Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 03:05:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vatikan osuidio priznanje kosova !?  (Pročitano 6945 puta)
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
To je sve sto crkve i pojedine drzave rade. Osudjuju. Upotrebe tu rec i sve je ok. Narod skandira bravo bravo  Smile Smile A sta to znaci ? Smile
Nista! Ja osudjujem rusenje Beograda. Ajmo svi da skandiramo. Nece niko. Jebiga! To je samo jedna rec. Kazi je i sedi. Budalastina sto drug Jingis kaze.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 113
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Siemens 
Ja malo poseti bracu nam hrvate i oni se cudom cude zbog izjava vatikana.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Sto se cude. Kao da ce Vatikan nesto da preduzme putem svega ovoga. Osudili su oni to. Super, samo nek nastave da osudjuju. To kao puvnjak koji je otisao niz vetar. Smrdi ali ne radi nista.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia ispo iz modu
Ja malo poseti bracu nam hrvate i oni se cudom cude zbog izjava vatikana.


Како и да се не чуде кад им је анални отвор канал за наводњавање сплита. 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Ko zna mozda se Vatikan osecao usamljeno, na zlatnim tronovima. Svi ucestvuju ajmo i mi. Vazno je ucestvovati. Nista nas ne sme iznenaditi.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 391
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
“Glas koncila”: Papa Benedikt 16. odbio da prizna Kosovo


BEOGRAD - Vrhovni poglavar Rimokatoličke crkve papa Benedikt Šesnaesti odbio je da prizna jednostrano proglašenje nezavisnosti Kosova i Metohije, što je izazvalo oprečne reakcije, kako među vernicima i velikodostojnicima SPC, tako i među poznavaocima politike Vatikana, prenose “Večernje novosti”.


Katolički list „Glas Koncila“ juče je preneo da je „deo međunarodne zajednice dopustio ograničenu nezavisnost Kosovu, iako se zna da ona teško i bolno pogađa srpski narod, koji to područje smatra svojom nacionalnom i crkvenom kolevkom. Ipak, ostaje nejasno da li je reč o kazni za zločine velikosrpske politike ili tek o zadovoljenju globalnih interesa određenih međunarodnih faktora.“

Ovakav stav pred Srbiju je stavio novu dilemu: da li joj Sveta Stolica svojim glasom protiv nezavisnosti daje istorijsku podršku ili na ovaj način izražava svoju „dvoličnu uglađenost“.
Beogradski nadbiskup Stanislav Hočevar o ovoj poruci pape Bedenikta Šesnaestog kaže:

“Sveti otac svakako vrlo želi da se svi odnosi pravedno urede i da uđu u puni dijalog, u smislu daljeg dogovora.
Prof. dr Milan Radulović, savetnik u Ministarstvu vera, smatra da je to jedan mudar, pragmatičan i očekivan stav:
“Sveta Stolica, kao verski centar zapadnog hrišćanstva, svojim odnosom prema Kosovu afirmiše hrišćanski moral, koji isključuje oružanu i političku silu kao instrument rešavanja sukoba među narodima i državima, a snažno preporučuje otvorenost, dobronamernost i strpljenje, kojim se gradi razumevanje među antagonizovanim narodima.

Radulović ocenjuje da Vatikan kao država pokazuje da ima sopstvenu politiku koja ne mora uvek da bude u saglasju sa politikama sekularnih država, u kojima je katoličko stanovništvo većinsko. Odnosno, da ima snage da se, u ime hrišćanskih vrednosti sučeli sa politikom koja te vrednosti zanemaruje ili ih, kao na Kosovu, brutalno razara.

”Vatikan ovde spasava ekumenizam, kao svoju političku orijentaciju. Da je Vatikan zauzeo drugačiji stav, ne bi bio moguć nikakav dalji dijalog između pravoslavnih crkava i Rimokatoličke crkve”, poručuje prof. dr Radulović.
Novi papa, koji je poslednjih dvadeset godina u Vatikanu radio na doktrini vere i ujedinjavanju crkava, inače, mišljenja je da je „put do Moskve najlakši preko SPC“. Njegov kardinal Kasper poznat je po stalnim kontaktima s našim crkvenim vlastima.

U Vatikanu se još prepričava i poseta mitripolita Amfilohija i Irineja Bulovića 2003. godine, kada su van svih protokola s tada kardinalom Racingerom, proveli na iznenadnoj večeri - van protokola - više sati razgovarajući o hrišćanstvu, ali i Kosovu. Novi papa sada je u Vatikanu, a njegova želja za ujedinjavanju crkava najbolje se testira na Kosovu. Sveta Stolica povukla je prvi potez...

Dr Zorica Kuburić, sociolog religije i profesor Filozofskog univerziteta iz Novog Sada:
“Ovakav stav Vatikana mogao bi da se tumači kao podrška hrišćanskim integracijama u okviru ekumenizma. U ovom slučaju, direktno podrška SPC”, kaže Kuburićeva.

=====================================

Mene je Benedikt XVI zaintrigirao nakon onog "gafa" sa citatom Cara Manojla II Paleologa, čime je dokazao svoj nesumnjivi sentiment i empatiju za pravoslavni svet. Promenio je političku doktrinu Vojtile, koja je koketirala sa Židovstvom i Islamom, i čak doveo sopstveni život u opasnost putujući u Tursku, unatoč izrazitom protivljenju Vatikana i svim upozorenjima. Protokolarne posete turskim verskim i državnim zvaničnicima, koji su škrgutali zubima, pale su u u senku posete Vaseljenskom patrijarhu, kada je prvi put, i nakon tolikih vekova jedan papa izrazio žaljenje zbog raskola i nerazumnih sukoba u prošlosti. Ja ne vidim da je mogao eksplicitnije pokazati podršku pravoslavno-vizantijskom svetu, kome pripadamo! Nevernim Tomama nikada nije dovoljno. On nije "samo još jedan papa" on je vrlo zanimljiva i ozbiljna duhovna i politička referenca. Koliko sam uspeo da shvatim, Benediktove reči su jako skupe, i ne treba ih shvatati olako. Ni njegovu podršku takođe. Ja ne znam koliko on ima divizija ali znam da sve sovjetske divizije nisu mogle sprečiti Vojtilu da im otrgne Poljsku. A Vojtila je bio obični poljski skočimiš. Ja živim u Subotici među katolicima, i meni je podrška jednog Pape neprocenjiva. Monopol na sve što je katoličko u Vojvodini, koji su prigrabili oni sa zagrebačkog kaptola navikao me da sa te strane slušam one iste tonove koje mogu čuti ako slušam HRT - tojest, cinične gadosti. Sada slušam direktno i ne preko trećerazrednih surogata - i dopada mi se to što čujem.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Apple iPhone SE 2020
Cuvaj se Grka i kad poklone nose...
U ovom slucaju... Cuvaj se Latina i kad poklone nose...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Alcatel 
Iynenađenje pre svega. Daj bože da nije varka.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 4859
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Осудио је али није рекао да неће да га призна, сачекаће да се мало смире страсти па онда.... већ виђено!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T28
Papa iako je primio i fino ugostio tzv. predsjednika kosova ipak ga je iznevjerio, jer i papa je spoznao da se preko nekih stvari ne može preći!

Treba napomenuti da je prošli papa se jako pobunio kada je izbrisano iz ustava EU da je Evropa hrišćanska zemlja!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 03:05:40
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.