Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 20:49:09
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 11 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Uskoro nove drzavice  (Pročitano 12810 puta)
Svakodnevni prolaznik


Univerzum se krije u svakom od nas

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 425
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.80
mob
SonyEricsson 
БНВ ВРАЋА ТРАДИЦИОНАЛНЕ НАЗИВЕ НАСЕЉЕНИХ МЕСТА
НОВИ ПАЗАР – Бошњачко национално веће (БНВ) упутило је „Службеном гласнику” Републике Србије на објављивање текст одлуке о традиционалним називима јединица локалне самоуправе, насељених места и других географских назива и локалитета у јединицама локалне самоуправе у којима је бошњачки језик у службеној употреби .
БНВ, чији је председник министар и лидер коалиције Бошњачка листа за европски Санџак Сулејман Угљанин , ову одлуку је донело на основу новог закона о националним саветима , саопштило је данас веће.
Како је наведено, одлуком се дефинишу традиционални називи који ће сада морати да се кoристе у званичној употреби, како у писаној документацији, географским мапама па све до саобраћајних назива . Према овој одлуци, село Црквине у тутинској општини је на босанском језику Кадилук, Суви До - Суходо, Беле Воде - Бијеле Воде, Лукоцрево - Лукоцријево, Постење - Постијење, Сува Ћуприја - Суха Ћуприја, Дојевиће – Доховиће.
Кадилук је, како се наводи, традиционално име за Црквине, а само име се веже за чињеницу да је у том селу било седиште чувеног Глухавичког кадије .
Танјуг
IP sačuvana
social share
Lupaćemo glavom u zid-sve dok zid ne popusti.


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2485
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Pa da ...  Smile . pa dabome  Smile... Ziveo evropski Sandzak !  Smile
« Poslednja izmena: 22. Mar 2010, 09:48:11 od Lepi_Bora »
IP sačuvana
social share
Slaba Engleska - jaka Srbija !

Jaka Rusija - jaka Srbija !

Volimo Francusku , kao sto je ona volela nas !

Nemce moramo naterati da klece !

Najsladje se smije onaj koji prvi puca !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Nokia 6230
@yetyou
Sta velis pritiskali Shiptari? Sa po 200 do 300 hiljada maraka? Al je to bio 'pritisaaaaak'.
Stavio sam ti akcenat gde shiptari stavljaju.
Uh sto sada ne pritiscu tako? Nesto mi ne lici na klanje, spaljivanje zivih ljudi itd?
Pritiskali sos dojche markice? Mozda nisi nikada bio tamo. Osim naravno kad si pobedjivao nato.
Pa ja znam neke 'civilizovanije', koji nisu tako pritiskali.
Jebote, ne razumem sebe da divanim sa tako uvrnutim umovima.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
@yetyou
Sta velis pritiskali Shiptari? Sa po 200 do 300 hiljada maraka? Al je to bio 'pritisaaaaak'.
Stavio sam ti akcenat gde shiptari stavljaju.
Uh sto sada ne pritiscu tako? Nesto mi ne lici na klanje, spaljivanje zivih ljudi itd?
Pritiskali sos dojche markice? Mozda nisi nikada bio tamo. Osim naravno kad si pobedjivao nato.
Pa ja znam neke 'civilizovanije', koji nisu tako pritiskali.
Jebote, ne razumem sebe da divanim sa tako uvrnutim umovima.

Мислим да си ти оригиналан лик сероње који је себе убједио да размишља правилно и искрено
поред свега.
хајде мало гуглај па потражи шта су све шипци радили већ од 46 па на овамо па онда можемо
наставити са разглабањем о продаји коју ти толико потенцираш.
Мислиш да сада не нуде паре? Smile
Нуде само не могу да се убаце у оних пар српских енкалава које су преостале.

И у вези побјеђивања над НАТО пактом.
Хвала богу да држава није спала на такве полтроне попут тебе јер би данас Теразијама шетао црњо
са М-16 на рамену,а мени је то већ довољан повод да кажем да нисмо поражени иако то теби
представља напад на фашистичке тековине којих се неуморно држиш.

