Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 22:44:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Važna poruka Borisa Tadića  (Pročitano 280114 puta)
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
zar ovaj jos nije u zatvoru kao i ovi za veleizdaju?
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.14
Tadić: Znao sam za kontakte Šarića i Dačića

Bivši predsednik Srbije Boris Tadić kaže da je znao za kontakte premijera sa predstavnicima narko klana Darka Šarića, ali da Dačić nije bio "pod krivičnim gonjenjem". Počasni predsednik DS negira da je umešan u medijsku hajku na premijera.



Tadić je te informacije dobio kao predsednik Republike i predsednik Saveta za nacionalnu bezbednost, i ističe da ni on ni njegov tadašnji šef kabineta Miodrag Rakić meaju nikakve veze sa tekućom medijskom kampanjom protiv Ivice Dačića.

 Tadić ističe da ni on ni Rakić nemaju uticaj na listove u kojima je ovo pitanje otvoreno.

 "Uticaj na ove listove imaju stranke koje su na vlasti", ocenio je Tadić i naglasio da je pitanje borbe protiv organizovanog kriminala suviše ozbiljno i bitno za nacionalnu bezbednost države da bi bilo predmet političkih manipulacija.

 Zbog toga nikada nisam, kao predsednik Srbije ili kao predsednik Demokratske stranke (DS), kao ni moji saradnici, upotrebljavao, niti su oni upotrebljavali to pitanje zarad političkih nadmetanja ili ostvarenja neke političke koristi, naglasio je Tadić.

 Da jesmo, to bi pitanje bilo upotrebljeno u pregovorima o Vladi Srbije posle majskih izbora ili da bi se sprečilo formiranje vlade Socijalističke partije Srbije i Srpske napredne stranke, poručio je Tadić "onima koji su pokrenuli to pitanje u javnosti".

 Tadić je istakao da je, kao predsednik Srbije i Saveta za nacionalnu bezbednost, u regularnom postupku, na obaveštajnom nivou dobijao informacije o kontaktima ljudi iz Šarićevog klana sa pojedinim političarima i biznismenima u Srbiji.

 Upitan kada je prvi put čuo za kontakte Dačića sa članovima Šarićevog klana, on je rekao da ne može da govori o svim podacima koje je dobio, jer ima obavezu čuvanja državne tajne i kako bi obezbedio da istraga bude delotvorna do poslednjeg trenutka.

 Kada se istraga završi i ovaj proces dobije epilog u sudskom postupku, napomenuo je Tadić, spreman sam da dam sva objašnjenja, kao bivši predsednik Republike i Saveta za nacionalnu bezbednost.

 Tadić je naglasio da je notorna neistina da on i Rakić stoje iza napada na Dačića i istakao da je zadovoljan što je i to demantovao i Dačić.

 Niti me politička filozofija vodi bilo kakvim ucenama i pretnjama, objasnio je Tadić, ističući da je uvek zastupao drugačija načela u pokušaju da se uspostavi kompromis i na pristojan i pravno utemeljen način postigne rešenje bitno
 za Srbiju.

 Odgovarajući na kritike potpredsednika Vlade Aleksandra Vučića da je pregovarao sa Dačićem o formiranju Vlade, iako je znao za njegove kontakte sa Šarićevim klanom, Tadić je precizirao da nikada nisu dobijene informacije takvog karaktera da je Dačić pod krivičnim gonjenjem.

 On je ponovio da su informacije o tome objavljene u medijima koji nisu povezani ni sa njim, ni sa DS, niti sa Rakićem, "nego sa vladinim krugovima, što je više nego očigledno".

 "Svako je mogao da dođe u kontakt sa predstavnicima organizovanih kriminalnih grupa, a da li je neko počinio krivično delo, to je predmet istrage", naglasio je Tadić.

 On je, međutim, rekao da je i taj razlog, kao i mnogi drugi, uticao da, kao pregovarač o sastavljanju Vlade posle izbora, nije želeo da prihvati da Dačić bude premijer, ni da Mlađan Dinkić bude ministar finansija i privrede, jer DS, u tom slučaju, ne bi mogla da utiče na političke procese u zemlji.

 Tadić smatra da se Vučiću pitanje koje postavlja njemu o političkoj odgovornosti vraća kao bumerang, jer on sada sedi u Vladi sa Dačićem.

