Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 18:01:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Upala tetive  (Pročitano 9171 puta)
14. Nov 2012, 18:34:40
Svedok stvaranja istorije

Нема предаје повлачења ко хоће да га памте

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 24714
Zastava
Browser
Opera 11.62
Прво да кажем да нисам био код лекара и да заправо ни не знам дал је упала тетива, ал тако метух наслов.

О чему се ради.

Има сигурно 2 месеца како ме боли део поред Ахилове тетиве, тачније у пределу изнад десног чукља, где се налази мишић(?). Имао сам и раније сличних проблема (додуше на левој нози, сад је у питању десна) и то сам лагано, кроз 3 дана, излечио коњском машћу. Мировао 3 дана, мазао зеленим гелом што хлади и брзо је прошло.

Пре можда 2 недеље сам ухватио одмор од недељу дана, али ништа нисам мазао, само сам хладио. Није ме прошло. Наставио сам са тренинзима недељу дана. Болело је и одлучим сада поново да ухватим паузу, али овог пута са мазањем. Узех и црвену (што греје) и зелену коњску маст. Читам да се црвена користи пре тренинга (да лакше загрејеш мишић) а зелена после (да се охлади и самим тим поспеши проток). Дакле, ја сад не тренирам и требало би користити само зелену што хлади, јел?

Да не дужим пуно. Дакле, сличну (или исту) повреду сам имао и раније (на другој нози), само што сам је тада залечио у 3 дана, а ову вучем 2 месеца. Осећам да је, мазањем гелова, бол попустио. Не боли ме више кад враћам стопало одозго на доле, али бре ја хоћу да тај бол нестане, као што је нестао ономад за 3 дана.

Како?
« Poslednja izmena: 14. Nov 2012, 18:35:12 od Raća_5 »
IP sačuvana
social share

I have something more important than courage.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
HTC Sensation
U principu,tesko.

Kada su u pitanju ligamenti ili tetive,mirovanje je zapravo keva i tu nema nekog carobnog leka. To sto te na drugoj nozi proslo za 2 dana nije pokazatelj da je konjska mast bila bolja ili da ti je ta noga jaca,vec samo pokazatelj da si je manje zeznuo od te sad noge. Perido oporavka mozes ubrzati fizio terapijama(elektroforeza,interferentna,laser) a te terapije ne mozes dobiti bez pregleda doktora.

Te tvoje mazalice i sranja,samo mogu da ti olaksaju u smislu trenutnog bola,ali ono pravo zalecenje nazalost dolazi samo vremenom...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Нема предаје повлачења ко хоће да га памте

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 24714
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.62
Фала Богу имамо и медицинског радника овде Smile

Јебему све, па то око тетива и мировања мож да потраје и месец дана, док се не залечи.

Citat
elektroforeza,interferentna

И ја теби.

И да... читао сам да је добро да се рецимо болно место тушира... прво врелом водом, па онда хладном... и тако редом наизменично. Јел ваља то?
« Poslednja izmena: 14. Nov 2012, 18:52:45 od Raća_5 »
IP sačuvana
social share

I have something more important than courage.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.10
Imao slican problem sa time sto sam ja mislio da sam uganuo nozni palac. Mazao zelenu konjsku mast neko vreme ali sa vremena na vreme mi se desilo da ga prilikom treningu ponovo "pregnjecim" pa me boleo iznova i iznova. Odem ti kod lekara i snimim pa mi rece da nije strasno i da ce proci vremenom ali da mi se napravio neki mali ugrusak pa da je od toga. Proslo vremenom, tako da sada ne boli. Tako da, sto malkin kaze, mirovanje...

Mada, da sam na tvom mestu otisao bih da snimim za svaki slucaj...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Нема предаје повлачења ко хоће да га памте

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 24714
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.62
То што си рекао угрушак, имам и ја на месту где ме боли, малено, као брдашце неко. Осетим кад пређем руком преко тога. Имам то исто и на другој нози, али мислим да је ово малчице веће. Бар ми се тако чини. Верујем да је то то о чему си сад причао. Баш сам читао да је могуће да се услед упале појави тако нешто.

Значи мированје... колко си ти моровао, се сећаш?
« Poslednja izmena: 14. Nov 2012, 19:30:40 od Raća_5 »
IP sačuvana
social share

I have something more important than courage.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.10
Mesec- dva, nije bilo nesto strasno. Bol mi se otprilike povukao za nekoliko dana ali mi se konstantno vracao kako sam trenirao u medjuvremenu pa "pregnjecim" palac. Tako da, miruj i trebalo bi da se povuce...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Нема предаје повлачења ко хоће да га памте

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 24714
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.62
Надам се. Хвала обојици на одговорима Smile

Наравно, добродошла су и искуства других Smile
IP sačuvana
social share

I have something more important than courage.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
HTC Sensation
Aj da ne citiram pojedinacno...

Ta brdasca o kojim pricate nisu ugrusci,vec skupljanje medjucelijske tecnosti i zove se higrom. Neki ljudi imaju foru da to na silu prignjece,to vase "brdasce" [ukne,ta tecnost se zapravo razlije i bol prestane...dok se opet taj higrom brdasce ne napravi i tako u krug. To nije naravno resenje problema...

Za tusiranje toplom pa hladnom stvarno ne bih znao,a ono elektroforeza i interferentna,to su nazivi metoda u fizijatriji,odvija se na principu onih ukrstenih jasticica koji se zalepe sa obe strane zgloba i kroz njih protice struja...mnogo dobra stvar,s tim sto mislim da je laser ipak naj keva.

KAd ce da to sve prodje i koliko vremena je potrebno je skroz individualno,naravno od jacine zgloba,starosti osobe,fizicke aktivnosti(ne aktivnosti) itd...na primer ja sam tako sjebo ruku,u pitanju su bili ligamenti iznad rucnog zgloba i ja sam se pravio pametan pa kad god sam osetio malo olaskasnje jer sam pomislio da se to zalecilo ja sam kretao u teretanu...i naravno samo pravio jos gore tako da dobre 2 godine nisam nista teze od case mogao tom rukom da podignem...

Dakle,samo mirovanje ili neke umerene aktivnosti,sto manje opterecuj tu nogu(nista trcanje,fudbal i tako to) i eto,mozda bi za mesec dva to trebalo da prodje...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Нема предаје повлачења ко хоће да га памте

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 24714
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.62
Ок. До јаја одговор. Значи, правац лекар и упут за ласере.

И још једно питање... колико ће боље тећи опоравак са тим јастучићима, ласерима и тако тиме... у односу на суво мировање?
« Poslednja izmena: 14. Nov 2012, 21:02:09 od Raća_5 »
IP sačuvana
social share

I have something more important than courage.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
HTC Sensation
Pa znas kako,svakako da ne moze da skodi,jbg ne bi se ni koristilo da nije bolje od suvog mirovanja,al ako budes isao na te terapije,nemoj da ocekujes cuda i da ce ti noga biti ko nova posle 2-3 tera[ije. JA sam isao na 10ak i video mali pomak...

Aj brate zelim ti da se sto pre oporavis,zajebane su i osetljive te povrede,budi samo strpilj i pitaj sta god da ti padne na pamet slobodno  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 18:01:34
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.