Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 04:23:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Upitnik za devojke  (Pročitano 5565 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.11
Upravo. Zato nijedna anketa nije 100% pouzdana kada je rec o rezultatima i upravo iz tog razloga se ne daju ocigledna pitanja tipa

Veze na jedno veče imam:
veoma često (jednom nedeljno) 
često (svakog meseca) 
povremeno (na nekoliko meseci) 
retko (u posebnim prilikama) 
nemam ih uopste (nije mi se nikada desilo)

Gde se pretpostavlja da ce vecina kazati da ih ima retko cak i da ih ima makar jednom nedeljno.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.112
mob
Nokia krntija
Nema to nikakve veze sa anonimnošću već sa slikom koju imamo o samima sebi pred sobom, a daleko od toga da ta ''boljka'' pogađa samo ženski rod.  Smile

Pa znam, tu poentu sam i gađao.  Smile

I pored toga što je anketa anonimna i što niko ne može da sazna ko je kako odgovorio na pitanje, ljudi lažu, što mi je naprosto urnebesno.  Smile
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.112
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa, neka pitanja su poprilicno funky... npr.

Kod mene veće šanse imaju momci koji
žele da saznaju više o meni 
umeju da me nasmeju i daju kompliment 
su fizički atraktivni (izgled mi je najbitniji) 
su inteligentni i obrazovani 
su izrazito dominantni i seksualni 
su 'šmekeri' (imaju novca, kola itd)   

ili

Sex upražnjavam
kada imam potrebu za njim (nije bitno sa kim) 
kada me osoba izrazito privuče (fizički) 
kada me osoba izrazito privuče (emocijonalno) 
kada sam u vezi 
kada sam u dužoj vezi   
ne upražnjavam sex već vodim ljubav 


U oba slucaja nedostaje odgovor - sve Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 15
OS
Mac OS X v: 10.5
Browser
Mozilla Firefox 3.5.19
Ok, misilim da gledate stvar iz pogrešnog ugla.

Ovaj uptinik je takav kakav jeste upravo iz razloga da bi se saznale te ''laži''
''Prave'' odgovore na većinu pitanja sam ja već znao, tako da mi je mnogo važnije bilo da saznam kakve su to laži kojima se konktretno devojke u Srbiji koriste.
Ne može mi niko reći da kultura i društvo nemaju uticaja na formiranje onog što jeste i što nije moralno i ispravno za jednu osobu.
Zamislite situaciju gde roditelji govore detetu da ne treba da razgovora sa nepoznatom osobom, a onda zamislite suprotnu situaciju. Razlika je očigledna. Ono što društvo, mediji, roditelji usade u nas imaće ogromnog uticaja na naš život. Recimo ako jedno društvo propagira poligamiju, a drugo ne. Super ego je mesto (deo ličnosti) gde se krije većina kočnica koja nas odvraćaju od određenih akcija i ponašanja iz razloga što te akcije ili vrste ponašanja nisu moralne/ispravne ili šta već. Mi možemo želeti određenu stvar ali ne možemo tu stvar tek tako dobiti, već moramo u skladu sa principima realnosti, društva i zakona koje vladaju u njima da je ostvarujemo.

Ako biste isti upitnik dali devojkama iz Australije, Indije, Irana ili Švedske odgovori bi svakako bili drugačiji.
Pitajte neku osobu šta misli o Britankama? Pitajte neku osobu kako se generalno devojke ponašaju na moru?

Anea je iznela zanimljivo opažanje vezano za 2 pitanja. Pitanja su namerno napravljena tako da se osoba mora odlučiti za jedan odgovor. Koji odgovor će dati? Najverovatnije onaj za koji se njen ego i super ego odluče kao najprihvatljivijim. Bez obzira što se već zna šta devojke generalno žele od muškaraca.

