Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vaya Con Dios - 16. novembra u Centru „Sava“  (Pročitano 5733 puta)
04. Okt 2006, 23:17:54
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
„Vaya Con Dios“ 16. novembra u Centru „Sava“


Živ je muzički duh osamdesetih... u Beogradu. Naime, belgijska grupa „Vaya Con Dios“, koju pamtimo po hitovima „Just a Friend of Mine“, „Johnny“ i „What’s A Woman“ će 16. novembra održati koncert u Centru „Sava“. Bend „Vaya Con Dios“ su 1986. godine osnovali pevačica Dani Klajn, alfa i omega benda, i Vili Lambregt i Dirk Šufs. Kombinacija popa i elemenata španske muzike pokazala se kao veoma uspešna, i „Vaya Con Dios“ su nakon niza hitova krajem osamdesetih godina prošlog veka bili na vrhuncu popularnosti. Ipak, nakon sedam miliona prodatih ploča, 1991. godine grupu napuštaju Lambregt i Šufs, a Dani, kojoj se pridružio Žan-Mišel Gile, nastavljaju dalje. Međutim, bend 1996. godine prestaje sa radom budući da je Klajnova, koja se žalila na preveliki stres, odlučila da se povuče iz muzičkog sveta. Ali, 1999. godine pevačica zvonkog glasa se vraća na scenu, ovoga puta sa bendom „Purple prose, a 2004. godine grupa „Vaya Con Dios“ objavljuje dugoočekivani povratnički album „The Promise“. Narednih dana biće poznate i cene karata za koncert u Centru „Sava“.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
fenomenalno  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


The worst vice is advice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9076
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Jedna od lepsih novosti koje sam cuo u poslednje vreme... Smile ...Do JaJa!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Fenomenalno Smile

Jos samo kad bi mi Beograd bio malo blizi  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


j never lose...j just choose not to win

Zodijak
Pol Žena
Poruke 10106
Zastava sever
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
Strava! A ja nisam tu . . .
IP sačuvana
social share
...burn,like fire in Cairo...

ko igra za raju...i zanemaruje taktiku...zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku...
p.s; Avionu Slomicu Ti Krila. . .
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 3Gs
Rasprodat prvi koncert

„Vaja kon Dios“ dva puta sviraju u Centru „Sava“



Belgijski sastav „Vaja kon Dios“ održaće dva koncerta u Beogradu. Naime, karte za koncert koji je zakazan za 16. novembar u Centru „Sava“ su rasprodate, pa će ova grupa u istom prostoru nastupiti i sledećeg dana, 17. novembra. Karte za drugi koncert mogu da se kupe po ceni od 1.500, 1.700 i 1.900 dinara.


Grupa „Vaja kon Dios“ je osnovana pre dve decenije, a prve velike uspehe su zabeležili u Francuskoj i Holandiji. Ubrzo su postali poznati širom sveta zahvaljujući hitovima kao što su „Just a friend of mine“, „Don’t cry for Louie“, „What’s a woman“ i „Nah, neh, nah“, a njihovi albumi prodavani su u ogromnim tiražima. Pre dve godine bend je nakon duže pauze objavio album „The Promise“, a uskoro treba da izađe i novi album na kome će se naći njihovi hitovi.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 3Gs
Vaya Con Dios: Svet nema granice

Pevačica belgijske grupe Vaya Con Dios Dani Klajn, koja će održati dva koncerta sredinom novembra u Sava Centru, u intervjuu za "Politiku" prisetila se proteklih godina na muzičkoj sceni i otrkila šta ju je nagnalo na povratak.

"Pre 15 godina smo prvi put nastupili u Beogradu, i sećam se samo mesta na kojem je bio koncert. Za 16. i 17. novembar planiramo opušteniju svirku, više džeza i intimniju atmosferu" rekla je ona.

Iako je pre desetak godina napustila muzičku scenu, Klajnova je odlučila da se vrati grupi i zajedno su objavili album "The Promise".

"Bila sam umorna, stalno na turneji i nikada kod kuće. Ipak, kada sam se povukla, nedostajao mi je kreativni proces stvaranja muzike i dogovorili smo se da počnemo ispočetka" rekla je Dani Klajn.

Pevačica je nedavno obradila pesmu "Djelem, djelem" koju je svojevremeno pevala Olivera Katarina.

"Moj otac je puštao muziku iz filma "Sakupljači perja", i uvek sam želela da obradim tu pesmu. Mada, stidim se da priznam da sam mislila da je pevačica iz Rumunije, a ne iz Srbije. Svi prisvajaju tu pesmu, iako je romska, a primetila sam da ljudi na ovim prostorima nemaju poštovanje za Rome i njihovu kulturu" naglasila je ona.

Vaya Con Dios su bili poznati po hitovima "What's a woman without a man", "Puerto Rico", "Johnny" i drugima, a njihovu muziku je oduvek karakterisao miks više žanrova.

"Okviri jedne kulture guše kreativni duh. U svetu gde nema granica, stalno se nalaze nove inspiracije. To je ono što nas čini bogatijim" rekla je Klajnova.

