Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Utopio se učenik  (Pročitano 2028 puta)
08. Okt 2005, 11:24:19
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Tragedija na školskoj ekskurziji

Utopio se učenik

BUDVA - Aleksandar Đokić (15), učenik osmog razreda Osnovne škole „Dositej Obradović“ iz Smedereva, utopio se prekjuče posle podne na plaži u Bečićima, u blizini hotela „Naftagas“.

Nesrećni dečak boravio je sa školskim drugovima na ekskurziji u bečićkom odmaralištu „Zlatibor“. Stotinak smederevskih školaraca otišli su na plažu u Bečićima i kupali se bez nadzora spasioca i profesora. Vođa puta ekskurzije, čije ime nije saopšteno, primetio je da jedan dečak nedostaje. Potražio je pomoć u obližnjem plažnom kiosku pitajući prodavačicu da li ima telefon spasioca.

U pomoć je prvi pritekao jedan poljski turista koji se na plaži kupao sa porodicom. On je zaronio u more i na dvadesetak metara od obale sa dna izvukao dečaka kome više nije bilo pomoći. Na obali se pokušalo sa reanimacijom, ali su lekari budvanskog Doma zdravlja samo mogli da konstatuju smrt.

Nesrećni dečak trebalo je juče da se vrati sa svojim drugovima u Smederevo. Istražni sudija Miroslav Bašović, koji je izvršio uviđaj, saopštio je da je naložio obdukciju tela Aleksandra Đokića, kako bi se utvrdio uzrok smrti.

Direktor OŠ „Dositej Obradović“ Radosav Milić kaže da su na kupanju bili svi učenici i nastavnici, ali da niko tačno nije video šta se dogodilo.

- Deca su primetila da Aleksandra nema i neko je rekao da je bio na sandolini i skliznuo u vodu. Drugi su pričali da je u sobi. Sve je bilo nekako čudno, bez panike - rekli su mi nastavnici. Nastavnik Dragić Zečević, koji je bio najbliži mestu nesreće, i Acin razredni starešina Dobrica Živanović su uz pomoć jednog Poljaka pronašli dečaka u vodi, ali on tada već nije davao znake života. Na obali je, u iščekivanju Hitne pomoći, jedna medicinska sestra pokušala sve da Đokića povrati u život, ali, nažalost, nije uspela - priča direktor škole koji je istog dana avionom otišao u Budvu.

Prema rečima direktora Milića, otac Jovica Đokić, koji je otputovao kako bi preuzeo telo dečaka, ne osuđuje nikoga.

- Otac mi je rekao da je Aca, koji je živeo s njim, babom i dedom, jedva čekao da ide na ekskurziju da bi se kupao, ali da nije znao da pliva. Pružićemo svaku pomoć porodici, ali ovo je jezivo. Sahranjivao sam bližnje, dete mi je imalo tešku operaciju, ali čini mi se da se nikada nisam osećao ovako strašno - kaže direktor.

Sahrana Aleksandra Đokića obaviće se sutra. U ponedeljak će biti proglašen dan žalosti i održana komemorativna sednica Nastavničkog veća, a učenici toga dana neće ići u školu.



Izvor: Blic \ B. Ćetković - J. Ilic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Posle tragedije na ekskurziji

Otac utopljenog dečaka optužuje školu


SMEDEREVO - Jovica Đokić, otac učenika Aleksandra (15), koji se prošlog četvrtka utopio u moru kod Bečića, zamerio je Radisavu Miliću, direktoru Osnovne škole „Dositej Obradović“ u Smederevu, što ga nije sačekao da zajedno te večeri, kada se nesreća dogodila, odu u Crnu Goru.

- Prvo nisi hteo da mi kažeš da mi je dete već mrtvo, a kada sam te zamolio da me sačekaš da se presvučem da idem sa tobom po sina, nisi hteo, nego si izašao na druga vrata - rekao je Jovica Đokić na komemorativnoj sednici u školi povodom smrti sina.

Direktor Radisav Milić odgovorio je samo da nije mogao da čeka da ne bi zakasnio na avion, jer je to bio poslednji let za Podgoricu.

- Unuka više nemam, a negovala sam ga od treće godine. Umesto majke vodila sam ga u obdanište i nosila mu torbu u školu, klela se u njega. Njegova usta sada ne mogu progovore i da kažu istinu. Zato, molim vas, njegove nastavnike i drugove, da mi kažete kako se moj Aleksandar udavio?! Hoću istinu i dok je ne čujem, neću da se zaustavim, pa dokle stignem - rekla je na komemorativnoj sednici Aleksandrova baka Slobodanka Đokić.

Dan žalosti pretvorio se u dan optužbi i bezbroj pitanja, dok je očajna porodica nesrećnog dečaka pozivala učenike i nastavnike da kažu kako se tragedija dogodila. Umesto odgovora, čuli su se tek glasni jecaji.

- Nije znao da pliva, molila sam ga da se ne kupa i on je obećao da će samo noge da smoči. Priče su razne, a ja pitam da li je moguće da se ne zna u kojoj je grupi bio Aleksandar i da li je pobegao od svojih drugova iz odeljenja? Da li ga je neko gurnuo sa te pedoline, pa ga je ona preklopila ili je sam, sa kamenicom, skočio u vodu? Kako ga nastavnici nisu pitali da li ume da pliva - pitanja su koje je baka Slobodanka nemoćno postavljala.

