Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ukida zatvor preko oglasa  (Pročitano 792 puta)
16. Avg 2005, 03:50:25
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Advokat Vladimir Banićević izazvao buru neobičnom reklamom

Ukida zatvor preko oglasa

BEOGRAD - Oglas u kome advokat Vladimir Banićević (49) iz Beograda, bivši stručni saradnik Trećeg opštinskog suda u Beogradu u "Halo oglasima" od 25. jula nudi odlaganje zatvora i obustavljanje poternice izazvao je burne reakcije među njegovim kolegama. Advokati redom optužuju Banićevića da je prekršio Zakon o advokaturi i etički kodeks.

Advokat Borivoje Borović ocenio je juče da Advokatska komora Srbije treba da pokrene disciplinski postupak protiv Banićevića, zbog povrede Zakona o advokaturi, kojim se zabranjuje reklamiranje advokatskih usluga u javnim glasilima.
   
- Advokati od karijere, a posebno oni kojima ne smeta konkurencija, radi zaštite mlađe generacije branilaca, apeluju na Advokatsku komoru Srbije da preduzme mere i suspenduje advokate i njihove kancelarije koje grubo krše Zakon o advokaturi jer ako to ne učine, biće razrešena cela Komora. Zakon je toliko rigorozan da čak zabranjuje svetleće, kao i reklame koje skreću pažnju - izjavio je Tanjugu Borović.

Međutim, Banićević u izjavi za Glas kaže da se poslednjih pet godina bavi advokaturom, ali da je tek pre šest meseci odlučio da se reklamira i to pošto je video da se i ostali advokati oglašavaju i da pritom ne snose nikakve sankcije.

- Pogledajte bilo koje oglase i videćete u odeljku "pravne usluge" da se advokati oglašavaju. Iako Zakon to zabranjuje, odlučio sam da objavim oglas, jer Advokatska komora nikada nikog nije kaznila zbog toga. Imao sam utisak da je to prećutna dozvola. Moja jedina greška je što sam mislio da ću proći nekažnjeno. A usluge koje sam nudio u oglasu nisu protivzakonite i zakon jasno reguliše kako se odlaže odlazak u zatvor, a kako se obustavlja poternica u postupku izvršenja - objašnjava Banićević, koji je član Demokratske stranke i sin glumca Petra Banićevića.

Sudija Prvog opštinskog suda u Beogradu Miodrag Majić rekao je Tanjugu da je reklamiranje takvih usluga zapravo dovođenje u zabludu čitalaca "jer to ne mogu biti zasluge advokata u jednoj redovnoj proceduri, već ako ima uslova za odlaganje - ima ih". On je istakao da je kontrola predmeta u postupku izvršenja "više nego rigorozna, tako da je bilo kakvo obećanje advokata, zapravo pokušaj obmane klijenta".

Banićević kaže svi koji ga osuđuju treba da prozovu i druge koji se oglašavaju.
- Takvih ima na stotine. Što se tiče Borovića, ako se neko reklamirao - to je on. To je radio od 1989. godine preko SPO-a. Takođe i gostovanjima u TV emisijama, što je još veća reklama - odgovara Banićević na optužbe kolege.
   

Povreda Zakona o advokaturi

Disciplinski tužilac Advokatske komore Beograda Jovica Kosić kaže da je postupak advokata Banićevića direktna povreda Zakona o advokaturi.
- Protiv njega će biti pokrenut disciplinski postupak. Reč je o težoj povredi Zakona o advokaturi kao i Kodeksa profesionalne etike advokata, za šta je zaprećena kazna od šest meseci do pet godina brisanja iz advokatskog imenika Komore - objasnio je Kosić.
Predsednik advokatske komore Beograda Vojislav S. Nedić kaže da je postupak Banićevića nedopustiv, a obećanja iz oglasa govore da takav advokat ima neku saradnju sa policijom i sudstvom jer inače ne bi mogao sam da ih ostvari.
- To govori o korupciji širih razmera, ali ja ne verujem da postoji jer bi to značilo da nemamo pravnu državu. Ovaj slučaj je posao za disciplinskog tužioca koji će proučiti sve činjenice - rekao je Nedić.
      
   
   

Glas javnosti \ Ana Savić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
What's next? Sumece tablete?  Smile
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.