Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: U Srbiji nema ko da finansira akcije za štednju goriva  (Pročitano 559 puta)
03. Jun 2008, 11:35:50
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.27
mob
Apple iPhone SE 2020
U Srbiji nema ko da finansira akcije za štednju goriva
Autor: B. Stamenković | 03.06.2008 - 08:39



Nove promene cena naftnih derivata u Srbiji ne bi trebalo očekivati pre 15. juna, zbog usklađivanja sa cenom nafte na svetskom tržištu na svakih 15 dana. U ovom trenutku moguće poskupljenje iznosilo bi prosečno 3,5 odsto, procenjuje Aleksandar Mileusnić, generalni direktor „Petrobart Avie“.

To bi značilo da bi cena benzina iznosila 111,8 dinara po litru, dizel bi koštao 97,4, a litar evrodizela 106,8 dinara.
Da bi izašle na kraj sa stalnim poskupljenjima cene nafte zemlje EU, sve više razmišljaju o štednji goriva, odnosno smanjenju potrošnje. Tako vozače širom EU od danas na 45.000 benzinskih pumpi čeka novo uputstvo - „Vozi se jeftinije“. Kako sada stvari stoje, Srbija ni u ovom slučaju neće slediti primer Evrope, jer za takve kampanje kod nas nema dovoljno novca.
- Mislim da su to jako skupe kampanje i da prvo treba naći nekoga ko će to da sponzoriše. Međutim, ako je u pitanju akcija koja se sprovodi u celoj Evropi, onda bi i Srbija trebalo da se uključi u nju - kaže Milan Božić, direktor centra za motorna vozila AMSS.
Nebojša Atanacković, predsednik Upravnog odbora AD „Nafta“, kaže da bi ovakve akcije trebalo da budu sveobuhvatne i dodaje:
- To bi trebalo da spada u edukativno delovanje. Ozbiljne države na ozbiljan način pristupaju ovom problemu. Ne vidim da bi bilo ko osim države bio zainteresovan da sprovodi takve akcije.
U resornom ministarstvu energetike još ne razmišljaju o sprovođenju kampanja koje bi dovele do uštede goriva.
- Ministarstvo nije u stanju da takve akcije sprovede jer nema sredstava za tako nešto. Ovde se očigledno radi o kampanji koju finansira EU, a mi nismo njena članica, pa ne možemo da računamo na ta sredstva - kaže Dejan Stojadinović iz Ministarstva rudarstva i energetike.
U kampanju „Vozi se jeftinije“ uključeno je 29 zemalja širom Evrope, a dato je deset saveta kako voziti efikasnije, što će pomoći vozačima da uštede gorivo i smanje emisiju štetnih gasova. Kako je izračunato, saveti koje sadrži novo evropsko uputstvo smanjiće potrošnju benzina sa sedam na pet litara na 100 kilometara. To je ušteda od 500 evra godišnje za vozača koji pređe 15.000 kilometara. Ekološke dobiti su nemerljive.

Deset saveta za uštedu goriva
- Redovno servisirajte automobil i proveravajte nivo ulja u motoru
- Redovno, barem jednom mesečno, proverite pritisak u gumama
- Uklonite nepotrebne teške stvari iz prtljažnika ili sa zadnjih sedišta
- Nemojte držati otvorene prozore, posebno pri većoj brzini
- Klimu koristite samo ako je neophodno
- Čim pokrenete motor, krenite sa vožnjom - motor nije potrebno grejati
- Vozite razumnom brzinom i umereno
- Pri ubrzanju, što pre promenite menjač u viši stepen prenosa
- Ako ne morate, nemojte da se vozite sami u automobilu

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Burn the tire, not your soul...

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4377
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
Nokia N73 Music
ne, ja mislim da bi Srbija trebala da ide ispred sveta, i sad digne cene goriva na 200 din/litar, tako da neko vreme necemo osecati poskupljenja... a oni ce biti zadovoljni, moci ce da voze A8 sa 6k kubika umesto samo 4.2!!! jebem im mater nenormalnu!!! 111 din/l pa jebes mi mater, jefitnije mi da idem u Hr ili Bg donesem 100 l goriva + rezervoar i budem miran. pizde smrdljive! treba da napravimo SVI protest, tj da se kola parkiraju u sred centra, sve da blokiramo i da niko ne kupuje gorivo, pa da vidim sta ce da rade, jebeni lopovi !!!!  Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Nokia ispo iz modu
Citat
- Čim pokrenete motor, krenite sa vožnjom - motor nije potrebno grejati


Да посебно ако је дизел, одма по гасу и то што оштрије то је одлично за мотор.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
HTC Tattoo
- Ako ne morate, nemojte da se vozite sami u automobilu.


Kakve ovo veze ima sa uštedom goriva,da mi je znati,pa baš je ekonomičnije kad se sam vozim nego nas nekoliko,auto je tada manje opterećen,jedino,ako pod tim ne misle da se troškovi goriva podele na osobe u kolima.
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung i8510 innov8
Hehe, to je i meni zapalo za ochi...

Verovatno su mislili da ne ide svako svojim kolima, nego da se podele troshkovi pa vishe njih krene jednim kolima..
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.