Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 09:57:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: U Hrvatskoj lokalni izbori  (Pročitano 5800 puta)
17. Maj 2009, 09:27:55
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Otvaranjem birališta točno u sedam sati jutros su u čitavoj Hrvatskoj započeli lokalni izbori na kojima će nešto više od četiri miliona građana s pravom glasa izabrati svoje predstavnike na lokalnom i regionalnom nivou.

Prema podacima Državne izborne komisije, jutros je otvoreno 6.591 biračko mesto, na kojem građani biraju ukupno 866 članova županijskih skupština i 51 člana Gradske skupštine Zagreba, koji ima status županije, te 2.206 članova gradskih i 5.343 opštinskih vijeća.

Glasači takođe biraju i 429 općinskih načelnika i 435 njihovih zamenika, 126 gradonačelnika i 194 zamenika, 21 župana i 42 njihova zamenika, te gradonačelnika Zagreba i njegova dva zamenika, a za te je funkcije predloženo 1.970 kandidata.

Birališta će biti otvorena do večeras u 19 sati, do kada traje i obaveza izborne ćutnje, odnosno zabrana javnog reklamiranja političkih stranaka i njihovih kandidata, kao i objavljivanje privremenih izbornih rezultata ili izbornih procena.

Nakon zatvaranja birališta dopušteno je objavljivanje izlaznih anketa, odnosno rezultata ispitivanja javnosti, a prvi neslužbeni rezultati izbora očekuju se večeras posle 21 sat.

Peti po redu lokalni izbori od nezavisnosti donose i značajnu novost- prvi put opštinski načelnici i gradonačelnici, njihovi zamenici, župani i gradonačelnik grada Zagreba biraju neposredno, zaokruživanjem konkretnih imena kandidata, umesto političkih stranaka kako je to bilo do sada.

Kako je javio RTS organizovanim i sopstvenim prevozom u Hrvatsku na glasanje je otišlo oko 5.000 Srba.

Prva grupa izbeglica iz Hrvatske koji će glasati na lokalnim izborima, otputovala je još u petak uveče, organizovanim autobuskim prevozom iz Beograda.

Za besplatan prevoz do biračkih mesta obezbeđeno je oko 110 autobusa koji su iz Beograda i Novog Sada birače odvezli do severne Dalmacije, Like, Korduna, Banije i zapadne Slavonije.

"Mi Srbi iz Hrvatske koji živimo u Srbiji, ovim značajnim odazivom šaljemo jednu značajnu poruku da svoja prava želimo rešavati na jedan demokratski, civilizovani način, da mi želimo jednu bolju Hrvatsku u kojoj će svi građani biti jednaki i u kojoj će svi građani, i Srbi i Hrvati ostvariti sva svoja prava, imovinska, statusna i stečajna", rekao je RTS-u predsednik "Koalicije udruženja izbeglica u Srbiji" Miodrag Linta.

U subotu je iz Beograda otputovala još jedna grupa za Zapadnu Slavoniju, a u popodnevnim satima i pet autobusa za Obrovac.

Po Ustavnom zakonu na lokalnim izborima u Hrvatskoj, Srbi u oko 70 gradova i opština imaju pravo na mesto zamenika načelnika i zamenika gradonačelnika, a u oko deset županija na mesto zamenika župana.
Birališta u celoj Hrvatskoj se otvaraju u sedam sati, a zatvaraju u 19 do kada traje i izborna tišina.

Politički analitičari procenjuju da će ovi izbori više nego ikada do sada pokazati odnos političkih snaga u zemlji, te predviđaju da bi podrška birača vladajućoj Hrvatskoj demokratskoj zajednici (HDZ) premijera Ive Sanadera, koja ima većinu u parlamentu, mogla značajno podbaciti na lokalnom nivou.

Brojne predizbodne ankete, koje su mediji objavljivali tokom predizborne kampanje koja je započela 30. aprila, pokazuju da HDZ značajno gubi podršku birača u gotovo svim većim hrvatskim gradovima, uključujući i glavni grad Zagreb, te da u tim gradovima pobedu odnose opozicijske koalicije.

