Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Уметност живљења- The Art of Living  (Pročitano 3848 puta)
23. Nov 2010, 21:49:15
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.44
mob
Nokia 
Жмурим, дишем и чекам срећу

Мењајући начин на који дишемо, у београдском клубу „Уметност живљења” покушавају да промене и начин на који осећамо

Са улаза, клуб „Уметност живљења” у Београду подсећа на било који фитнес центар: видите људе како се пресвлаче, обувају чисте патике и газе по струњачама. Али ускоро ћете увидети да овде не бисте могли да вежбате аеробик. Нема лопти ни тегова. Наместо огледала постављена је комода са цвећем, миришљавим свећама и штапићима, а уместо најновијег Ријаниног хита једва се чује амбијентална музика. И глас водитеља програма Плакора Ковачевића сасвим је тих, што због тога што се мир и очекује од учитеља оријенталне мудрости, што због тога што не мора да се надвикује са це-деом.

– Дах је извор енергије и уз правилно дисање имаћемо више енергије – каже вам Плакор.

– Осећања и дах су повезани. Свака емоција има одговарајући ритам даха.

Зато је ово програм на коме се учи правилна техника дисања. Осмислио ју је оснивач фондације „Уметност живљења” Индијац Шри Шри Рави Шанкар. Овај духовни вођа годишње обиђе око 40 земаља ширећи идеју мира и света без насиља.  Организација Шри Шри Рави Шанкара постоји од 1981. и данас има огранке широм света.

– Човек користи само 30 одсто капацитета плућа и зато на овом програму учимо како да проширимо њихов капацитет, повећамо животну енергију, очистимо тело од токсина и ојачамо у борби против стреса.

Стрес је удица која вас мами да пробате сваки противотров. И вежбе стварно нису тешке, подсећају на час јоге, али онда долазите до дела када је акценат на дисању. Требало би да промените начин на који дишете да бисте изменили начин на који осећате.

– Када смо љути, дишемо плитко и испрекидано. Када смо опуштени, дишемо дубоко – додаје Ковачевић који је технику дисања, јогу и медитацију научио у оквиру организације „Уметност живљења”.

– Користећи ритмове дисања и захваљујући нашој техници, сударшан крији, отклањамо стрес и негативне емоције. Повећавате вољу и лакше се борите са невољама, боље се фокусирате и мање грешите.

Жмурите. Дишете. Слушате инструктора. Можда немате карактер, можда сте жртва културе инстант задовољства и инстант решења, али почињете да сумњате у све ово. Док у турском седу затворених очију подижете и спуштате руке дубоко дишући, пада вам на памет да сада никако не бисте волели да наиђе неко ко вас зна. Не бисте волели да вас види како глумите мудраца огрнутог ћебетом. Баш је добро што ћете се у том тренутку сетити да су „Уметности живљења” признање одале важне институције и да ова фондација сарађује са Уједињеним нацијама и Светском здравственом организацијом.

– Придружила сам им се у тешком периоду свог живота – каже Милица Митић.

– Мени је ово променило живот.

На њу је програм оставио толики утисак да је решила да им се придружи као волонтер. Сада дочекује нове полазнике. Међу њима је највише отворених умова који су увек спремни да пробају нешто ново. Има и скептика, родитеља који шпијунирају децу и није им сасвим јасно шта се у клубу у ствари учи.

– Моја мама је кренула да вежба са нама јер јој се цела та прича учинила сумњивом. Али када је видела о чему је реч, придружила нам се – додаје Милица Митић.

После вежби дисања и мира, полако се враћате у свет у коме на сваком ћошку вреба стрес, највећи непријатељ савременог човека.

– Да ли сте добро? Не врти вам се у глави? – пита инструктор на крају.

Добро сте. Не врти вам се. Сада само чекате мир и срећу.

Јелена Стевановић

објављено: 23.11.2010.

http://www.politika.rs/rubrike/spektar/zivot-i-stil/Zmurim-disem-i-cekam-srecu.sr.html
-----------------
Voditelji programa:
Nataša Daković
Lidija Despić
Aleksandra Grujović
Zoran Imširagić
Milan Isakov
Jadranka Koceić
Slavica Milisavljević
Vlado Milisavljević
Željko Milisavljević
Klaudija Serdar

