Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 19:46:05
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Umro Pol Njuman (Paul Newman)  (Pročitano 6559 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.60
mob
Apple iPhone 6s
LEGENDARNI američki glumac i filantrop Paul Newman umro je jučer od raka u svom domu u Westportu u Connecticutu, u dobi od 83 godine, javlja CNN. Vijest je potvrdila njegova glasnogovornica Marni Tomljanovic.

Po vlastitoj je želji početkom kolovoza pušten iz njujorške bolnice specijalizirane za tumor, gdje je primao kemoterapiju te je zbog činjenice da bi mogao umrijeti kroz par tjedana odlučio otići kući kako bi posljednje trenutke života proveo sa svojom obitelji.

Glumio je sve do 2006. godine, nakon 50 godina glume. U 81. godini rekao je da se osjeća prestarim, da počinje  gubiti kreativnost, pamćenje i sigurnost.

"Ne možete biti stari kao ja bez da se ne probudite sa iznenađenim izrazom na licu svakog jutra: 'Isuse Kriste, 'ko bi rekao - još sam živ!'. Apsolutno je zapanjujuće da sam preživio svu tu cugu i pušenje i automobile i karijeru", kazao je u jednom od intervjua nakon povlačenja iz glume.

Glumac očaravajućih plavih očiju rodio se u predgrađu Clevelanda. Rano se zainteresirao za kazalište, a majka je poticala njegov interes. Debitirao je sa samo sedam godina.

"Nisam ja trčao prema kazalištu, trčao sam od trgovine sportskom opremom", kazao je Newman jednom prilikom. Otac mu je, bio vlasnik jedne takve trgovine.

Devet puta nominiran za Oscara

Uvijek samokritičan i spreman na šalu na vlastiti račun. Prvi od šezdesetak filmova koje je snimio, Srebrni kalež (1954.) nazvao je "najgorim filmom desetljeća". Pedesetih i šezdesetih godina 20. stoljeća njegova je gluma često uspoređivana sa onom Marlona Branda i Jamesa Deana. Jednom ga je prilikom, na početku karijere, obožavatelj Marlona Branda zamijenio sa svojim omiljenim glumcem i zamolio ga za autogram. Newman je jednostavno potpisao: "Sve najbolje, Marlon Brando".
 
Prelijep, a kao da to nikad nije primjećivao. U filmu "Mačka na vrućem limenom krovu" partnerica mu je bila Elizabeth Taylor, tada jedna od najljepših žena u Hollywoodu. Publika je tada naprosto poludjela za njegovim licem i tijelom, i on dobiva etiketu seks simbola, koju nikada nije izrabljivao.
 
Za Oscara je kao glumac bio nominiran čak 9 puta, a dobio ga je tek za glavnu ulogu u filmu Boja novca. Tada je imao 61 godinu. Godinu ranije dobio je i Oscara za životno djelo. Legendarnu je ulogu ostvario u društvu oskarovca Roberta Redforda u filmu "Butch Cassidy i Sundance Kid", a u filmu "Cool Hand Luke"  odglumio je nezaboravnu scenu gutanja 50 jaja. Na audiciji za ulogu u filmu "Istočno od raja", želio je glumiti Cala Traska, ali je ulogu ipak dobio James Dean. Publika ga obožava i u filmovima "The Hustler", "Žalac", "Presuda".

Posljednji puta kinematografija je ispisala njegovo ime preko kino-platna među glasovima koji su posuđeni u Pixarovom i Disneyjevom crtiću Auti iz 2006. godine.

U spomen njegovom sinu osnovana zaklada za borbu protiv zlouporabe droga

Newman je obožavao aute, odnosno utrkivanje automobilima, a 1975. na utrci 24 sata Le Mansa bio je drugi. Ženio se dva puta. Brak s Jackie Witte trajao je od 1949. do 1958., a zajedno su imali sina Scotta i dvije kćeri, Susan i Stephanie, dok je sa drugom suprugom Joanne Woodward imao tri kćeri. Scott Newman, njegov sin, umro je u 28. godini od predoziranja drogom. Njemu u spomen, osnovana je zaklada koja se bori za prevenciju zlouporabe droga.