Не мораш више диванити са уврнутим умовима довољно је да се погледаш у огледало и кажеш:"која
сам ја пичка увлакачка мајку му". Smile
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.0.4
mob
Alcatel 
Đorđe Martinović
Iz Vikipedije, slobodne enciklopedije

Đorđe Martinović (rođen 1928,, umro 6. septembra 2000. u Čitluku kod Kruševca) je bio Srbin sa Kosova i Metohije, koji je 1985. mučen nabijanjem na kolac na čijem je vrhu bila polulitarska staklena flaša. Rukovodstvo komunističke Jugoslavije bilo je ujedinjeno u zataškavanju slučaja koji je, protivno brojnim lekarskim nalazima, obeležen kao samopovređivanje u pokušaju prikrivanja etničkih tenzija u tadašnjoj SAP Kosovo. Zvanična verzija odbačena je sudskom presudom iz 1990, koja nikada nije sprovedena.

Slučaj Đorđa Martinovića, jedan od najšire raspravljanih krivičnih slučajeva u nekadašnjoj Jugoslaviji, postao je metafora stradanja, skrivanja istine i medijskih manipulacija,[1] a galvanizovao je i buduća događanja na Kosovu i u Jugoslaviji.

    Događaj 1 maja 1985. u 13 časova, Đorđe Martinović je presretnut na svojoj njivi i nabijen na kolac, na čijem je vrhu bila polulitarska staklena pivska flaša. Flaša je kroz čmar nabijena u utrobu, dancetom na gore, a na drvo bila nataknuta kroz grlić.[3] Zaustavila se tik pod desnim podrebarnim lukom i, polomljena, ostala u utrobi žrtve.[4][5]

Martinović je smogao snage da se dopelja do puta, odakle je prebačen u prištinsku bolnicu. Hitnu operaciju vađenja flaše vodila su tri hirurga, od kojih su dvojica bili etnički Albanci. Oni su naknadno pozvali trećeg hirurga, Srbina dr Moračića, uplašeni od flaše i srče koju je trebalo izvaditi. Dr Moračić je posle operacije opisao da je prizor koji je zatekao bio „jeziv“.[4]

Prva vest o događaju objavljena je tri dana kasnije, 4. maja 1985. u beogradskoj Politici. Glasila je:[2]
Vikicitati „Službenik Doma JNA u Gnjilanu, Đorđe Martinović, nabijen je na kolac 1. maja na svojoj njivi Jaruga, dva kilometra od Gnjilana. Ovo zlodelo izvršili su šiptarski teroristi.“
(„Politika“)

Da je nad Martinovićem izvršen gnusan zločin nasilja govorilo je i prvo saopštenje vlasti iz Gnjilana, a kasnije potvrdile i mnoge komisije lekara specijalista.[3] O zločinu je pisala cela domaća i strana štampa.[4]
Razvoj slučaja [uredi]

Kako je priča dospela u medije, javnost se uznemirila, a slučaj je počeo postajati simbolom nasilja nad Srbima na Kosovu i srpskog nezadovoljstva i osećaja viktimizovanosti. Suočeno sa pričom u grotesknom nesuglasju sa zvaničnom mantrom o bratstvu i jedinstvu, bojeći se da bi priznanje da je kosovski Srbin sodomizovan u etnički i verski motivisanom zločinu mržnje ojačalo srpski nacionalizam u SFRJ ili čak dovelo do pobune Srba, komunističko rukovodstvo odlučilo je da učini sve da zločin ne bude pripisan etničkim Albancima i da priča dobije drugačiju predstavu u javnosti, kako bi izgledala potpuno iskonstruisanom.[6][4] Prema pisanju Glasa javnosti iz 2000, slučaj je „vodio“ moćni Slovenac Stane Dolanc, savezni sekretar unutrašnjih poslova i šef kontraobaveštajne službe SFRJ.[2][4]

U posetu Martinoviću, koji je još bio u teškom životnom stanju, dolazi njegov pretpostavljeni, pukovnik Novak Ivanović, načelnik Doma JNA u Gnjilanu, i zahteva od njega da prizna da se sam nabio na flašu u homoseksualnom autoerotskom aktu. Ivanović je godinu dana kasnije u ispovesti za časopis Intervju naveo da ga je na ovo naterao izvesni general Stojanović. Nakon ovoga, pukovnik Ivanović dobija prekomandu za Zrenjanin.[2]

