Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 23:54:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: *** Uputstvo za budjenje ***  (Pročitano 14331 puta)
27. Dec 2007, 18:55:56
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 381
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N70
Dragi prijatelju ,

Ti koji citas ovu poruku.Ovo sto sada citas su moje misli pretocene u ova slova u ovaj tekst.Znaci trenutno komuniciramo ti i ja nase misli.Nema Zike ,Pere,nema Dravina i nema Boga.Samo ti i ja.Drag si mi kao i svako ljudsko bice i ne zelim da te izgubim.Ne tvoje telo, vec tebe kao misaonu imenicu.Tvoj razum.Ne zelim biti sam kao sto ni ti ne zelis da budes sam.
    Da, tebi se obracam.Zato te zovem.Znam da tvoje misli prate moje a izmedju mene i tebe je sada strah.Moje misli su strane za tebe i u tebi se polako javlja tvoj prijatelj ,tvoj verni prijatelj strah.Znam za njega jer sam ga i ja upoznao.On ce polako nestati kada bude na snagu stupio tvoj razum.Ne plasi se, podsecam te ti treba da verujes samom sebi ne meni. Zapamti, strah se jedino plasi razuma.:)Na zalost moram da ti kazem da se ja i ti trenutno razumemo do ove recenice, ali od sada se pripremi da se polako suocis sa svojim strahom.Icicemo korak po korak,ja cu sve vreme biti uz tebe tako da neces biti sam.Jer sam i samo prosao kroz to.Ohrabricu te tako sto cu ti reci da na ovom svetu ima puno ljudi koji su prosli kroz to.Svi smo rodjeni budni.
    Ali neki od nas su u medjuvremenu uspavani.Neko je zeleo da ljudi budu uspavani.Neka te ne plasi to "neko" to "neko"su ljudi ljudska bica.Nepostoje druga.:)Tako da strah koji osecas mozda sada je ljudski i plasi se necega sto nije ljudsko.Strano,ne poznato.Nemas cega da se plasis jer do sada si se uverio da jos nisi nikada video nesto sto nije ljudsko.Tako je.Medjutim taj covek "uplasen covek" u cije misli si ti to uvoga trenutka verovao.Je samo covek i on se plasi bas kao ja i ti.Ali razlika izmedju mene i tebe i njega je u tome sto on nije umeo da se suoci sa tim te je svoj strah ,ogroman strah morao da ublazi i pobegne od njega tako sto je izmislio boga.Bog nije nista drugo nego rec koja je izmisljena da bi ljudi verovali da neko o njima brine i da se ne bi plasili.Ustvari klin se klinom izbija.:)Ako se plasis necega sto nije ljudsko( jer jedino nesto sto nije ljudsko tebe plasi), strah jedino moze da pobedi takodje nesto sto nije ljudsko a sta je to ?:)Tako da prijatelju moj, sada znas na cemu se religija zasniva.Na tvom strahu od ne ljudskih stvari a racva se na razne nase druge strahove..Smiley
    Onog trenutka kada ovo shvatis tvoj strah polako ne staje jer razum i znanje pobedjuje strah.Znanje je moc.Neko se ovo setio pre mene i tebe.I sada poseduje moc.:)On je otisao mnogo dalje od mene i tebe.I sada moze da upravlja nama pomocu nasih strahova :)Ti si do ovoga trenutka bio hipnotisan svojim strahom ,bezao si da se suocis sa njim a sada vidis koliko ti je malo trebalo i da zapravo nemas cega da se bojis sem samog straha :)Kada slepac progleda daleko vidi:)Knjiga strahova ili biblija je tu da ne bi mradao sa mrtve tacke da bi te drzao u jednom mestu.U jedno ti si poslusan i pratis uputstva i ze te knjige.Ti vise ne mozes da mrdnes misli su ti paralizovane , a sta je ono sto paralizuje coveka ,strah.(Ukipio se od straha.)Tako da te zovem da se trgnes znam da si hrabar i znam da ti to mozes.Pobedi svoj strah pridruzi se razumu koji te zove, kojeg si toliko dugo drzao u tamnici.
    Oslobodi ga i pocni da mislis.Ti i on cete postati neunistivi.Niko vise nikada nece moci da te zarobi u nikakve sekte i religije.Mislis dakle postojis.Oslobodi se straha.Pocni da mislis.Nisi sam, ja te zovem.Znam da to mozes.Cekam te sa druge strane zatvorske ograde.Sloboda je beskonacna.Sa ove strane ograde nemas cega da se plasis.Sve je ljudsko i niko ti ne govori u sta da verujes.
   Tako mozes da prepoznas pravog prijatelja.On ti nece reci veruj meni.On ce ti reci "veruj sebi i svom razumu"Cekam te".Napravi taj jedan korak preskoci ogradu od straha ,pobedi je razumom ,ucini da ona nestane.Oseti slobodu.Oslobodi se granica koje ti je neko postavio.Zeleci da doveka stojis u mesu ,paralizovam strahom.Kreni napred ti si slobodan i niko nema pravo da te porobljava da ti govori u sta da verujes.Ti si hrabar i ne plasis se tudjih strahova.Dosta je bilo.Zivot u ovom telu je kratak.....

