Život nas uči su ljudi mnogo manje rđavi nego što se misli, ali i da su mnogo gluplji nego što je moguće i uobraziti.

Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Remi Partizana u Egeru

Vaterpolisti Partizana igrali su sa Egerom nerešeno 7:7 (3:4, 1:1, 1:1, 2:1) u trećem kolu Grupe D Evrolige.

Mađari su vodili tokom većeg dela meča, a u dva navrata i sa dva gola prednosti. Prva četvrtina bila je najuzbudljivija gde je viđeno čak sedam golova. "Crno-beli" su do boda stigli deset sekundi pre kraja meča pogotkom iskusnog Jugoslava Vasovića. Po jedan gol za Partizan postigli su Filip Filipović, Rajan Bejli, Andrija Prlainović, Jugoslav Vasović, Duško Pjetlović, Stefan Mitrović i Vlada Vujasinović.
Najefikasnijitim u mađarskom u bio je Žolt Varga sa dva pogotka.
Nakon uzbudljive prve četvrtine, naredna dva perioda protekla su uz snažnu igru ode odbrane i veliki broj promašaja igrača oba tima.
Minut i po pre kraja Gabor Hegedoš se sjajno snašao i preciznim šutem savladao odličnog Slobodana Sora dovevši svoj tim do prednosti (7:6). Međutim, deset sekundi pre kraja meča Partizan je dobro izveo kontranapad, Jugoslav Vasović je ostao sam na levoj strani i, sjajnim šutem doneo bod Partizanu.
Partizan je nakon startne dve pobede nad Marsejom i Vašašom zabeležio prvi remi, dok je Mađarima ovo druga nerešena utakmica uz poraz od Vašaša.
U drugoj utakmici trećeg kola Grupe D Vašaš pobedio je u gostima ekipu Marseja sa 10:6.

Partizan i naredni meč igra protiv Egera 7. februara u Beogradu.

Prlainović: "Zlata vredan bod"

Vaterpolisti Partizana vraćaju se iz Egera sa jednim bodom, posle trećeg kola Evrolige, posle pogotka Vasovića 10 sekundi pre kraja.

Partizan je u Mađarsku otišao kao favorit, ali su domaćini tokom celog meča imali prednost. Andrija Prlainović je zbog toga zadovoljan bodom. "Primali smo golove iz igre koje retko primamo. To nas je sputalo da ranije uhvatimo priključak i rešimo meč. Moramo da je ovaj bod zlata vredan. Pobedom ili čak bodom protiv Egera u Beogradu mi smo već u četvrtfinalu, što je prvi cilj za sada".

Utakmica u Egeru, gradiću na padinama Tatri severoistočno od Budimpešte, ličila je na totalni rat.

"Pravi rat, jako teška utakmica, ritam je bio zaista iscrpljujuć. Eger je pružio veoma jak otpor. Neću reći da nisam očekivao, ali mislim da je ovo njihova najbolja utakmica ove sezone. Uvek je teško sa Mađarima na bilo kojem terenu, a pogotovo pred njihovom publikom", kaže Prlainović.

"Ja nisam imao priliku da igram sa mađarskom ekipom koja neće pružiti 100 posto svojih mogućnosti. Još pogotovo kada ovako otvore meč. U prvoj četvrtini smo primili četiri gola, mislim da se to Partizanu odavno nije dogodilo. Nešto takvo može da dâ krila ekipi kakva je Eger, koja ima mnogo pojedinaca sposobnih da pogode mrežu".

Eger je u meč sa Partizanom ušao sa jednim bodom i ovo im je bila poslednja šansa da uhvate priključak.

"Njima je ovaj meč odlučivao o daljem plasmanu, poraz bi ih izbacio. Oni će i u Beograd sigurno doći da pobede, jer i dalje imaju šanse. Ponavljam da se radi o kvalitetnoj ekipi, sa Sečijem i Birošem, trostrukim olimpijskim pobednicima. S druge strane, javnost se kod nas možda zavarava našim kvalitetom. Neće biti lako, ovaj bod je zlata vredan".

Pre gostovanja u Egeru Partizan punih mesec dana nije igrao zvanični meč. U narednom periodu crno-belima će biti lakše.

"Imamo sada dva meča pred svojim navijačima, gde se nadam da ćemo osigurati prolaz u četvrtfinale. Čestitam svim momcima, dali su sve od sebe. Nije bilo lako, imali smo mesec dana pauze. Nadam se da će sad biti lakše. Imamo prvo meč sa reprezentacijom, pa onda i finale kupa sa Vojvodinom tako da ćemo imati koliko-toliko utakmica do meča sa Egerom u Beogradu".

