IN < - Vas desktop? - >LO
(1/989) > >> :: Odgovori!
Autor: sanjica_021 :
Koje slicice drzite ovih dana na deskopu?  

Eve je moja





Kako da napravim sliku svog desktop-a?

Najjednostavniji nacin - Paint

1. Minimizirajte sve prozore programa kako bi se video desktop.
2. Pritisnite taster Print Screen (PrtSc) na tastaturi. Taster se nalazi u prvom gornjem redu tastature posle tastera F12.
3. Otvorite Paint ili neki drugi graficki program i "zalepite" sadrzaj Clipboarda naredbom Paste (Ctrl+V).





4. Snimite sliku u .jpg ili .png formatu.





5. Uploadujte na Burek koristeci napredne funkcije za uredjivanje poruke (Odgovori -> Dodatne opcije -> Browse...) ili na neki image host (Imageshack ili Tinypic).



Pomocu nekog "capture" programa

Preporucujemo da skinete program Free ScreenHunter. Besplatnu verziju ovog programa mozete preuzeti na ovoj adresi [link]

1. Prilikom prvog pokretanja programa izvrsite osnovna podesavanja.
2. Na kartici From odaberite precicu na tastaturi u slucaju da zelite da snimate sliku desktopa iz Stand By moda, da li zelite da kursor bude vidljiv ili ne, da li zelite da se slike snimaju u nekom odredjenom vremenskom periodu i na kraju da li zelite da snimite samo odredjeni oznaceni prostor, aktivni prozor ili kompletan ekran. Za snimanje desktopa odaberiti opciju snimanja kompletnog prozora, tj. Full screen.



3. Na kartici To odaberite format slike (.jpg), naziv slike i mesto gde zelite da slika bude snimljena.







4. Ukoliko zelite da snimite izgled desktopa odmah, kliknite na Capture. Ukoliko zelite snimite izgled desktopa ili odabranog prozora\dela ekrana, kliknite na Stand By. Da biste pokrenuli snimanje iz Stand By, kliknite na minimiziranu ikonicu ili pritisnite taster na tasturi kome ste dodelili funkciju snimanja (default F6)



5. Posle nekoliko sekundi (zavisno od brzine racunara), dobicete obavestenje da je vasa slika snimljena na zeljeno mesto.



6. Uploadujte na Burek koristeci napredne funkcije za uredjivanje poruke (Odgovori -> Dodatne opcije -> Browse...) ili na neki image host (Imageshack ili Tinypic).



Autor: SVITAC :
Ja trenutno neke fotke od Žandarmerije .. nedostaje mi smeha ovih dana pa sam morao malo ..  
Autor: Bosanceros :

Bosanska Policija u punoj spremi  
Autor: Zoran Karavla :
Znam da nije originalno, ali jebiga


Autor: eXPerience :
desktop
> Odgovori
^ Povratak na viši nivo
>> Sledeća strana