Pocni da zivis...pocni da mislis...znam da me r a z u m es.Cekamo te sa druge strane ograde koju ti je neko postavio...za nas sa ove strane nema granica



IP sačuvana
social share
Ne pitaj me zasto,zapitaj se zasto.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone SE 2020
Borislav Pekic ~ "Vreme cuda"  Smile
« Poslednja izmena: 27. Dec 2007, 19:15:16 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 381
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N70
Nema Zike ,Nema Pere ,Nema Borisa samo tvoje misli i moje.Izgleda da ne r a z u m es.
IP sačuvana
social share
Ne pitaj me zasto,zapitaj se zasto.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone SE 2020
Da li to znaci da nikada nisi citao Pekica? Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 381
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N70
Ne, nisam... procitao.Cak ne znam da li sam u zivotu procitao 3 i po knjige.Ako su knjige merilo pameti ,priznajem ja sam najgluplji covek...
IP sačuvana
social share
Ne pitaj me zasto,zapitaj se zasto.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Sony xperia
 Smile Smile Smile  Ovo moze biti interesting.  Smile Smile Rimsko pravo protiv Filozofije.  Smile Smile Nesto njusim, da se filozofiji ne pise dobro.  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 381
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N70
Ane a da probas da ti citas svoje knjige :)Ne Zikine i Perine i ne Bibliju da zelis da napise knjigu a da koristis izvire svog razuma sta ces napisati ?Smiley
IP sačuvana
social share
Ne pitaj me zasto,zapitaj se zasto.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Ово ће да буде занимљиво. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone SE 2020
Ne, nisam... procitao.Cak ne znam da li sam u zivotu procitao 3 i po knjige.Ako su knjige merilo pameti ,priznajem ja sam najgluplji covek...

Vidis... mnogo si izgubio...
Pekic je sigurno najveci srpski pisac 20. veka...
Njegove knjige su ispunjene elitizmom, intelektualizmom, filsofijom i humanizmom kojima ti tezis...
Borislav Pekic je bio najbritkiji um srpske postmoderne..
Njegove knjige mogu i ne mogu svi da citaj...
U navedenoj knjizi, Pekic prati poslednje dane Josue ben Josifa i njegovog najvernijeg druga Jude Iskarijatskog...  
Izmedju ostalog... pokrivena su i cuda koja je Isus Hrist cinio (zato se knjiga i zove "Vreme cuda"), pa i ono u kome slepcu od rodjenja podaruje vid...
Elem... da ne duzim i da ne kasapim tu divnu knjigu... prica prati tog slepca koji je citav zivot mastao o divnom svetu, a zatekao cemer i jad... na kraju kopa svoje oci jer ne zeli to da gleda...
Pouka je stara izreka... pazi ono sto zelis... mozda se i ostvari...

Tako da... cak i ako progledas... ne znaci nuzno da ces sve znati i da ce ti se to dopasti... ili da je to jedina i prava istina Smile

I da... procitaj Pekica... ne boli...  Smile

Ane a da probas da ti citas svoje knjige :)Ne Zikine i Perine i ne Bibliju da zelis da napise knjigu a da koristis izvire svog razuma sta ces napisati ?Smiley

A, ja sam ti upravo napisala da ti recikliras ideju koja postoji od pocetka sveta....
Danas se to zove New Age Smiley
« Poslednja izmena: 27. Dec 2007, 19:44:42 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 381
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N70
Izgubio sam ja mnogo sto sta....nemam toliko vremena da citam sve sto mi padne pod ruke....

Citam ono sto me interesuje a polako me interesuje sve vise stvari.Tako da se sada sve vise bavim "procesljavanjem"knjiga nego citanjem.Tezim da izvadim krajnju poruku iz knjige kao iz ljudi.

Ja pricam o  r a z u m u.Razum nema oci tako da recenica koju sam upotrebio znaci sledece.Kada razum progleda daleko vidi.Kada shvatis da imas mozak pocinjes da mislis.

Ako je ovo bila krajnja poruka :

Tako da... cak i ako progledas... ne znaci nuzno da ces sve znati i da ce ti se to dopasti... ili da je to jedina i prava istina

Nije cilj da ti se dopadne ili ne dopadne to sto shvatis.Vec da ti se dopadne to sto si konacno progledao "Shvatio" ,brobudio se spoznaoi citav jedan novi svet koji si sve vreme ignorisao.

JEDNA JE ISTINA DA IMA BEZBROJ ISTINA!




Tako da sada pokusvam da shvatim koju porku ti zelis da mi prenes ,pusti knjige i autore.Sta ti to meni zaista zelis da kazes.?Smiley

a sto se tice knjige i knjiga upravo si shvatila na koji nacin ih citam ,uprovao sam je procitao,ti si mi rekla njen sadrzaj.

Izmedju ostalog... pokrivena su i cuda koja je Isus Hrist cinio (zato se knjiga i zove "Vreme cuda"), pa i ono u kome slepcu od rodjenja podaruje vid...

Kada cujem rec Isus - cuda, bogovi ja je citam kodovano ili ti u prevodu (zele da te zarobobe i ogranice tvoje misli)tako da izbegavam da citam knjige ljudi koji su i sami hipnotisani Smiley)

pozdrav ,hvala sto postojis i tezis jednoj istini -razumu.Smiley

Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ne pitaj me zasto,zapitaj se zasto.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 23:54:38
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.