Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 19:14:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ulicne zicare u Moskvi ???  (Pročitano 1926 puta)
12. Jun 2011, 18:30:39
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Interesantno:
http://english.pravda.ru/science/tech/02-06-2011/118096-cable_ways_metro-0/

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Moscow,air metro v.jpg
(82.17 KB, 700x524)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Свашта.
Ем је скупо, ем је глупо, ем нарушава архитектонски склад.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Pa, moguce je to sto kazes, ali ne mora da bude tacno, tj. ne moze da se generalizuje. Po meni, najvise je problematicno zimi; mada na planinama te zicare rade i po snegu itd, itd... Sto se tice arhitektonskog sklada, Moskva i nije neki blistav primer, obzirom na decenije konstruktivizma i prefabrikacije. Centar da; uvesti to bilo bi katastrofa, ali ostali delovi - Moskva je siroka u p.m. tu bi mozda imalo smisla... mada, to vise lezi u nekoj zoni rekreacije, zabave, sajma i slicno. Najverovatnije je to projekat kojeg neko pokusava da utopi za dobru kintu. Rusi su nekada imali dobrih arhitekata, ali tokom decenija vladali su "stariji" i po stazu i po politickoj liniji. Bilo je svezih ideja ali sve u stilu "omladinci se igraju". Posle je dosla svojevrsna korupcija (znam iz licnog iskustva), a sada, ko zna sta tu sve nema. Ono sto je kod ovakvih stvari dobro jeste cinjenica da ipak sustinski ne narusava urbanu struktruru i  moze da se demontira tj. ukloni, bez velikih steta po istu. Medjutim, finansijski, svako igranje ove vrste (napravi-skini) je bacanje para. Zato : "tri puta kroji, jedanput seci!" U arhitekturi je to ne 3 puta vec 300 puta, tj. trebalo bi da bude, ali kakva su vremena dosla...

Licno, ne ljubim ni ja ovakve stvari; ne volim da mi nesto visi nad glavom, pa slucajno bup! Smile
S druge strane avioni nam danonocno lete iznad glava... Smile
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Glupost.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Gospodo, mozda nije uobicajeno, ali... cemu tako tvrdi stavovi Smile Nikad se ne zna sta ce novo da se pronadje i izumi u buducnosti pa omoguci da nesto sto smo mislili da je glupost, bude bas suprotno. Oprezno u osudama, bio bi moj savet; ali... svako ima pravo na svoje misljenje.

Nekada su se smejali na pr. pokretnim plocnicima (sl.1), a danas ih sasvim ozbiljno promenjujemo na aerodromima i slicno.
Osim toga  nije zabranjeno mastati i probati - eksperiment je sastavni deo nauke, znanja i ucenja (i svaki kosta - poenta je samo da nije preskup tj. preko mogucnosti eksperimentatora).
U tom smislu evo jedne zicare u Vijetnamu koja vec solidno funkcionise kao dnevni javni prevoz (sl.2). Interesantno je da Amerikanci uveliko koriste jednu zicaru u , da tako kazem u sred New York-a, koja povezuje Mannhatan sa Roosvelt Island-om i nista im ne fali, naprotiv, ukidanje tog prevoza na 6 meseci zbog nekih radova, vec izaziva zabrinutost zbog poremecaja u prevozu ljudi  Smile (sl.3-10) Smile Takodje i Singapur ima ovakav prevoz (sl.11), a i Hiroshima (sl.12 i 13).