Martinović je zatim iz Prištine prevežen na Vojno-medicinsku akademiju u Beogradu, gde je ponovo operisan. Tim od pet lekara koji je predvodio dr Ćeramilac potpisuje dijagnozu kojom se potvrđuje da samopovređivanje ove vrste nije mogućno. Traži se superveštačenje, u kojem medicinski stručnjaci potvrđuju nalaze veštaka. Onda je traženo super-superveštačenje od ljubljanskog akademika Janeza Malčinskog, čiji je zvanični nalaz sadržavao i ocene da je samopovređivanje moguće[6] (po nekim izvorima, i ocene da nije moguće[2]). Za sve to vreme, dok je teško bolesni Martinović ležao na VMA, nastavlja se sa iznuđivanjem priznanja o samopovređivanju, od strane Vukašina Trumpića i Gradimira Popovića iz pravosuđa, i uz prisustvo policije. Tadašnji načelnik VMA, general Vladimir Vojvodić, je odobrio ispitivanje. Njegov zamenik, Srđan Krstinić, kasnije admiral u Armiji Republike Hrvatske, insistirao je da se Martinović izbaci sa VMA.[2]

Đorđa Martinovića potom prebacuju u London, gde ga u bolnici „Sent Džordž“ dva puta operiše proktolog dr Piter Holi. Dr Holi je posle operacije izjavio:[4]
Vikicitati „Isključeno je svako samopovređivanje, zločin sam proučio sa svojim kolegama posle uvida u kompletnu medicinsku dokumentaciju. Nasilje su izvršile najmanje tri osobe.“
({{{2}}})

Dr Piter Holi je nakon ovoga od Janeza Malčinskog dobio pismo preteće sadržine „zato što se meša u unutrašnje stvari Jugoslavije“.[2]

Za zvaničnu Jugoslaviju, zaključak je bio drugačiji. Vlasti su uz drugo saopštenje sa nalazom o „samopovređivanju“, suprotno prvom saopštenju iz Gnjilana, priložili nalaz iz Ljubljane, kao i dobijenu izjavu samog Martinovića.[3] 56-godišnji Đorđe Martinović se, prema zvaničnoj verziji, upustio u homoseksualni akt samozadovoljenja koji je krenuo naopačke. On je neprijatni incident naprosto svalio na albanske separatiste, istovremeno ga iskorštavajući u propagandne svrhe za demonizaciju Albanaca i oslikavanje Srba kao žrtava.[6] Sam Stane Dolanc je zaključio slučaj izjavivši 1987. na Televiziji Ljubljana:
Vikicitati „Slučaj Đorđa Martinovića je završen. Moja policija je utvrdila da se sam povredio i nema sudskog procesa... Đorđe je prvi srpski samuraj koji je nad sobom izvršio harikiri.“
(Stane Dolanc)

Izjavu Dolanca prisutni novinari su propratili smehom.[2][4]

Grupa srpskih intelektualaca i novinara pisala je domaćoj i svetskoj javnosti protest pod naslovom „Istina nabijena na kolac“.[3] Pisac i akademik Dobrica Ćosić molio je za razrešenje slučaja u javnom pismu upućenom admiralu Branku Mamuli i Dušanu Čkrebiću, predsedniku Skupštine Srbije, bez odgovora.[4][2]

Skupština SFR Jugoslavije raspravljala je o „slučaju Đorđa Martinovića“ osam puta bez rezultata. U Skupštini SR Srbije, rasprava je šest puta odlagana, jer su rukovodioci tvrdili da, prema Ustavu SAP Kosovo, Skupština Srbije nema nadležnost nad slučajem.[4] Pokrajinsko rukovodstvo, kojim su dominirali etnički Albanci, podržavalo je tezu o samopovređivanju tokom autoerotskog akta.[5] General Milan Daljević iz Uprave Saveznog sekretarijata za narodnu odbranu, tvrdio je da JNA nema nikakve veze sa slučajem. General Petar Gračanin, koji je na mestu sekretara unutrašnjih poslova zamenio Dolanca, je zahtevao da se predmet Đorđa Martinovića zaključi.[2] Prema pisanju Glasa iz 2000, savezni javni tužilac Miloš Bakić odlikovan je visokim odlikovanjem, između ostalog i zbog načina vođenja istrage u slučaju Đorđa Martinovića.[2]

Njujork tajms je 1986. pisao kako je slučaj 56-godišnjeg seljaka Đorđa Martinovića postao najšire raspravljani krivični slučaj tokom niza godina u Jugoslaviji, opisivan u najsitnijim pojedinostima na televiziji i u štampi.[5]
Epilog [uredi]

