Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 16:07:05
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Uhapšen Roman Polanski  (Pročitano 13155 puta)
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
  Koliko je meni poznato(ne znam baš mnogo o pravu)krivična prijava se podiže po službenoj dužnosti protiv osobe koja je izvršila fizičko ili psihičko nasilje protiv maloletne osobe.Isto važi i za seksualne odnose sa maloletnom osobom bez obzira na njen pristanak.Ovo  ipak traži mišljenje nekog pravnika a ne pravnog laika.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5
Mater im jebem, prvo mu masakrirali zenu, sad ce da ga bace na robiju do kraja zivota...
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Time Lord

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11237
Zastava Gallifrey
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
SonyEricsson K800i
Mater im jebem, prvo mu masakrirali zenu, sad ce da ga bace na robiju do kraja zivota...
Sad...  Smile
Jebem ti Mansona...  Smile
« Poslednja izmena: 28. Sep 2009, 02:11:41 od Stefan7000 »
IP sačuvana
social share

Rad ubija!
Ne umri mlad!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
  Znam da se ponavljam ali stvarno mi nije jasno kako su ga do sada ostavljali na miru.Sve ovo vreme dok je bio pod poternicom niko ga nije dirao ni u Francuskoj ,Engleskoj ili nekoj drugoj zemlji u svetu.Kao da je samo Švajcarska u Evropi.Namamili su ga na nagradu i sredili.Ako je kriv što ga ne uhapsiše pre a ne sad.To su ipak pravna pitanja.
  Od slučaja Polanski bi mogao  da nastane ako ne dobar igrani a ono bar dokumentarni film.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Time Lord

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11237
Zastava Gallifrey
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
SonyEricsson K800i
Citat: zoranjurkovic5@gmail.com 28. Sep 2009, 02:28:04
Od slučaja Polanski bi mogao  da nastane ako ne dobar igrani a ono bar dokumentarni film.
Ja bih da reziram taj film...  Smile
Igrani film naravno, a u ulozi Romana Polanskog Edward Norton!  Smile
« Poslednja izmena: 28. Sep 2009, 03:12:17 od Stefan7000 »
IP sačuvana
social share

Rad ubija!
Ne umri mlad!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Režiser u pritvoru zbog naloga SAD od pre 31 godine
Uhapšen Roman Polanski
Autor: Blic online, Beta | Foto:Reuters | 27.09.2009. - 13:52  20:31

Reditelj Roman Polanski uhapšen je juče u Švajcarskoj na osnovu naloga koji su izdale Sjedinjene Američke Države pre 31 godine, zbog poznatog seks skandala sa maloletnicom.

 
Polanski je trebalo da gostuje na Filmskom festivalu u Cirihu na kojem se prikazuje retrospektiva njegovog stvaralaštva i predviđeno je bilo da tom prilikom primi nagradu za životno delo.
Polanski je 1978. godine pobegao iz SAD pošto se izjasnio krivim za seksualni odnos sa trinaestogodišnjom devojčicom i od tada nije kročio na američko tlo.
"Švajcarske vlasti čekaju zvaničan zahtev SAD za izručenje Polanskog. Na osnovu sporazuma o izručenju između Švajcarske i SAD, u hitnim slučajevima može biti zatraženo privremeno hapšenje tražene osobe", rekla je večeras portparolka švajcarskog ministarstva pravde Brižit Hauze-Šes.
Polanski, prema švajcarskim zakonima, ima pravo da se žali na eventualnu odluku o izručenju ili zbog zadržavanja u pritvoru.
Rediteljev francuski advokat Žorž Kijman rekao je da je još rano govoriti o tome da li će Polanski biti izručen i da nastroji da poternica u Cirihu bude poništena.

