Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 16:35:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vampir u selu kod Leskovca!  (Pročitano 11911 puta)
18. Sep 2009, 14:34:10
Zvezda u usponu


I'm Victoria's secret!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2417
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
SonyEricsson K750i
JEZIVO : Neobjašnjiva pojava preplašila Leskovčane
Vampir u selu kod Leskovca!

U selu Gornje Stopanje pojavio se vampir, tvrde meštani ovog naselja u blizini Leskovca! Ljudi već sedam noći ne spavaju u strahu od duha koji se, kako objašnjavaju, pojavio u jednoj od ulica u ovom mestu pored reke Jablanice. Neobjašnjivo lupanje kapija, prozora, vrata, pomeranje kontejnera, lomljenje staklenih flaša i tegli i grebanje po zidovima teraju meštane Gornjeg Stopanja da se već sa prvim sumrakom zatvaraju u kuće i ne izlaze do jutra.


Ukleta ulica... Mesto na kome se meštanima najčešće pričinjava vampir

Preplašeni ljudi pričaju da se čudna i zastrašujuća pojava događa noću, i da vampir tada šeta po selu. Zbog njega se, kažu, uznemire i domaće životinje, a psi ne prestaju da laju sve dok zora ne svane.

Čovek u crnom odelu

- Lepo sam videla kako ide neka senka k'o čovek i drma mi kapiju, ali ne može da je otvori. Komšika i ja uzmemo letve i ono se odmakne od kapije, ali počne da gađa u pleh pored vrata. Pršti na sve strane kao sa šoder da nas gađa, zamalo da nam glave pocepa, da ne ulegosmo unutra, svašta bi bilo - objašnjava Ljiljana Stefanović.

Mlađi i hrabriji momci u ovom naselju organizovali su se i noću čuvaju stražu, sakriveni u nekom žbunju ili u dvorištima. Čak su se toliko osmelili da su fotoaparatom pokušali i, kako tvrde, uspeli da snime senku duha.

- Prvo se senka pojavila po sredini ulice, zatim samo krug kao glava poče da leluja na jedno tri metra visine i skoči na krov. Zatim sa krova prelete na komšijsku krušku i tu ostade jedno pet minuta, mada se nama činilo da je to trajalo čitavu večnost. Moj rođak iz Slovenije je slikao aparatom. Evo, vidite ovu okruglu senku kako je na svakoj fotografiji na različitom mestu, e to je duh ili vampir, kako ga mi zovemo - uverljivo pričaju dva momka iz Gornjeg Stopanja.

Stariji stanovnici koji su pre sedam, osam decenija od svojih roditelja i baba slušali priče o vampirima nisu iznenađeni ovom pojavom.

- Ja baš dobro ne čujem, ali vidim, k'o kroz dim, kako ide čovek u crnom odelu sa kačketom po sokaku. Pogleda levo, desno, pa skoči na odžak - objašnjava baba Cveta.

Sveštenici nemoćni

U delu Gornjeg Stopanja, gde meštani imaju „problem" sa duhovima, pre 40 dana umrle su dve starije osobe. Međutim, iako su sahranjene po svim običajima uz opelo, njihovi rođaci sumnjaju da je sve urađeno kako treba.

- Počeše prvo tegle u sobi na spratu, koje smo spremili za zimnicu, da lupaju. Ne vidiš nikoga, a tegle lete u dvorište i prave lom. Staklo na sve strane. Posle nekog vremena, ono polomljeno staklo sve sakupljeno i stavljeno ispred stepenica. Ja uzmem petardu i bacim. Kad neko, ne vidi se ko, podiže kantu za đubre i baci je čak na put. Ma strašno, ne znamo šta da radimo, neka neko pomogne ako može, jer ne spavamo već sedam dana - kaže rođak nedavno preminulog osamdesetogodišnjeg dede.

Da bi koliko-toliko rešili problem, meštani su pozvali i dva lokalna sveštenika da pomognu koliko mogu.

Citat
Tužili vampire sudu

Kulturolog i profesor Filološkog fakulteta Sreten Petrović kaže za Press da, iako zvuči neverovatno, veliki broj ljudi u Srbiji i dalje veruje u postojanje vampira.

- Ta pojava je naročito izražena u istočnoj Srbiji - objašnjava Petrović, i navodi primer sudskih procesa koji su vođeni u Nišu, a gde su optuženi za uznemiravanje bili niko drugi nego - vampiri. (V.  N.)

- Dođoše naš pop i još jedan i sve oni očitaše molitve koje treba. Posle toga su se vampiri malo smirili, ali ih i dalje noću ima. Sad više lelujaju po ulicama i krovovima, ali se ponekad ponovo naljute i udaraju u kapije i kontejnere - pričaju meštani Gornjeg Stopanja.

Da bi se odbranili od duhova ili vampira, meštani su počeli da koriste i posebne trave. Sasušeno parče trave koje tera zle čini i mladi i stari nose oko pojasa. Ovi ljudi veruju da će trave oterati zlog duha ako želi da se useli u nečije telo.

izvor: Press
« Poslednja izmena: 18. Sep 2009, 14:34:50 od toza vampir »
IP sačuvana
social share
Sum myself up in three words? Well, I suppose it would have to be: kller, alien, vagina.
I'm so goth I shit bats!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


I'm Victoria's secret!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2417
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
SonyEricsson K750i
elem, ja mislim da su oni previse konzumirali te trave Smile
IP sačuvana
social share
Sum myself up in three words? Well, I suppose it would have to be: kller, alien, vagina.
I'm so goth I shit bats!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Sony xperia
Tozo, sta radis to po Leskovac ??  Smile Smile
« Poslednja izmena: 18. Sep 2009, 14:38:21 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Sony 
Kako da ne.....oće to tako vampiri.....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


Nikad bolje

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14582
Zastava High
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Samsung S4
IP sačuvana
social share


Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Sreca je jedini udarac koji me je promasio...

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 10305
Zastava u mom svetu bez patnji,lazi i bola....
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
SonyEricsson w350
Haha, to je selo blizu mog gradica... Ljudi iz tog sela nisu normalni...  Smile
IP sačuvana
social share
I sve sto mogu i znam i kada osetim kraj iz sebe bar imam to sto bi svako pozeleo. I svaki svoj dan ja dobro pamticu znam, jer znam da prosla sam i sada spavam mirnim snom...
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Dosao Micheal Jackson u posetu  Smile  Cek samo kad deca budu furala do "Nedodjije"
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Jebem mu miša, je li duh ili vaNpir?
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
Nokia 1800
Jebem mu miša, je li duh ili vaNpir?

ni jedno ni drugo... droŽa  Smile
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
Мени је Тоза сумњив. Ем, је поставио вест, ем први пориче целу ствар. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 16:35:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.