Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 19:52:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vaše mišljenje o...?  (Pročitano 3667 puta)
Jet set burekdzija


Deus non est

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 8798
Zastava Udaljen za debljinu senke
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Nokia onaj zajebani
nije u tome poenta...
ljudi su postali veoma nepoverljivi pogotovo posle svega toga sta se desilo, a jos je i kriza u toku...
osiguranje i penzija su dobra stvar, ali bih se radje osigurao negde gde to postoji bas jako dugo, kao Lloyd ili nesto u tom rangu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE
Tek si se zaposlio u nekom osiguravajučem društvu i sada ispituješ tržište. Kako da povećaš učinak i zaključiš veći broj polisa sa strankama. Sinko lepo je to ali je kriza u toku i nema se para, a i uskoro će propast sveta pa će svi ionako da izumru.

Zašto bi se jedan prosečan građanin koji nema rizičan posao i koji je u suštini normalna osoba, želeo da se osigura? On nema mnogo rizika da mu se nešo desi. S druge srane nikad se ne zna. Hodaš putem i slomiš nogu a onda bolovanje i nema plata, a mora da se živi od nečeg. E da li onda osiguranje želi da pokrije lični dohodak?
IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 416
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Tek si se zaposlio u nekom osiguravajučem društvu i sada ispituješ tržište. Kako da povećaš učinak i zaključiš veći broj polisa sa strankama. Sinko lepo je to ali je kriza u toku i nema se para, a i uskoro će propast sveta pa će svi ionako da izumru.

Zašto bi se jedan prosečan građanin koji nema rizičan posao i koji je u suštini normalna osoba, želeo da se osigura? On nema mnogo rizika da mu se nešo desi. S druge srane nikad se ne zna. Hodaš putem i slomiš nogu a onda bolovanje i nema plata, a mora da se živi od nečeg. E da li onda osiguranje želi da pokrije lični dohodak?


Fino razmišljaš, ali nije tako.
Nisam se tek zaposlio. Radim poodavno, ali ne u osiguravajućem društvu, ali neću dalje o tome, jer i inače mi nećeš verovati. Ljudi vole da veruju da su najpametniji, a ja nisam rušač iluzija, ja sam realan i kao takav ne verujem u skori smak sveta, pod jedan. Smak Srbije je nešto drugo, naročito ekononmski, ali kao patriota, neću ni u to da verujem (istina, tu sad sam sebi skačem u usta, jer jesam li onda realan ili ne?).
Verujem u institucije koje imaju ekonomsku logiku, a osiguravajuća društva JE imaju.  Ne ulazim u to koliko oni zarađuju, jer ako ćemo tako "da se igramo", onda izračunaj koliko zarađuje Elektrodistribucija ili RTV ili mobilni operateri!!! Pa ipak koristiš mobilni jer ti olakšava život. U tom smislu, jarane, ja plivam ovim forumom.
A kad pitam, pitam iz puke radoznalosti. Ko kad uzmeš knjigu, pa čitaš... e, buraz, tako i ja na ovijem forumima...
Ali, cenim tvoj odgovor o ekonomskoj nesigurnosti. Pa ipak, kako objasniti da će prosečan Srbin dati deset svojih neprimljenih plata za svadbum rođendan, veridbu, televizor... a neće za životno osiguranje??? To je ipak "genetski zapis"! Needukovanost. I doza neodgovornosti. Ne misliš tako?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE
Prvi je razlog nemanje para. Da sad svako ima platu 1000 evra a za normalan život troši 700-800, pa svako će  odvojiti 20 evra mesečno za osiguranje nečeg. Cene su nam evropske a plate srpske, to je najveći problem. Ko vozi dobar auto sigurno je da ima interesa da uzme kasko osiguranje koje pokriva 100% štetu a ide se i do zamene automobila. Ispravi me ako grešim. Ko vozi neki auto od 3000-4000 evra, pa šta god da se desi skrpiće ga nekako. Svi se nadaju da se to nešto ne desi i u suštini se i ne dešava normalnim ljudima.

Evo preneću ti kao funkcionišu osiguravajuća društva ovde u USA, možda ti dođe neka ideja. Cenovnik postoji ali sve je fleksibilno. Znači možeš da se cenkaš. Kako? Aj redom. Neko ko ima 18 godina i tek je položio za dozvolu, njemu osiguravajuća kuća traži recimo $150 mesečno. Zašto? Zato što je on taze vozač koji je tek položio i ne znaju da li će sutradan da napravi štetu od $100 000. Cena mesečnog osiguranja zavisi od godišta stranke, koliko dugo ima dozvolu, u kom kraju živi (nekom getu ili dobrom delu), tipa automobila i svakako šta osigurava. Ako osiguravaš samo tuđi automobil koji ćeš da slupaš i osiguravajuća kuća isplaćuje štetu samo tebi jer sam ti ja slupao auto, onda je rata manja. Ako ako osiguravam tebe i putnike u tvom autu onda je rata manja. Ako osiguravam tvoj auto, moj auto, putnike u mojim kolima, rata je veća. Ako osiguravam tebe na milion dolara pa sebe na neku cifru rata je promenljiva. Dakle ima mnogo varijacija šta može da se osigura. Zatim da li osiguravam svoj auto ako mi ga neko slupa na parkingu.

