Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Uloga Dragoljuba Milanovića u formiranju nove vlade - Dejan Anastasijevic  (Pročitano 2988 puta)
04. Jun 2008, 23:45:49
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1620
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
piše: Dejan Anastasijević  u novom broju nedeljnika Vreme

Utisak da je posle najprljavije izborne kampanje u novijoj istoriji Srbija ušla u još prljaviju kampanju postizbornog cenjkanja, potvrdio je prošle nedelje Milutin Mrkonjić, visoki funkcioner Socijalističke partije Srbije, kada je postavio dva preduslova svoje stranke za pregovore o budućoj vladi. Prvi od tih preduslova, rekao je Mrkonjić za "Blic", jeste "prestanak progona porodice Milošević", a drugi je "puštanje na slobodu Dragoljuba Milanovića". Iste reči Mrkonjić je u međuvremenu ponovio u bar još dva novinska intervjua i jednom televizijskom gostovanju, očekujući, valjda, da ga neko ozbiljno shvati. Kad je reč o prvom preduslovu, on je takoreći već ispunjen, pošto se porodica Milošević bezbedno i udobno smestila u Moskvi, ali sa Milanovićem stvari stoje drugačije.

Da se podsetimo: Dragoljub Milanović (59), direktor Radio-televizije Srbije tokom poslednje četiri godine vladavine Slobodana Miloševića, osuđen je pravosnažno na deset godina zatvora kao odgovoran za pogibiju šesnaest radnika RTS-a tokom NATO bombardovanja 1999. Sud je utvrdio da se Milanović oglušio o naredbu tadašnje vlade da zaposlene prebaci iz zgrade u Aberdarevoj, za koju se sa izvesnom sigurnošću moglo pretpostaviti da će biti gađana, na rezervni položaj u Košutnjaku. I ne samo to: nekoliko dana pre nego što je zgrada pogođena, izdao je naređenje o radnoj obavezi kojim je zabranio radnicima RTS-a da silaze u sklonište tokom trajanja vazdušne uzbune. Milanović se na sudu branio da svoje radnike nije imao gde da smesti i da mu je žao što i sam nije poginuo. Sud mu nije poverovao, ali ga je posle izricanja presude pustio da do početka izdržavanja kazne bude na slobodi.

To je, ispostavilo se, bila greška, jer je Milanović, uz malu pomoć prijatelja iz zemunskog klana, nestao u nepoznatom pravcu, ostavivši ženu, decu i ostarelu majku. Pronađen je mesec dana kasnije, tokom akcije "Sablja", u Crnoj Gori, preplanuo i zarastao u bradu, i odmah upućen na izdržavanje kazne. U međuvremenu je Milanović još dva puta bio predmet interesovanja javnosti: prvi put kad se pročulo da u Zabeli ima povlašćen tretman, da ima pravo na izlaske u grad i slobodne vikende, pa čak i da traži posao izvan zatvorskog kruga; i drugi put, kada je protiv njega pokrenut postupak zbog zloupotrebe službenog položaja, tj. zato što je, dok je bio direktor, nezakonito delio stanove i stambene kredite podobnim kadrovima. Sada ga je Mrkonjić, postavljanjem svojih preduslova, ponovo izbacio u prvi plan.

Istine radi, ovo nije prvi put da se Milanović koristi u kampanji: tokom prošlih predsedničkih izbora, kandidat radikala Tomislav Nikolić je rekao da "ne veruje da je Milanović kriv za ono zbog čega je osuđen", samo je ta izjava ostala u senci najave nesuđenog predsednika da će preispitati presude atentatorima na Zorana Đinđića. Mrkonjić je, međutim, izabrao da svoj preduslov lansira baš na godišnjicu bombardovanja televizije, čime je, osim javnosti Srbije, gurnuo prst u oko porodicama poginulih radnika RTS-a. "Ne mogu da se smirim od kada sam čula tu vest. Izuzetno sam se potresla. Ovo je jako sramno. Evo šta nam se dešava i nakon devet godina borbe za istinu i pravdu", izjavila je tim povodom Žanka Stojanović, majka pokojnog Nebojše Stojanovića. "Nisam osvetoljubiva, ali izgleda da u ovoj zemlji treba da zavlada zakon ‘oko za oko, zub za zub’." Istovremeno, porodice poginulih radnika RTS-a pozvale su javnost na proteste zbog Mrkonjićevog zahteva.

