Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Uticaj bivših na vaš seksualni život  (Pročitano 533 puta)
09. Avg 2007, 10:55:59
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Apple iPhone 6s
Uticaj bivših na vaš seksualni život

Vaši bivši momci ili devojke mogu imati - uglavnom i imaju - veoma velik uticaj i na vaš budući ljubavni i seksualni život. Ovom prilikom razmatramo njihov mogući uticaj na vaš seksualni život, odnosno, uglavnom to kako vam i nakon veze mogu sabotirati uživanje u vođenju ljubavi.

Svako od nas se seksualno u dobroj meri formira zavisno od uticaja naših prvih seksualnih partnera. Ukoliko ste bili s nekim grubim, ko vas je omalovažavao, kasnije ćete se osećati nesigurno i uplašeno, i čak i uz pažljivog partnera biće vam teško da prevaziđete strahove i ubeđenje da ste loši u krevetu. Vaši bivši su obožavali žestok seks? Vi ste se tome prilagodili - a onda se može desiti da budete s nekim ko više voli nežno vođenje ljubavi i smatra vas grubijanom ili divljakušom iako vi ni najmanju nameru nemate da ih povredite, samo ste naučili da je to ono što ljude uzbuđuje. Bili ste s nekim ko vas je tretirao s uvažavanjem, ko se potrudio da nauči šta vam prija, kao i da vam pokaže šta njemu ili njoj prija, i uz tu osobu ste se osećali sigurno u svoje sposobnosti i lepo u sopstvenoj koži? Osećaj da vredite i osećaj sigurnosti u sebe zadržaćete i u sledećoj vezi.

Nekada, seks s bivšim ili bivšom je bio jednostavno fenomenalan. Niste ni znali da postoji nešto u toj meri dobro dok njih niste upoznali. Čak i kad se veza završila, često fantazirate o seksu s tom osobom, nekada mesecima, nekada čak i godinama - i u svakoj novoj vezi partnere poredite s tim savršenstvom (koje, verovatno, nije bilo baš toliko savršeno, nego ste ga tokom vremena preuveličali), i zbog toga ste seksom koji imate sada nezadovoljni ili poluzadovoljni.

Još jedna moguća nevolja s bivšima: povremeno se s njima viđate radi seksa. Znate da veza ne bi uspela, ali, eto, desi se da se sretnete, oboje ste singl, oboje ste raspoloženi za seks, a znate da vam je taj deo veze lepo išao. Malo dodatnog zadovoljstva svakako vam neće škoditi, ali je problem s ovakvim ponašanjem što vas može sprečiti da nastavite sa svojim životom i da stupite u novu vezu - pretrpani ste obavezama, jurite na sve strane, vremena za traženje novih je ionako malo, a kada ste raspoloženi za seks, znate kome da se obratite, pa se i ne trudite posebno da potražite nekog novog, a vreme prolazi.

I, kako da vam bivši ne sabotiraju seksualni život? Uopšteno govoreći, tako što ćete o problemima te vrste koje imate pažljivo razmisliti i pokušati da se setite možete li ih povezati s nekim od bivših - jednom kad ste svesni da ste, recimo, nesigurni u svoj izgled i svoju seksualnost (pa zato niste u stanju da se opustite i prepustite uživanju) jer ste bili s budalom koja je insistirala da ugradite silikone i imate grudi kao pokojna Lolo, biće vam lakše da tu nesigurnost prevaziđete. Naravno, to prevazilaženje problema neće biti lako niti će se desiti preko noći, ali je bitan prvi korak da ustanovite uzrok.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ne vidim kako bi bivsi mogli da uticu na moj seksualni zivot,ako sam i emotivno sa njima raskrstila.
onog trenutka kada stavimo tacku na nas odnos i kada ih ja prebolim,ne postoji mogucnost da mi "ugroze" moj novi odnos sa nekim.

mada,u novu vezu se i upustam kada znam da je moja prethodna veza zaista "mrtva".(ovo mrtva mi se dopada Smile)

jedna stvar koja meni neodgovara jeste vidjanje sa bivsim samo radi seksa...
dopadala mi se varijanta da imam nekog radi seksa,a pri tom smo nekada i bila u vezi sa njim,pa sam mislila da je to super varijanta za napade usamljenosti i prinudne apstinencije.ali nisam umijela dobro,cini mi se,da odigram Smile
odjednom,on koji je totalni promasaj bio za mene,postaje zanimljiv... Smile
bedak,bivsi mi se dopada...

tako da ne,hvala....
bitno je znati kada je zaista kraj.
« Poslednja izmena: 12. Avg 2007, 18:28:25 od sesircic »
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.