Izvor: B92

Partizan savladao Eger

Vaterpolisti Partizana pobedili su Eger 11:9 (2:2, 3:0, 3:2, 3:5) u četvrtom kolu grupe D Evrolige.

Pobedom nad mađarskim predstavnikom Partizan je obezbedio plasman u četvrtfinale vaterpolo Evrolige. S druge strane Eger se oprostio od daljeg takmičenja. O prvom mestu u grupi odluči će duel protiv Vašaša koji je takođe obezbedio plasman među osam najboljih. Najefikasniji kod srno-belih bio je Andrija Prlainović sa četiri gola, a tri je postigao Filipovičć. Kod Egera najbolji su bili Baranji i Varga sa po tri gola.

Nakon izjednačenog prvog perioda Partizan je drugi odigrao bez greške dobivši četvrtinu bez primljenog gola završivši poluvreme 5:2. U drugom delu igre Mađari su prišli na 5:4, ali je Partizan dodao gas i povisio na 8:4. Ponovo je usledio pad domaćina što Eger koristi i ponovo prilazi na -1 9:8, ali je srpski šampion ipak priveo utakmicu kraju, a poslednji pogodak poslao je iskusni Jugoslav Vasović sa skoro pola terena.

Rezultati 4. kola:

Grupa D:
Vašaš - Marsej 16:6
Partizan - Eger 11:9
Tabela: Partizan 10, Vašaš 9, Eger 2, Marsej 1.

Grupa A:
Pro Reko - Šturm 10:3
Spartak Volgograd - Jug 7:6
Tabela: Jug 7, Pro Reko 6, Spartak 6, Šturm 4.

Grupa B:
Barseloneta - Budvanska rivijera 9:6
Mladost – Jadran nedelja
Tabela: Jadran (-1) 6, Budvanska rivijera 6, Mladost (-1) 4, Barseloneta 4.

Grupa C:
Olimpijakos - Primorac 9:8
Šibenik - Breša 12:8
Tabela: Olimpijakos 10, Šibenik 7, Primorac 6, Breša 0

Narednu utakmicu crno-beli igraju protiv Vašaša 28. februara u Beogradu.

Izvor: B92
« Poslednja izmena: 07. Feb 2009, 23:33:43 od dzux_de_lux »

Partizan i Vašaš za prvo mesto

Trener Partizana Dejan Udovičić najavio je da će njegova ekipa igrati "bez kalkulacija" u subotu protiv Vašaša u Evroligi.

"Željno očekujemo i pripremamo se za meč sa Vašašom. Radili smo veoma dobro, ali moraćemo to sutra da pokažemo. Kao ni do sada, nećemo se baviti kalkulacijama iako znamo da neće biti lako. Moramo da izbegnemo oscilacije iz prethodnih utakmica", rekao je Udovičić novinarima u Beogradu.

Prvotimac Živko Gocić rekao je da očekuje izuzetno tešku utakmicu jer Vašaš ima nekoliko mađarskih reprezentativaca, koji su na Olimpijskim igrama u Pekingu prošle godine osvojili zlatnu medalju.

"Vašaš je jako dobra ekipa, imaju mnogo mađarskih reprezentativaca, ali to nas ne plaši. Idemo da pobedimo jer znamo da nam je forma u usponu", rekao je Gocić.

Andrija Prlainović je izjavio da tim želi da pobedi zbog mirnog rasporeda pred četvrtfinale i kazao da očekuje kvalitetnu utakmicu.

"Ni oni nemaju šta da izgube, pošto su takođe obezbedili plasman među osam najboljih, tako da očekujem da će publika imati šta da vidi", rekao je Prlainović.

Utakmica se igra u subotu od 20 sati na Banjici. Partizan ima tri pobede i jedan nerešen rezultat, a Vašaš ima tri trijumfa i jedan poraz.

Izvor: B92

Pobeda Partizana za prvo mesto

U utakmici petog kola vaterpolo Evrolige Partizan je na Banjici savladao Vašaš 9:7 (1:2, 2:1, 4:3, 2:1) i kolo pre kraja obezbedio prvo mesto u grupi D.

Partizan se mučio u prvom poluvremenu sa Mađarima. Crno-beli su igrali relativno dobro u odbrani ali to nisu uspevali da kapitalizuju u napadu. Ipak, u trećoj četvrtini je proradio i šut tako da su crno-beli uspeli da dođu do prednosti koja je polovinom poslednjeg perioda iznosila tri gola. Najefikasniji u Partizanu bio je Filip Filipović sa tri gola.

Partizan je prvi došao do prednosti ali su Mađari sa dva gola preokrenuli rezultat i rešili prvu četvrtinu u svoju korist.

