Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ухапшен Станко Суботић Цане  (Pročitano 16712 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
Nisam švercer cigareta
Marko LOPUŠINA


ITALIJANSKO tužilaštvo podnelo je početkom nedelje optužnicu protiv sedam osoba iz Crne Gore i Srbije, kao i protiv isto toliko državljana Italije zbog umešanosti u šverc cigareta. Među optuženima su crnogorski biznismeni Branislav Mićunović, Veselin Barović, Branko Vujošević, bivši ministar finansija Miroslav Ivanišević i diplomata Dušanka Pešić-Jeknić.
Na spisku optuženih iz Srbije su Andrija Drašković i Stanko Subotić Cane. Postupak protiv crnogorskog premijera Mila Đukanovića, u međuvremenu je arhiviran i obustavljen zbog imuniteta.
Andrija Drašković, koji ne daje izjave i javno ne komentariše ništa oko sumnjivih poslova i raznih optužbi na njegov račun, pristao je, ekskluzivno za "Novosti", da prokomentariše poslednje optužbe iz Barija:
- Nisam dobio optužnicu iz Italije. Koliko znam, to nije nova optužnica. Ona je podignuta još 2002. godine u Bariju. I neke osobe sa te optužnice već su osuđene u Italiji i nalaze se na izdržavanju kazni. Ja sa tom optužnicom nemam nikakve veze.Naprosto, nikada nisam poslovao sa cigaretama. A u Crnoj Gori nisam bio poslednjih pet godina. Pre toga, devedesetih bio sam samo jednom, dve nedelje na letovanju.
* Da li ste i u kakvim poslovnim kontaktima sa drugim optuženim osobama - Milom Đukanovićem, Branom Mićunovićem ili Canetom Subotićem?
- Sa tim ljudima niti se viđam, niti sa njima sarađujem. Verovatno, po abecednom redu stavljen sam kao prvi na taj spisak. Jer, tamo možda neki tužilac u Italiji želi da pravi karijeru na ovom slučaju.
* Ali, u leto 2007. bili ste uhapšeni i saslušavani u Bariju nakon što vas je Đuzepe Šelzi, tužilac za organizovani kriminal, optužio da ste bili na čelu organizacije koja je tokom 1999. i 2000. švercovala cigarete u Italiju. Da li su vas tada ispitivali i o saradnji sa premijerom Milom Đukanovićem i drugima sa liste optuženih?
- Pitali su me za moje ime i prezime i za neke tvrdnje da sam ja, navodno, mirio neke grupe ljudi u Crnoj Gori i Italiji. O Milu Đikanoviću i trgovini cigaretama nismo uopšte razgovarali, niti sam o tome davao bilo kakvu izjavu.
* Kako ćete da reagujete kada dobijete optužnicu iz Italije i eventualno poziv da se odazovete tužilaštu iz Barija?
- Ponašaću se kako zakon nalaže. Međutim, pitam se kako je moguće da Italija istražuje i goni nešto što se dogodilo pre deset godina u drugoj zemlji, u Crnoj Gori i Srbiji. Svi znamo šta se tada, u vreme sankcija, dešavalo, kako je čitav Balkan bio tranzitno područje za trgovinu cigaretama i drugom robom iz Italije. Po tom pravu, da može krivično da goni građane drugih zemalja, koje Italija sada sebi daje, moglo bi se dogoditi da optuže i uhapse bilo koga, koji je u vreme sankcija preprodavao cigarete na ulicama Podgorice ili Beograda. Zato ne vidim smisao ove optužnice iz Barija.
* Kako objašnjavate činjenicu da vas često javno prozivaju i optužuju za mnoge sumnjive poslove?
- Ni sebi to ne mogu da objasnim. Možda je odgovor u tome što o sebi ne želim mnogo da pričam, iako ponekad ne mogu da izbegnem interesovanje javnosti. Bavim se poslom kao i gotovo svaki privrednik u Srbiji, a moje poslovanje potiče još iz 1988. godine. Uvek sam izbegavao da o tome pričam javno, jer smatram da je nepotrebno da se reklamiram na taj način. Nikada nisam bio osuđivan za organizovani ili privredni kriminal. Ali, neko je pustio crv sumnje i od tada me neprestano progone. Odem, na primer, na odmor u Hrvatsku, a mediji odmah javljaju kako Andrija Drašković "tamo nešto radi". Zbog svih tih loših vesti o meni, ljudi prosto ne mogu da veruju da živim normalno, da dolazim na posao svaki dan i da svoje slobodno vreme provodim sa suprugom i ćerkicom, koja se nedavno rodila.
* Pred Okružnim sudom u Beogradu po peti put vam se sudi za ubistvo Zorana Plećića. Kakav ishod očekujete?
- Taj proces traje godinama, jer su me država i pravosuđe osudili, a da nisu poštovali moje dokaze nevinosti. Država je tada pokazala da je moćnija od dokaza. Sada pravosuđe pokušava tu grešku da ispravi, tako što traži način da me ne osudi ponovo, jer nisam kriv. Nisam ni prvi, ni poslednji čovek u ovoj zemlji, koji je nevin ležao u zatvoru. Nadam sa da ću definitivno biti oslobođen, mada i dalje strepim da može da bude i drugačije.

