Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 13:36:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Umorni od prosirenja?  (Pročitano 934 puta)
09. Maj 2005, 08:59:06
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1737
mob
Nokia N95
Umor­ni od pro­ši­re­nja?

Ta­njug  08.05.2005, 18:29:06

BRI­SEL - Evrop­ski par­la­ment je od­lu­čio da odloži do­la­zak po­sma­tra­ča - po­sla­ni­ka iz Bu­gar­ske i Ru­mu­ni­je, ko­je su 25. apri­la pot­pi­sa­le Spo­ra­zum o ula­sku u Evrop­sku uni­ju 1. ja­nu­a­ra 2007.
Od­lu­ka par­la­men­ta­ra­ca iz Stra­zbu­ra je iza­zva­la raz­li­či­te ko­men­ta­re u Bri­se­lu, od onih ko­ji tvr­de da se ra­di o pri­me­ni dvo­stru­kih stan­dar­da u Uni­ji, do kon­sta­ta­ci­je da se u EU ose­ća za­mor od pro­ši­re­nja.
Bu­gar­ska i Ru­mu­ni­ja su oče­ki­va­le da će di­rekt­no i bez od­la­ga­nja po­sla­ti po­sla­ni­ke u EP, kao po­sma­tra­če sve do ko­nač­nog ula­ska u EU, po­što već ima­ju Spo­ra­zum o ula­sku u Uni­ju.
Ra­di se o pre­ko 50 po­sla­ni­ka iz obe ze­mlje, ko­ji će, po­sle od­lu­ke EP do­ći u Bri­sel ili po­sle 1. ja­nu­a­ra 2006, ili tek po­sle 1. ja­nu­a­ra 2007.
De­set ze­ma­lja ko­je su 1. mar­ta 2004. po­sta­le pu­no­prav­ne čla­ni­ce EU po­sla­le su u Bri­sel svo­je po­sla­ni­ke, u svoj­stvu po­sma­tra­ča, od­mah po­što su pot­pi­sa­le spo­ra­zu­me o pri­klju­če­nju.
U pi­ta­nju su Če­ška, Ki­par, Esto­ni­ja, Le­to­ni­ja, Li­tva­ni­ja, Ma­đar­ska, Mal­ta, Polj­ska, Slo­vač­ka i Slo­ve­ni­ja.
Li­der li­be­ra­la u EP Gra­ham Vot­son je okri­vio kon­zer­va­tiv­ce iz Evrop­ske na­rod­ne par­ti­je i so­ci­ja­li­ste za, ka­ko je re­kao, is­po­lja­va­nje uzdržanosti pre­ma član­stvu Bu­gar­ske i Ru­mu­ni­je u EU.
Ima, me­đu­tim, mi­šlje­nja da je pro­blem na­stao is­klju­či­vo zbog teh­nič­kih pro­ble­ma. Ra­di se, za­pra­vo, o pro­ble­mu ve­za­nim za pre­vo­đe­nje, po­što EP još ni­je u svo­ju pre­vo­di­lač­ku službu pri­do­dao bu­gar­ski i ru­mun­ski osta­lim je­zi­ci­ma u EU, ko­jih sa­da ima 21.

BEZ­BED­NO­SNA KLA­U­ZU­LA
PR­VI put na pri­me­ru Bu­gar­ske i Ru­mu­ni­je EU pri­me­nju­je "bez­bed­no­snu kla­u­zu­lu" na osno­vu ko­je može u po­sled­njem tre­nut­ku da odloži pri­stu­pa­nje ne­ke ze­mlje Uni­ji, bez ob­zi­ra što ova već ima pot­pi­san spo­ra­zum o ula­sku.
To prak­tič­no zna­či da bi ula­zak Ru­mu­ni­je i Bu­gar­ske u EU mo­gao bi­ti po­me­ren za go­di­nu da­na uko­li­ko do ta­da ne oba­ve sve neo­p­hod­ne re­for­me, ko­je traži Bri­sel.
Po mi­šlje­nju mno­gih bri­sel­skih ana­li­ti­ča­ra naj­ve­ći pro­blem je, u stva­ri, u za­mo­ru u EU od pro­ce­sa pro­ši­re­nja.
To je ve­o­ma ja­sno po­tvr­dio ovih da­na kon­zer­va­tiv­ni li­der Ba­var­ske Ed­mund Štoj­ber ko­ji je po­zvao EU da na­pra­vi pa­u­zu u pro­ši­re­nju, ob­ja­šnja­va­ju­ći da pro­ši­re­nje iz 2004. zah­te­va pe­riod kon­so­li­da­ci­je Uni­je.
Po­sle Bu­gar­ske i Ru­mu­ni­je, na li­sti če­ka­nja za ula­zak u EU su Hr­vat­ska i Tur­ska, zva­nič­ni kan­di­da­ti za pu­no­prav­no član­stvo u Uni­ji.

Izvor:
http://www.novosti.co.yu/vest.php?vest=40224&rubrika=Svet
IP sačuvana
social share
Everything that has a beginning has an end. Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 13:36:19
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.