Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Условљавање родитељске љубави  (Pročitano 5979 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.10
To je "demokratski" tip nije ""anarhicni". "Anarhicni" bi bilo da su te pustili da radis sta god hoces i da nisu uopste obracali paznju na tebe ma koliko radila dobre ili lose stvari. Sama kazes da je bilo na zasluzenom poverenju tako da verujem da nisi bila "zapostavljena" tokom detinjstva
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
Ne sećam se.  Smile

To o čemu pričaš je nezainteresovani tip roditelja... Ljudi koji prosto nisu za to, ali su, eto, dobili i tu decu, slučajno ili zato što tako treba.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.10
Da, i to se zove "anarhicni" tip roditeljskog vaspitanja  Smile . Ovaj u tekstu je "autoritativni" a "demokratski" je nesto izmedju ta dva (ni previse slobode a ni premalo) i "smatra se" da je najbolji jer nije previse ni u jednu ni u drugu stranu
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
Ma to sam ja lupila, to je moj termin.  Smile

Mi smo učili o vaspitnim stilovima, mada se slabo čega sećam iz toga, ne volim pedagošku psihologiju nikako, dosadna mi je do bola.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.4
mob
Apple iPhone 3Gs
Moja je majka uvek bila ''anarhična'' u vaspitanju (jer je sve bilo zasnovano na zasluženom poverenju), nisam imala ograničenje izlazaka, kazne, dernjave, popovanja... ali to je valjda zato što sam ja džedaj; s običnom decom ne treba tako.  Smile

Isto. Smile

I stvarno mi je drago sto je tako, mislim da funkcionise. Ali opet, verovatno zavisi i od tipa deteta.



Imena dece Čede Jovanovića:

Mihajlo Lajf
Jana Hart
Zora Fejt.

U prirodi je roditeljstva da će roditelj sasvim sigurno sjebati život svom detetu na neki od načina. Bilo genetski s nekom glupom naslednom bolešću ili ako mali gremlin izbegne taj zicer, sasvim sigurno će ga savatati nešto tokom vaspitanja i preostalog maloletnog perioda života u kojem se roditelj iz sopstvene zabave trudi da sjebe dete na sve moguće načine, ubrizgavajući mu nemoguće misije i napravi od njega kompletnog morona sve do osamnaeste kad stane sa strane i krene da se krsti pitajući se na koga li je ispao takav...
To smo svi doživeli, to je jednostavno tako.
Ta stvar traje skoro milenijumima, s kolena na koleno, i to dete će osvetnički upropastiti svoje dete, i to dete će...
... to je tako biološki i maltene tradicionalno.
Međutim, ako ste imali tu sreću da su vam roditelji političari... pogodili ste premiju na lutriji fucked-up roditeljstva.

Zasto? Smile Mislim, ova imena jesu neobicna, ali nisu imena zbog kojih bi imali problema sa vrsnjacima. Smile
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
Каква гомила глупости. Родитељ на дете може утицати примером (што је обично проблем јер смо сви лажљиви, себични и лењи а од деце тражимо да буду боља), условљавањем или физичким насиљем. Не можеш утицати на дете рационализацијом сопствене воље за нешто што детету не значи.

У преводу ако дете треба да поспреми играчке а ни једно људско биће не воли да поспрема играчке можеш да их спремаш заједно са дететом, а кад оно одлучи да му је досадно и да препусти неред мами онда мораш или да условиш дете (морамо да спремимо играчке да би ишли у парк, јели колаче, гледали цртани филм,...) или да га присилиш претњом казне.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Nokia 6300
Citat
Mislim, ova imena jesu neobicna, ali nisu imena zbog kojih bi imali problema sa vrsnjacima.
Mислиш? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
Да, много више проблема ће имати због тате  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Samsung 
evo nekoliko vaznih stvari koje sam naucila od svog deteta:
- slusaj svoje dete pa ce i ono slusati tebe   Smile
- ne odgovaraj umesto deteta na pitanja postavljena njemu, a ne tebi
- zatrazi pomoc od svog deteta, rado ce ti izaci u susret
- pitaj ga za misljenje
- razgovaraj o svemu s detetom i nemoj da te mrzi da do besvesti nesto objasnjavas  Smile

kad god krenem da grdim svoj cvetitj, ako vidi da sam stvarno ljuta, obavezno me pita :... mama, jel' me volis?... a sto me onda grdis  Smile Smile Smile i tako mi poremeti zvocavi monolog
« Poslednja izmena: 07. Jul 2010, 12:54:27 od machakz »
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Nokia 
a vid' macka  Smile Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.