Radionice za decu i tinejdžere - Art Excel i YES
Dragana Mladenović

Umetnost joge (Šri Šri joga)
Violeta Baloš

http://www.artofliving.rs/o-nama/voditelji-programa.html

Upravni odbor Umetnosti življenja - Srbija

Predsednica: Jadranka Koceić

Podpredsednica: Ivana Ćirković

Prof. Dr. Tijana Mandić, FDU, Univerzitet umetnosti u Beogradu

Biljana Cincarević, akademska slikarka

Lars Heckmann, međunarodni instruktor, The Art of Living Foundation

http://www.artofliving.rs/o-nama/upravni-odbor.html
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Bosch ima centrifugu
Jel ti radis za ove pa ih reklamiras ili radis za SPC u raskrinkavanju novih sekti u Srbiji koristeci tekstove iz politike?
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.44
mob
Nokia 
Тескт је пренела Политика,''најстарији дневни лист на Блакану''.Неко коме се може веровати (да ли?).
Као и са другим текстовима које преносим,моја намера није никог да рекламирам или да било кога ''нападам''. Текст је и такве садржине:мало дишеш,мало позитивно мислиш,мало се одмориш,много радиш (јер време је новац),мало медитација....''living in harmony with nature'',а ништ што се већ не пропагира преко холивудских филмова(у последње време и ''српских филмова''),преко популарне музике,''забавних'' емислија,''женских часописа'',али све више и ''teenage'' ''литературе'' о згодама и незгодама Angeline,LadyGaGe,Marshall Mathersa,Biebera...(некад су то били:Paris,Britney,Barrymore,а пре њих Madonna,Michael Jackson,Lady Di...)
Ако има неко да нешко каже,да му је помогло/одмогло за то и служи форум а на мени да га саслушам!

Пошто мене питаш да ти одговорим.
Не радим за ниједну организацију.
За мене је дато ''удружење'' само једне у низу СЕКТИ,делова АНТИЦРКВЕ против мог народа,али и против човечанства. Очигледно да ово удружење има јаку базу на ''безбедносно добро утемељеном'' Универзитету Уметности у БГ. Да се они ничег не боје,јер се јавно рекламирају преко дневних новина (на овај текст постоје само 2(два) коментара и то похвална ),да је једно од руководилаца,познато по АнтиСрбској активности, узело учешће у попарном ''reality show''(да на примеру покаже своју уметност живљења/преживљавања) и да иду толико далеко да не презају ни од злоупотреба деце у својим ''обредима''
« Poslednja izmena: 24. Nov 2010, 11:53:00 od Nksamsj »
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Bosch ima centrifugu
Ajde da probam da ti ukazem na nesto sto ne vidis. Pokusaj bar na 5 minuta da zaboravis na sopstvena ubedjenja - religijska ili bilo koja druga. Zaboravi na sve neprijatelje SrBstva i crkve i sve sto drzis blisko srcu. Onda pogledaj na sebe i na sve to sto si za trenutak ostavio - pokusaj da ga pogledas sa objektivne strane. Pogledaj recimo (ako pricamo o obredima) obrede SPC, njeno prisustvo u skolama, propagandu i manipulaciju dece i njihovo zlostavljanje. Da li ima razlike uopste? Koja je razlika izmedju dva organizovana sistema verovanja? Ako i malo uspes da odgovoris sam sebi na to pitanje iz objektivnog ugla videces da nema potrebe da tragas za neprijateljima srbstva, sektama i ostalim karakondzulama - jer kada nesto trazis to uvek dobijas. Bog je pun beskonacne ljubavi i on uvek daje prijatelju 0 uvek ti daje ono sto zelis. U ovom trenutku ja iz mog ugla vidim da ti zelis neprijatelje i borbu i patnju.

Ako za trenutak probas da prihvatis ljude sa drugim verovanjima i ubedjenjima poceces da gledas i na svoje verovanje drugim ocima. Hrist ti je pokazao put - ljubi svog neprijatelja kao sebe samoga i okrenimu drugi obraz jer je to jedini nacin da od njega napravis prijatelja. Mrznja i borba radjaju samo vise mrznje i borbe - ljubav uvek samo radja ljubav. Veruj onome sto pise i Jevandjeljima a ne ono sto ti pricaju popovi-politicari iz sopstvenog interesa moci.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
Nokia 
Citat
Pokusaj bar na 5 minuta da zaboravis na sopstvena ubedjenja - religijska ili bilo koja druga.
Веруј ми,не могу ни трен да заборавим ко сам и шта сам. Smile

Него је си ли ти инструктор,полазник или само неко ко сумања да је ''удружење'' само параван за манипулативну делатност (како се отприлике ''правнички дефинишу секте'')?
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Bosch ima centrifugu
To sam i pretpostavio ali sam bar probao.

A o tome sta sam ja - to je vec malo teze opisati na nacin koji bi ti prihvatio. Ali da odgovorim na pitanje - ne nisam ni jedno ni drugo ni trece ni cetvrto. Gledam na bilo koji sistem institucionalizovanog verovanja ili veroispovesti kao manipulativni i ne pravim razliku izmedju njih. Moj licni stav je da treba svakome dati slobodu da siri sopstvenu manipulativnu delatnost i verovanje na nacin koji hoce. I dozvoliti ljudima da sami odluce sta je zaista manipulativno a sta nije i da slobodno odluce sta ce ili cega ce da budu deo a cega nece. Vera je deo coveka i kao takva neraskidivi deo licnosti pojedinca. Ako veru odvojis od pojedinca i zatvoris je u institucionalnu zabokrecinu i ogranicis je dogmom dobijas smrdljivu baru lazi prevare nasilja ratova i spiritualne stagnacije. Na zalost to je slika nase danasnjice.

Opet da te podsetim - tvoja vera je zapisana u Jevandjeljima - u njima ne pise da se vera siri mrznjom....
« Poslednja izmena: 25. Nov 2010, 03:35:37 od decky999 »
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.