Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zvezda od -20 do pobede nad Zadrom  (Pročitano 421 puta)
07. Mar 2004, 05:51:04
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Zvezda od -20 do pobede nad Zadrom
 
MN Press

 
Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Zadar sa 96:91, u derbiju 24. kola Goodyear lige. Najbolji igrač meča bio je Igor Rakočević sa 33 poena, a Goran Jertin postigao je 19 pogodaka. Za Zadrane odlično su odigrali Banić i Longin sa po 22 poena.

Zvezda je u fenomenalnoj atmosferi prepunog Pionira Zvezda je poluvreme izgubila sa 51:31 i izviždana, ali je u nastavku zaigrala spektakularno i izborila pobedu. Ovim trijumfom Zvezda je i matematički obezbedila mesto na Final Four-u, a Zadar je porazom izgubio sve šanse.

Zvezda je tokom prvog poluvremena igrala potpuno nepovezano, dopustivši Zadranima potpunu dominaciju pod košem. Uz to, Zadar je počeo meč fantastičnim šutom za tri poena (ubacili 6 od prvih 10 pokušaja), pa je gost iz Dalmacije prednost od deset poena stekao još u prvoj četvrtini. U finišu prvog poluvremena Zadrani stižu do 20 poena prednosti, i sa tolikom razlikom odlaze na odmor.

Šta god da se desilo u svlačionici, očigledno je uticalo na uspavane momke u crveno-belim dresovima. Posle manje od tri minuta igre u nastavku razlika je prepolovljena. Odbrana je počela da funkcioniše, prodori su postali čvršći, a Igor Rakočević preuzeo je ulogu lidera. Istovremeno, zaigrao je i džoker iz finala kupa, Vuk Radivojević.

 
MN Press

 
Na početku poslednje četvrtine Zvezda stiže do izjednačenja, a ubrzo prelazi u vođstvo. U finišu je faulovima desetkovani zadarski tim bio bez šansi protiv Beograđana. Zvezda se tako u punoj meri revanširala protivniku za prošlogodišnje polufinale GY lige, kada je Miksova trojka u poslednjoj sekundi srušila Zvezdu.

C.Zvezda: Jeretin 19+6s+6a, Dozet 0, Koprivica 2, Miljević -, Rakočević 33+5a, Bjelica 0, Đurić 16+6s, Dragojlović 2, Bogdanović 14, Nešović -, Vitkovac 6, Radivojević 4.
Zadar: Stipčević 0, Vladović 5, Ivanov 0, Longin 22, Pestić 6, Spravlja 5, Marcelić 16, Banić 22, Lalić 2 i Miks 13.

Trener Zadra Danijel Jusup bio je razočaran što njegov tim nije uspeo da sačuva prednost od 20 poena.

”Čestitao bih Zvezdi. Imali smo priliku, naročito na kraju prvog poluvremena, kada smo vodili sa 20 razlike. Međutim, nismo uspeli da sačuvamo prednost, a razlog za to je verovatno brz izlazak Vladovića sa pet faulova.Nedovoljan broj igrača na spoljnim pozicijama kod nas odlučio je ovu utakmicu. Meni je strašno krivo što ovde nismo uspeli da pobedimo”.

Trener “crveno-belih” Zmago Sagadin konačno je bio zadovoljan nastupom svojih igrača u drugom poluvremenu.

“Prezadovoljan sam pobedom, jer znate da baš ne briljiramo u poslednje vreme. Danas je posebno bilo psihički teško, trebalo je pod imperativom pobediti.To je bio razlog za nervozu, i uzrok grešaka i katastrofalnog šuta u prvom poluvremenu. Čak smo i slobodna bacanja šutirali 37 odsto! Rekao sam mojim igračima u poluvrmenu da oni ne mogu da nastave da pogađaju baš sve u drugom delu i izdrže taj ritam. Pojednostavili smo napade, ubrzali igru i postavili presing i protivnik je padao iz minuta u minut. Mi znamo da igramo kada jurimo rezultat, a ne kada vodimo… setite se. Zato je bolje što smo gubili 20 razlike, nego vodili sa 20 poena… Mogu da čestitam svojim igračima, bila je to prava Zvezda nakon dugo vremena”.
[b92]

(02. May 2007, 21:32:04)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
oca li im jebem .... kad me srce niju ubilo u Pioniru ....

uh ... ono je trebalo doziveti i preziveti ....

ali idemo na final 4 u ZG ....
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.111 sec za 21 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.