Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: USA F-15 Vs Serbian Mig 29 dog fight 1999 over Bosnia  (Pročitano 21090 puta)
12. Jan 2006, 21:32:23
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
Samsung S7

Evo tuznog linka...... Smile

http://www.flight-level.com/dogfight/dirk.html








Evo ga audio sniman u toku borbe

http://www.flight-level.com/dogfight/splash.mp3




Slava mu
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
inache taj  audio snimak nije autentichan
shto se odavno zna ... uostalom ko preshlusha
videce i sam da nije realistichan (upotreba raketa i sl)

nashi avioni su bili oboreni zato shto im nije
radio RWR i bila je glupost uopshte im dozvoliti
da polete u takvom stanju .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
Samsung S7
Citat
nashi avioni su bili oboreni zato shto im nije
radio RWR i bila je glupost uopshte im dozvoliti
da polete u takvom stanju .

Ok je to za radar ,ali im je radio EOS......stim da to ne menja stvari jer su bili poprilicno lose naoruzani.
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Shit happens, rama rama.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4233
Zastava Slovenia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
Nokia 
ipak su bili bolji...... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
mob
LG Nexus 5
Slagali su samo za avion, posto mig 29 i f 15 ne spadaju u avione iste klase. F 15 nije namenjen za dogfight, da se desio blizak kontakt ova dva aviona, govorim o razdaljini manjoj od 5-6 km, mig 29 bi ga opusteno oprao, jer je daleko okretniji i u manevrima sposobniji nego F 15. Ko zna ko ga je oborio, tj. koji avion. Izuzetno dobro sam upoznat o formacijama "plavih" aviona u vreme agresije 1999. Nijedan nas avion nije bio ni 80% spreman za let. Nasi piloti, blago receno, nisu bili normalni ali mogu da garantujem da su ljudi bili nevidjeno hrabri, to nikada u zivotu nisam video......Ljudi su jedva cekali da polete. Mig 29 je bio keva naspram migova 21 koji su takodje leteli. Znam dosta njih licno, to su stvarno extra likovi. Jel, krenuti u fight, a da unapred znas da si najverovatnije izgubio i da te nije briga za to.......ostavilo me je tada bez teksta, a i sada im se divim.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


od juče mi se život promenio za 360 stepeni

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10121
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
Samsung 
@ Crowz
da, to su pravi junaci, polete a jedino na šta mogu da se oslone je pogled kroz prozorčiće
IP sačuvana
social share
Ne radim brzo, al' zato radim nekvalitetno                         
Život nas uči su ljudi mnogo manje rđavi nego što se misli, ali i da su mnogo gluplji nego što je moguće i uobraziti.
Pravopis srpskog jezika
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 40
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
Nato je dobio  ovu vazdusnu borbu zahvaljujuci najpre elektronskom ometanju. Malo podataka ima o tome. Ako neko zna nesto vise neka napise.
I ovo:
"Captain Hwang became the first pilot in combat aviation history to single-handedly and simultaneously destroy two enemy aircraft during a single intercept using radar-guided missiles. In recognition to his achievement, he was awarded the Mackay Trophy on September 14th, 2001 in Washington, D.C."
« Poslednja izmena: 13. Jan 2006, 13:54:48 od BaronKG »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
Samsung S7
Citat
Nato je dobio  ovu vazdusnu borbu zahvaljujuci najpre elektronskom ometanju. Malo podataka ima o tome. Ako neko zna nesto vise neka napise.

Ma nije samo ometanje u pitanju ljudi,postoji tu i logistika napada koja je u vazdusnim borbama presudna.Objasnjeno je da pri susretu nasih i NATO aviona mi smo bili slepi.E sad nije to samo radi neispravnosti radara,vec celokupnog naseg sistema u to vreme.Drugo mig29 ima toliko slab radar da je bolje da koristi ECM nego njega jer ga samo otkriva(govorim o nasoj verziji MIG29A).Druga stvar mig29 nije "Lovac presretac" ,on ima toliko goriva da moze da poleti,odleti par stotina kilometara ,opali rakete i nazad na tocenje......dok kod americkih je druga prica.Mig prevashodno sluzi za odbranu aerodroma,pratnji (u talasima) nekog drugog avina itd.Mi nemamo sposobne avione radi postizanja prevlasti na nebu.To su avioni tipova Su,F-15,16,18 ,Mirage 2000 Mig 25 ......oni imaju rezervoare po 10 tona i imaju odradjnu balistiku kako za napad ,tako i za odbranu.Ovo sto su uradili nasi piloti je herojski cin,a sto je uradila vrhovna komanda koja ih je poslala na to nebo tako slepe i nenaoruzane .....e to su kreteni.

Back on topic.
Na audio se cuje komunikacija izmedju AWAksa i pilota F-15 .....znaci da je pilot 15 ce bio u tolikoj prednosti da je mogao da opali aktivnu raketu AIM 120 samo u smeru zracenja sa radara ,ja garantujem da bi nas mig bio oboren........tako da je ta borba unapred vec bila odredjena.Zao mi je sto je poginuo nas pilot za dzab ,dzabe ....ali kakve su nam vlasti bile,vrhovna komanda,i kompletan oficirski kadar....dobro da smo i ovako prosli.
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
mob
LG Nexus 5
@ Crowz
da, to su pravi junaci, polete a jedino na šta mogu da se oslone je pogled kroz prozorčiće


Da li je ovo sarkazam, ne znam, samo znam dosta nasih pilota i znam ko su i kakvi su ljudi, a da pocnem nesto da pricam o akcijama koje su imali, rekli biste da sam lud ili da sam neki debeli general koji voli Staljina........nebitno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Kolko ja znam njih su gadjali sa zemlje raketama tipa... ajd sad Rapir ili Roland i to je najverovatnije uzrok obaranja. Cak sta vise pogodjen je u Srbiji ali je zbog inercije i brzine odleteo i pao cak u Bosnu.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.