Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: U Iraku je osim redovnih trupa alijanse angažovano 25.000 plaćenika  (Pročitano 5558 puta)
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Дај препоручи неку, још нисам возио оклопни камион! Smile

Jel' moze recimo ovakav? Smile Ovaj sam uslikao na putu prema jugu Iraka, odnosno kada sam isao za Basru. Inace razni konvoji
znaju da broje i po 70-100 kamiona + vozila za pratnju ("placenici") Smile



Ја више верујем аутору текста Т. Трикићу него теби. Докажи да нема 25 000 компанија! Smile Smile
Smile Tvrdiš nešto, ovaj ti ne veruje i tražiš mu da ti dokaže da nije tako..

Stari smo mi znanci... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 5610
Дај препоручи ме мало. Ред је да имаш некога свог у далекој земљи!  Smile
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pa zar zelis i tebe onda da spominju po kojekakvim clancima? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 5610
Pa zar zelis i tebe onda da spominju po kojekakvim clancima? Smile
Ма нека ме спомињу!  Smile
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
pa jel ih bar dobro plaćaju  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
pa jel ih bar dobro plaćaju Smile

U pratnji konvoja imas tkzv. "Eksperte" koji su belci odnosno najcesce ljudi sa zapada, i pratece osoblje koje cine Kurdi, Iracani...
pa cak i Turci. Eksperti imaju platu od 15.000$ - 20.000$, zavisi od kompanije i zavisi od ruta koje se rade. Pratece osoblje ima od
2.000$ - 3.500$ platu. Vozaci kamiona su sa raznih krajeva sveta: Indici, Kurdi, Turci, Iracani, Pakistanci, Alzirci... i njihova plata je
1.500$ - 2.000$.

Ranije su i zapadnjaci vozili kamione ali se kompanijama nije isplatilo da daju visoke plate kada imaju gomilu jeftine radne snage u
drugim zemljama.   
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 5610
pa jel ih bar dobro plaćaju Smile

U pratnji konvoja imas tkzv. "Eksperte" koji su belci odnosno najcesce ljudi sa zapada, i pratece osoblje koje cine Kurdi, Iracani...
pa cak i Turci. Eksperti imaju platu od 15.000$ - 20.000$, zavisi od kompanije i zavisi od ruta koje se rade. Pratece osoblje ima od
2.000$ - 3.500$ platu. Vozaci kamiona su sa raznih krajeva sveta: Indici, Kurdi, Turci, Iracani, Pakistanci, Alzirci... i njihova plata je
1.500$ - 2.000$.

Ranije su i zapadnjaci vozili kamione ali se kompanijama nije isplatilo da daju visoke plate kada imaju gomilu jeftine radne snage u
drugim zemljama.   
Треба бре да запалимо те Курде, Индусе, Пакистанце и Алжирце што нам руше цену рада. Где су бре сада синдикати да виде ово?!  Smile Smile
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Čelnici Blackwatera svoju tvrtku predstavljaju kao profesionalnu vojsku koja djeluje na području cijelog svijeta na poslovima "ojačavanja pravne države, sigurnosti i očuvanju mira".  Blackwater je jako blizak republikancima i Bushu.  Njihov zaštitni znak su crne uniforme, a posjeduju teško oružje, oklopnjake, vojne helikoptere. . .
Zapovjedni kadar čine većinom Amerikanci, ali za vojnike koji idu na prvu crtu uzimaju Čileance, Kolumbijce, Filipince, a u zadnje vrijeme i istočne Europljane (Srbe, Hrvate, Ruse).  Do sada je Blackwater obučio više od 50 tisuća ljudi, a tisuće njihovih vojnika i zaštitara trenutačno se nalaze u Iraku, među kojima su i Hrvati.  Jerry Zovko je prvi Hrvat koji je poginuo u iračkom ratu, i to u odori Blackwatera 2004.  godine.



Američka tvrtka vrbuje vojnike za plaću od 12. 000 dolara, što je tri puta više od zarade hrvatskih vojnika koji su angažirani u mirovnim misijama u Afganistanu.  Najtraženiji su Splićani.

Osim što od hrvatskih vlasti traži poligone za obučavanje plaćenika, vodeća američka tvrtka za osiguranje i novačenje plaćenika Blackwater novači razvojačene hrvatske branitelje za borbu na iračkom pijesku, piše Slobodna Dalmacija.

Ta privatna tvrtka do sada je u Irak odvela 130 Hrvata, uglavnom ratnika iz Domovinskog rata.  U Irak se putuje na najmanje šest mjeseci, a zarada je između 10 i 12 tisuća dolara mjesečno.  Usporedbe radi, hrvatski vojnici angažirani u mirovnim misijama u Afganistanu mjesečno zarađuju tek oko 18. 500 kuna.

