Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Uči kineski da ga tašta ne ogovara  (Pročitano 1266 puta)
19. Maj 2006, 10:35:30
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
mob
Apple iPhone SE 2020
    
Sun Suming i Dragan Blagojević, novopečeni kinesko-srpski bračni par, cvetaju od sreće nedelju dana posle kolektivnog venčanja

Uči kineski da ga tašta ne ogovara

Ona je rođena na granici Kine i Mongolije, on u Beogradu, a upoznali su se na Kanarevom brdu. "Srbi su bolji muškarci za brak od Kineza" - kaže kosooka srpska snajka

Sun Suming i Dragan Blagojević ovih dana su najpopularniji bračni par u Beogradu. Sudbonosno "da" rekli su nedavno na kolektivnom venčanju koje je organizovala Skupština grada. Život je, kažu, čudo, a to potvrđuje i priča novopečenog bračnog para. Ona, rođena na granici Kine i Mongolije, on odrastao u Beogradu, upoznali se na Kanarevom brdu i zavoleli, baš kao na filmu.

- Sve je počelo kada sam, pre četiri godine, došla iz Kine u posetu prijateljima. Svidela mi se Srbija, priroda i ljudi, i ostala sam. Kako radim u svojoj radnji na Kanarevom brdu, prve komšije Goran i LJilja, pozvali su me na kafu, došao i Dragan, kao slučajno. Bila je to ljubav na prvi pogled - objašnjava četrdesetjednogodišnja Sun.

Posle godinu dana zabavljanja, u novinama su videli poziv za kolektivno venčanje i nisu se dvoumuli. Odmah su se prijavili da ozakone ljubav. Tako su se, među stotinu milenijumskih parova, našli i Sun i Dragan. Pored zvanične ceremonije venčanja, bila je organizovana i lutrija, i dok su drugi parovi dobijali knjige ili električne aparate za domaćinstvo, njima je pripao dečji krevet. Poruka im je bila jasna.
      

NA SVADBENO PUTOVANJE PREKO GLASA

Glas javnosti i turistička agencija "Džoli travel 021" vode novopečeni bračni par Blagojević, Sun Ming i Dragana na svadbeno putovanje na Zlatibor u vilu "Marina". Mladenci će imati prilike da se voze i čuvenim "ćirom" posete Šargansku osmicu i druge znamenitosti ovog kraja.
      
   
   

- Srbi su bolji muškarci za brak od Kineza, ruku na srce i lepši, iako me je kod Dragana najviše privukla dobrota i iskrenost - objašnjava Sun na srpskom jeziku sa kineskim akcentom.

- Kad sam je prvi put video, oborila me s nogu, ona je najlepša Kineskinja u Beogradu, u stvari, lepa i pametna, pa šta jedan Srbin još može da poželi - kaže u šali srećni mladoženja.

Dok razgovaramo u njenoj radnji na Kanarevom brdu, prilaze komšije i mušterije da čestitaju i požele novopečenom bračnom paru mnogo sreće i zdravlja u zajedničkom životu.

- Ko se nadao da će Sun da postane srpska snajka - čude se komšije.
Javljaju se i novinari, zakazuju intervjue, mlada blista, a milo i mladoženji.
- Proslavila me Sun Suming, nisam ni sanjao da ću se oženiti baš Kineskinjom pored toliko naših žena, od sudbine se kažu, ne može pobeći i da znate da je tačno - priznaje pesedetjednogodišnji Dragan, stručni saradnik zaštite na radu.

Posle venčanja, otišli su u kinesko-srpski restoran da proslave radosni događaj. Među zvanicama, Kinezi i Srbi, vesele se zajedno. Prvo se svira srpsko kolo, pa red kineske muzike, tako sve redom. Na svadbarskoj trpezi, po dobrom starom srpskom običaju, pečeno prase ali i čuveni kineski specijalitet "gong bao dži ding", piletina sa kikiririkjem. Svidelo se, kažu, Srbima kinesko jelo, sve pojeli, ostali su samo prazni tanjiri. A Kinezi su smazali srpske torte.
U Kini je Sun Suming radila kao hemijski tehničar dok se u Srbiji oprobala u trgovačkim vodama. O daljim poslovnim planovima dogovaraće se sa Draganom. U porodici uvek mora da se sluša muška glava.

- Pre nego što sam se udala, otišla sam u Kinu i ocu pričala o Draganu, dao je pristanak da se udam za njega i tek onda smo se verili - priča naša sagovornica.
Sledeće godine planiraju da zajedno odu u Kinu da njeni roditelji upoznaju srpskog zeta.

- Sun se ovde uklopila kao da je rođena na Kanarevom brdu a kako ću se snaći u Kini, ne znam, videćemo - pribojava se Dragan. Ovih dana već počinje da uči kineski, za svaki slučaj, bar da razume u slučaju da ga tast i tašta ogovaraju.


Izvor: Glas Javnosti \ Žaklina Milenković, Foto: Rajko Ristić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


...

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9116
Zastava Стара Пазова
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
Apple Iphone 12
Cuo sam da se ljudi sa Kinezima zene i udaju zbog drzavljanstva i da se to placalo oko 15000eura, ali da se uzmu iz ljubavi to prvi put cujem....
U svakom slucaju ako je iz ljubavi onda je to skroz slatko... Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 72
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Siemens MC60
I govori da ljubav zaista nema granice
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung galaxy i 9000
Azijatkinje imaju pravu visinu.
Oci su  im u visini naseg pupka ,a usta Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


trte mrte ovo ono

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1377
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
SonyEricsson k750i
hehe
IP sačuvana
social share
"All the good in the world you can put inside a thimble and still have room for you and me" Tom Waits
"If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning." Catherine Aird
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.