Početkom drugog dela Partizan je odlično igrao odbranu ali nije uspevao da realizuju ni jedan napada, iako je imao i jedan peterac. Tek u trećem minutu ovog perioda Vujasinović je uspeo da izjednači rezultat. Do kraja četvrtine obe ekipe su postigle po jedan pogodak pa je prvo poluvreme završeno nerešenim rezultatom 3:3. Partizan je imao veliki broj kontra napada koje nije uspeo da realizuje najviše zahvaljujući odličnoj odbrani Mađara ali i sjajnom golmanu Vašaša Nađu.

Ipak, u prvom napadu trećeg perioda Filip Filipović je konačno uspeo da savlada Nađa. Nakon četiri neuspešna pokušaja, Filipović je postigoa svoj prvi gol dovevši Partizan u prvu prednost nakon početka meča kada je bio 1:0 za ’crno-bele’. Do kraja četvrtine Partizan je uspeo da zadrži minimalnu prednost pred završni deo igre.

U poslednjem periodu ’crno-beli’ su odigrali mnogo bolje od rivala i sjajnom odbranom, a uspešnom realizacijom u napadu, došli do tri gola prednosti polovimom perioda.

Do kraja meča Vašaš je uspeo da postigne samo jedan pogodak pa je Partizan u direktnom duelu za prvo mesto u grupi savladao Mađare.

Sledeće kolo je 21. marta, a Partizan gostuje poslednjeplasiranom Marselju koji je u ovom kolu igrao nerešeno (9:9) sa Egerom u gostima.

Pobeda Partizana i u Marselju

Vaterpolisti Partizana pobedili su u subotu u Marselju istoimeni domaći tim sa 15:14 u poslednjem, šestom kolu Grupe D Evrolige.

"Crno-belima", koji su ranije osigurali prvo mesto u grupi, to je peta pobeda u takmičenju, uz jedan nerešeni rezultat. Mogući protivnici Partizana u četvrtfinalu su Primorac iz Kotora, zagrebačka Mladost i dubrovački Jug. Pored ovih ekipa, u četvrtfinale su se, kao prvoplasirani iz svojih grupa, plasirali Pro Reko, Olimpijakos, Jadran iz Herceg Novog i Vašaš koji je bio drugi u Grupi D.

Na utakmici u Marselju golove za "crno-bele" postigli su Vasović i Filipović po 4, Pjetlović 3, Mitrović 2, Gocić i Prlainović po jedan.

Žreb za mečeve četvrtfinala održaće se u sredu u Rimu. Završni turnir Evrolige održaće se 22. i 23. maja u Rijeci, a titulu kontinentalnog šampiona brani Pro Reko.

Partizan sa Jugom u četvrtfinalu EL

Vaterpolisti Partizana sastaće se sa dubrovačkim Jugom u četvrtfinalu Evrolige, odlučeno je žrebom u sredu.

Prvi meč se igra u Beogradu, 8. aprila, a revanš je zakazan za dve nedelje kasnije u Dubrovniku. Partizan se već sastajao sa Jugom u četvrtfinalu i polufinalu Evrolige i dubrovački tim je oba puta bio uspešniji. U ostalim mečevima sastaju se Olimpijakos – Mladost, Primorac – Jadran Herceg Novi i Vašaš – Pro Reko.

Fajnalfor biće održan u Rijeci, od 22. do 23. maja 2009. Pobednik meča Partizan – Jug u polufinalu sastaće se sa pobednikom meča Vašaš – Pro Reko, dok će bolji iz meča Olimpijakos – Mladost igrati sa pobednikom crnogorskog derbija između Primorca i Jadrana.

Trebalo je da 'crno-beli' budu domaćini u revanš meču i to pravo su ostvarili na osnovu rezultata i plasmana u prethodnoj fazi Evrolige, ali su čelnici LEN-a odlučili da Partizan ipak ugosti Jug u prvom meču.

Partizan se sa Jugom sastajao u dva navrata u proteklih par sezona. U sezoni 2005/06. Dubrovčani su izbacili Partizan u četvrtfinalu Evrolige, a sezonu kasnije Jug je bio uspešniji u polufinalu Fajnalfora u Milanu.

Izvor: B92

Pro Reko siguran u Budimpešti

U sredu su odigrani prvi mečevi četvrtfinala Evrolige za vaterpoliste. Najbliži finalnom turniru je Pro Reko koji je slavio na gostovanju u Mađarskoj protiv Vašaša. Vanja Udovičić je za branioca evropske titule postigao tri gola.

Crnogorski okršaj između Primorca i Jadrana je završen bez pobednika, dok je Olimpijakos stekao tri gola prednosti protiv zagrebačke Mladosti.