Ukoliko se rezultati predizbornih anketa pokažu kao tačni, upozoravaju analitičari, to će biti vrlo čvrst dokaz da vlada premijera Sanadera, koja još nije odradila niti polovinu drugog mandata, gubi popularnost, ali i poverenje građana.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Otvaranjem birališta točno u sedam sati jutros su u čitavoj Hrvatskoj započeli lokalni izbori na kojima će nešto više od četiri miliona građana s pravom glasa izabrati svoje predstavnike na lokalnom i regionalnom nivou, a došlo je i do incidenta jer su dva autobusa koji su dovezli birače iz Srbije kamenovana.

Zadarska policija jutros je saopštila da su oštećena dva autobusa sa beogradskim odnosno rumskim registarskim oznakama, koji su dovezli birače iz Srbije na lokalne izbore koji se danas održavaju u Hrvatskoj.

Autobusi su bili parkirani u ulici Kralja Dmitra Zvonimira u Benkovcu, a na jednom od njih kamenom je oštećena oplata autobusa, dok je na drugom razbijeno jedno bočno staklo.

Materijalna šteta procenjuje se na više od 100.000 dinara, a odgovorne osobe podnele su predlog za pokretanje krivičnog postupka protiv nepoznatog počinioca, preneli su hrvatski mediji

U sedam sati ujutro u Hrvatskoj su otvorena birališta na kojima birači neposredno biraju članove opštinskih i gradskih veća, županijskih skupština i Gradske skupštine Grada Zagreba, jedinica lokalne i regionalne samouprave, kao i opštinske načelnike, gradonačelnike, župane i gradonačelnika Zagreba.

Nevladina organizacija Građani organizovano nadgledaju glasanje (GONG) nadgleda tok izbora sa 700 posmatrača i 50 mobilnih timova.

Otvoreno je 6.591 biračko mesto na kojima glasa preko četiri miliona građana s biračkim pravom odnosno hrvatski državljani s navršenih 18 godina koji imaju prebivalište na području jedinice za čije se predstavničko telo izbori sprovode.

Ovi izbori posebni su po tome što se na njima prvi put neposredno bira 429 opštinskih načelnika i 435 njihovih zamenika. Takođe, birači odlučuju o 126 gradonačelnika i
194 njihovih zamenika. Izabra će se i 21 župan, odnosno 42 zamenika župana. Za izbore je podneto ukupno 1970 kandidatura.

Birališta će biti otvorena do 19 časova.

Kako je juče javio RTS organizovanim i sopstvenim prevozom u Hrvatsku na glasanje je otišlo oko 5.000 Srba.

Prva grupa izbeglica iz Hrvatske koji će glasati na lokalnim izborima, otputovala je još u petak uveče, organizovanim autobuskim prevozom iz Beograda.

Za besplatan prevoz do biračkih mesta obezbeđeno je oko 110 autobusa koji su iz Beograda i Novog Sada birače odvezli do severne Dalmacije, Like, Korduna, Banije i zapadne Slavonije.

"Mi Srbi iz Hrvatske koji živimo u Srbiji, ovim značajnim odazivom šaljemo jednu značajnu poruku da svoja prava želimo rešavati na jedan demokratski, civilizovani način, da mi želimo jednu bolju Hrvatsku u kojoj će svi građani biti jednaki i u kojoj će svi građani, i Srbi i Hrvati ostvariti sva svoja prava, imovinska, statusna i stečajna", rekao je RTS-u predsednik "Koalicije udruženja izbeglica u Srbiji" Miodrag Linta.

U subotu je iz Beograda otputovala još jedna grupa za Zapadnu Slavoniju, a u popodnevnim satima i pet autobusa za Obrovac.

Po Ustavnom zakonu na lokalnim izborima u Hrvatskoj, Srbi u oko 70 gradova i opština imaju pravo na mesto zamenika načelnika i zamenika gradonačelnika, a u oko deset županija na mesto zamenika župana.
Birališta u celoj Hrvatskoj se otvaraju u sedam sati, a zatvaraju u 19 do kada traje i izborna tišina.


Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
 недеља, 17. мај 2009, 08:07 -> 17:43
Локални избори у Хрватској

Отварањем биралишта у седам часова, у суседној Хрватској почели локални избори. До 16 сати гласала трећина бирача, саопштила Државна изборна комисија.Одзив бирача већи него на изборима пре четири године. Аутобус који је превозио гласаче из Србије оштећен у Бенковцу.