Glumicu Joanne Woodward oženio je dva dana nakon 23. rođendana. S njom je glumio u nekoliko filmova snimljenih od 1958. do 1990. godine. Ona je živjela s njim do jučer u mirnom braku bez skandala, potpuno netipičnom za Hollywood. Newmana, seks-simbola, više puta su podbadali u medijima zbog te njegove neobjašnjive vjernosti samo jednoj ženi.

"Zašto bih izlazio po hamburger kad imam odrezak kod kuće?", najslavniji je njegov odgovor na takva pitanja.

Veliki humanitarac

Osnovao je organizaciju Newman's Own, koja proizvodi hranu, a svu zaradu daje u dobrotvorne svrhe. Do 2006. godine ukupna vrijednost donacija bila je preko 200 milijuna dolara. Za svoj humanitarni rad dobio je i niz značajnih priznanja, među kojima i Humanitarnu nagradu Jean Hersholt, i to godinu dana nakon Audrey Hepburn.

A.B.

Izvor: Index
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
Preminuo slavni glumac Pol Njumen

Američki glumac Pol Njumen preminuo je  u 84. godini,  javile su danas svetske agencije agencije.

Portparolka legendarnog glumca, Marni Tomljanović, rekla je da je Njumen preminuo od raka, ne navodeći detalje.
Pol Njumen nominovan je deset puta za Oskara, a nagradu američke filmske akademije osvojio je 1987. godine za ulogu u filmu "Boja novca".
Pol Njuman maja 2007 godine prestaje da se bavi glumom jer nije više mogao da
pruža maksimum kakav je dostojan njegovim mogućnostima.
"Nisam u stanju više da glumim... na način na koji bih ja želeo to da radim", rekao tada za ABC.
"Počinjem da gubim memoriju, počinjem da gubim samopouzdanje, gluma
za mene je završena priča".
1994. Njuman dobija svog trećeg Oskara humanitarni rad, a veliki deo svojih prihoda daje dobrotvornim organizacijama.
Poslednja uloga bio je glas Dok Hundsona, jednog od najpoznatih trkačkih automobila u istoriji, producenske kuće Piksar.
To je na neki način bila njegova satisfakcija na zalasku njegove filmske karijere  koju je jednom prilikom 1970. morao da prekine kao veliki ljubitelj auto trka u kojima je i sam učestvovao.
Bio je poznat i kao veliki ljubitelj moto sporta, a 1979. godine je kao profesionalni vozač osvojio drugu poziciju na čuvenoj trci La Manš.
Njuman je iza sebe ostavio ženu, petoro dece, dvoje unučića i starijeg brata Artura.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 917
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
SonyEricsson k800i
R.I.P.
IP sačuvana
social share
Josephine: I'd like to take your picture.
Senior Ed Bloom: Oh, you don't need a picture. Just look up "handsome" in the dictionary.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Brat broj 666

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2806
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Nokia 6630
Jedan od mojih omiljenih glumaca .
R.I.P.
IP sačuvana
social share
Pol Pot , Idi Amin , Robert Mugabe , Avgusto Pinoče , Anastazio Somoza , Mao Cedung , Enver Hodža ...Svi se rađaju samo jednom al umiru mnogo puta .



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5634
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.2
mob
Apple 
R.I.P. Legendo.

Njegov najbolji film je Cool Hand Luke (1967) kad pojdede jedno 50 jaja
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
RIP...
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


gde cveta limun zut...

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1081
Zastava tamo gde cveta limun zut
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Slava mu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17

Bio je veliki glumac i veliki covek. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Bio je sjajan.
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 22256
Zastava Winterfell
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
SonyEricsson HGPORI
R.I.P.  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 19:46:05
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.