Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: upala znojnih zlezda -hidradenitis suppurativa-acne inversa  (Pročitano 12202 puta)
15. Mar 2007, 19:27:43
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Evo otvorih forum zbog nedostatka informacija jer je tema velika ,a na  srpskom je malo zastupljena .
To su problemi sa gnojnim bolnim ciricima u regijama pazuha  preponama  Smile Smile


Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora lightsoft (Vreme: 06. Jan 2015, 00:22:55)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 39.0.2171.95
poštovani,
priroda teme i podmukla bolest kao što je hs me je naterala da osvežim ovu temu i da vam prenesem moja iskustva, a verujte da ih za 15-tak godina koliko sam bolovao od hs- ima dosta.  
Naime imam 44 godine i hs mi je prvi put dijagnostikovan kada sam imao 27 godina, mada sam ga imao i 2 godine pre dijagnoze, ali sam se nosio mišlju- .  .  .  ma srediće se to samo od sebe.   Naravno da se nije sredilo, već je bolest progresivno napredovala!.   Prvo je bila zahvaćena desna axilla (pazušna jama), a posle nekog vremena je prešlo i na levu.   U početku su bile sporadične bubuljice (zrno graška), koje bi nekad naraslo do veličine ping-pong loptice.   Bolovi su bili veliki dok god se ta oteklina ne bi ispraznila (pucanje).   Periodi ponovnog rasta otoka ispod pazuha su se skraćivali i sve češće i češće su se javljali, dok nisu postali hronični.   Svi koji boluju od hs znaju koliko sve to može biti neprijatno, bolno, frustrirajuće- pošto nema leka, na kraju krajeva vrlo zamarajuće.   Lečenje je obuhvatalo sve.   Od hirurških incizija, raznih antibiotika, kortikosteroida- koje sam u krajnoj nuždi uzimao, krema, pomada, ulja, gelova, promena ishrane (čak i gladovanje).   Hs mi je i dobrog doneo- ostavio sam cigarete posle 23 godine, .  .  .  da probam možda se nešto i desi.   I desilo se da sam lakše disao  :) , ali hs je još uvek bio tu.   I ne da je bio tu već se i dalje širio.   Kada je hs zahvatio i desnu preponu na nozi, to je za mene bio kraj.   Odlučio sam se na potez od koga sam bežao sve godine, a to je hiruška intevencija na vma pod totalnom anestezijom.   Operacija prolazi ok, previjanje ok, skidanje konaca ok, i sledi kontrola.   Na kontroli šok.   Znači, samo nakon dve-tri nedelje od operacije ponovo ista dijagnoza- hs!!??, i konstatacija da operacija mora de se ponovi.   Kakvo razočarenje.  .  .  , ali posle svake kiše sunce dolazi.   Operacija mi je još više dala snagu da rešenje potražim na nekoj drugoj strani i na moju sreću rešenje za moj slučaj je pronađeno :).    Mislim da je to rešenje i za sve koji boluju od ove bolesti .    Naravno, preduslov je da je u pitanju hs, a ne folikulitis ili nešto slično.   Lek je sasvim prirodan i radi na podizanju  imuniteta, i ono što je najbitnije da “radi”, i da su otoci potpuno nestali i da sam zdrav već 2,5 godine.  Svi zainteresovani me mogu kontaktirati na mail, pošto bih voleo da napravim stastistiku izlečenja (iskustava) i proširim šire.           
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.63
Postovani procitala sam  vase iskustvo. Ja sam operisana pre dvanest godina ispod oba pazuha na plasticnoj hirurgiji. Pre  par godina mi se pojavilo na preponama i pocelo je da se siri prema unutrasnjosti guzs. Planirala sam ove godine da se javim ponovo za operaciju,ali volela bi da isprobam vas lek,jer svakako operacija je uvek poslednja mogucnost. Hvala!!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.