У суседној Хрватској, отварањем биралишта у седам сати јутрос, почели су локални избори. Челни људи општина, градова и жупанија бираће се први пут непосредно.

На локалним изборима у Хрватској до 16 часова данас гласало је око 1,1 милион бирача, односно 32,66 одсто бирача, саопштила је државна изборна комисија.

Највећи одзив забележен у Вараждинској жупанији где је гласало 42,22 одсто бирача, а најмањи у Вуковарско-сремској жупанији 27,17 одсто.

И подаци о послеподневном одзиву илуструју осетан пораст у односу на локалне изборе из 2005. године. Тада је до 16 часова на бирачка места изашло 28,51 одсто бирача.

Невладина организација "Грађани организирано надгледају гласање" (ГОНГ) која са 700 посматрача и 50 мобилних тимова контролише изборни процес саопштила је да се избори одвијају у демократској атмосфери, уз појединачне инциденте.

Најзанимљивији је инцидент у Великом Пољу у Новом Загребу где су посматрачи ГОНГ-а тражили да се с бирачког места уклони крст и слика покојног хрватскох председника Фрање Туђмана.

Бирачки одбор то је и учинио, али се појавила група мушкараца која је претила посматрачима и тражила да се крст врати на зид.

На локалним изборима учествују и Срби, који ће покушати да се изборе за учешће у власти у још више општина и градова него до сада, али и да уђу у већа и Скупштина општина, градова и жупанија где до сада нису били заступљени.

Према подацима Државне изборне комисије, отворено је 6.591 бирачко место, на коме грађани бирају укупно 866 чланова жупанијских скупштина и 51 члана Градске скупштине Загреба, који има статус жупаније, 2.206 чланова градских и 5.343 општинских већа.

Гласачи такође бирају и 429 општинских начелника и 435 њихових заменика, 126 градоначелника и 194 заменика, 21 жупана и 42 њихова заменика, градоначелника Загреба и његова два заменика.

Биралишта ће бити отворена до вечерас у 19 сати, до када траје и обавеза изборне тишине, односно забрана јавног рекламирања политичких странака и њихових кандидата, као и објављивање привремених изборних резултата или изборних процена.

Након затварања биралишта допуштено је објављивање резултата испитивања јавности, а први неслужбени резултати избора очекују се вечерас после 21 сат.

Оштећен српски аутобуси у Бенковцу

Непознате особе оштетиле су два паркирана аутобуса српских регистарских таблица у центру Бенковца, саопштила је задарска полиција.

Према полицијском извештају, на аутобусу марке "ДАФ" оштећен је лим, а на другом аутобусу исте марке и румских регистарских ознака разбијено је бочно стакло.

Процењена је штета од око 8.000 куна (око 1.100 евра), а полиција је против непознатих починилаца предложила покретање казненог поступка.

Аутобуси су били паркирани у центру Бенковца и претпоставља се да су њима хрватски држављани српске националности допутовали на локалне изборе у Хрватску.

Полицијска управа је потврдила да је на шире подручје Задра стигло тридесетак аутобуса из Србије, којима су дошли хрватски грађани српске националности на гласање, а део гласача је, стигао и личним аутомобилима.

Izvor: http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/3/%D0%A0%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D0%BE%D0%BD/62012/%D0%9B%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8+%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8+%D1%83+%D0%A5%D1%80%D0%B2%D0%B0%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%98.html

IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC One
A cemu ovo boldovano? Da pokazes vaznost jednog lima i stakla ili da pomislimo da se desilo nesto strasno pa da uvidimo drugacije kada procitamo?

Pa ja ti grantujem da bi se isto desilo nasem autobusu u CG, ili nekom iz CG ovde kada bi bio tako neki povod i organizovan prevoz.

Takodje, u NS, BG ili NP bi bili polupani autobusi kada bi bila fudbalska utakmica, nema (citaj - nema) ni jedne utakmice tradicionalnih rivala u kojoj bar jedan auto ne strada gostujucih, makar taj covek bio tamo poslovno a ne zbog tekme a kola se zadese blizu budala.