Američke vlasti su izdale nalog za hapšenje zbog davanja opijata i alkohola 13-godišnjoj devojčici, sa kojom je Polanski imao i protivzakonite seksualne odnose u kući Džeka Nikolsona.
Polanski je zbog toga uhapšen 1977. godine u Los Anđelesu i proveo je 42 dana na psihijatrijskom posmatranju. Pobegao je iz SAD pre nego što mu je izrečena sudska kazna i od tada je živeo u Evropi izbegavajući države koje bi mogle da ga izruče SAD.
Režiser filmskih klasika "Kineska četvrt", "Rozmarina beba" i "Pijanista" iz 2002. za kojeg je dobio Oskara, poslednje tri decenije živi u Francuskoj.

Švajcarski umetnici osudili hapšenje
Hapšenje reditelja Romana Polanskog predstavlja pravni skandal koji će narušiti reputaciju Švajcarske, ocenilo je danas Švajcarsko udruženje scenarista i reditelja.
Udruženje u saopštenju tražio od švajcarskog pravosuđa da "ne koristi davanje kulturne počasti svetski priznatom sineasti za sudsku farsu".
"Taj slučaj zahteva međunarodnu reakciju. Takav pritisak može da ima veliki značaj. Način na koji je veliki režiser uhapšen je uvredljiv", kazao je danas poljski ministar kulture Bogdan Zdrojevski.

Kušner traži zaštitu prava
Šef francuske diplomatije Bernar Kušner zatražio je danas od švajcarske ministarske spoljnih poslova Mišelin Kalmi-Rej da budu poštovana prava reditelja Romana Polanskog i da se slučaj brzo i pozitivno reši.
Francuski ministar kulture Frederik Miteran izjavio je da je zaprepašćen hapšenjem Polanskog, koji poslednjih tridesetak godina živi u Francuskoj i ima njeno državljanstvo.
On je kazao da "duboko žali što se ponovo nameće teško iskušenje nekome koji je već morao da prođe kroz toliko toga".
Ministarstvo kulture već je zatražilo od poljske diplomatije da interveniše, a ministar spoljnih poslova Radoslav Šikorski ne isključuje da će zatražiti od američkog predsednika pomilovanje za Polanskog.
"Polanski ima dvojno francusko-poljsko državljanstvo, te ima puno pravo na našu konzularnu pomoć", podsetio je Šikorski.
I predsednik Poljske Leh Kačinjski obećao je da će posredovati u aferi Polanskog.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 396
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Ahahahaha , kakvi ste carevi zalite lika koji je silovao dete od 13 godina .
Jadino sto zalim sto ga ne potrazuje Iran ili neka slicna zemlja gde za takve stvari bese na kratak pad .
IP sačuvana
social share
Predsedniče Obama, okreni se ka nama.                    Mi smo se kuražili, sami k***c tražili.
Pogledaj nas, garavi, mi smo dobre naravi.                 Molimo te, leba ti, nemoj nas i ti j****i.  
Nas su Srbe jebali i kad nisu trebali.                           Vi ste, crnci, kurati, nećemo izdržati!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 369
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
Citat: zoranjurkovic5@gmail.com 28. Sep 2009, 02:28:04
 Od slučaja Polanski bi mogao  da nastane ako ne dobar igrani a ono bar dokumentarni film.
http://www.imdb.com/title/tt1157705/

Setio se neko pre tebe Smiley
IP sačuvana
social share
Edit by latifovich: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5
Ahahahaha , kakvi ste carevi zalite lika koji je silovao dete od 13 godina .
Jadino sto zalim sto ga ne potrazuje Iran ili neka slicna zemlja gde za takve stvari bese na kratak pad .

Ne zalimo lika, zalimo Polanskog... da je neki lik u pitanju, bilo bi me bas briga...
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
  Stvarno se setio.Svaka čast na otkriću i linku.Ne žalim ja nikog.Onaj ko je kriv treba da odgovara.Samo se pitam zašto baš sad i da li ovo krivično delo zastareva.Ratni zločin  na primer nikad ne zastareva.Ovo je pitanje za pravnike a ne za lpristrasne ili nepristrasne ljude.
  Pedofili(za njih nemam ništa lepo da kažem)i kazne za pedofiliju nisu svuda isto tretirani.U Poljskoj se pedofili kastriraju(tako piše u tekstu)dok u Holandiji imaju svoju stranku u parlamentu.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 16:07:05
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.