Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vandali ukrali spomen ploču Slavku Ćuruviji!  (Pročitano 3190 puta)
06. Okt 2009, 17:13:08
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Vandali su ukrali Spomen ploču u Svetogorskoj ulici na mestu gde je ubijen novinar Slavko Ćuruvija, saopšilo je Nezavisno udruženje novinara Srbije u utorak.

NUNS je prijavio policiji nestanak spomen obeležja u Svetogorskoj ulici. "Zahtevamo da se spomen ploča najhitnije vrati na zid na kojem je stajala punih devet i po godina i da oni koji su je potajno i neovlašćeno uklonili odgovaraju pred zakonom", naveo je NUNS.

"Sramota je mala reč. Očigledno je to odgovor na godišnjicu 5. oktobra", kazala je agenciji Beta predsednica NUNS-a Nadežda Gaće.

Vlasnik Dnevnog telegrafa i Evropljanina Slavko Ćuruvija ubijen je 11. aprila 1999. godine u ulazu zgrade u Svetogorskoj gde je stanovao.

Godinu dana kasnije NUNS je postavio spomen-ploču, a otkrivajući je tadašnja predsednica Gordana Suša rekla je da njome NUNS poručuje - da se ne zaboravi i da se više nijednom novinaru to ne dogodi.

Na ploči je zapisano: "Na ovom mestu 11. aprila 1999. ubijen je zbog oštre kritičke reči Slavko Ćuruvija, novinar, urednik i vlasnik Dnevnog telegrafa i Evropljanina. U znak sećanja, Nezavisno udruženje novinara Srbije, 11. april 2000".

Ubice Slavka Ćuruvije još nisu otkrivene.


Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Citat
"Zahtevamo da se spomen ploča najhitnije vrati na zid na kojem je stajala punih devet i po godina i da oni koji su je potajno i neovlašćeno uklonili odgovaraju pred zakonom", naveo je NUNS.

streljati po kratkom postupku Smile

 Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
mob
SonyEricsson k310i
Mislim da oni koju su to ukrali i nemaju pojma ko je on.Koliko je takvih i sl ploca ukradeno i sa drugih mesta pa nikom nista.Nijedan spomenik nema tablu na kojem ima neki opis og spomenika.To kradu oni isti koji kradu i poklopce sahtova.I ja sam da se oni nadju i najstrozije kazne ali ne verujem da ce
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1251
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.24
mob
LG G2
Mislim da oni koju su to ukrali i nemaju pojma ko je on.Koliko je takvih i sl ploca ukradeno i sa drugih mesta pa nikom nista.Nijedan spomenik nema tablu na kojem ima neki opis og spomenika.To kradu oni isti koji kradu i poklopce sahtova.I ja sam da se oni nadju i najstrozije kazne ali ne verujem da ce

tačno tako, taj paćenik nije ni znao šta je ukrao dok nije danas čuo na vestima.... u ćorku s njim ... gledam pre neki dan ukrali poklopac šahte pored igrališta gde trči na stotine dece dnevno... debili maloumni  Smile
IP sačuvana
social share

Vojvodini pesmu pevam, punu hleba rujna vina,
sve što imam dala mi je zemlja ova Vojvodina!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.0.2
mob
Alcatel 
Mislim da oni koju su to ukrali i nemaju pojma ko je on.Koliko je takvih i sl ploca ukradeno i sa drugih mesta pa nikom nista.Nijedan spomenik nema tablu na kojem ima neki opis og spomenika.To kradu oni isti koji kradu i poklopce sahtova.I ja sam da se oni nadju i najstrozije kazne ali ne verujem da ce
Potpuno si u pravu. Po meni je problem što policija skoro nikada ne nađe krivce, pa se male barabe ostrvile.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 396
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Jos mnooogo gore je sto retko nadju i ubice , pa se i velike barabe ostrvile .
IP sačuvana
social share
Predsedniče Obama, okreni se ka nama.                    Mi smo se kuražili, sami k***c tražili.
Pogledaj nas, garavi, mi smo dobre naravi.                 Molimo te, leba ti, nemoj nas i ti j****i.  
Nas su Srbe jebali i kad nisu trebali.                           Vi ste, crnci, kurati, nećemo izdržati!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 14494
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
Казните ове што су украли плочу, а ове што су га убили ставите на власт!

а не.
чекај, већ је тако!
пардон.
IP sačuvana
social share
Комплекс - Искуство за које је везана снажна емоција, спој овог когнитивног садржаја и емоције снажно утиче на понашање, нарочито када је из свесног потиснут у несвесни део психе.

Љубазно вас молим да, ако нисте схватили, без преке потребе не употребљавате термин.
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Идемо даље, идемо дуже, идемо шире...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1512
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
LG 
Казните ове што су украли плочу, а ове што су га убили ставите на власт!

а не.
чекај, већ је тако!
пардон.

Управо.
IP sačuvana
social share
Παντα ρει και ουδεν μενει
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Qtek 小米
A шта би са спомен плочом Ђинђићу на Тргу Републике ? Сад ће Ћурувија важнији од њега ?
То су европејци заборавили. Колико је оно стајала тамо, два дана ?
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Jovo Ćuruvija o skidanju spomen-ploče njegovom bratu
Sumnjam da je to poruka Miloševićeve tajne policije
Autor: V. Z. Cvijić | Foto: m. ilić | 08.10.2009. - 05:00

Spomen-ploča koja je obeležavala mesto ubistva Slavka Ćuruvije, vlasnika „Dnevnog telegrafa“, bivše vlastodršce je podsećala na njihov zločin, a današnje na neispunjena obećanja, da će naručioci, organizatori i ubice biti adekvatno kažnjeni, kaže za „Blic“ Jovo Ćuruvija, brat ubijenog novinara.

 
On kaže da sumnja u nagađanja policije da je spomen-ploča skinuta iz „komercijalnih razloga već da su to uradili nekadašnji pripadnici Miloševićeve tajne policije“.

- Ako je to urađeno na 5. oktobar, to ima posebnu simboliku i samo više pojačava moju sumnju da sam u pravu. Tako nešto je logična posledica stanja u društvu i onih koji proizvode haos i koji žele da svi demokratski procesi stanu, jer im tako odgovara, da Srbija ostane izolovana i diskreditovana u Evropi i svetu. Nekadašnji pripadnici Miloševićeve tajne policija tako unose haos u društvo i pokušavaju da se ponovo vrate na vlast i nastave svoje započeto delo. Bojim se da je Mira Marković rezervisala kartu za povratak u Beograd i samo se još ne zna ko će je na aerodromu dočekati sa buketom cveća - kaže Jovo Ćuruvija.
Spomen-ploču postavilo je Nezavisno udruženje novinara Srbije godinu dana posle ubistva vlasnika „Dnevnog telegrafa“. Ćuruviju su ubila dvojica napadača u ulazu njegove zgrade u Svetogorskoj ulici 11. aprila na Uskrs 1999. godine, pucajući mu u leđa i glavu.

NUNS očekuje da policija vrati spomen-ploču

Nadežda Gaće, predsednica NUNS, kaže za „Blic“ da očekuje da policija pronađe spomen-ploču, ali i da će novinari postaviti novu ukoliko tako ne bude.
- Ukoliko policija bude neefikasna, a daćemo im sedam, osam dana da vrate ploču, naravno da ćemo postaviti novu. Verujemo da može da se pronađe, kao i onaj ko je to uradio - rekla je predsednica NUNS.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.