 "Ako je taj kriterijum važio za mene, važi i za njega. Ja u svakom slučaju nisam hteo da prihvatim da Dačić bude premijer", rekao je Tadić i objasnio da je hteo da DS zadrži kontrolni proces u borbi protiv organizovaniog kriminala i vođenju zemlje prema Evropskoj uniji.

 Za Tadića je značajno što su i ljudi koji danas vode DS uvideli da je neprihvatanje svih uslova Dačića i Dinkića bilo vrlo korisno za tu stranku.

 On je podsetio da su tada praktično svi članovi Predsedništva DS od njega tražili da prihvati sve uslove potencijalnih koalicionih partnera.

 Upitan da li bi aktuelna politička kriza mogla uzdrmati Vladu i uticati na raspisivanje izbora, Tadić je odgovorio da se, kao počasni predsednik DS, ne bavi dnevno političkim zbivanjima.

 Nije korisno da ja komentarišem pitanje stabilnosti Vlade i kada će doći do izbora, rekao je Tadić.

 Prema Tadićevim rečima, ni mnoge opozicione stranke pristupom ovom pitanju ne rade sebi u korist, jer bi o njemu trebalo da prodiskutuje sama Vlada, zato što je to pitanje njene unutrašnje stabilnosti.

 Tadić je ocenio da će način na koje stranke u Vladi vode zemlju, rešavaju unutrašnje razmirice i diskutuju o pitanjima iz prošlosti definisati njihov potencijal da vode zemlju u budućnosti.

 "Videćemo kako će se stvari odvijati, ja ne bih da prognoziram ovo pitanje", rekao je Tadić.

 On je naglasio da se nada da će DS biti spremna za vanredne izbore, ako ih bude, ali je napomenuo da je to pitanje za novog predsednika stranke Dragana Đilasa.

Izvor: Mondo



"Znao sam za kontakte Šarića i Dačića, ali ipak sam hteo u vladu s njim..."
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
научио деран на власт па то ти је  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


MAJA

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3310
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
govno ko govno, samo iskvarcovano  Smile
IP sačuvana
social share
Nemoj na silu uzmi veci cekic
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
Tadić: Datum za početak pregovora sa EU zavisi od Nemačke

Bivši predsednik Srbije i počasni predsednik Demokratske stranke (DS) Boris Tadić izjavio je FoNetu da pre svega od Nemačke zavisi odluka da li će Srbija u junu dobiti datum za početak pregovora o članstvu u Evropskoj uniji (EU).


Boris Tadić: Zašto sam insistirao na raspisivanju izbora? Zbog toga da bismo dobili što pre datum za pregovore
Tadić je napomenuo da će se, povodom datuma, "sve desiti u februaru", jer će se u toku meseca znati da li će administracija nemačke kancelarke Angele Merkel uputiti Bundestagu inicijativu da se Srbiji odobri početak pregovora.
 
Prema njegovim rečima, treba videti da li će u februaru ta inicijativa biti upućena nemačkom parlamentu, koji bi u junu mogao da odluči o datumu za pregovore.
 
"Da li ćemo dobiti datum za pregovore ili ćemo dobiti nešto što liči na datum za pregovore, što bi u našoj javnosti bilo predstavljeno kao veliko ostvarenje, a ne suštinski veliko ostvarenje - videćemo", naglasio je Tadić.
 
On je objasnio da ljudi koji se bave politikom zanemaruju zbivanja u drugim zemljama, a jedan od najvažnijih je izborni proces u Nemačkoj septembra ove godine.
 
"Zašto sam insistirao na raspisivanju izbora? Zbog toga da bismo dobili što pre datum za pregovore. Zato što ulazak u izbornu kampanju u Nemačkoj, kao i u svakoj drugoj zemlji, smanjuje verovatnoću da mi dobijemo datum za pregovore",
objasnio je Tadić.
 
"Zbog čega sam insistirao na izborima u maju i zašto sam skratio predsednički mandat? Zbog toga što smo do kraja 2012. godine bili u prilici da rešimo jedan od ključnih problema sa kojima se suočavamo, pitanje Kosova i Metohije", precizirao je Tadić.
 
"Moja namera je da bila da izađem sa planom u četiri tačke, kao ofanzivnim planom", rekao je Tadić, "kako bismo dobili datum za pregovore i na sveobuhvatan način rešili problem Kosova".
 