Zbog ovakvih boldovanja i nastaju sranja i pravi se od misa slon  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
pa neka se vidi kako su dočekani,pa sad nek vide kako će proći ovi što idu na letovanje u hr  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 3Gs
pa neka se vidi kako su dočekani,pa sad nek vide kako će proći ovi što idu na letovanje u hr  Smile Smile

Kako? Znam dosta ljudi koji su bili na letovanju i vratili se sa samo pozitivnim utiscima (osim cena, ali to je druga prica). Takodje, znam par ljudi koji redovno idu u Zadar, Zagreb, stopiraju kroz celu Hrvatsku i nikada nisu imali problema. Kao i ovde, i tamo ima budala, ali paranoisanje i te teorije o Hrvatima koji nemaju druga posla nego cuce u zbunju i cekaju srpske turiste su vec izlizane.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
pa neka se vidi kako su dočekani,pa sad nek vide kako će proći ovi što idu na letovanje u hr  Smile Smile

Kako? Znam dosta ljudi koji su bili na letovanju i vratili se sa samo pozitivnim utiscima (osim cena, ali to je druga prica). Takodje, znam par ljudi koji redovno idu u Zadar, Zagreb, stopiraju kroz celu Hrvatsku i nikada nisu imali problema. Kao i ovde, i tamo ima budala, ali paranoisanje i te teorije o Hrvatima koji nemaju druga posla nego cuce u zbunju i cekaju srpske turiste su vec izlizane.

Kada prestanu moji rodjaci Hrvati da se sude sa mojom kevom oko zemlje koja nije njihova jos ci da ti i poverujem.
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 3Gs
pa neka se vidi kako su dočekani,pa sad nek vide kako će proći ovi što idu na letovanje u hr  Smile Smile

Kako? Znam dosta ljudi koji su bili na letovanju i vratili se sa samo pozitivnim utiscima (osim cena, ali to je druga prica). Takodje, znam par ljudi koji redovno idu u Zadar, Zagreb, stopiraju kroz celu Hrvatsku i nikada nisu imali problema. Kao i ovde, i tamo ima budala, ali paranoisanje i te teorije o Hrvatima koji nemaju druga posla nego cuce u zbunju i cekaju srpske turiste su vec izlizane.

Kada prestanu moji rodjaci Hrvati da se sude sa mojom kevom oko zemlje koja nije njihova jos ci da ti i poverujem.

Stvarno ne vidim kakve veze hrvatski turizam ima sa rodbinskim odnosima u tvojoj familiji, ali dobro.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 258
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Ovo me od početka zanima, ako oni žive u Srbiji i predpostavljam imaju tu prebivalište u Srbiji ili u RS-u (zato dolaze autobusima), kako onda mogu glasati na lokalnim izborima u Hrvatskoj jer i tu moraju imati prebivalište u nekoj općini, gradu..., jer prema zakonu RH, a bome kosi se i prema zakonima fizike  Smile, jedna osoba ne može imati dva prebivališta.

Druga je stvar s predsjedničkim izborima i parlamentarnim jer tu glasuju svi hrvatski državljani i oni koji ne žive u Hrvatskoj. ( npr. u konzulatima...)
« Poslednja izmena: 17. Maj 2009, 20:24:58 od čokoladko »
IP sačuvana
social share
Jodilolej tara jodilodilej I jodilodilodilo looo

Aj ća, volin te
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
pa neka se vidi kako su dočekani,pa sad nek vide kako će proći ovi što idu na letovanje u hr  Smile Smile

Kako? Znam dosta ljudi koji su bili na letovanju i vratili se sa samo pozitivnim utiscima (osim cena, ali to je druga prica). Takodje, znam par ljudi koji redovno idu u Zadar, Zagreb, stopiraju kroz celu Hrvatsku i nikada nisu imali problema. Kao i ovde, i tamo ima budala, ali paranoisanje i te teorije o Hrvatima koji nemaju druga posla nego cuce u zbunju i cekaju srpske turiste su vec izlizane.

Kada prestanu moji rodjaci Hrvati da se sude sa mojom kevom oko zemlje koja nije njihova jos ci da ti i poverujem.

Stvarno ne vidim kakve veze hrvatski turizam ima sa rodbinskim odnosima u tvojoj familiji, ali dobro.

To sto ih poznajem bolje nego TI!
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 09:57:33
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.