Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Uticaj planete Neptun u natalnom horoskopu  (Pročitano 12150 puta)
08. Avg 2005, 18:05:49
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Drevna i akademska astrologija veoma isticu vaznu ulogu, svojstvo i karakter planete Neptun u natalnom horoskopu, kao i njen uticaj na izbor zanimanja, ili na odredjene sklonosti, afinitete i talenat. Jedan od osnovnih astroloskih principa govori kako istaknuti polozaj Neptuna u natalnom horoskopu determinise psiholosku strukturu licnosti, a zatim i odredjene predispozicije koje ce se tokom zivota razvijati kao posebna sklonost ka specificnim profesijama ili cak doneti karakteristican, velicanstven, vrhunski i veoma originalan uspeh u karijeri. U izvesnom smislu, Neptun "obelezava" osobu odmah po rodjenju ili kroz skicu natalnog horoskopa koja najavljuje karakteristicnu zivotnu pricu i "neobican uspeh" u zivotu i karijeri.

Planeta Neptun je otkrivena 1846. godine i to posredstvom uticaja na Uran. Ova planeta ima gustu ledenu atmosferu, cvrsto jezgro velike gustine, a vreme rotacije iznosi priblizno oko 165 godina za obilazak kroz ceo Zodijak. Neptun je planeta simbolike, suptilnosti, romantike i umetnosti, izuzetno jako deluje na nadrazaj i osetljivost cula. Navodi na intuitivno sagledavanje stvarnosti, sveta i sebe kao jedinke. Podstice bujnu mastu, budi rafinirana ili senzacionalisticka osecanja.

Njegov uticaj (generalno) na siru populaciju je vise i cesce izrazen u pravcu iskrivljenih, nerealnih i misticnih shvatanja stvarnosti ili posebno naglasene hipersenzitivnosti. Jedno od astroloskih pravila glasi: Neptun "u malim kolicinama" deluje kao lek, a u velikim ili preteranim kao otrov. Kada se nalazi na nekom vaznom mestu unutar natalnog horoskopa (ASC, MC ili u nekom bitnom polju), ova planeta daje sklonost ka umetnickim zanimanjima. Narocito je naglasen talenat ili sposobnost za bavljenje muzikom, slikarstvom, filmom, modom, plesom, fotografijom, poezijom, duhovnoscu, medicinom, farmacijom, idejama, idealima, imaginacijom, mistikom, iluzijom, notama, mirisima, morima, naftom, akoholom, drogama, lekovima, anesteticima, transom, hipohondrijom, lazima, abnormalnoscu, bojama, "unutrasnjim" culima, hipofizom, nervima.

Delovanje ove planete je veoma karakteristicno, tj. ono je vrlo postepeno, suptilno, tajanstveno i pritvoreno. Naglaseni ili istaknuti Neptun u natalnom horoskopu izuzetno je vazan za licni plan, intimni zivot i daje veoma karateristicne ili retke sposobnosti kao sto su: transcendentalnost, medijumski potencijali, sjajne spsobnosti za spijunazu ili detektivski rad. Zatim, daje izuzetno pojacanu percepciju i predstavlja poseban "kanal" za intuitivne, medijumske, isceliteljske ili vidovnjacke moci i sposobnosti. Kada je lose aspektovan i "ostecen" donosi obmane, prevare, sklonst ka razlicitim porocima, uslovljava mentalne bolesti i psihicke poremecaje, navodi na samounistenje, deluje fatalno i autodestruktivno -- to je energija koja "otrovno" razara dusu i psihu, deluje iznutra, nevidljivo i neuhvatljivo, kraj je uvek tragican, spektakularan i veoma dramatican.

Izvor: sajt
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Žena
Poruke 65
Meni je Neptun u 1. kuci u strelcu, u konjunkciji sa Marsom u 12. Jel to lose?  Smile By the way, poznajem jednog kome je Neptun u 4. polju, nenormalno laze i obmanjuje posten naivni svet  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
mob
SonyEricsson 
Ako mozes,molim te montenegrina,odgovori mi,za osobu rodjenu u Budvi 16.12.84.g. 0:35 a.m.Marko-sta reci o njegovom Neptunu?Da li moze sto dobro donijeti ,osim kvadrata koje pravi Neptun tu je i Mjesec u 12 kuci,mnogo je izolovan :help:Unapred hvala!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
@Andjela
Moraces u vezi sa tim da se konsultujes sa nekim kompetentnijim  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
mob
SonyEricsson 
o Montenegrina,bas sam nestrpljivo ocekivala tvoj odgovor,vjeruj,za ovih 6 godina sto ucim strologiju,vise znam, nego sto su mi napisali neki nasi poznati astrolozi za grdne pare,ja ne kazem da neznaju,ali koja mi je korist kad ne napisu?????samo napisu nesto,ono u stilu nesto uopsteno,tralala,i dignu 50 ili 100€ pozdravljam te!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Meni je Neptun u 1. kuci u strelcu, u konjunkciji sa Marsom u 12. Jel to lose? 