Evo poente. Ako znamo da devojke zaista izlaze u klub da bi našle dečka, ali tvrde da izlaze da bi se dobro provele sa društvom... kako onda prići devojci?
Tako što ćemo prići toj devojci indirektno, bez očiglednog interesa, prijateljski ili ćemo toj devojci prići direktno, sa komplimentom i očiglednim interesom? Sad zamiliste istu situaciji sa devojkom koja sedi sama i sa devojkom koja je u društvu još 2 drugarice... Zanimljivo, zar ne?
Ako znamo da devojke zaista žele da u muškarcu vide snažnu, samouvernu osobu, koja je može zaštiti, mi ćemo to uraditi, ali ne očigledno, već podsvesno, kroz položaj tela, gestikulaciju, socijalizaciju sa drugim osobama itd. Neki muškarci to rade svesno, drugi podsvesno a treći uopšte ne rade i verovatno imaju malo uspeha sa ženama.

Zanimljivo je da velika većina devojaka odgovorila da u muškarcu traže inteligenciju i obrazovanost. Sad zamislite osobu koja svo vreme pokušava da impresionira devojku tako što demonstrira te osobine. Da li će se devojka ''zagrejati za njega''? Verovatno ne. Koje kvalitete je devojka pokazala osim svog fizičkog izgleda?

Sve u svemu, mogao bih da pišem satima na tu temu, ali poenta je da su super ego i ''id'' (tamo gde se nalaze oni osnovni nagoni) u konstantnom konfliktu. Kod jedne osobe super ego može biti dominantiji nego kod druge... ali je činjenica da određena društva formiraju određene vrednosti.
Mene je ova tema zainteresovala kada sam se vratio u Srbiju i shvatio koliko dve kulture mogu da se razlikuju po datom pitanju, kako određene ''fore'' mogu da funkcionišu tamo ali ne i ovde, kako se ponašanje devojaka u određenim situacijama a i generalno drastično menja u zavisnosti od toga koje su nacionalnosti.
Ovim upitnikom ste dobili delimični uvid u one norme koje se formiraju kod nas. Iskoritsti te ih... (ovde mislim na muškarce).
Naravno, nije sve tako crno-belo i jednostavno... ali imajte u obziru, da iako devojku možda privlačite sa aspekta njenog ''id''-a (primarnih nagona) ali se u isto vreme ne uklapate u ''sliku'' i realnost njenog super ega možete to da bacite u vodu... Devojke su poput igre asocijacija u Slagalici, što više znanja imate o njima, brže ćete dolaziti do odgovora svake kolone, a na kraju i konačnog cilja ...

Razmislite malo o tome  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 5.0
''Prave'' odgovore na većinu pitanja sam ja već znao, tako da mi je mnogo važnije bilo da saznam kakve su to laži kojima se konktretno devojke u Srbiji koriste.
Smile Ti ne možeš da znaš ''prave'' odgovore, iz prostog razloga što ''pravi'' odgovori u ovom slučaju ne postoje. Wink

Laganje i socijalna poželjnost se u testovima mere i kontrolišu složenim psihometrijskim postupcima, a tvoja anketa sasvim sigurno u sebi ne sadrži nijednu takvu skalu. Tvoja anketa je mogla da posluži samo za vađenje određenih proseka, tačnije za zbrajanje odgovora sa najvećom učestalošću, što je najjednostavnija statistička metoda koja postoji. Sasvim sigurno na ovome nisi radio faktorsku, kanoničku ili diskriminativnu analizu.  Smile

Super ego je mesto (deo ličnosti) gde se krije većina kočnica koja nas odvraćaju od određenih akcija i ponašanja iz razloga što te akcije ili vrste ponašanja nisu moralne/ispravne ili šta već. Mi možemo želeti određenu stvar ali ne možemo tu stvar tek tako dobiti, već moramo u skladu sa principima realnosti, društva i zakona koje vladaju u njima da je ostvarujemo.
Lepo objašnjeno psihoanalitičkom terminologijom, samo što je ovo što si opširnije opisao ipak Ego (u kom vlada princip realnosti), dok je Super-ego introjekcija savesti nametnuta od strane vaspitanja i društva (u kom vlada princip zadovoljstva, ali dijametralno suprotan od onoga koji vlada u Idu, pa se još i naziva princip moralnosti).