Plaćenicima iz Hrvatske dodijeljene su najteže zadaće poput osiguravanja naftnih polja, pratnje teretnih konvoja kroz najopasnije iračke prometnice, zaštite zgrada iračke vlade te pružanje osobne zaštite iračkim dužnosnicima.  Hrvatskim časnicima s fakultetskom diplomom jamči se napredovanje te ulazak u zapovjedni terenski kadar Blackwatera.

Iako su Amerikanci kontrolirali Ministarstvo branitelja i Vladu, hrvatski plaćenici regrutiraju se uglavnom službenim kanalima koje tvrtka ima među visokim umirovljenim časnicima HV-a.

Hrvati su vrlo traženi, a pogotovo pripadnici nekadašnje splitske 4.  brigade i 7.  varaždinske, piše Slobodna Dalmacija.  
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
ISPOVIJEST PLAĆENIKA SPLIĆANIN IVICA BULJAC, BIVŠI PORUČNIK HV-a, IDE RATOVATI U IRAK

’Ubijanje je posao kao i svaki drugi’

U Iraku je rizik velik, ali je zato velika i lova. Znam da ću biti u poziciji ubijati ljude, ali to je isto kao kad kažeš mesaru mora li ubiti kravu, kaže poručnik Buljac


Prijavio sam se za Irak, ne mogu više stati besposleno doma, treba mi novca, a iskreno govoreći, nedostaju mi i uzbuđenje i ratna atmosfera. Nevjenčana supruga i mojih petero djece žele me spriječiti, ali neće uspjeti — kaže nam poručnik Ivica Buljac (44), rođeni Splićanin, koji je prošao brojna hrvatska ratišta, kraj Drniša je ranjen u nogu, a sada u ispovijesti "Slobodnoj" govori što ga je, kaže, prisililo na odlazak u Irak.
— To je posao kao i svaki drugi. Znam da je rizik velik, ali velika je i lova. Najmanja plaća tamo je veća nego što ti ovdje bilo tko može platiti, pet ili šest tisuća dolara. Kada sam krenuo u Domovinski rat, onda nisam išao radi novca, ali sada idem — tvrdi poručnik Ivica Buljac.
Željan uzbuđenja

Ivica Buljac: Nigdje nema takvog uzbuđenja i jedinstva kao u rat nda možemo bez zadrške reći da ste plaćenik američkih privatnih vojski, poput ozloglašene tvrtke "Blackwater"?
— Ne vrijeđa me kada me zovete plaćenikom "Blackwatera" ili "Global-securityja", kojima sam poslao službeni zahtjev da me prime u svoje redove. Poziv za Irak, kako sam obaviješten, mogu očekivati do Nove godine.
Možda ćete biti u poziciji ubijati ljude, kako na to gledate?
— Sve to znam, ali posao je posao. To je isto kao da kažeš mesaru - moraš li ubiti tele, kravu, a sutra bi došao i pitao ima li telećih bržola. Glupa usporedba, ali posao je posao.
Usporedba, blago rečeno, nije na mjestu. U pripremi intervjua ste mi spominjali da je bitan razlog odlaska u Irak "uzbuđenje"?
Naši su zadovoljni

— Vama je to čudno, ali tko god je prošao rat, mislim baš pravi rat, a ne vucaranje po rivi, uhvati ga želja za tim uzbuđenjem. To mi najviše nedostaje kada pogledam stare slike i vidim prijatelje iz rata, jer nigdje ne možeš doživjeti takvo jedinstvo kao u ratu.
Što kaže obitelj?
— Nevjenčana supruga Nada pokušala me odgovoriti u više navrata, ali zna da sam tvrdoglav pa ono što naumim učiniti, to i ostvarim. Imam petero djece, plaćam trećinu mirovine za alimentaciju, a djeci želim osigurati još i više, ali ne mogu s četiri tisuće kuna koliko sada dobivam od države.
Znate li nekoga iz Hrvatske tko je bio u Iraku?
— Znam ih, kažu da su zadovoljni, i uglavnom to nije tako strašno tamo. Meni su rekli da naših ljudi tamo ima između 100 i 150 - idu da zarade, jer pogledajte mene - ja sam iskusan ratnik, a vozim kamione, bauštelim i moram se skrivati da me inspekcija ne uhvati i oduzme mi mirovinu. Dosta mi je toga!






Budale!!!!!

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1223
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Apple iPhone 5
Ево леп спот из 2004, наш хирург Абу Хамза Мухаџир пуца у главу турског плаћеника

http://www.hanein.org/3-2007/turken.WMV
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.