Ali ako jedan početnik osigura auto njegove godine su ipak presudne. A onda cena raste u zavisnosti šta želi da osigura i na koliko. Cena kreće od $130 pa na gore. E sad ako ja imam dozvolu 5 godina i nisam nikad imao udes, ako nemam kazne (a sve proveravaju) moja mesečna rata može da bude $60 dolara. Ako sam korisnik iste osuguravajuće kuće i kao oni sa godinama stiču i poverenje ka meni, moja mesečna rata moše da bude i $40. Naravno to je neki minimalac i pokriva samo tvoj auto. Za moj auto ništa, za moje putnike ništa. Tebi ako se nešto desi, mislim da ti plaćaju do $20 000.
Evo meni sad ističe osiguranje i traže mi iste pare kao i ranije za produžetak. To je $57 mesečnio. Ali oni to samo traže. Za par nedelja ih zovem i objasnim im da sam je već nekoliko godina njihov osuguranik i da nema smisla da mi traže toliko para kad nisam napravio nijedan udes i tako bla, bla, bla... Očekujem cenu od $50 mesečno.

Veoma su fleksibilni i sa svakm strankom sklapaju dogovor pojedinačno. Iako cenovnik postoji. To u Srbiji nije tako. Država je propisala svoje. Odnosno, imamo EU cene a SR plate. I ko će tu sad da osigurava još nešto kad se jedva krpi kraj sa krajem. Nije Srbija samo Beograd. Masa ljudi iz BG-a ne razume da se u ostatku Srbije veoma teško živi. Prvo su svi bežali sa sela u male gradove. Sad svi iz malih gradova beže za Beograd. Loša je politika i loša ekonomija. Nema se para, to je osnovni problem.

A to što kažeš da će pre da daju sve pare za proslavu svadbe nego da daju pare za osiguranje, pa fala bogu da je tako. Svadbe i rođenja su oduvek postojala. To treba da se slavi. Osiguranje to je nešto što nam je sistem doneo i to je nešto veštačko. Nije nužno da se tako nešto plaća. Nije nužno ni da se pravi veselje za svadbu ali je normalno. A nije normalno da plata bude 200 evra za život ti treba 500 a osiguranje mesečno traži 10 evra. Nema se para. Kada bi država napravila sistem da se zarađuje više i živi bolje, svakako da bi i osiguravajuće kuće imale više mušterija. Ovako ako  neko zarađuje 15000 dinara mesečno šta vi očekujete? Koliko je ta osoba spremna da izdvoji za osiguranje? Reći ću ti, 100 dinara.
IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 416
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Hvala. Iscrpan, pošten, korektan odgovor. Ali bih ipak rekao da besparica nije PRIMARNI problem. Ne kod Srba. Prosečan Srbin (mentalno prosečan) će kupiti dobar auto, a imaće poluprazan frižider; kupiće cipele od 200 eura, a neće ići u teretanu ili na neke treninge što košta oko 2000 mesečno maximum... U tom smislu sam kritikovao inertnost i needukovanost.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 56
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.99
E vidite ja imam iskustva u toj oblasti i imq dosta istine u tome sto ste rekli ali cinjenica je da ko ima para uplacuje sebi i porodici zivotno osiguranje .E sad ko ima to misljenje maler,lopovi,itd su jednostavno seljaci i ko je lud ako je finansiski sposoban da uplacuje da ne obezbedi sebe i svoje!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 416
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Najviše volim konkretne primere. Dakle, XY osiguravajuća kuća je lopov jer je zavrnula mog ortaka i nije isplatila... bla bla... Ili XYZ je super osiguravajuća kuća jer je u rekordnom roku isplatila mojoj sestri bla bla... ovo sve ostalo je rekla kazala, a forumi služe i da se izjadamo i da hvalimo i da znamo na koju ćemo stranu i u onim običnim životnim trenucima. Zato ovde svraćam i tako ja to tumačim.
Nekom će dobro doći pozitivna ili negativna priča.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Devedeset posto ljudi u srbiji potroši svoju platu pre nego što primi sledeću znač da im nedostaje novca.Srpska ekonomska situacija je katastrofalna koliko porodica u srbiji otplaćuje kredit onaj ko otplaćuje kredit nemože da razmišlja o osiguranju jer bi bilo glupo da se na jednoj strani zadužuje a da na drugoj pozajmljuje novac osiguravajućim kućama na veoma dugo korišćenje i pošto statistika ne laže najveće plate u srbiji su baš u osiguranju pa nek ljudi iz osiguravajućih društava sami uplaćuju za svoju budućnost .
P.S:
Jedino izvesno u budućnosti je smrt!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 19:52:08
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.