Ako biste isti upitnik dali devojkama iz Australije, Indije, Irana ili Švedske odgovori bi svakako bili drugačiji.
Mislim da bi se MOŽDA odgovori razlikovali u Indiji i Iranu, a u ostalim zemljama bi bili slični kao ovi dobijeni ovde.

Ovim upitnikom ste dobili delimični uvid u one norme koje se formiraju kod nas.
Nismo, jebi ga, to je ipak malo teže nego što se možda na prvi pogled čini.

~~~

Elem, super je što si tako radoznao i što sprovodiš istraživanja za svoju dušu, pa makar i u svrhe toga kako da najlakše odvojiš ribu.  Smile (Što meni opet jeste malo LAME  Smile, ali nisam ja s ove planete, ne brini, nisam reprezentativna).

Ali, evo nekoliko stvari:
prvo, za istraživanje ti treba teorijski okvir. Ti ovde navodiš neke psihoanalitičke termine, ali oni baš nemaju mnogo veze sa tim što si ti merio. Malo si spajao babe i žabe, ali avaj, ako si dobio odgovore koje si tražio, super.  Smile Pored toga, nemaš nikakve hipoteze, diskusiju rezultata, ništa. A to sve je ključno da bi nam pokazao kako stoje stvari u ovom... istraživanju.  Smile

Drugo, statističke metode koje se koriste u pravim, ne laičkim istraživanjima su daleko komplikovanije... Reč je o određenim matematičko-statističkim modelima koji nisu nimalo jednostavni. Prosto zbrajanje frekvencije odgovora ne daje nikakve relevantne rezultate samo po sebi, a imaš i jako mali i nereprezentativan uzorak.

I tu dolazimo do treće ključne stvari - uzorka. Ako ti je 10 žena na netu popunilo upitnik, to je baš nekoliko svetlosnih godina daleko od bilo kakve reprezentativnosti ili istine za kojom traga svaki istraživač. Korisnici interneta su inače i dobar i loš uzorak: dobar jer su lako dostupni, a loš jer je populacija koja koristi internet već samim tim populacija za sebe. Moj predlog (a ja sam ti uvaženi član istraživačkog tima za proučavanje psihologije interneta pri Društvu psihologa Srbije... bitch, please Smile  Smile ) je da se upitnici dele samo preko interneta ako je baš taj internet predmet istraživanja. U suprotnom to nije dobar uzorak i svi zaključci dobijeni iz takvog istraživanja nisu validni.

'Ajd, živ bio. Wink
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.112
mob
HTC Wildfire S
U jbt.   Smile
Ovo kao ono "Kako prići devojci" (take 256987)... ali.. whole new level.  Smile

Evoluiraju.  Smile



Citat
Ovim upitnikom ste dobili delimični uvid u one norme koje se formiraju kod nas.

Zapravo. Nismo dobili ništa.  Smile

Sem potencijalno uspešnog prilaska u klubu:

Slušaj vamo, ja sam skapirao kako ti radi ego, super mega giga ego i id. 'Nači nemoj mi se praviš bezveze kad imam sve anketirano i dokumentovano. Evo mi ga ovde na flešu.
I ne. To nije seksualna metafora za penis.


 Smile
« Poslednja izmena: 11. Jul 2011, 23:21:44 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.112
mob
Nokia 
Mene samo zanima gde je opcija u anketi ''Ne izlazim u klubove''  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.112
mob
Nokia krntija
Ma tu je, pod spojlerom.
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 15
OS
Mac OS X v: 10.5
Browser
Mozilla Firefox 3.5.19
@Bambina
Al' me pokopa   Smile

Slažem se sa nekim stvarima koje si iznela ali ne i sa svim.
Za izradu upitnika, da. Za činjenicu da je deo upitnika sproveden na internetu takođe.