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

tumblr_legpxfaVEn1qz5qbjo1_500.jpg
(78.94 KB, 500x327)
Hanging_cabins_to_Vinpearland.jpg
(25.62 KB, 400x600)
1451.jpg
(295.5 KB, 750x500)
1460.jpg
(371.42 KB, 750x500)
1473.jpg
(79.7 KB, 300x200)
Roosevelt_Island_Tramway_foggya.jpg
(157.16 KB, 750x1053)
Roosevelt_Island_Tramway 1.jpg
(9.65 KB, 273x184)
Roosevelt_Island_Tramway 2.jpg
(7.88 KB, 183x275)
Roosevelt_Island_Tramway.jpg
(9.64 KB, 259x194)
Roosevelt_Island_Tramway 4.jpg
(7.85 KB, 259x194)
111-Cable-Cars-To-Sentosa.jpg
(94.82 KB, 696x522)
Hiroshima-skyraila.jpg
(197.33 KB, 726x520)
Skyrail-cara.jpg
(251.72 KB, 750x1052)
« Poslednja izmena: 15. Jun 2011, 19:37:21 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Jedno je zicara preko reke,brda,ili eventualno dela grada,a drugo u sred ulice.

Ako cemo tako,aj onda i metro da teramo po ulicama.Sto da ljudi silaze dole,kad moze metro da se prebaci gore?


Mislim,to tako jednostavno ne ide.Zna se gde je cemu mesto,i sta su resenja za odredjene probleme.Sad,to sto se danas svi ugledaju na sumanute Azijate i njihov stil zivota,ili sto se previse slobode daje neracionalnim pojedincima,to je drugo.
« Poslednja izmena: 13. Jun 2011, 16:10:53 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Ima raznih resenja...
evo, viseci tramvaj u Wupertalu (sl.1-7, ide i iznad reke i iznad grada...), i jos dve fotke iz nekih drugih gradova.
Jednostavno nekad je to zgodno resenje...
Valjda ruis imaju neki razlog za predlog takve stvari u njihovom glavnom gradu. To su prenaseljeni gradovi, Beograd je prava selendra u opdnosu na njih. Mi imamo mozda sve skupa 2 miliona stanovnika u celom gradu, a ovo su dvocifrene cifre Smile

Ne znam; meni nekako blesavo i veselo izgleda da nebom prodje neka jarko obojena kapsula a iz nje zure ljudi na tebe odozgo... a ti zuris u nih odozdo. Neka vrsta 3D komunikacije pogledom. Vrtis glavu i gore-dole, a ne samo levo-desno Smile Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

817-520x336.jpg
(50.53 KB, 520x336)
107732,xcitefun-hanging-train-1.jpg
(141.76 KB, 900x675)
2250587-Transportation-Wuppertal.jpg
(74.09 KB, 560x420)
5690403518_443cf61c73.jpg
(143.83 KB, 500x261)
16435190224a9b541551b736.87320427.jpg
(124.78 KB, 900x582)
hanging_trains_1.jpg
(147.09 KB, 581x900)
hanging_trains_4.jpg
(162.11 KB, 900x675)
116764,xcitefun-ultra-taxi-1.jpg
(42.13 KB, 500x405)
20110301_hbanh.jpg
(16.11 KB, 350x288)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
SonyEricsson C702i
Koliko sam ja razumeo (procitao tekst) ovaj sistem nije zamisljen da zameni konvencionalni metro i JGP u Moskvi, vec da poveze rubne terminale metroa, kako ljudi ne bi putovali do centra Moskve da bi dosli do zeljene linije Metroa. Druga ideja je da se udaljeniji delovi koji nisu pokriveni mrezom metroa povezu sa metroom i izbegnu guzve na putu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Tako je. Pa, zicare i viseci tramvaji (osim ovog u Wupertalu, koji je, koliko znam, a bio sam tamo, potpuno ravnopravan sa standardnim tramvajem po svemo, cak mozda i bolji - veoma je prijatno voziti se) i slicner stvari se uglavnom i upotrebljavaju kao nadopuna i na samo nekim specificnim mestima. To nikada , koliko znam, nije nigde bio glavni prevoz, vec upravo jedna dopuna, ubrzanje i olaksanje tamo gde je gustina protoka ljudi velika, a nema mesta na zemlji, ni u zemlji itd, vec ostaje samo iznad zemlje Smile
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Жичаре су добре тамо где постоји велика разлика у надморској висини.
« Poslednja izmena: 16. Jun 2011, 01:38:56 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 19:14:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.686 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.