Pevačica je priznala da nije očekivala da će "devojka iz Brisela i njen bend" doživeti toliki uspeh tokom godina, i prodati više od sedam miliona albuma.

"Nisam mislila da ćemo opstati ovoliko dugo, ali eto nas, izdali smo novi album i očekuje nas uzbudljiva turneja" zaključila je ona.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
dali neko ima tekstove pesama unapred hvala  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8234
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
Nokia N86
Večeras prvi koncert Vaya Con Dios u Beogradu

Pevačica belgijskog muzičkog sastava Vaya Con Dios Deni Klajn izjavila je da će beogradskoj publici na koncertima koji će biti održani u četvrtak i petak u Sava centru biti predstavljene stare pesme te grupe u novim aranžmanima.

"Naš nastup će biti akustičan, a većina pesama biće izvedena u novim aranžmanima, s različitim muzičkim uticajima, poput džeza i bluza, tako da mnoge pesme publika neće moći da prepozna nakon prvih taktova", rekla je Deni Klajn na konferenciji za novinare.

Prema njenim rečima, muzika koju izvodi "Vaya Con Dios" odiše emocijama koje su se tokom 20 godina rada grupe u velikoj meri promenile i sazrele.

"Ne mogu 20 godina da pevam iste pesme na isti način, moram da unesem u muziku nova osećanja. Napravili smo zanimljive aranžmane sa novim muzičarima u bendu, sve će zvučati potpuno drugačije. Planiramo da napravimo intimnu i akustičnu atmosferu", rekla je Deni Klajn.

Ona je istakla da se raduje novom koncertu u Beogradu, u kojem je grupa "Vaya Con Dios" prvi put nastupila davne 1991. godine, ali je istakla da se srpska prestonica veoma promenila za tih 15 godina.

Klajnova je priznala da ne zna mnogo o srpskoj muzici i izvodjačima, s izuzetkom Gorana Bregovića, čiji je nastup slušala pre nekoliko godina u Briselu.

Ona je ocenila da je Goran Bregović izuzetan muzičar i dodala da bi, "ako su svi srpski muzičari kvalitetni kao on", volela da ih upozna.

Pevačica je na konferenciji bila veoma dobro raspoložena, i razgovarala je sa novinarima na engleskom i francuskom jeziku.

"Pevala sam na mnogim jezicima, a najteži mi je bio kimbundu. Nadam se da u publici neće biti ljudi iz Angole, koji bi mi možda zamerili na izgovoru" našalila se ona.

Vaya Con Dios osnovali su 1986. godine pevačica Deni Klajn, Dark Šufs i Vili Labregt. Ime koje na španskom znači "Idi s Bogom" uzeli su sa jednog grafita koji im se svideo. Medjunarodni uspeh postigli su pesmama "Just a friend of mine", "Johnny", "What's a Woman?", "Nah Neh Nah" i "Don't Cry For Louie".

Njihov prvi singl "Just a friend of mine" postao je hit preko noći s 300.000 prodatih kopija u Francuskoj i osigurao bendu uspešan početak karijere.

Vaya Con Dios su nakon desetak godina uspešne karijere napravili dugu pauzu, tokom koje je pevačica završila srednju školu i fakultet, što nije ranije stigla zbog obaveza i turneje.

"Sazreli smo, pre svega muzički. Studirala sam filozofiju i psihoanalizu tokom godina pauze, i nadam se da će se naš novi zvuk dopasti beogradskoj publici" zaključila je Deni Klajn.








Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8234
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
Nokia N86
Vaya Con Dios u novom ruhu!

Belgijska grua Vaya Con Dios nastupila je u prepunoj dvorani Sava centra, iznenadivši beogradsku publiku starim pesmama izvedenim u potpuno novim aranžmanima, inspirisanim džez i bluz uticajima.

Predvodjeni pevačicom Deni Klajn, "Vaya Con Dios" počeli su koncert izvodjenjem prvog hit singla "Just a friend of mine" koji je sredinom 1980-ih proslavio tu grupu širom sveta.

Publika je tokom dvosatnog koncerta uživala u brojnim hitovima grupe, poput pesama "Johnny", "What's a Woman", "Nah Neh Nah", "Don't Cry For Louie", "Puerto Rico" i mnogim drugim, izvedenim u nešto sporijim, ali muzički odlično interpretiranim aranžmanima.

Deni Klajn zahvalila je tokom koncerta publici za veoma topao doček i istakla da se raduje što ponovo peva u Beogradu, posle petnaest godina.

Publika je bila u prilici da čuje i pesmu "Djelem, djelem", na francuskom. Deni Klajn je naglasila da je reč o ciganskoj, a ne madjarskoj, rumunskoj ili srpskoj pesmi, kako su joj često govorili, u zavisnosti od zemlje u kojoj je nastupala.

Vaya Con Dios su nakon desetak godina uspešne karijere napravili dugu pauzu, tokom koje je pevačica završila srednju školu i fakultet, što nije ranije stigla.

Njihov novi album, najavljen za Božić, pored kompilacije ranijih hitova, sadržaće i nekoliko novih pesama, i video snimke nastupa i intervjua.

"Vaya Con Dios" nastupiće pred Beogradjanima i u petak uveče.




Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.