Da, opisao sam Ego u onoj rečenici koju se istakla crvenom bojom, ali svesno nisam pomenuo da se radi o Egu jer nisam dodatno hteo da zbunim one kojima je terminologija nepoznata... a i iskreno, u ovom kontekstu, nije toliko bitno da li je to ''Ego'' ili nešto drugo, već je bitan princip koji stoji iza njega. (Nije bitan label u prevodu). Meni se lično Frojd sa svojim strukturom ličnosti savršeno uklopio u priču.

Za tačne odgovore se ne slažem sa tobom. Ne znamo šta žene žele? Ne znaju oni koji ne traže dovoljno duboko i oni koji nemaju hrabrosti da priznaju da je u suštini sve tako prosto i jednostavno.  Smile
Uvek je lakše naći krivca za svoj neuspeh nego zapravo nešto uraditi po tom pitanju i shvatiti da nije sramota priznati da ste u određenoj veštini loši. (Znam, zato što sam i sam bio takav).
Na tom polju već postoji mnoooooogo materije, sigurno ih nećeš naći u Rotovim knjigama ili na predavinjama psihologije u srednjoj školi i sigurno ih nećeš naći u Srbiji ili na srpskom jeziku... još smo mi nerazvijeni i zaostali po tom pitanju i kod nas vladaju određeni stereotipi i predrasude. (što je poslednjih par komentara na temu dokazalo)
Veruj mi da se devojke iz Australije u mnogome razlikuju od devojaka u Srbiji (bio, radio, proverio). 2 godine iskustva mi je definitvno vrednije nego bilo koje MOŽDA.

Mislim, neću da se raspravljam, i neću da se dokazujem jer nema poente.
Ne osporavam tvoje znanje, niti struku, niti kompetentnost.
Vidim da si uvaženi psiholog i cenim to.
Ali definitvno osporavam tvoj stav.

Kapiram da želiš da osporiš validnost ovog upitnika, i to ti ne osporavam.
Da je upitnik odrađen krš, jeste. Neka ga shvati kako ko hoće.
Iznela si svoje mišljene (koje je stručno za razliku od mog) a neka ostali donesu sopstveni zaključak.
Meni je ovaj upitnik poslužio kao potvrda na ono što sam nailazio u klubovima, na javnim mestima itd
Jedino što me je iznerviralo u tvom izglaganju jeste što osećam da imaš neki skriveni motiv (činjenica da si rekla da je sve to LAME).

Ali isto tako ne možeš da me ubediš, da iz sopstvenog iskustva i iskustva drugih (psiholog si pa valjda znaš o kojim metodama govorim, i nema potrebe da se prozivamo i krijemo iza termina)
ne možemo da izvučemo validne zaključke samo zato što psiholog to nije potvrdio ili zato što psiholog nije izveo eksperiment.
Ako 100 različitih osoba primeni iste metode i određeni šabloni ponašanja/reakcija se iznova i izvnova javljaju... znaš već o čemu govorim.

Što se mene tiče obrište i celu temu ako hoćete.
Evo, javno kažem da je sve što sam rekao bullshit, i da upitnik nije validan
Lljudi, nemojte ništa od onoga što sam rekao ozbiljno da shvatite!
Nema potrebe da se nadovezujete... da dižete odbrambene štitove i potvrđujete tako što ćete baciti neki sarkastičan komentar.
Jednostavno nisam hteo da ispadnem lame i da ne objavim rezultate...

Poz
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.11
Citat
Slušaj vamo, ja sam skapirao kako ti radi ego, super mega giga ego i id. 'Nači nemoj mi se praviš bezveze kad imam sve anketirano i dokumentovano. Evo mi ga ovde na flešu.
I ne. To nije seksualna metafora za penis.
Verovao ti ili ne, od ovoga moze da se napravi dobra fora za prilazak. Posle pustis pricu kako devojke vole to, to i to uz malo "teasing" razgovora, onako usput nahvalis malo sebe, ubacis joj uz to dosta komplimenata i cepas.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 04:23:58
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.