Po tužbi Đorđa Martinovića, Drugi opštinski sud u Beogradu doneo je 1990. godine presudu prema kojoj je država proglašena krivom za nanete uvrede i tendenciozno skrivanje istine. Sud je odlučio da je nad Martinovićem izvršeno nasilje, a uzeo je u obzir izjave dr Holija i posebne komisije na čijem čelu je bio dr Vladislav Dodžić. Državi je naloženo da Martinoviću isplati na ime odštete 100.000 nemačkih maraka. Nalaz je sklonjen od javnosti, a odšteta nikada nije isplaćena. Izvršenje presude su, prema Miloradu Bajiću, sprečili savezni sekretar unutrašnjih poslova Petar Gračanin i admiral Branko Mamula, koji su naložili da predmet bude pohranjen u Arhivu SSNO.[1][4]

Martinović je posle pet operacija konačno pod prisilom prodao svoju njivu u Gnjilanu i naselio se u selu Čitluk kraj Kruševca,[4] gde je i preminuo 6. septembra 2000. Iza sebe je ostavio suprugu Jagodinku, tri sina, kćerku i desetoro unučadi.[2] Sva tri sina i dva najstarija unuka bili su mobilisani za vreme NATO bombardovanja SRJ 1999.[4]
Nasleđe [uredi]

Sliku stradanja Đorđa Martinovića ovekovečio je slikar i akademik Mića Popović u svojoj slici 1. maj 1985 (Raspeće Đorđa Martinovića), koja ga prikazuje u jasnoj paraleli sa raspećem Isusa Hrista, pod budnim okom policije.[3][6]

O zločinu su snimljena i dva dokumentarna filma, Strah od istine i Optužujemo, režisera Milorada Bajića, koji su snimani svugde gde se kretao povređeni Martinović.[4] Filmovi su prikazani, jedini put za dugo vremena, 1986. na festivalu dokumentarnog filma u Domu sindikata u Beogradu.[7] Emitovanje ovih filmova na Radio-televiziji Srbije odbili su potom redom svi generalni direktori ove kuće: Dušan Mitević, Ratomir Vico, Milorad Vučelić, Dragoljub Milanović, Aleksandar Crkvenjakov i Aleksandar Tijanić. Emitovanje na BK televiziji odbila je njihov glavni urednik Bojana Lekić.[4] Bajić je nekoliko puta pozivan da donese filmove, ali je emitovanje svaki put otkazivano u poslednji čas.[1] Ovo nisu jedini filmovi ovog autora koje RTS ne želi da emituje.[8] Objavljivanje filmova na nacionalnoj televiziji zahtevali su 2006. u otvorenom pismu predsedniku Tadiću i predsedniku Vlade dr Koštunici, 350 studenata-članova Parlamenta Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu, Mladen Mrkalj, prof. dr Zoran Krivokapić, jedan od Martinovićevih lekara, sam Bajić, te prof. dr Svetislav Nikić, šef Neuropsihijatrijske klinike VMA.[9] Bajić je povodom slučaja Martinović nekadašnjem predsedniku Slobodanu Miloševiću pisao svakog 1. maja, ukupno 11 pisama, na koja nije odgovoreno. On tvrdi da je tiraž tri knjige, koje su napisane o slučaju, otkupila uglavnom UDB.[4][1]

Glas javnosti ocenio je da je vest o događaju bila inicijalna kapisla za mnoga potonja zbivanja na Kosmetu i u Jugoslaviji pa, na neki način, i čuvene Osme sednice CK SKS godinu i po dana kasnije.[2] Slučaj je, kao simbol i metafora četiri puta pomenut i na suđenju Slobodanu Miloševiću pred Haškim tribunalom.[4]

Književnica Svetlana Velmar-Janković je podsetila na slučaj Đorđa Martinovića u svom autorskom članku u Večernjim novostima povodom jednostranog proglašenja nezavisnosti Kosova i Metohije u februaru 2008. Prema njenoj oceni je „slučaj“ Martinovića, „kako se taj događaj tada, pre gotovo trideset godina, nazivao, otvorio sve buduće slučajeve srpskog mučeništva i stradanja“.[10] I vladika Atanasije Jeftić pisao je kako je „ovaj napaćeni čovek... živo oličenje stanja i stradanja srpskog naroda na Kosovu, od okupacije 1941. do ove nove okupacije oko Savindana 1990“.[11]