NEVINI, A KRIVI
- SVI znaju šta se dešavalo sa Srbijom i Crnom Gorom u doba sankcija. U našoj zemlji su tada bile pomerene sve ljudske vrednosti. Ne mogu da verujem da je potrebna moja izjava o tome da li je postojao šverc cigareta iz Crne Gore. Mišljenje naših ljudi je, da bi bilo važnije da italijanski tužioci podignu optužnicu samo protiv odgovornih lica u svojoj zemlji. Kako je moguće, ako nešto nije bilo po zakonu, pa protekne toliko vremena, da se naknadno ustanovi i osuđuje ponašanje na koje su ljudi u Evropi gledali, u najmanju ruku, blagonaklono. Da li ovakav stav Evrope treba da svima nama usadi večno osećanje krivice, da smo za nešto krivi, pa makar se to dogodilo nekom drugom - kaže Drašković.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Subotić: Dao sam pare Tijaniću; Tijanić: Nisam uzeo novac od Caneta
Autor: E.B. | 12.05.2009. - 05:00


Advokatski tim je u nekoliko navrata direktoru RTS-a Aleksandru Tijaniću davao novac. Subotić je Tijaniću 1999. godine u Bosni i Hercegovini i Crnoj Gori na ime pomoći uplaćivao velike sume novca na kreditnu karticu, a preko Damira Fazlića početkom 2000. slao mu je novac kao pomoć za bolesnog oca, saopštio je Subotićev advokatski tim.

Tijanić je, kako se dodaje u saopštenju, od Subotića tražio i novac da privatizuje NIN. Subotić je u nedelju u intervjuu hrvatskom „Jutarnjem listu” optužio Tijanića da stoji iza kreiranja duvanske afere. Subotić je naveo da smatra da je Ivo Pukanić bio pion kojeg su oni za koje je radio bez ikakvog žaljenja potrošili, a da je „reč o osobama crnogorskog porekla, koje imaju stvarnu vlast u Srbiji” i koje su, kako kaže, dovele na vlast Vojislava Koštunicu.
- Duvansku aferu su izmislili ljudi iz kabineta Vojislava Koštunice. Oni su vodili ekspertsku grupu. U tom telu su bili Rade Bulatović, koji je kasnije postao šef BIA, zatim šef Koštuničinog kabineta Aleksandar Nikitović, Dragan Jočić, koji je kasnije imenovan za ministra policije, i njihova medijska uzdanica, direktor srpske televizije Aleksandar Tijanić - objasnio je Subotić. Na Subotićeve tvrdnje Tijanić je reagovao pisanim saopštenjem, ocenivši da svako pominjanje njegovog imena od Subotića ili plaćenih advokata smatra direktnom pretnjom. Subotić je, takođe, rekao da je o svemu što je izneo spreman i da javno svedoči i da podnese sve neophodne dokaze.

„Ni u ovom, ni u zagrobnom ni u sledećem životu nisam i neću sklopiti bilo kakav dogovor sa poštenim radom obogaćenim Stankom Subotićem”, naveo je juče u pisanoj izjavio direktor RTS-a Aleksandar Tijanić, reagujući na navode advokatskog tima Stanka Subotića da je on više puta Tijaniću davao novac.
- Jedino što sam od Caneta Subotića uzeo i pošteno platio jeste moje venčano odelo 1981. godine koje je sašio u svojoj maloj radnji u jednoj beogradskoj ulici. Odlično sašiveno. Čak bih mogao reći da mi je uspešno uzeo meru - navodi Tijanić. Na navode advokatskog tima da mu je Subotić davao novac za lečenje oca, Tijanić navodi da je njegov otac umro zdrav, „doduše u osamdeset osmoj godini”. Tijanić dodaje da mu je tokom boravka u Crnoj Gori 2000. godine na račun bio uplaćen honorar za „dovođenje Trećeg programa crnogorske televizije do statusa najgledanijeg” i ističe da je taj posao dogovorio sa Milom Đukanovićem.
- Koliko znam, moj rad je crnogorska televizija pošteno platila. Ako je, međutim, umesto televizije, moj honorar isplatio neko drugi, ja to ne znam niti je to pitanje za mene - piše Tijanić. On dodaje da „Subotićev advokat očigledno nema visoko mišljenje o inteligenciji svog klijenta kada tvrdi da je Cane finansirao autora navodne višegodišnje medijske kampanje protiv njega.” Tijanić dalje navodi da je pre tri četiri godine odbio ponudu predstavnika medijskog koncerna VAC Boda Hombaha da za 1,5 miliona evra godišnje preuzme vođenje njihovih medija u Srbiji i to, kako kaže, zbog toga što je Hombah rekao „da će Subotić biti garant tog dogovora”.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 512
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Tijanića i Caneta Subotica jedino bi mogao da pomiri Milo Djukanovic!
IP sačuvana
social share
No money, no funny!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.