Planete iz I i iz XII kuce (odnosno VI i VII) ne mogu biti u konjunkciji. Isto vazi za planete iz III i IV (tj. IX i X) kuce.

Zasto? Zato sto su Ascendent i Medium Coeli vrlo striktno odredjeni od najstarijih dana astrologije.

Pocetak II, III, V, VI, VIII, IX, XI i XII kuce su odredjeni priblizno, i razliciti su u razlicitim sistemima (ponekad do celih 15 stepeni). Zato planete na kraju IV i na pocetku V kuce po jednom sistemu mogu biti obe u IV po nekom drugom, odnosno obe u V kuci po trecem sistemu.

Medjutim, Ascendent i MC su uvek tu gde su, u svim sistemima. Zato planete iz XI i XII mogu lako biti u konjunkciji, ali one iz XII i I ne mogu nikako (doduse u ovom poslednjem slucaju obe mogu biti u konjunkciji sa Ascendentom, ali ne jedna sa drugom).   
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Žena
Poruke 65
Sve je to lepo, ali sta je sa mojim Neptunom u 1. kuci i Neptunom u 4. kuci onog lazova? Odnosno, da li je Neptun planeta laganja ili planeta maste i da li ako su njegov i moj Neptun u konjunkciji to znaci da se medjusobno obmanjujemo (tako mi je rekla devojka koja mi je radila sinastriju...) Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Sve je to lepo, ali sta je sa mojim Neptunom u 1. kuci i ... da li ako su njegov i moj Neptun u konjunkciji to znaci da se medjusobno obmanjujemo (tako mi je rekla devojka koja mi je radila sinastriju...)

Ne. To ne znaci to. Naprotiv, to znaci da ste rodjeni u priblizno isto vreme. Za Neptun je orbis konjunkcije tri i po stepena, tj. nekih 2-5 godina, i to na svaku stranu od tvog znaka.

Uzmimo neka su po samo minimalne 2 godine gore-dole, to je ukupno 4 godine.

Neka je prosecan civotni vek 72 godina u celom svetu. (Negde je oko 82, a negde smao 50)

72/4 = 18

To ce reci jedna osamnaestina ljudi na celoj zemljinoj kugli ima Neptun u konjunkciji sa tvojim u okviru dozvoljene udaljenosti za konjunkciju.

Neka ljudi svih starosnih doba ima podjednako po starosnim grupama

(a nema, najvise ima u uzrastu od oko 4 do 29 godina, dakle mozda si i ti u toj grupi, no ipaki budimo konzervativni i smanjimo tvoju starosnu grupu),

podelimo 6 milijardi sa 18 i dobijemo sta?

333 miliona

Dakle 333 miliona ima Neptun u konjunkciji sa tvojim Neptunom. Da li vi svi "lazete jedno drugo"?? -- Ne bih rekao.

Ali cinjenica je da svi vi generacijski verujete u iste lazi, kao sto je generacija rodjena 1890 verovala u komunizam, dok se eksperiemnt u Rusiji 1920tih nije pokazao kao uzasan,

ili kao sto je generacija rodjenih 1945-50 verovala u slobodu (Woodstock, gurui, droge, slobodna ljubav) i nenasilje (deca cveca), pa se pokazalo da ni to ne funkcionise.

 

 

 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
mob
SonyEricsson 
Ma ta ti je super uradila sinastriju,jos ako ti je uzela 50€,svaka joj cast Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
mob
SonyEricsson 
Neptun moze da bude planeta zabluda,u sinastriji,ako je u upoziciji sa tvojom Venerom,mozes da idealizujes drugu osobu,pa jednog dana kad spadnu ruzicaste naocare,kad se probudis,vidis da nije tako ni lijep,ni dobar ni savrsen i snu je kraj.Ko gubi on,jer te vise nema. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.119 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.