Reakcija javnosti nije izostala, bar ako je suditi po komentarima čitalaca sa internet sajtova domaćih medijskih kuća, u kojima se skoro bez izuzetka izražava zgražanje ("Hoće li sledeći uslov biti da se Milanović vrati za direktora RTS-a, a Marko Milošević bude ministar policije?", pita se jedan od njih). Oglasili su se i predstavnici pravosudnih organa, koji su zahtev ocenili kao napad na sudsku granu vlasti. Izostale su, međutim, reakcije političara, kako onih iz proevropskog bloka tako i iz narodnjačke koalicije. Jedini izuzetak je izjava Nade Kolundžije, šefice poslaničkog kluba Demokratske stranke, koja je suvo rekla da "tako nešto ne može biti pitanje političkih pregovora". "Apsolutno ne postoji mogućnost da se raspravlja o toj temi i da se na bilo koji način utiče na sudsku vlast", izjavila je ona, i dodala da "ako neko misli da je nepravedno osuđen, postoji sud, pa neka se žali".

Ovo ni izbliza nije dovoljno: javnost s pravom očekuje da Mrkonjićev beskrupulozni napad na pravosuđe bude jasno i nedvosmisleno osuđen od strane stranačkih lidera, pogotovo onih koji se kunu u evropske vrednosti. Da politika nije crkva, znali smo odavno, ali bi neke granice morala, ili bar osnovne ljudske pristojnosti, morale da se bezuslovno brane i poštuju.

« Poslednja izmena: 04. Jun 2008, 23:46:56 od munlajt »
IP sačuvana
social share
Edit by ziledin: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
sledece je : 
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung Galaxy IIs
sada će sekira, mrgec i ostale patriJote juriti sa majcam "oslobodite Milanovića" i "svi smo mi Milanović"  Smile
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
sada će sekira, mrgec i ostale patriJote juriti sa majcam "oslobodite Milanovića" i "svi smo mi Milanović"  Smile
suvise si pglu......patrijote su ti u familiji...nemoj mene da vredjas Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia 5610
Станко, јел си изнео неке нове проблеме на хрватским форумима?! Дај линк да ти и ми помогнемо. Није ред да ти останемо дужни за неке савете у вези љубави.  Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 05. Jun 2008, 00:32:17 od kombiondzija »
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung Galaxy IIs
sada će sekira, mrgec i ostale patriJote juriti sa majcam "oslobodite Milanovića" i "svi smo mi Milanović"  Smile
suvise si pglu......patrijote su ti u familiji...nemoj mene da vredjas Smile

Pa što ne bi nosio tu majcu. Po tebi su takvi kao taj Milanović vodili i vode "objektivne" medije, a ne medije kao B92
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1620
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
Citat
Pa što ne bi nosio tu majcu. Po tebi su takvi kao taj Milanović vodili i vode "objektivne" medije, a ne medije kao B92

hehe radikale nesto mnogo zulja b92 od kada je svedocio onaj lik za seselja
IP sačuvana
social share
Edit by ziledin: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
sada će sekira, mrgec i ostale patriJote juriti sa majcam "oslobodite Milanovića" i "svi smo mi Milanović"  Smile
suvise si pglu......patrijote su ti u familiji...nemoj mene da vredjas Smile

Pa što ne bi nosio tu majcu. Po tebi su takvi kao taj Milanović vodili i vode "objektivne" medije, a ne medije kao B92
a sto bih ja nosio tu majicu? mene milanovic uopste ne zanima....ti si taj koji ima komplekse a ne ja....

covek robija za ono sto je "uradio" i to je to....ti ako si zainteresovan za njega idi mu u posetu....cuo sam da imaju u pozarevcu one ljubavne kabine pa se tamo mozes sa njim druziti Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung Galaxy IIs
sada će sekira, mrgec i ostale patriJote juriti sa majcam "oslobodite Milanovića" i "svi smo mi Milanović"  Smile
suvise si pglu......patrijote su ti u familiji...nemoj mene da vredjas Smile

Pa što ne bi nosio tu majcu. Po tebi su takvi kao taj Milanović vodili i vode "objektivne" medije, a ne medije kao B92
a sto bih ja nosio tu majicu? mene milanovic uopste ne zanima....ti si taj koji ima komplekse a ne ja....

covek robija za ono sto je "uradio" i to je to....ti ako si zainteresovan za njega idi mu u posetu....cuo sam da imaju u pozarevcu one ljubavne kabine pa se tamo mozes sa njim druziti Smile Smile Smile

pa kako to ? Pa on je sve "žrtvovao" za Srbiju, preduzeće gde je radio, pa čak i kolege. Kako može
jedan takav patrijota da te ne zanima ? Pogledaj ove sa B92, garant bi u takvoj situaciji postupili
krajnje pokvareno - sklonili bi ljude i kolege, zamisli nikoga ne bi "žrtvovali za Srbiju"
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Citat
Pogledaj ove sa B92

ne gledam fasiste Smile
to su tvoji drugari koji bi postreljali sve one koji ne misle kao oni....od mene samo mogu da dobiju  ili ako se suvise okuraze Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.