Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vaya Con Dios - 16. novembra u Centru „Sava“  (Pročitano 5734 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Apple iPhone SE 2020
ĐELEM KON DIOS
Pevačica grupe "Vaja kon dios" Deni Klejn iznenađena što svi balkanski narodi svojataju pesmu "Đelem đelem", koja se nalazi i na njihovom prošlom albumu

"Bregovića sam upoznala u Belgiji i ostavio je izuzetno pozitivan utisak na mene"

"Krajem 80-ih pisala sam tekst za pesmu 'Winter's Coming' srpske grupe 'Galija'"

Belgijska grupa "Vaja kon Dios" stigla je u Beograd, gde održava dva koncerta (juče i danas u Centru "Sava"). Iako su nastupali u Beogradu davne 1991. godine, pevačica Deni Klejn prisetila se tadašnje panorame našeg glavnog grada koju je odmah po dolasku u Beograd uporedila sa njegovim sadašnjim izgledom.
- Jutros smo odmah po sletanju na aerodrom zahtevali od vozača da nas "malo uokolo" odveze do hotela, kako bismo videli deo grada. Fascinirana sam koliko se Beograd za ovih 15 godina izgradio - kaže Deni Klejn. - To je totalno drugačiji grad i raduje me što se uopšte ne vide posledice bombardovanja koje je vaš glavni grad doživeo.
Zašto ste se odlučili za takozvanu anplagd verziju na koncertima u Beogradu?
- Smatram da na takvim koncertima dolazi do nekako intimnijeg odnosa između nas muzičara i publike. A i postalo mi je dosadno da pevam neke od svojih pesama punih 20 godina na isti način. Zato smo uradili potpuno nove aranžmane za naše stare pesme, i verujem da će se dopasti publici koja bude na koncertima.
Mnogi vam prebacuju da ne posvećujete dovoljno pažnje dodatnim efektima na vašim koncertima?
- Mi smo pre svega muzičari i za nas je muzika u prvom planu. Ali, to ne znači da nećemo u budućnosti pribeći i tom savremenom trendu. Ipak, verujte da i Madona najviše pažnje posvećuje muzičkom aspektu svojih koncerata, iako bi se na prvi pogled moglo reći da je za nju bitniji ovaj drugi, vizuelni deo.
Na albumu "The Promise" iz 2004. godine obradili ste romsku pesmu "Đelem, đelem" (Je l'aime, je l'aime), koja je vrlo popularna u Srbiji?
- Zanimljivo je da svi svojataju ovu pesmu. U međuvremenu smo nastupali u Rumuniji i Mađarskoj i svi oni, a eto i ljudi u Srbiji, tvrde da je to "njihova ciganska" pesma. Meni je to posebno fascinantno jer sam primetila da u tim zemljama Romi i nisu baš toliko omiljen narod. Ali, kada se taj međunacionalni odnos prenese na nivo muzike, kao što je slučaj sa "Đelem đelem", onda je "sve to zajedničko".
Da li poznajete rad nekog od srpskih muzičara?
- Veoma mi se dopada muzika Gorana Bregovića. Njega sam imala prilike i da lično upoznam pre mnogo godina u Belgiji, posle jednog njegovog performansa. Ostavio je izuzetno pozitivan utisak na mene.
Poznajete li još nekog sa ovdašnje muzičke scene?
- Da, ako se računa gitarista Žan-Žak Roskam, koji je nekada svirao u grupama "D'Boys" i "Galija". On je inače Belgijanac poreklom iz Zaira, a oženio se devojkom iz jednog sela kraj Makarske u Hrvatskoj i tako se zadržao u tadašnjoj Jugoslaviji. Inače, za pesmu "Winter's Coming" koja se našla na jednom Galijinom albumu ("Digni ruku" s kraja 80-ih, prim. aut.) čak sam napisala i tekst.
A. Dačić

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.