš da dopreš do tamne strane svoje duše kako bi pronašao svetlo, a to sam ja upravo učinio prošle godine - kaže „velečasni" Santana.

Santana je svestrana ličnost. Osim velikih uspeha u muzici, koji su mu doneli mnoštvo nagrada, bavi se i humanitarnim radom i pomaže hendikepiranim mladim ljudima. Takođe, ima i svoju liniju ženskih cipela, a takođe je i suvlasnik lanca restorana u Meksiku. Santana je rođen 20. jula 1947. godine u Meksiku (puno ime Karlos Augusto Santana Alves). Prema nekim uglednim muzičkim časopisima, Santana je u samom vrhu najboljih gitarista svih vremena.

(R. J.)

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 13:52:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.