"To je bila jedna rizična politička operacija, ali je ona je bila jedina koja mi je ostala na raspolaganju, imajući u vidu, ne samo naše izborne radnje, već i izborne radnje u ključnim zemljama od kojih zavisi datum za pregovore koje Srbija treba da dobije", ocenio je Tadić.
 
On je istakao da je dobijanje datuma za početak pregovora ima ključni značaj, jer proces integracija tada postaje nepovratan i nije ga moguće dovesti u pitanje.


Izvor: Blic

O hvala ti velikomucenice nas
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
o boze  Smile

kada ce na ovoj temi biti.


nisam kriv za veleizdaju?
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.14
Владимир Беба Поповић: Тадић је одвек мрзео Ђинђића     Smile        
 субота, 16. март 2013.

Владимир - Беба Поповић, некадашњи шеф Бироа за информисање у Влади Србије, изјавио је у петак да је Борис Тадић "одувек мрзео" премијера Србије Зорана Ђинђића, убијеног у атентату у Београду марта 2003. године.

Поповић је у интервјуу подгоричкој ТВ-Атлас казао да је након Ђинђићевог убиства "сплет околности" одредио да га баш Тадић наследи, "јер није имао ко други".

"Борис Тадић се и данас, након десет година, труди да буде Зоранов наследник, али му то не успева", оценио је Поповић. Тај некадашњи Ђинђићев сарадник је подсетио на неке своје раније оцене Тадића кога је поредио с ваздухом "који нема специфичну тежину".

Поповић је рекао да се Тадић својевремено извињавао певачици Светлани - Цеци Ражнатовић што је после атентата на Ђинђића ухапшена током полицијске акције "Сабља", говорећи јој "да је то била грешка". Smile Smile

Поповић је недавно у Црној Гори основао невладину организацију која ће се, по ономе што је наведено у решењу Министарства унутрашњих послова, бавити научном делатношћу

(Бета)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
sta? njih dvojica su jos na slobodi?
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.14
Josipović i Tadić gledaju uz rakiju

Predsednik Hrvatske Ivo Josipović primio je u svojoj rezidenciji u Zagrebu predstavnike fudbalskih saveza Hrvatske i Srbije.



Josipović je najavio da će sa njim utakmicu gledati bivši predsednik Srbije Boris Tadić, za koga je rekao da je "u prolazu" na putu do Slovenije. Takođe, predsednika FSS Tomislav Karadžić na početku prijema Josipoviću je uručio dres reprezentacije Srbije sa brojem 10 i njegovim prezimenom, kao i flašu, kako je rekao, "šumadijske rakije" i plaketu FSS.

Susretu sa Josipovićem prisustvovali su i predsednik HNS Davor Šuker, izvršni predsednik HNS Damir Vrbanović i generalni sekretar FSS Zoran Laković.

"Veliki dan za sport, igraju dve odlične reprezentacije. Siguran sam da će sportisti na terenu uživati i izgarati, ali je važno da nema sportskog događaja bez kvalitetne publike. Veselim se utakmici i nadam se da će cela atmosfera biti na visini kvaliteta reprezentacija", rekao je Josipović novinarima posle sastanka.

"Danas je dan velikog iskušenja i očekujem da će naši navijači ponašanje prilagoditi očekivanjima i standardima na koje smo navikli. Nasilje i prostakluk nemaju mesto na terenima", dodao je Josipović.

Šuker je rekao da sve ono što se Srbima desi u Zagrebu želi da se Hrvatima desi u Beogradu u septembru.

"Radimo sve što nam je u mogućnosti da utakmica bude u pravom festivalu. Najvažnije je da imamo reprezentacije koje se bore za tri boda. Svi žele pobedu svoje ekipe i sve što vam se desi u Zagrebu neka se desi nama u Beogradu. Želim da budemo dostojanstveni i ponosni", rekao je Šuker.

Karadžić je kazao da odnosi između čelnika dva saveza treba da se preslikaju i na ostale sfere života u dve države.

"Odnosi između ljudi koji vode hrvatski i srpski fudbal su na najvećem mogućem nivou i predstavljaju model dobrih odnosa. Želja mi je da takve relacije postoje i u drugim sferama života, medju ljudima koji rade ozbiljne poslove", rekao je Karadžić.

"Igramo izuzetno važnu utakmicu, posle 90 minuta će se pokazati ko je bolji. Bolji će pobediti, ali će pre svega pobediti fudbal i fer-plej", dodao je Karadžić.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 22:44:40
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.