Slučaj Đorđa Martinovića podigao je, zbog svoje prirode, jugoslovensku javnost na noge, ali ovo je bio samo jedan od nebrojenih slučajeva nasilja nad nealbancima na Kosovu 1980-tih.[3] Nezadovoljstvo ovakvim razvojem događaja i odnosom srpskih komunista, i rešenja koja je u svom političkom programu ponudio Slobodan Milošević, igrala su presudnu ulogu u njegovom vrtoglavnom usponu na vlast. Vidi i članak Niko ne sme da vas bije!.




Sem maraka bilo je i drugih pogodnosti za Srbe, kao na primer kolac. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2485
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
@yetyou
Sta velis pritiskali Shiptari? Sa po 200 do 300 hiljada maraka? Al je to bio 'pritisaaaaak'.
Stavio sam ti akcenat gde shiptari stavljaju.
Uh sto sada ne pritiscu tako? Nesto mi ne lici na klanje, spaljivanje zivih ljudi itd?
Pritiskali sos dojche markice? Mozda nisi nikada bio tamo. Osim naravno kad si pobedjivao nato.
Pa ja znam neke 'civilizovanije', koji nisu tako pritiskali.
Jebote, ne razumem sebe da divanim sa tako uvrnutim umovima.

Мислим да си ти оригиналан лик сероње који је себе убједио да размишља правилно и искрено
поред свега.
хајде мало гуглај па потражи шта су све шипци радили већ од 46 па на овамо па онда можемо
наставити са разглабањем о продаји коју ти толико потенцираш.
Мислиш да сада не нуде паре? Smile
Нуде само не могу да се убаце у оних пар српских енкалава које су преостале.

И у вези побјеђивања над НАТО пактом.
Хвала богу да држава није спала на такве полтроне попут тебе јер би данас Теразијама шетао црњо
са М-16 на рамену,а мени је то већ довољан повод да кажем да нисмо поражени иако то теби
представља напад на фашистичке тековине којих се неуморно држиш.

Не мораш више диванити са уврнутим умовима довољно је да се погледаш у огледало и кажеш:"која
сам ја пичка увлакачка мајку му". Smile

Kako si ovo lepo rekao  Smile

Stvarno je picka nevidjena ...   Smile ..
IP sačuvana
social share
Slaba Engleska - jaka Srbija !

Jaka Rusija - jaka Srbija !

Volimo Francusku , kao sto je ona volela nas !

Nemce moramo naterati da klece !

Najsladje se smije onaj koji prvi puca !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Nokia 6230
Pa to si onda trebao da reagujes. Ako hoces da ti kazem ja kako su reagovali u slucaju Martinovic, nasi ne tudji doktori su kvalifikovali kao samopovredjivanje.
Onda je nas jedan profesor molio engleske kolege da to procene a englezi su rekli da je bio povredjen od drugih.
Ali je slucaj vec bio stavljen ad akta.Necu ime profesora da pominjem, jer bi i danas mogao da ima problema. Onda je komiteja odlucivala, a to sto ste vi heroji posle bitke, jhajde onda da djuture resimi sve.
Imamo Lepog_Boru, sa faksa, pa da krenu Rusi i mi zajendo na Turke da ih sve bacimo u krecane majke im ga kako su nam se napili krvi na Kosovu.
Mislim da je to lakse casnije bolje.
Bre belosvetska ste goveda. Pa to smo mi radili svojom rukom.To je bila politika. na deset kuca jedan Martinovic. Ubili onoj zeni (secam se zvala se Danica)sina na pragu kuce, pred majkom posto su mu prethodno ubili oca, pa je komiteja rekla: nemojte vise tako, nije lepo. Pa opet sto kuca, pa jedno unistenje useva.
Sta tu nije jasno? Pitaj se kako si reagovao: Draza Markovic, Nikola Ljubicic. Klicao im narod: Draza-Nikola. Smile Smile Smile
Oni su ti bili na funkcijama u to vreme.
Sad ce Milosevicev isprdak da stiti americke indijance.
Halo bre, sta na tom faksu predaju? Smile Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 22. Mar 2010, 15:04:07 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 11 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 20:49:09
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.