Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Uskoro pilula protiv menstruacionih bolova  (Pročitano 1624 puta)
25. Mar 2010, 07:33:59
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Na tržištu bi uskoro trebalo da se pojavi pilula protiv menstrualnih grčeva i bolova. Čak 90 posto mladih i sredovečnih žena se mesečno bori sa vrlo bolnim grčevima (dismenoreja) koji se javljaju tokom ciklusa. Ako bi se ova pilula uzela pre menstruacije mogla bi potpuno da odagna bol u stomaku, a u slučaju da se uzme kasnije u toku ciklusa mogla bi vrlo efikasno da ublaži bolove.

Menstrualne grčeve uzrokuju kontrakcije materice za vreme menstruacija, a kod dismenoreje kontrakcije su mnogo intenzivnije, što uzrokuje ozbiljne i bolne grčeve. Naučnici veruju da je uzrok povećan nivo hormona vazopresina u krvi, koji igra značajnu ulogu u regulaciji kontrakcija materice.

Najčešće simptome PMS-a poput bolova u stomaku i leđima, mučninu i povraćanje, znojenje i vrtoglavicu, žene leče analgeticima i lekovima protiv upale. Takođe, uzima se i oralna kontracepcija koja zaustavlja menstruaciju.

Međutim, za većinu žena ove metode lečenja su neefikasne, a još jedan problem je što ovi lekovi ublažavaju simptome, a ne bave se uzrocima.

Farmaceutska kompanija ’Vantia’ došla je do otkrića da blokiranje hormona vazopresina može da pomogne u ublažavanju dismenoreje, a lek na kojem trenutno rade na tržištu bi se mogao naći za četiri godine.

Izvor: SrbijaNet
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Nokia 


Otkud sad taj vazopresin, zar bolovi nisu rezultat delovanja prostaglandina ?
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Safari 5.0.356.2
mob
Tel.Me Your.Number
Alkaloidov Cafetin Menstrual je u apotekama duže od mesec dana
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 1127
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
HTC CHA CHA
I pilule za kontracepciju mogu da ublaže menstualne bolove.
Pa devojke, ako želite ciklus koji traje 3- 4 dana i pri tom je bezbolan
a vi ste odgovorne i spremne za svakodnevno uzimanje ovih tabletica......  Smile  Smile
Pozzz  Smile
IP sačuvana
social share
Westie mužijak, star četri godine sa osvojenim titulama 5xPRM, 1xR.CAC, 25xCAC, 1xR.CACIB, 11xCACIB, 22xBOB, J.BOG, 3xBOG III, 2XBOG II, 2xBOG, BIS IV, JCH SRB, CH SRB, CH MNE, CH BG, CH GE, CH MOL, INT CH  Slobodan za parenje
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


* Provokator *

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 25950
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia C3
Gluposti...samo da se kljukamo lekovima,tabletama...  Smile

Taj caffetin Menstrual je isti kao i običan,samo što jedan običan reši stvar odmah na početku.
Naravno da se ne treba mučiti..ali...  Smile
Meni su Nana i Žalfija zajedno dovoljni. Smile
IP sačuvana
social share
"Everybody lies.The only variable is about what." 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
I pilule za kontracepciju mogu da ublaže menstualne bolove.

Ocigledno ne znas za obrnutu situaciju, devojke/zene koje nisu imale takve bolove = dobijaju ih. Nista nemojte uzimati na svoju ruku dok ne posetite ginekologa.


Caj od koprive ublazava menstrualne probleme. Sto se bolova tice, nimulid je nimulid.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 1127
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
HTC CHA CHA
I pilule za kontracepciju mogu da ublaže menstualne bolove.

Ocigledno ne znas za obrnutu situaciju, devojke/zene koje nisu imale takve bolove = dobijaju ih. Nista nemojte uzimati na svoju ruku dok ne posetite ginekologa.


Epa to stvarno nisam znala. Ja sam imala problem pa su meni pomogle, e sad kako utiču na žene koje nemaju menstrualne bolove to stvarno ne znam, a i to je već druga tema ( moram priznati itekako interesantna  Smile).
I naravno da se slažem sa tobom da ne treba uzimati na svoju ruku ovu vrstu tabletica.
IP sačuvana
social share
Westie mužijak, star četri godine sa osvojenim titulama 5xPRM, 1xR.CAC, 25xCAC, 1xR.CACIB, 11xCACIB, 22xBOB, J.BOG, 3xBOG III, 2XBOG II, 2xBOG, BIS IV, JCH SRB, CH SRB, CH MNE, CH BG, CH GE, CH MOL, INT CH  Slobodan za parenje
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Bolje da ne znas Smile Ja sam ih kao jednu od terapija dobila nakon transfuzije, a do tada nisam nikada imala problema sa ciklusom. To su takvi bolovi bili nakon pauze od 21 tabletice da nisam mogla ni da sedim, ni da lezim, ni da hodam... a nista mi od lekica protiv bolova nije pomoglo... u prvi mah sam pomislila da nesto zestoko nije ok, odnosno da se pojavio neki ginekoloski problem, medjutim... sve je bilo ok. Ginekolog me je ubedjivao da je sve potpuno ok nego je to "reakcija" na hormone. Ta reakcija je trajala par meseci, dok mi jedna divna zena apotekarka nije "otkrila" nimulid (inace sve sam probala protiv bolova i nista se nije dogadjalo, osim sto mi je zeludac vristao). Kao sto rekoh, bolovi su bili nesnosni, tih dana nisam uopste spavala, a najsrecnija sam bila osmog dana kada sam otpocinjala sa novom dozom terapije.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.