Uz muk i suze, prisutni su oborenih glava slušali nastavnike koji su opisivali šta se događalo. Rekli su da su svi oni bili sa decom, da nije bilo panike i da niko nije video šta se desilo. Nastavnik Dragić Zečević kazao je da je, nakon što mu je neko dete reklo da Aleksandra nema i posle njegovih neuspelih pokušaja da ga nađe, nesrećnog Đokića sa dna mora izvadio jedan poljski državljanin.



Izvor: Blic \ Jelena Ilić
« Poslednja izmena: 11. Okt 2005, 01:36:34 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Odgovornost za nesreću na ekskurziji

Ministarstvo prosvete saopštilo je da je inspekcijski pregled u OŠ „Dositej Obradovnić“ iz Smedereva pokazao je da je bilo određenih propusta u pripremi ekskurzije na kojoj se utopio učenik Aleksandar Đokić (16), ali da su oni tehničke prirode i nisu mogli da utiču na tragičan događaj.

Propusti su napravljeni tokom realizacije ekskurzije i direktor škole je dobio nalog da ispita pojedinačnu odgovornost stručnog vođe puta i odeljenskih starešina, dodaje se u saopštenju Ministarstva.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Otac poziva na odgovornost nastavnike za smrt đaka na ekskurziji

Direktor ćutao o smrti deteta

Na moje pitanje šta mi je sa sinom, direktor me je obmanuo rekavši mi da je Aleksandar u podgoričkom Urgentnom centru i da se bore za njegov život, iako je on tada već tri sata bio mrtav. Zamolio sam ga da zajedno odemo u Podgoricu, ali je on pobegao kroz drugu kancelariju i otišao avionom, bez mene
SMEDEREVO - Otac Aleksandra Đokića (14), učenika osmog razreda OŠ "Dositej Obradović" u Smederevu, koji se 6. oktobra utopio u Bečićima na ekskurziji, juče je podneo krivičnu prijavu policiji i tužilaštvu, kojom zahteva da se utvrdi odgovornost za ovu tragediju. Iako u početku nikoga nisu želeli da terete, na komemorativnoj sednici koja je prekjuče održana u školi, dogodio se preokret, kada su dečakovi otac i baka pred okupljenima javno postavili pitanje odgovornosti za njegovu smrt.

- Danas sam SUP-u Smederevo i Opštinskom tužilaštvu podneo krivičnu prijavu kojom zahtevam da se utvrde krivci za smrt mog sina i da budu kažnjeni. Za sada nikog ne mogu da krivim, jer i ne znam ko je glavni krivac, niti znam u kakvim je tačno okolnostima stradao - izjavio je juče za Glas Jovica Đokić, otac pokojnog Aleksandra.

On je naveo da je povređen ponašanjem direktora škole Radisava Milića, koji je izbegao da zajedno sa njim ode u Podgoricu, gde je dečak prenet iz Bečića.

- Pošto sam od komšije dobio informaciju da je neko dete nastradalo na moru, otišao sam u školu i tamo zatekao direktora. Na moje pitanje šta mi je sa sinom, on me je obmanuo rekavši mi da je Aleksandar u podgoričkom Urgentnom centru i da se bore za njegov život, iako je on tada već tri sata bio mrtav. Zamolio sam ga da zajedno odemo u Podgoricu, ali je on pobegao kroz drugu kancelariju i otišao avionom, bez mene - ogorčen je Aleksandrov otac. On navodi da je kasnije sam otišao po sinovljevo telo, kombijem jednog smederevskog pogrebnog preduzeća, i da je u mrtvačnici Urgentnog centra u Podgorici sa razrednim starešinom Dobricom Živanovićem obukao Aleksandra i dovezao ga u Smederevo.

- Sina sam poslednji put čuo 5. oktobra, kad mi se mobilnom telefonom svog druga javio po dolasku u Bečiće i rekao mi da su njih 20 smešteni u nekoj šupi, sa samo jednim kupatilom - kaže Đokić.
U OŠ "Dositej Obradović" prekjuče je povodom ovog slučaja boravila prosvetna inspekcija, na čijem je čelu bio republički prosvetni inspektor Milenko Matejić. Tom prilikom, oni su naložili utvrđivanje odgovornosti za propuste u organizaciji ove trodnevne ekskurzije, namenjene učenicima osam odeljenja osmog razreda, kao i odgovornosti za stradanje učenika Aleksandra Đokića.

 
  Pola sata pod vodom

Prema tvrdnjama nekih roditelja, iako je direktor škole Radisav Milić zabranio kupanje, tri nastavnice su popustile pred navaljivanjem učenika i dozvolile da njih 180 istovremeno uđe u more. Zbog toga je, tek 30 minuta kasnije, otkriveno da je Aleksandar potonuo, tako da nikakva reanimacija više nije imala smisla.
   
 
 
 
 
 
  Majka nije došla na pogreb

Kako Glas saznaje, majka pokojnog Aleksandra Đokića, koja se pre 11 godina razvela od njegovog oca, za sve to vreme nijednom nije došla da obiđe sina niti se pojavila na njegovoj sahrani.
   
 
 
 
 



Izvor: Glas Javnosti \ D. Novković
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.