Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:49:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Uvoz automobila iz SLO  (Pročitano 3725 puta)
23. Nov 2009, 01:34:08
Zvezda u usponu


Keep the wheelz rollin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1026
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Nemam iskustva sa uvozom iz inostranstva. Recimo da zelim da uvezem iz SLO odredjen automobil,bilo nov il polovan.

Njegova cena je recimo 6.500 evra. Koja papirologija mi je potrebna,i kako mogu da eventualno izbegnem placanje poreza? Prenos na moje ime kad automobil dodje u Srbiju (da mi ga ta osoba doveze).

Ukoliko pomenuti scenario nije moguc,koliki porez bi mi izasao na tu vrednost?

Ocajan sam,nisam upucen neznam sta da radim.
IP sačuvana
social share
Sometimes the truth is not good enough, sometimes people deserve more, sometimes people deserve to have their fate rewarded ...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
pa ima li euro 3? Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Samsung i8510 innov8
Kako da izbegnesh placanje poreza? Ti ne planirash da ga carinish?
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Keep the wheelz rollin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1026
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Orfanelin, sta mislis,za 6.500 hiljada,nemozes da kupis auto sa euro3/4 motorom?
Haha,dobar si  Smile

vracarac,ma neznam ni ja ne razumem se. Cuo sam sad od januara 1. ukidace se carina,jel to tacno?

IP sačuvana
social share
Sometimes the truth is not good enough, sometimes people deserve more, sometimes people deserve to have their fate rewarded ...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 61231
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Carina će od Nove godine biti 7.5% za automobile iz EU ili one koje se prave u EU kao neki modeli hyinda-a i i sl
Svake naredne godine smanjivaće se za odredjen procenat sve do 2013. kad će se potpuno ukinutu.
Mislim da su svi novi automobili u Sloveniji morali da bude euro 3 od 2002. godine,tako da naša carina ne traži dodatnu papirologiju za one zemlji koje su odredjene godine uveli ovu standardizaciju.
« Poslednja izmena: 23. Nov 2009, 12:00:59 od ipm181 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Keep the wheelz rollin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1026
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Hvala ti puno na odgovoru. Ajde budi ljubazan,a ja cu da budem dosadan malo,pa da te zamolim da mi jos ovo kazes,znaci na auto recimo vrednosti od 8.000 evra ja samo treba da platim tih 7.5% i to je to? Nemam drugih izdataka koje imam obaveze da duzim drzavi/carini?
IP sačuvana
social share
Sometimes the truth is not good enough, sometimes people deserve more, sometimes people deserve to have their fate rewarded ...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3162
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Apple Iphone 3G 8GB
Carina ce biti 7.5%, ali imas i porez od ~20% da platis... Onda moras da platis speditera i nekoga da ti doveze auto ako ne mozes ti... Mozda cu i ja uzeti preko auto, pa sam ''gledao'' po netu...
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 61231
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Ne samo tih 7.5 % od Nove godine, to bi samo bila carina na procenjenu vrednost vozila
koju procenjuje carina po katalogu za cene vozila, procena  naravno zavisi iz koje je zemlje automobil,
tako da recimo najveću katalošku vrednost imaju vozila iz Nemačke, Austruje, a najmanju iz Italije, Francuske...
Naravno ta procena može da se dosta smanji, naravno treba da imaš dobrog špeditera za carinjenje!

Da ne dužim ono što je bitno da na zbir procenjene vrednosti vozila i carine plaćaš porez od 18%
kao i usluge špeditera i ležarine auta na carini što iznosi par stotina EUR,
zavisno gde i kod koga cariniš auto.

Praktično to bi izgledalo ovako posle Nove godine...

-osnovna cena auta 8.000EUR + carina 7.5%=8.600 EUR
-ocarinjeno vozilo 8.600EUR + porez 18%=10.100Eur
Na tu cenu treba dodati još recimo oko 300 EUR za troškove špeditera
kao i odredjenu svotu za lice koje ti dovozi automobil.
kao i za registraciju i osiguranje oko 300-400 EUR zavisno od tipa automobila
da bi imao registrovan vozilo koje možeš da koristiš u saobraćaju.
Što bi grubo procenjeno bilo oko 10.800 EUR.

Naravno napominjem da se kataloška vrednost vozila može smanjiti za oko 30%
tako da bi ti ukupne dažbine bile manje.
Kao da se i ovo odnosi na fizička lica koja uvoze vozila po redovnoj proceduri,
jer za odredjene kategorija kao što su invalidi u zavisnosti od stepena
telesnog oštećenja se neplaća porez, odnosno i porez i carina, ali se takvim licima
zabranjuje prodaja vozila u roku od 5 godina za nova, odnosno tri za polovna vozila.

P.S. dok sam pisao post Roksab je uglavno već sve napisao  Smile
« Poslednja izmena: 23. Nov 2009, 15:44:23 od ipm181 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Keep the wheelz rollin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1026
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Ehh,pa sad kad tako gledam/racunam,ispada da se ne isplati uvoziti auto?
Hteo sam kupiti novi clio,8300 kosta,al sad kad tako izracunam pa ne isplati se.
Neznam zasto ljudi lupetaju da im se isplati uvoziti automobile iz EU,kakve su to gluposti onda.. Sa sve dazbinama ti izadje da zaplaces  Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Sometimes the truth is not good enough, sometimes people deserve more, sometimes people deserve to have their fate rewarded ...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 61231
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Zbog toga što uvoznici i autoplacevi uglavnom uvoze automobile od firmi, renta kara, i lizing kuća...
najviše iz Italije, koja su dosta  prešla, a spolja i unutra  izgledaju OK, takve automobile kupuju na više komada
dobijaju odredjen popust, a i ovde imaju dila sa carinicima, vrate kilometražu na oko 100.000km, 
tako da na kraju ispadaju dosta povoljno.
Naravno ta povoljnost se vidi nakon nekoliko meseci eksplotacije ,kad automobil počne da pokazuje svoje prave boljke.
Kad bi lično hteo da kupiš neki auto iz Nemačke po tvom ukusu da je prešao manje od 100.000 km i da je
od nekog Nemca u top stanju, takav auto bi sigurno ispao dosta skuplji nego ineki sličan auto u oglasima ili na nekom placu. Smile
« Poslednja izmena: 23. Nov 2009, 23:51:58 od ipm181 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:49:57
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.